CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Ditoreh kerana keluar rumah tanpa izin suami

jonlabu posted on 21-1-2014 10:33 AM
ai tak penah gebang, kak. ai humble

bagusla humble.

toksahla gebang2 lebey2..gebang sikit2 ok..carik makan

tak ada lagi yang nak jwb soklan aku?

razhar posted on 20-1-2014 09:12 PM
Nampak nya ramai calun2 yang x bape gemor dgr kata laki....mmg betul..pompuan kalu emosi..x da ...

aku nak jawab soalan ko ...berdasarkan pengalaman hidup berumah tangga aku yg baru nak berusia 13 tahun setakat ni, alhamdulillah suami aku jarang kata tak boleh kat aku....selalunya dia benarkan...ada la beberapa kali dia kata tak boleh & biasanya aku tak bantah.....malas nak bantah...kalau bantah nanti gaduh...aku tak suka kalau kitaorg bergaduh...

berbalik kepada kes ni, mmg si isteri bersalah sebab keluar rumah tanpa izin suami..itu aku tak nafikan..
tapi Islam tak mengajar suami mendidik isteri dengan mencederakan isteri.....kalau pun lelaki ni bukan Islam, di mana akal lelaki ni ?!
sekrang ni memang musim lelaki datang bulan ka?

nreezt posted on 21-1-2014 01:07 PM
aku nak jawab soalan ko ...berdasarkan pengalaman hidup berumah tangga aku yg baru nak berusia 13  ...

tu le..kwn x kata laki tu benar dan wajar..ce baca reply kwn sebelum ni...kan kwn dah kata dua2 cari penyakit...yang pompuan terang2 kaki lawan punya...yang laki plak panas baran..pantang tercabar...so KALAU lah pompuan tu x bertindak meninggalkan rumah,dah tentu dia x di toreh..tapi dia mengambil keputusan yang di kira trigger point ke egoan laki dia. kesimpulan nya..dua2 mmg salah dan kalau ikut hasil siasatan..pompuan tu bersalah...

Jika anda semua mudah dipengaruhi oleh emosi..tlg jangan apply kija yang memerlukan anda memberi hukuman dan report..kwn bahagian siasatan claim..khas nya yang exciden..kalu ikut emosi kwn dgn rider/driver x de lesen,tak pakai seat belt ke helmet ke ..mahu je kwn letak mereka bersalah dalam report kwn...

So kalu emosi mengatasi kelojikan dan kebenaran menguasai anda,anda pasti akan menganiya orang dalam pengadilan dan report anda...

razhar posted on 21-1-2014 02:00 PM
tu le..kwn x kata laki tu benar dan wajar..ce baca reply kwn sebelum ni...kan kwn dah kata dua2 ca ...

apa pun laki dia tetap hebat part cari bini hilang....

boleh jumpa kat tgh2 town kl.....dlm teksi lak tu...