CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Adiya

[BEST] Lima jam yang tiada kesudahan

Adiya posted on 4-11-2013 01:37 PM
Ada je kena tempias tu mama..biasa la kalau dh masuk line ni..selalu anak2 le kana..santau pun pen ...

like this post.

6VI6 posted on 4-11-2013 05:03 PM
kami nak ikut... nak join sekali buleh?

Ala cho..teman br buke forum pg ni..br baca post mike ni..melepas le mike smlm..huuuuuv

Adiya posted on 5-11-2013 08:38 AM
Ala cho..teman br buke forum pg ni..br baca post mike ni..melepas le mike smlm..huuuuuv

hehe
takpa takpa...
selamat tahun baru hijrah pada semua...
semoga dipermudahkan segala urusan...
In sha Allah...

Maaflh nk tnya tt or ssapa kt sini...

Mcm mna air yg bukan jernih leh jd jernih erkk...sjenih aiq mineral gitu...

** kisahnya gini ada sorg kawan dia g ambil air kt tasek dayang bunting, boh dlm botol ... Ssampainya kat uma dia (KL) ,ssiang hari .dia punggah kemas brg2 semua..blaa..bla..n blaa2..

K'esokkn harinya air tu btukar jd jenih.dia pon pelik la...nape erk...?? Ke mmg biasa gitu.xde nye misteri..huhuhuhu

LappyHappy posted on 5-11-2013 08:43 PM

Mcm mna air yg bukan jernih leh jd jernih erkk...sjenih aiq ...

aku rasa pasal (1)tertukar dgn air mineral yg real. atau (2)keladak yg kuning tu terkumpul di bawah, so nampak yg jernih je. hehehe

Aqill.Azrri posted on 5-11-2013 09:07 PM
aku rasa pasal (1)tertukar dgn air mineral yg real. atau (2)keladak yg kuning tu terkumpul di bawa ...

Ttkuar tu x la. Sbb mmg dia dh tandakan ( mean dia tahu botol mna yg dia boh air dr tasek DB tu..

Keladak2 air tu xda plk kt botol tuh...kmnakah hilngnya kn..mula2 aku speku gitu gak..

Follow Us
LappyHappy posted on 5-11-2013 08:43 PM

Mcm mna air yg bukan jernih leh jd jernih erkk...sjenih aiq ...

Salam,

Sorry Lappy, saya kurang arif bab ni..mungkin ada penjelasan dari sudut sainsnya...kalau nak misteri tu, entah le..sebab air tukar jadi jernih je kot..
Sapa2 yang tau mitak jelaskan..aku pun nak tau jugak ni..

Untuk memenuhi permintaan sahabat kita 6VI6, aku sampaikan sebuah kisah yang tak semenggah mana pun ni...Silakan menjanah kudap2 ku ini..

JOM KITA CARI HANTU NAK???

Emie, aku dan Fendi bersahabat dari sekolah menengah lagi... Apa2 aktiviti samada di sek, mahupun diluar sek. kami lakukan bersama2..member kamceng la katakan...Suatu hari tu mama n abah nak balik kampung sebab ada urusan keluarga disana..tak silap aku urusan tanah pusaka..di rumah ketika itu tinggal aku ngan adik sahaja yang masih tinggal dengan mak bapak, Abg n kakak ada kat pusat pengajian tinggi dorang masing2..memandangkan aku dah agak besar masa tu dalam tingkatan 5, mama n abah benarkan aku untuk stay rumah je sebab dekat nak SPM dah lagi pun memang aku malas nak ikut pun... adik jer yang follow dorang masa tu..

Waktu tu, memang melompat2 le aku sebab boleh tinggal sorang kat rumah... ya be da be duuuuu... mama pesan suruh aku bawak kawan2 teman aku kat rumah memandangkan tiada sapa kat kawasan perumahan aku tu..kawasan rumah aku masa tu ada 4 bijik rumah jer..itu pun 3 bijik je yang ada orang duduk, yang sebijik lagi tu hantu yang duduk..
Dah dapat lesen, apa lagi...........aku pun ajak le emie n fendi lapak umah aku malam tu..

Tiba la waktu dan ketikanya si emie n fendi sampai kat rumah aku...waktu tu dalam kul 8lebih malam..kami cadang nak g makan dulu n lepak2 memandangkan malam masih muda waktu tu..emie bawak keta wira bapak dia masa datang rumah aku tu..apa lagi, kami merendek la dengan keta tu puas2..lepas makan, kami pusing2 ipoh kejap tengok aktiviti2 perawan malam jadian yang tengah top kat jalan yang kalsom pada ketika itu...

Dah buat dosa mata, kami pun balik le rumah aku untuk melayan cd action movie yang fendi bawak..
Sampai je kat rumah aku, si emie tiba2 memberi cadangan yang ntah hape2..
"JOM KITA CARI HANTU NAK???" kata emie.

"Ko ni gile ke ape? tak pasal2 nak cari hantu...benda tu tak payah cari..kat mana2 pun dia ada.." kata aku

si fendi pada waktu ni dah telentok kat kerusi belakang tu..letih beno kot..lepas perbincangan ringkas, aku n emie bersetuju nak pusing2 kawasan hospital dan tanah perkuburan kristian kat blakang rumah mayat hospital tu..
Hah kome nampak tak di situ? kubur, rumah mayat, hospital...tempat2 angker yang tak asing lagi dari dunia melayu..hehehehe

Emie pandu kereta wira bapak dia menyusuri tepi hospital yang dah wujud dari zaman british lagi tu..kalau kome nak tau hospital mana, sila tengok cerita Jangan Pandang Belakang, sin misi tolak pesakit naik kerusi roda malam2 tu..itu la hospitalnya..
Melepasi kawasan kecemasan hospital tu, kami teruskan lagi ke depan dimana terletaknya kawasan perkuburan kristian di hadapan dan di sebelah kanannya adalah bilik mayat hospital.. untuk ke perkuburan tu, jalannya agak menurun dalam 45darjah dan jalannya gelap gelita sebab tak dibekalkan dengan lampu jalan..

Seelok je hampir sampai ke penurun jalan tu yang untuk ke kubur, tiba2 dengan suluhan lampu dari kereta emie, aku terpandang seorang wanita berselubung putih dari atas sampai ke bawah tengah berjalan bertentangan kami menaiki jalan yang tinggi tu.dia seumpama berjalan tetapi pergerakannya agak laju berbanding org biasa berjalan menaiki jalan condong tu. padangannya ditundukkan ke jalan raya dan sukar untuk aku melihat wajahnya..

"Apa tu diya????" terdengar suara emie

Aku jugak tergamam ketika itu tanpa boleh berkata2...tiba2 aku terlihat satu simpang di hadapan kami dan makhluk itu sudah hampir benar dengan simpang itu hanya beberapa meter sahaja..

"Masuk kiri mie, masuk kiri..." terkeluar arahan dari mulutku

emie hanya terpaku keras disitu memegang stering keta dan kereta ketika itu jugak masih berjalan menghampiri simpang dan makhluk tersebut...tanpa berfikir apa2 lagi, PPPAAAPPPPP aku terus menampar kepala emie untuk sedarkan dia..

"Masuk kiri la bodoh..." aku agak menengking dan kasar

emie seolah2 baru sedar dari lamunannya dan terus memutarkan stering keretanya ke kiri..

"Apa tu????apa tu????" tanya emie ketakutan

"Hah tu la pasai...hang gatai sangat nak tengok dia, dia dah tunjuk la tu..padan muka kita.." kata aku

"Ape bende kome ni???aku nak tido pun tak boleh.." suara fendi kedengaran dari belakan kereta..
rupa2nya fendi tidak sedar kejadian tadi.. hampeh punya budak..dia boleh sedap tido???

Emie terus pandu keretanya ke rumah aku dan aku terus membuka pintu dan lampu2 yang berada dalam dan luar rumah aku tu..Emie bagitau yang dia kena balik umah jugak malam tu sebab bapak dia nak pakai keta awal pagi esok...aku menghalang dia dan suruh dia call bapak dia kata dia tido rumah aku..tapi emie berkeras jugak nak balik..mungkin dia lagi takut abapk dia dari benda alah tadi tu...

Sudahnya tinggal aku ngan fendi je la dok melepak malam tu kat rumah...cd pun tak tengok, terus je tido sampai pagi...perjalanan emie ke rumah malam tu, aku pun tak tau macam mn..bio le menjadi pengalaman hidup dia saja..aku tak nak kongsi sama..mulut macam longkang sangat...tak abis2 JOM KITA CARI HANTU....hah hamik kau...ngan aku2 skali dapat habuan...

Rate

1

Adiya posted on 5-11-2013 08:38 AM

citer ler sket hal mengubat semalam te...
ke mnsk nk citer kt rumah die???

Adiya posted on 6-11-2013 10:04 AM
Salam,

Sorry Lappy, saya kurang arif bab ni..mungkin ada penjelasan dari sudut sainsnya...kalau ...

Hehehe.xpe...yelah kot sapa2 yg arif leh la bgtau...

Maybe dr sudut sains ke kan..dok contact mber jd cikgu kt sekolah sains kt ulu klng pon xdpt2 call...bz gamaknya..huhuhu

Lappy bab sains2 out jap..dlu kt sekolah malas.hahahaha.

edoraixora posted on 6-11-2013 12:07 PM
citer ler sket hal mengubat semalam te...
ke mnsk nk citer kt rumah die???

yang itu kita serahkan pada saudara @mnSK le cerita..aku tukang tengok jer...

Adiya posted on 6-11-2013 11:12 AM
Untuk memenuhi permintaan sahabat kita 6VI6, aku sampaikan sebuah kisah yang tak semenggah mana pun  ...

Zaman sekolah mmg gatai nak cari hantu kn...lappy pon zaman dok asrama gatai benar nk carinya...kami yg senior2 siap jemput junior2 skli meronda kawasan asrama dlm gelap gelita...blkg asrama dkt dgn hutan.. Bgnan asrama 4 tingkat,tp 1 tingkat je dgunakkn...

Meronda2 sakan...warden xda...tp satu bunyi...satu apa pon xjumpa...yelah..semua nya dh mcm hantu...hantuu pon xnk keluar agaknya...igt geng dia gak kot..hahaha..

Pnh group hoki lappy ,akak2 abang pnh tumpang tdoq kt sekolah asrama kt Ipoh yg agk tkenal...fuhhhh...hantu kat sekolah tu,sgt2 nakaalll.. Huhuhuhu.betoi2 punya sakat kami yg bmlm 2hari kt sana...

Adiya posted on 6-11-2013 12:35 PM
yang itu kita serahkan pada saudara @mnSK le cerita..aku tukang tengok jer...

apa jadi...intro la sket Diya...

mamaezah posted on 6-11-2013 02:33 PM
apa jadi...intro la sket Diya...

Kita dah seru mnSK tu..nti dia cerita la tu kat rumah dia @ sini....tunggu je la ceritanya...cuma yang boleh ceq bagitau, kes tu cuma gangguan dalam rumah je macam dengar suara perempuan menangis, ketok2 pintu, bau darah, bunyi gelang kaki dan mcm2 lagi la...mungkin penghuni lama tapak rumah tu...itu kita kena tanya tuan mnSK le sebab dia yang handle kes ni dari awal...ceq just tukang tengok je inteprem...hehehehe..

nanti ceq msg sifu mnSK tu suruh dia up cerita tu cepat sikit...

Adiya posted on 6-11-2013 03:32 PM
Kita dah seru mnSK tu..nti dia cerita la tu kat rumah dia @ sini....tunggu je la ceritanya...cuma  ...

cantik menarik tertarik sini mmg the dabomb!

hehe barang lama lama eh adiya?
jumpa ibunya? ke zass zass zass je?

6VI6 posted on 6-11-2013 07:59 PM
hehe barang lama lama eh adiya?
jumpa ibunya? ke zass zass zass je?

aku tak de masa nak tanya salasilah dia cho...tengok ada je terus cabut buang..

hehe tak ramah mesra betul.
tapi takpa kot kurang sopan dengan hantu. depa bukannya gheti. haha

6VI6 posted on 6-11-2013 09:43 PM
hehe tak ramah mesra betul.
tapi takpa kot kurang sopan dengan hantu. depa bukannya gheti. haha

tengok keadaan cho...perjanjian mereka adalah untuk mengganggu manusia..jadi apa yang mereka buat itu adalah benar pada pandangan mata mereka..dan di mata kita ianya salah..walaupun berbicara dengan ilmu, tetap kita dianggap salah kerana perjanjian mereka adalah begitu..so tak payah banyak bicara...kalau diizinkan, terus je balon..

Balon yang disuruh tak cukup cho. Ibarat halau ayam makan padi. Lagi halau lagi sampai.
Zass tuannya je... Keh keh keh