CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5144|Reply: 23

Aku buat salah ker....

kelmarin ada jiran satu blok sound sebab bagi makan kucing..sebab kucing tu naik ke tangga rumah kendian berry. Masalahnya diriku bagi kucing makan jauh kat tepi jalan raya itupun kekadang klu terserempak...then manalah nak tahu kucing tu naik atas tangga then berry...dah inform JMB pasal ni tetiba "pakcik" ni meroyan lagi pagi tadi sebab aku ngadu kat JMB..haishh dah pasal kebersihan kenalah inform JMB

JMB tu siapa?

JMB tu Joint Management Body (JMB)..yg handle pasal kebersihan, maintenance dan keselamatan sesuatu kawasan perumahan atau penempatan..

Ape salah nye bg kucing mkn.. Aku pn slalu je bg kucing mkn kt bawah blok apartment aku.
Biasa la org tua..  ko buat bodo je.  Kalo pkcik tu bebel, ko senyum pastu jalan..

oooo
bagi aku ja bagitau JMB tu..
deme amik tindakan x?

jaja4 posted on 22-1-2014 11:01 AM
Ape salah nye bg kucing mkn.. Aku pn slalu je bg kucing mkn kt bawah blok apartment aku.
Biasa la o ...

Itulah memang bertahun pun buat benda ni..cuma nak jadi cerita dlm sebulan dua ni ada plak kucing stray yg rajin naik atas berry ngan kencing...manalah diriku nak tahu...ni dia siap ckp kat org maintenance jgn bersihkan lahh..nak pecah keta lah..dah macam kandang babilah.. pastu aku mestilah inform JMB pasal benda ni yelah melibatkan kebersihan then cane kita nak take action..

pastu boleh plak pagi tadi dia tahan ckp aku mengadu kat JMB..aku jawab yelah mestilah kena inform kat JMB klu kes2 macam ni... then aku ckp aku ada bela kucing so xnak JMB ingat kucing2 aku buat hal padahal kucing aku x pernah kuar rumah..satu rumah dah siap berjaring..dah pernah jemput pun ketua JMB masuk umah tenguk camne aku bela kucing..

tapi best part nya...orang maintenance ni ckp.. "pakcik" ni semua benda dia komplen..jiran india setangga ngan dia pun dia komplen... muka pun keruhhh jerr...hati x tenang kotttt

Follow Us
ais_kosong posted on 22-1-2014 11:11 AM
oooo
bagi aku ja bagitau JMB tu..
deme amik tindakan x?

JMB sini bagus..dia amik tindakan..bersihkan...dia ckp ngan pakcik tu...ini bukan masalah pada tenant or owner rumah..ni masalah kucing jalanan yg ntah tetiba naik atas berry... tapi pakcik ni still x puas hati...masa kat rumah lama takde plak jadi camni padahal kucing2 ku boleh main lari2 kat awing rumah..tuan rumah bawah just jeritt jer "akmalll ngapa kucing tu lelari...5 kilo tu kucing tu abislah awning makcikkk" diriku cuma sengih2 sambil menjentik tinge kucing2 tu hahahah

akmalrahman posted on 22-1-2014 11:19 AM
JMB sini bagus..dia amik tindakan..bersihkan...dia ckp ngan pakcik tu...ini bukan masalah pada ten ...

haha..
mungkin pokcik tu xsuka kucing
sebab tu kot..
bagi aku bagus ja tindakan anda report tu
pastu tindakan pun diambil..
pehal pokcik tu nk kecoh..

ais_kosong posted on 22-1-2014 11:21 AM
haha..
mungkin pokcik tu xsuka kucing
sebab tu kot..

itulah tak paham..eh ada lagi dia sound pagi tadi....kenapa awak gi ngadu kat JMB..saya tanya awak klu dah bukan kucing buat dah lah..saya x bagi awak bagi makan kucing itu..abis sini sini ajelahh....kat fesbuk awak..bla bla bla...arghhh pakcik bawak ngucap lah yerrr

allah... pokcik ni pun
if kucing dah berak kan busuk. sapa nk buang/basuh..
cuols call JMB tu betui la keja deme la nk buang kan
dah nama pun kucing jalanan..

xdelah pun byk mana kucing jalanan..adalah 2-3 ekor jer....nak jadikan ceritakan.....ermm

akmalrahman posted on 22-1-2014 11:12 AM
Itulah memang bertahun pun buat benda ni..cuma nak jadi cerita dlm sebulan dua ni ada plak kucing  ...

Ish saiko nye pkcik tu.. patut da tua2 muhasabah diri. Aku rase pkcik ni ade masalh jiwa kot.. abih sume org die komplen..
BTW die ugut nk pecah kn kete ko ke?

jaja4 posted on 22-1-2014 11:39 AM
Ish saiko nye pkcik tu.. patut da tua2 muhasabah diri. Aku rase pkcik ni ade masalh jiwa kot.. abi ...

aha kata sorang mamat maintenance tu lah...aku gelak jer cakap negara kita ni xde undang2 ker...pasal stray cat berry jer kotttt

me tak paham masalah nya aper?pacit  tu nak biarkan je ke tucin tu berry kat situ? takyah basuh ..gitu?

juita posted on 23-1-2014 08:55 AM
me tak paham masalah nya aper?pacit  tu nak biarkan je ke tucin tu berry kat situ? takyah basuh ..gi ...

pakcik ni kiranya marahkan nyamuk kelambu dibakar..gitulah...dia nak cari org yg boleh disalahkan..maintenance malas nak layan yelah satu tangga blok tu buka sowang jer yg duduk pun....

merengnye pakcik tu, dia takde bini ke? mohon bini dia kunci dia dalam rumah plis.

pakcik tu attention seeker. saje nk carik gaduh ngan ko. jgn layan. bg die kalau hidup tak bergaduh tak adventure. nnt takleh nk gebang2 kt kedai kopi.

aiskrimpelangi posted on 24-1-2014 09:32 AM
merengnye pakcik tu, dia takde bini ke? mohon bini dia kunci dia dalam rumah plis.

hahahah idea baik jugak...menyampah plak bila ingat balik muka saiko campur kerek dia

annehuda posted on 24-1-2014 09:50 AM
pakcik tu attention seeker. saje nk carik gaduh ngan ko. jgn layan. bg die kalau hidup tak bergaduh  ...

rasanya lah macam tu..sebab ngan india setangga dia tu pun dia x puas hati..sampai x bagi maintenance gi bersihkan airwell kat area situ...dia sanggup tu nak ternak nyamuk eades sebab dek x puas hati ngan india tu huhu

Tak salahlah you bagi makan..

Cuma maybe orang tu stress sebab tucen tu memberry dan pancut merata rata. Macam I tak ada masalah kalau jiran sekeliling nak bela kucen. I okay je cuma pandailah jaga. Kucing itu berry bersepah-sepah. I jugak kena kambus. Then tau2 kasut depan rumah bau aer kencen kucing je.. Kucing masuk rumah kencing. Tu yang I jadi marah!

12Next
Return to list New