CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JokesCop

[Ultra Best][Siri Mari Tidur Bukak Lampu] #2520 Mean Girl 2 [12] - Page. 101

Close [Copy link]
iamalady posted on 21-12-2013 03:03 AM
x... cuti sekolah ni my biological clock dh tunggang langgang.

Tinggal seminggu lebih jek nie
Kena betulkan cepat
Karang payah jadinya

honey_d7881 posted on 21-12-2013 03:07 AM
Tinggal seminggu lebih jek nie
Kena betulkan cepat
Karang payah jadinya

mmggggg...
donno ar, tido 2/3 jam terbangun, segar bugar pulak tu, mcm jd vampire dh cuti ni.
td sempat buat shepherds pie lg pagi2 buta

iamalady posted on 21-12-2013 06:09 AM
mmggggg...
donno ar, tido 2/3 jam terbangun, segar bugar pulak tu, mcm jd vampire dh cuti ni.
...

Wowwww peberet mamaaas

mamaezah posted on 21-12-2013 08:29 AM
Wowwww peberet mamaaas

heeeee... nyum nyum

baru2 ni je tau buat, rupa2nya senang jek.

iamalady posted on 21-12-2013 01:29 AM
kenapa paranoid, trauma dgn kejadian rompakan ke?

xde trauma pun.. aku memang paranoid. tp aku tak jenis lemah semangat. haha cuma aku terpikir bende tu kalo nak dtg, biar berdepan. jgn belakang aku, jgn dalam gelap, biar terang. huhu. tp bukan bermakna aku nak dia datang depan2 aku

camni la tajuk thread yang best..tau kalo ada stori...syabbas betteh!

gigih cek in di pagi hari cuti yang ceria kot ada stori baru..rupenye TT gi cuti-cuti mesia

hampa iols

Follow Us
farahferrari posted on 21-12-2013 09:37 AM
xde trauma pun.. aku memang paranoid. tp aku tak jenis lemah semangat. haha cuma aku terpikir bend ...

oooooo... phm2.
actually sy pun jenis tido x tutup lampu jugak n x tutup TV jugak.
sy rasa pelik kalau suasana senyap.

Best....kne tunggu minggu dpn ker?...

Sabaq dok tggu next episod

iamalady posted on 21-12-2013 06:09 AM
mmggggg...
...

Sedapnya
Kalau sebelah umah, dah ketuk pintu mintak sikit

honey_d7881 posted on 21-12-2013 08:36 PM
Sedapnya
Kalau sebelah umah, dah ketuk pintu mintak sikit

kalau ada org ketuk rumah pukul 3 pagi, me x nak bukak pintu worrrrr.... takutttttt...

iamalady posted on 21-12-2013 10:56 PM
kalau ada org ketuk rumah pukul 3 pagi, me x nak bukak pintu worrrrr.... takutttttt...

Hahahahaha....
Aku bgtau la awal2
Tapi ntah berani ker idak aku nak kuar kan

Hai Rakan2, umpama kejutan AF, minggu ini SMTBL pun ade kejutan ye.. Bukan kejutan penyikiran ataupun AF-masuk, tapi aku hapdet pada hari Sabtu.. Penat betul jalan2 hari nie, tapi disebabkan aku rase agak bersalah dan mengunakkan taktik yg agak keji sebab tinggalkan korang 3 hari tanpa update dengan cite yg baru nak start.. So, janganlah terasa sepi dan neglected, Aku curik sikit mase nak hapdet episode 2 hari nie.. Ape2 pun, episode seterusnya pada hari Isnin seperti yg dijadualkan, kecuali kalau Pak Nil nak buat kejutan berganda esok.. In which, harapannye tipis..  

TITLE : The Hospital [2]
TEMPAT : Klang Valley
LAIN2 : cont. The Hospital

[QUICK RECAP]
Previously on The Hospital.. Ajam mempunyai hobi baru.. Komander menunjukkan sifat2 pelik.. Ajam give up dengan keadaan Hospital..

[MEDICAL INSIDE]
Ajam turun ke tingkat bawah dan meneruskan perjalanannya yg penuh dengan cabaran untuk sampai ke pintu Hospital.. Turun je Ajam dari tangga, die terdengar suare Komander ketawa terbahak2 dari tingkat atas.. Kuat sangat sore Komander nie, mcm mencabar sume malaun yg ade dalam bangunan tersebut untuk berhadapan dengannya.. Angin dari tingkat bawah menderu2 ke muka Ajam naik ke tingkat atas.. Nak kate Hospital tue punye sistem pengudaraan baik, x jugak.. Kecuali tingkap di beberapa bilik yg menjadi mangsa kerakusan peng-sailang besi.. Angin yg mcm keadaan sebelum hujan lebat nak turun membuatkan bulu roma Ajam naik 1.0 cm lagi... Ajam semakin mengecil2kan matanya sebab x nak berhadapan dengan situasi2 yg diingini.. Motip asal nak penampakan, tapi lagu seram dah keluar, terpakselah iktikad Ajam tue dibantutkan je.. Cube bayangkan kalau korang order nasik padprik, yg sampai ikan siakap tiga rase, x ke mengundang mudharat pada dompet anda.. Yg Ajam order adalah penampakan, tapi keadaan pegang2 dan pulas2 terjadik, mendatangkan mudharat terhadap diri Ajam sendiri..

Ajam x pasti samada deruan2 angin menghasilkan siulan2 tajam ataupun memang siulan datang dari sepelusuk Hospital ankerr tersebut.. Bunyik yg mcm berlagu2 dan mcm lebih dari seorang yg bersiul tue membuatkan lagu seram kerocong tersebut x menyenangkan hati Ajam.. Ajam melangkah keluar dari Hospital ankerr.. Suddenly, bahu Ajam ditepuk.. Dengan harapan setinggi gunung komander yg menepuknya untuk bersame keluar dari Hospital ankerr tue.. Jangkaan Ajam meleset apabila hanya sepi dan neglected di belakang Ajam.. "Hoh, angin kut" bisik Ajam.. (JC: Jadah angin ape yg bole tepuk bahu ko? Mambang angin bole la Ajam woii.. bisik aku sewaktu mendegar Ajam bercerite).. Selangkah lagi Ajam ke hadapan, Setepuk lagi di bahu Ajam.. Dua langkah Ajam ke hadapan, dua kali tepuk ti bahu Adam.. Kalau x sebab kaki Ajam yg still sebal, mesti Ajam dah seribu langkah mara ke hadapan, bak kate pepatah, tangan yg kecik ingin mengenggam dunia (read: in this case, kaki yg terencot ingin menjadik tire michelin RM 6000).. Hasrat Ajam tinggal kenangan.. Ajam mara dan bahunya ditepuk lagi.. Ajam dengan pantas cube menguis bahunya (read: mcm cube nak tepis tangan yg hinggap kat bahu die, in this case, invisible tangan).. Ajam terasa tapak tangannya berlanggar dengan bende keras.. Serentak dengan tue, bau busuk menusuk2 ke dalam lubang hidung Ajam.. Ajam lajukan perjalanan, still tepukan2 ghaib tue berlaku.. Ajam buat dunno jugak.. Ajam baru je nak lajukan pergerakkan, bahu Ajam di gendang bertubi2.. X pasti samada sebab tepukan or kaki Ajam yg sebal, die tersungkur jatuh yg mengakibatkan lutut seluar beliau koyak dan tercalar.. Irony kejadian ini adalah, Ajam yg injured dalam hospital tapi xde mane2 doktor atau suster prihatin terhadapnya, jadik terpakselah Ajam bangun sendiri untuk akhirnya berjaya keluar dari Hospital ankerr tersebut~~

[MEDICAL OUTSIDE]
Sampai je Ajam kat luar, die tengok rakan2nya tengah duduk sambil merenung mase hadapan.. Ade yg menggeletar, ade yg merokok, ade yg menyamar jadik dinding (read: diam seribu bahasa).. Keadaan atmosfera suku panik oleh rakan2nya menunjukkan petanda yg tidak berapa elok.. Ajam yg keluar dengan kaki terhencut2 dan lutut yg berdarah tue telah meng-upgrade-kan atmosfera suku kepada separa panik.. Rakan Ajam yg sama2 naik ke tingkat 1 dilihat sedang menyamar menjadik dinding berasa lega melihat Ajam keluar..

Ajam pun menghampiri rakan2nya, bermacam2 soalan diajukan kepada Ajam, ape yg Ajam nampak, dengar, bau.. Ajam pun cerite la sume bende dengan details.. Dengan muka masing2 yg dah jadik warna kapur barus, mereka x sabar nak balik rumah.. Memang tiap kali pegi buat bende mcm nie derang mengalami bende2 pelik, tapi kali nie dugaan agak luar biasa sikit.. Mmg betul2 main dengan semangat derang.. Rasa takut tue cepat sangat meresap, sampaikan bunyik angin or bunyik rakan2 sendiri berbisik pun bole buat derang jadik takut.. Senang cakap, kali nie bertemu dgn ruas.. Sebelum nie tempat2 lain level nak buat sandwich telur je, tapi yg nie level pavlova dah, bukan level chef amatuer bak kate Gordon Ramsey.. Tapi, nak balik mcm mane, Komander ade kat dalam.. Masalah yg terbesar disini adalah, kunci kete ade kat K.Supyan, nak balik pun kene naik kete.. Tunggu lah derang kat luar hospital dalam keadaan mengigil2 sejuk + takut.. Mase tengah tunggu tue, derang dengar bunyik mcm ade troli (read: troli emergency yg besi tue) melangar2 dinding dari tingkat atas.. Masing2 pun dongak la, nak tengok ape yg berlaku..

ZASSSSSSSSSFAAAAAAAAAASSSSSS (sfx: darah ilang dari tubuh badan masing2..)

Hampir setiap tingkap yg boleh dilihat di tingkat 2 mcm ade sesuatu atau seseorang sedang merenung mereka secara berjemaah.. Ape lagi bertempiaran la derang cabut dari depan Hospital tue... Bulu roma Ajam mase tue naik 1.5cm.. Atmosfera full panik melanda group Ajam, derang lari sambil menjerit2.. Group Ajam nie sume lelaki, so cube bayangkan sore 4-5 lelaki memekik melolong (read: dengan habis garaunye) menambahkan lagi ke-horror-an keadaan mase tue.. Sume yg mcm dah kene sampuk lari sambil menghentam pokok, menjerumuskan diri ke semak samun, berpusing2 di atas jalan mengikut kepuasaan hati masing2.. Galau bak kate Siti Nurhaliza.. Sedang masing2 sibuk melakukan aksi kegemaran masing2, Ajam yg sedang berlari sambil menutup2 kakinya upama cat walk (read: disebabkan Ajam tuan punye cerite, so dielah yg lari paling sopan), dia ternampak mcm cahaya torch light dtg dari tempat parking kete derang.. Die pun menghentikan aktiviti Next Top Model-nye sambil menumpukan ke arah cahaya lampu tue..

Lembaga dari belakang lampu picit tue bukan setakat satu, dua, tetapi 4 orang.. Ajam x ingat ape yg dibuat oleh lembaga tue sebenarnya ke atas Ajam, tapi bile Ajam sedar je, telapak tangan lembaga tue dah melekat kat muke Ajam sambil ade kesan2 cecair (read: sapu air mineral ke muke ajam).. Ajam pun dapat rasekan mcm ade satu semangat masuk ke dalam badannya dan Ajam kurang merasai berdebar2 mcm tadi..

Lembaga: Korang buat ape kat sini? Masing2 mcm dah x tentu hala je nie..
Ajam: Saje datang nak makan angin bang, tiket kapal terbang mahal, cuti-cuti domestik je lah. Lagipun..
ZASSSSSSSSPELEPAPPPP (sfx: air mineral yg disimbah, diikuti botol mineral hinggap di muke Ajam)
Lembaga: Nie group seekers la nie, kitorang pun same gak.. Apsal jadik teruk sangat mcm nie ?
Ajam: Kalau abang nak tau, abang bacelah dari episode 1.. (read: Ajam mengulangi ape yg dah jadik)

Lembaga tue pun kenalkan lah dirinya sebagak Wak Mujib (read: MBLBNS dan xde kene mengene dgn Mujib siri HOSTEL). Wak Mujib nie pun datang sebab nak round2 area Hospital nie untuk memenuhi hobi di waktu lapang beliau pada waktu pagi.. Lepas mengutip sisa2 rakan2 Ajam yg merupakan watak x penting berbanding dengan Wak Mujib yg baru melakukan 1st appearance dalam episod nie.. Lepas Wak Mujib melakukan sesi rawatan kat derang.. Wak Mujib pun sambung sembang dengan Ajam..

W.Mujib: Nie je ke yg ade ?
Ajam: Ade lagi sorang, tapi die kat dalam tue..
W.Mujib: Korang tinggalkan die ke ? Sape name budak tue..
Ajam: Name die Samsyul Ruhmid Ghaffur Bin Rosyam Buang, kitorang panggey Komander Supyan..

Wak Mujib yg kelihatan di mate Ajam mcm mebuat aktiviti tayyamum sambil mengomel2 seorang diri.. Lepas je abis buat bende tue, die terus tengok ke arah Ajam dan cakap..

W.Mujib: Xde sape2 kat dalam tempat nie..

TU BI KON TI NUW~~

[AFTERMATH]
Menurut kate Ajam, Wak Mujib datang dengan 3 orang kawan die, derang nie yg tolong pulihkan balik semangat group die. Even ade yg masih lagi mcm pitam dan ade yg muntah2 tapi masing2 mcm dah dapat grasp ape yg tengah berlaku.. Sebab sebelum tue, masing2 mcm lupe sekejap ape yg derang tengah buat..  

Rate

1

Awesome tt! Tuan tanah yg bertanggungjawab. Aku terbayang2 ajam lari kaki terkepit. Haha... Terima kasih kerana buat aku gelak sorang2.

JokesCop posted on 22-12-2013 02:09 AM
Hai Rakan2, umpama kejutan AF, minggu ini SMTBL pun ade kejutan ye.. Bukan kejutan penyikiran ataupu ...

eh ada update lahhhhh...
asal me x perasan ek mlm td?
ok2, lepas ni nk baca.

JokesCop posted on 22-12-2013 02:09 AM
Hai Rakan2, umpama kejutan AF, minggu ini SMTBL pun ade kejutan ye.. Bukan kejutan penyikiran ataupu ...

omaiiiiiii... mmg besssssss sgtttttt
funny giler lah TT ni.
cara bg contoh tu i can really relate.

line ni x boleh belah...
me imagineajam betul2 bgtau mcm ni dgn wak mujib
>>Ajam: Kalau abang nak tau, abang bacelah dari episode 1.. (read: Ajam mengulangi ape yg dah jadik)

Gaya penceritaan JC ni mengingatkan aku kat mamat Khalid la.
Jenis kalo buat filem otak gila-gila, gaya tersendiri, lawak tersendiri, cara tersendiri..
Sume nye by his ownself..
Walaupun agak exaggerate, tapi org tetap nak stick on die punya story..
Sebab memang best pun..
Tahniah JC, i love your writing!!

teruskan menghapdate..

Best ko jc...time kasih la weh sbb tolong apdet...

Gud job..sekali lagi tt dpt deliver crita yg penuh lawak walaupun sbnarnya ni adalah citer seram..dgn ajam berlagak bak tyra banks tu..
Yg misterinya; mana k.supyan & sapa yg ada kat atas tu? Huhu..

--tiap kali aku baca post TT,rasa cam aku masuk bod jenaka pulak..ingatkan nak merasa keseraman,sekali aku d landa kesewelan sementara.. (read: ketawa sorang2 depan fon..)

To TT,post lagi bila berkelapangan her..