CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bungalisa

edisi banjir: Siti selfie u r the best

Sllu yg komen ct mnunjuk, attention seeker ni org yg benci kt ct... Klu dh bnci tu semua bnda buat x betul.. X senang duduk bila tgk org yg dia benci buat benda baik, kena puji etc... Suci kan lah hati tu dulu, berprasangka baik dgn org. Ct just mnderma je pun, klu dia x ikhlas tu antra dia dgn tuhan... Yg pasti tgk mangsa2 bnjir tu mcm happy dpt jumpa ct.

cengeng posted on 10-12-2013 09:57 AM
kalu aku ckp negeri penyu,ko caye ker? aku ckp based on ape org yg nmpk tu bgtahu la,tipu dia tipu ...

Andai btol ape yg dikatakan... Mmg haram jadah prangai camtu!! Xberkat hidup org cenggitu... Wakil rakyat yg xbjiwa rakyat...

Sue.Blossom posted on 10-12-2013 09:25 AM
setuju sgt.jgn la cepat sangka yg bukan2.niat die 2 blakang cite.
antara die dengan tuhan.
yg pn ...

tula,bila org buat sedekah,amal jariah yg mmg dituntut agama,kita yg xmmpu ni jgn la nk menidakkan ape yg org tu buat,iklas atau x, dosa/pahala dia yg dapat bkan kite,tp kalu kite yg berhati busuk,dengki dan mngutuk tindakan org tu,dosa ko la dpt pahalo ko pegi kt dia. bg aku yg baik dijdikan tauladan yg xbaik tu djadikan sempadan,ade telinga dgr ada mata tgk ade mulut diam.

September14 posted on 10-12-2013 09:59 AM
Sllu yg komen ct mnunjuk, attention seeker ni org yg benci kt ct... Klu dh bnci tu semua bnda buat x ...

Tapi mmg heppy pun kat sane...! Ade mak cik yg menagis.. Jumpe siti... Sedih sgt sgt gamaknyer..  Banjir kan.. Rumah ..barang banyak rosak..! Ade yg pergi sebab nak jumpe siti pun ade.... Anak tiri die ...hensem btol...n nampak anak tiri n suami die sayang, caring n hormat kat mak iti mase kat sane.!

September14 posted on 10-12-2013 09:59 AM
Sllu yg komen ct mnunjuk, attention seeker ni org yg benci kt ct... Klu dh bnci tu semua bnda buat x ...

eh aku yg mmg benci ct dr zaman 'aku cinta padamu' x kutuk pun dia,aku natural je. huhuhuhu

hakak x rasa ct nk menunjuk.coz yg amek gambar dr pelbagai sudut n segala barangan adalah kak rozi,walaupun hakak ni x ske CT berselfie bagai,tapi kalau dlm bagi sumbangan ni mmg nmpak ct ikhlas,x de pun bertepek2 foundation n bedak serta mekap 5 kati kat muke,x delah pakai baju lip lap2,x delah panggil reporter bagai...tgk muke pun tahu ikhlas ke x,reporter2 dtg ni pun sbb status die sebagai penyanyi terkenal,bukan ct panggil pun....

Follow Us
tengku puan pahang lagi best..siap turun padang join masak skali. aku tgk kat IG TPP

annezghaff posted on 10-12-2013 10:07 AM
tengku puan pahang lagi best..siap turun padang join masak skali. aku tgk kat IG TPP

TPP mmg the best among the best..hihihi! Xyah tggu banjir... Die mmg suke masak.. Mcm ala2 knduri gitu... !

cengeng posted on 10-12-2013 10:06 AM
eh aku yg mmg benci ct dr zaman 'aku cinta padamu' x kutuk pun dia,aku natural je. huhuhuhu

Aku plak suke siti bermusim...ade time nyampah ..ade time suke! Musim banjir ni aku suke plak....!!!

Simple je.ai like

GOOD JOB CITY

Siti ni nama besar dalam Malaysia so she can create Buzz if dia buat sesuatu... bagus dia buat aktiviti ni supaya semua orang tau... dan yang dok pergi bercuti kesana kesini tu jgn pulak kita dok hukum ntah2 dia sumbang lagi banyak cuma tak nak dedahkan aja..

Yang kita2 ni dok mengata, mengeji ni ada ke membantu... takde duk diam2...

kang kalo ct masak memasak lak dikatanya tiru TPP
biarlah TPP tolong dengan cara dia, CT dengan cara CT sendiri, dua2 public figure
kalo dorang tak heboh pun, org yg nampak atau disekeliling yg akan tolong hebohkan, sudahnya ketahuan juga
kalo org biasa yg bg bantuan memang tak dan la nk publish kt media pun
kang org tanya, siapa lak ni.. kalo nk glemer silalah jd retis
toksah la nak bandingkan si A dengan si B
janji dorang sanggup turun padang bagi bantuan pun sudah memadai
jangan nak jd keyboard warrior nak hakimi org, tolong susah, tak tolong lagi la mengata
janganlah lihat dari sudut artis ke vvip tu saja nk amik glemer musim banjir
tp bersimpatilah dekat mangsa banjir tu yg tinggal sehelai sepinggang
bagilah bantuan anda juga

RosesAre_Red posted on 10-12-2013 10:51 AM
kang kalo ct masak memasak lak dikatanya tiru TPP
biarlah TPP tolong dengan cara dia, CT dengan car ...

Haters kadang2 nak memburuk2kan artis... Main redah jew..! Pasal hal2 kebaikan ..xyah nak cakap..! Sape kite nak Judge hati die ikhlas ke x...!

tahniah ct.. walau kaka bukan peminat ct.. tp kakak nak puji usaha ct membuat amal kpd mangsa banjir.. semuga menjadi contoh kpd artis2 lain..

miss_darling posted on 10-12-2013 08:35 AM
kalao siti nk menunjuk, xpyh dia bwk berlori2 bantuan.
baik dia bwk seguni je, pegi 2 bijik rumah,  ...

Ayat last meme x bleh blah.betul..kondem org sana sini tp we ols dok sebok berporum tambah dosa gitew. Adeh...tobat lah.
Jgn nk banding tpp ngan siti sbb sah2 tpo bangsawan n ct rakyat marhaen. Buatlah baik cam mane pon..golongan bangsawan gak yg disanjung2.

kajol77 posted on 9-12-2013 08:29 PM
Ct ni klu berpakaian sederhana mcm tu nampak cantik..

betol betol!! mmg gorgeous sgt..xyah nak mekap2 bagai..simple gini lagi lawa.

jangan kita bandingkan mereka yg membuat kebajikan.. setiap kebaikan sudah tentu ada ganjaran pahala.. sebaliknya tanya diri kita, apa yg kita sumbangkan kpd masyarakat... buatlah ikut kemampuan, selebihnya itu kerja Allah utk memberi penilaian sama ada ikhlas atau tidak.. menunjuk atau sebaliknya.

bungalisa posted on 10-12-2013 10:13 AM
Aku plak suke siti bermusim...ade time nyampah ..ade time suke! Musim banjir ni aku suke plak....! ...

yg baik kite puji lah, yg tak baik haruslah join melahar sama

bungalisa posted on 10-12-2013 10:56 AM
Haters kadang2 nak memburuk2kan artis... Main redah jew..! Pasal hal2 kebaikan ..xyah nak cakap..! ...

itulah, i pun peminat ct, tp tak semer benda ct buat tu pada i adalah betul sgt
kalo dia buat betul i sokong, kalo buat salah i bangkang (kes KJ )
bg i ada certain people ni hati dia sakit, benda remeh jd isu besar, org buat itu salah, buat ini salah, gigih nk judge org
tak baiklah mcm tu, kawan2 kita kt pahang, johor dan terengganu perlukan bantuan
siapa mampu hulurkan bantuan dalam bentuk duit, barangan
bg yg tak mampu hulurkan bantuan dari segi fizikal, paling tak pun doa
jangan lupa hari ni hari org, esok2 hari kita
manalah tau esok2 kita lak jd mangsa banjir atau lebih dahsyat daripada tu