CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bungalisa

edisi banjir: Siti selfie u r the best

NAT_11 posted on 10-12-2013 02:30 PM
Gambo TPP bukan diselfi kat Ignya.
Aku cilok dari tread kat bod Kenamaan. Orang Pahang bukak
ben ...

Whammpp!!! Tak follow TPP nye IG eh? Dia pun ada upload pic dia kat sana. Iols bukan nak kata TPP pun nak megah2. Cuma nak ckp, bila upload pic kat IG or upload kat mana2, tak semestinya itu tanda kita nak riak. Menunjuk2. Apaa dahhh. TPP just nak share pic dia tlg mangsa2 banjir. Same goes to ct. Janganlah asik tgk keburukan org je. Berpada2 lah. Kot elok kalau hati uols, di celup2 kat air banjir tu, bior bersih sket ^_^

klu nak tolong buat mcm TPP Tengku Azizah Aminah Maimunah Sultan Iskandar.. siap boleh makan sekali duduk ngn org2 kampung.. serious tabik ngn TPP.
yg nampak effort dia, gigihlah angkat beras 10kg tu..

siapa makcik tudung pink tu?? bercoach2 bagai... kekeke

pinkpunk posted on 11-12-2013 08:21 AM
klu nak tolong buat mcm TPP Tengku Azizah Aminah Maimunah Sultan Iskandar.. siap boleh makan sekali  ...

Mane2 Tengku puan pun... Mmg la wajib bjiwa rakyat ...mkn semeja ngn rakyat... Syg rakyat...!  pe kejedahnyer siti pun nak kene buat cam tengku puan.... Siti tu penyanyi... Bukan bini sultan! Kalu siti masak... Aku rase ..mati lapar la mangsa banjir... Asyikla ..pminat nak bgambar...nak sign autograph..! Kene la jage hak ekclusive die juga..! Cara tengku puan mnjaga hak ekclusive die...dgn merapatkan diri ngn rakyat! Kalu time banjir TP buat bodoh.. Kene amuk ngn rakyat jelata! Kalu time banjir siti buat bodoh.. Rakyat jelata mgamuk kew?? Nmpak x pbezaan disitu?

Tengku Ampuan pahang turun padang... ti org dok ckp dia plak x bantu2...

nist02 posted on 11-12-2013 09:04 AM
Tengku Ampuan pahang turun padang... ti org dok ckp dia plak x bantu2...

Yes.... Btol... Tu la tggungjawab die sbgai TP... Ingat gelaran tu dpt senang2 kew. Kene angkat sumpah.. kene tahu tanggungjawab die! Sayang TPP... Dulu..kini dan selamenyer.....

zyraa posted on 10-12-2013 07:29 PM
Susah btl jd artis ni..ada jerr yg tak btl di mata insan lain..yg penting dia ada hulurkan bantuan.. ...

Tu ar pasal...

Follow Us
iya lorrr...aku pun bkn karats tapi mmg nmpk keihklasan dia membantu...tp tok k cam bodyguard pulak...

Kalo retis ke sape2 pun buat baik kita puji la..
Jgn la kutuk2..
Ikhlas ke x bukan kita yg tentukn..
Sigh..

aderaderker posted on 11-12-2013 11:02 AM
Kalo retis ke sape2 pun buat baik kita puji la..
Jgn la kutuk2..
Ikhlas ke x bukan kita yg tentukn ...

Entah dorang ni... Da la kutuk... Siap bandingkan ngn sultanah lagi..! Da tentu tanggujawab dorang bebeza kan.!

sayang_mulut posted on 10-12-2013 07:26 PM
aku ingat lagi si NAT ni cakap.. si laki Fasha sanda semayang dalam surau ke apa bende.. bukan main  ...

psss, of topic jap... profile pic uols tu junior kat sekolah iols dulu... muehehhee...

boyagombak posted on 10-12-2013 09:52 PM
Sebaliknya apa yang berlaku ialah kerajaan BN gagal melaksanakan tanggungjawab mengurus mangsa ban ...

saya tak pasti adakah kemudahan yg begitu selesa seperti ni untuk semua mangsa banjir atau hanya tertumpu kepada kawasan tertentu sahaja..

btw..

bg saya..
negara-negara lain seperti jepun ni negara yg sudah lali/acap/lazim ditimpa bencana.. bukan saja banjir, tapi gempa bumi, gunung berapi dan macam2 lagi.. jadi mereka sebuah negara yg perlu bersiap sedia dgn segala kehadiran bencana2 ni.. pada saya no wonder mereka boleh uruskan sehingga sebegini.. tambah pula jepun tu negara maju..

berkenaan thailand pula.. gambar itu merujuk kepada banjir di bangkok 2011.. dimana semua mangsa di kumpul dalam dewan yg besar.. dan saya tak pasti adakah sekiranya banjir berlaku di pekan golok, hatyai, yala, chiang mai atau di lain2 tempat terpencil mereka akan mendapat kemudahan yg sama.  

apapun bg saya sebarang usaha memajukan kemudahan bagi membantu mangsa bencana ini di negara ini amat dialu2kan

wau dah bertudung penuh eh  sejak bile nih

tomet05 posted on 11-12-2013 11:41 AM
wau dah bertudung penuh eh  sejak bile nih

Sape? Maksud ko siti kew? ko baru pulih dr koma kew...? Org ko tersesat dlm alam lain... Selame nih! Hihihihi... Jgn amik hati tau... mase lepas dato k accident tempohari ..die da btudung litup

bungalisa posted on 11-12-2013 11:46 AM
Sape? Maksud ko siti kew? ko baru pulih dr koma kew...? Org ko tersesat dlm alam lain... Selame ni ...

o ye ke .. bukan baru keluar hutan.. hari2 buka forum nih cuma x amek port .. hahaha

eddysheddy posted on 11-12-2013 11:24 AM
saya tak pasti adakah kemudahan yg begitu selesa seperti ni untuk semua mangsa banjir atau hanya t ...

Sesetengah tempat kot... Cam kampung2 xla...! Lagipun..kalu malaysia buat cam jepun tu.. Xmuat kot dewan..  Cam cenderawasih ade beribu pnduduk..xkan.. Nak sedia beribu khemah  tertutup mcm jepun tu! Maknenyer... Kerajaan kene sediakan..tempat sebesar padang golf.. Tuk penempatan banjir mgikut kawasan2.....! Hihihihi! Aku rase paling tidak.. Bg la khemah setiap rumah yg bkmungkinan banjir... Bile banjir bawak khemah ngn anak.. Dok dlm khemah masing2..

bungalisa posted on 11-12-2013 11:54 AM
Sesetengah tempat kot... Cam kampung2 xla...! Lagipun..kalu malaysia buat cam jepun tu.. Xmuat kot ...

tulah.. tak patut nak bandingkan kalau tak sesuai.. bangkok tu banjir kilat besar kat satu tempat tu je..
temapt lain tak.. jadi boleh tumpu kat situ je.. dan tempat lain tak sentap la kalau tgk bangkok dilayan begitu

nak pindah sampai masuk ke dewan yg besar pun takde masalah

ni kau nak bubuh khemah dalam balai  raya kampung.. atau sekolah.. berapa kerat je yg dapat masuk??

asyik nak carik salah org aje diorg ni

tomet05 posted on 11-12-2013 11:50 AM
o ye ke .. bukan baru keluar hutan.. hari2 buka forum nih cuma x amek port .. hahaha

Liput x litup jugakla..ade gak yg pesyen atas tutup ketek tersembul...pesyen kan..! Atleast perubahan die xmndadak... Dr xpakai...pakai nampak jambul. Nampk leher.. Now ..jambul ..xnampak..leher xnampak...! Selalu org camni die jenis tetap pndirian..! Macam mak aku dulu2.. Now da 50an..da pakai tudung labuh..! Yg jenis mndadak... Dr seksi xengat..trus btudung.. Pastu suke hati bukak balik..tuntutan keje kekdahnyer...

terbaik la ct selfie ..

ikhlas ke tak iols tak nak persoalkan..
yg penting ada juga retizz yg menghulurkan bantuan...
rasanya ramai lagi retiz yg tolong kot..

Kita perlu sentiasa bersyukur dengan apa yang kita dapat.

Seingat saya semasa saya  tinggal di Pekan, Kampung saya  setiap tahun banjir cuma saya sekeluarga  tak  pindah walaupun lagi 2 inci air nak cecah lantai rumah.  Kami hanya pindah semasa banjir besar tahun 1971 saje.  Dan kami tidak pernah mendapat bantuan banjir.  Bagi kami apa yang ada itu lah kami makan....

Hanya dua tahun lepas sewaktu kampung saya dinaiki air, kakak saya sekeluarga telah diarahkan untuk berpindah dan bila berada di pusat pindahan kakak saya dan penghuni yang lain akan sama-sama memasak bekalan yang diberikan dan tidaklah mengharapkan para sukarelawan memasak untuk mereka. Sedangkan saya dimaklumkan oleh kawan saya di kuantan, ada pusat pemindahan bekalan makanan mentah ada tapi mengharapkan para sukarelawan untuk memasak kemudian merungut makanan tiada....camne tu....

org pahang kan. haruslah prihatin