CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2852|Reply: 1

Menjelang Krismas......

Berapa ramai di sini yg berkahwin dengan bangsa asing bukan asalnya Muslim? errrkkkk, betul ke aku bukak thread kat sini? kalu salah pindah la ke mana2 pun ya momod.....asalkan bukan bod M&M....

Biler nak Christmas jek, hati aku semakin sesak dan sesak..... walau dah 8 thn tak bersama, aku tak penah halang dia jumpa anak2....tp dia lebih memilih tuk luang lebih byk masa ms hari yg dia sukai...hari2 lain, semalam dua jah tp krismas sampai ke tahun depannya pulak........ itupun nasib dia tak blh nak amik passport anak2 dr aku........ masa bersama dulu, tak pula nak pokok krismas bagai........ bila dah bawa haluan masing2, awalnya tak ketara tp akhirnya ..... bila aku bertanya, dia msh mengaku Muslim tp half ...........

mmg bkn senang nk bawa saudara baru mengikut acuan kita apatah lg bila dia memilih sbb cinta.......aku paham sgt, if lelaki sendri akui payah, apalagi bg perempuan pulak..... kalu di tanya, mmg ler rata2 pilih diam diri jah dr mengaku kt sini, tp sudi2 la kongsi apa rasa dalam hati tuh.... kerisauan aku pd anak2 yg byk masa confuse dgn situasi ni....... walau aku dpt full custody, tak bermakna aku berhak nk halang dia atau halang anak2 dr terus jumpa.......lg jauh dlm hati aku, apa agaknya kisah bila anak2 aku dh lepas 18thn?  ada org kata aku nampak tak berapa kisah, hakikatnya jauh dlm hati aku ...... siapa la yg tahu?

HI bingka ubi...

OG akan biarkan thread ni kat sini dulu.. Mungkin sesiapa yg dok oversea akan pengalaman yg samam mcm bingka ubi utk derang kongsikan..

Kawan2 lain pun mungkin blh bagi pendapat mereka..

hope ada yg blh beri pendapat..