CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Adiya

[BEST] Lima jam yang tiada kesudahan

Adiya posted on 31-10-2013 05:09 PM
hahaha..kome 2 orang tu memang rope itu...keje tak paham je...tak pe, malam kang kita cerita benda y ...

tapi aku musykil...
jawapan aku ruh tu kurang tepat
tapi ko bagi roh juga jawapan dia

leenaz posted on 31-10-2013 05:12 PM
tapi aku musykil...
jawapan aku ruh tu kurang tepat
tapi ko bagi roh juga jawapan dia

jawapan ko betol...kan aku kata tak ada jawapan yang salah..cuma kurang tepat..kalau ko kata ko jawab untuk soalan yang pertama, memang aku bg 90% markah... ni ko kata jawapan ko tu untuk soalan no 2, so kurang tepat le...tp masih boleh dapat 60% markah..ok la tu..dah dapat C.. hehehehe

tak dak cerita baru dah ka diyaaaaaaaa....................

Adiya posted on 31-10-2013 05:20 PM
jawapan ko betol...kan aku kata tak ada jawapan yang salah..cuma kurang tepat..kalau ko kata ko ja ...

hahahaha
ok paham2

Adiya posted on 30-10-2013 03:02 PM
memandangkan ramai yang dok cerita pasal mimpi ni, meh aku terangkan sikit bab ni..pada anak2 buah a ...

Jawapannya, roh dan roh. Ye ke?? ekekee..

bila kita tengok diri kita makhluk2 dan kejadian2 dalam diri kita, itulah roh kita. jasad kita tidur. dalam jasad ada roh. roh yang kontrol jasad. bila jasad mati, roh masih ada. bila tidur, roh hidup dalam mimpi. mimpi ada dua, mainan tidur dan alamat sesuatu yang perlu kita rungkai. apa yang dinampak oleh roh itulah yang dinampak oleh kita. sebab roh tu kita. kita tu roh. takde beza kat situ.

siapa melihat diri kita melakonkan watak dalam mimpi tu? pun roh kita. sebab tu, ada situasi. ilmu allah luas. roh tu ghaib. so, tak mustahil, dalam mimpi ada mimpi ada mimpi dan ada mimpi lagi. takkan nak kata roh ada satu dua tiga empat dan lima dalam satu2 situasi? sebab tu akal dan hati itu benda paling berharga pada manusia. akal bila kita kontrol, hati ada iman. hati yang beriman boleh kontrol mimpi kita, hati yang sekadar ada akal belum cukup iman, pasti kalah. sebab tu pacit adiya cakap mimpi ada dua je, menang atau kalah..

hahahahaaa.. saya rasa saya merapu lebih.tapi ni yang saya faham le gamaknya.. begitu cetek ilmuuu.. sob sob..

aerolz posted on 31-10-2013 05:56 PM
Jawapannya, roh dan roh. Ye ke?? ekekee..

bila kita tengok diri kita makhluk2 dan kejadian2 dal ...

aku baru blaja roh ada banyak
hahahahah

Follow Us
Adiya posted on 31-10-2013 05:09 PM
hahaha..kome 2 orang tu memang rope itu...keje tak paham je...tak pe, malam kang kita cerita benda y ...

Sadis giller tajuknye choo.. hahaahaa

@Adiya jangan marah
saja nak share pasal roh

1. Roh idhofi atau dalam bahasa kejawen sering disebut dengan roh ilafi/ilofi :
Alam tinggal roh idhofi ini adalah nur (cahaya) yang terang benderang dan sangat sejuk. roh idhofi adalah roh central atau pusat dalam tubuh manusia roh ini yang memiliki peranan paling besar/penting dan roh inilay yang memerintah dari ke 8 roh lainya makadari itu roh idhofi diberi julukan "johar awal suci" roh inilah yang membuat manusia hidup. roh idhofi adalah roh sumber dari 8 roh lainya bila mana roh idhofi ini keluar dari raga manusia maka dapat dipastikan roh yang ke 8 akan ikut serta keluar dari raga dan kejadian inilah yang disebut Kematian maka dari itu roh idhofi disebut "Nyawa" namun bila kebalikanya yaitu ke 8 roh keluar dari tubuh kita namun 1 roh(Idhofi) tetap tinggal dalam raga dapat dipastikan manusia masih bisa hidup namun pasti saja memiliki kekurangan dikarenakan 8 fungshi yang mengatur tubuh kita hilang. 'bagi seseorang yang mempunyai tingkat ilmu kebatinan tinggi dapat menjumpai wujud dari roh idhofi ini. wujud dari roh idhofi tidak jauh berbeda dengan tubuh kita dari rupa, suara, tingkah dan segala sesuatunya persis seperti wujud kita sendiri yang memiliki (tidak ada yang berbeda) sifat inilah yang membedakan roh idhofi berbeda dengan roh lainya

2. Roh Rabbani : Alam tinggal roh ini dalam nur (cahaya) berwarna kuning diam tak bergerak.
Sifat roh rabbani ini tidak mempunyai kehendak apa apa. memiliki ketentraman hati. dan tubuh tidak merasakan apa apa. karena roh ini tidak memiliki hawa nafsu maka roh ini sering dipergunakan para kaum supranaturalis sebagai titik acuan dalam semedi / bertapa. untuk mencapai ketenangan dan penyatuan dengan alam

3. Roh Rohani : roh ini yang mengendalikan hawa nafsu manusia.
Roh ini mimiliki 2 sisi kehendak yang berbeda. roh yang membuat kita sering merasakan kadang menyukai sesuatu hal. dan kadang tidak menyukai hal tersebut (membenci). roh ini pun yang memiliki pengaruh akan perbuatan baik dan buruk roh ini pun menemoati 4 jenis nafsu yaitu 1. Nafsu luwama (aluamah) 2.Nafsu Amarah 3.Nafsu Supiyah 4.Nafsu mulamah (mutmainah). jika roh ini meninggalkan tubuh manusia maka manusia makan manusia tidak akan mempunyai nafsu lagi. bilamana manusia mampu menguasai roh ini maka ia akan hidup dalam keilmuan. roh ini memiliki sifat mengikuti penglihatan. apa yang kita pandang apa yang kita lihat disitulah roh rohani berada. untuk melihat / menjumpai roh ini kita akan menjumpai terlebih dahulu melihat macam macam nur (cahaya) seperti kunang kunang. setelah cahaya tersebut hilang barulah kita dapat menjumpai roh ini

4. Roh Nurani : roh ini membawa sifat terang.
Karena roh inilah manusia bisa merasakan suatu petunjuk yang menuntun dan keterangan dalam hati & pikiran. bilamana roh nurani meninggalkan tubuh maka orang tersebut akan merasakan gelap nya hati dan pikiran. Roh Nurani menguasai nafsu mutmainah yang menonjol yang dapat mengalahkan nafsu lainya sehingga membawa kebaikan yang terjaga. hati terasa tentram, prilaku baik dan terpuji, air muka pun akan terlihat bersinar (bercahaya) tidak banyak berbicara, tidak ragu dalam mengambil keputusan, serta tidak mengeluh jika ditimpa kesusahan/musibah. bagi yang bisa menguasai roh ini semua perkara, suka, duka akan dipandang sama rata

5. Roh kudus : biasa dikenal dengan sebutan roh suci.
Roh ini membawa pengaruh sifat welas asih pada semua makhluk. tidak segan memberi pertolongan dan berbuat kebajikan serta mempengaruhi perbuatan amal ibadah sesuai agama dan kepercayaan yang dianutnya

6. Roh Rahmani : Roh diberi nama yang mengambil dari kata "Rahman" yang artinya pemurah.
Karena roh ini memiliki sifat pemurah suka memberi dan bersifat sosialitas

7. Roh Jasmani : pemahaman sifat kerja roh ini sering diterapkan dalam ilmu pengobatan dikarenakan roh inilah yang mengatur seluruh sistem peredaran darah, urat syaraf pada manusia.
Karena roh inilah kita memiliki rasa sakit, cape, segar, roh inipun memiliki nafsu amarah dan nafsu hewani nafsu inilah yang membuat kita malas, menyuakai hubungan badan, serakah, dan ingin dimengerti sendiri. salah satu tantangan seseorang mempelajari ilmu kebatinan untuk mencapai taraf supranatural yang paling utama adalah menundukan sifat roh jasmani ini dalam tubuh. karena tanpa terlebih dahulu menundukan sifat roh ini maka tidak akan mampu menguasai ilmu kebatinan tingkat tinggi yang selalu terhalang ileh rasa sakit malas dan sebagainya

8. Roh Nabati : roh ini yang mengendalikan perkembangan pertumbuhan pada tubuh

9. Roh Rewani : roh inilah yang menjaga tubuh kita. bila roh ini keluar dari tubuh maka kita akan tertidur.
Dan apa bila roh ini kembali dari tubuh maka kita akan kembali terbangun. jika seseorang tertidur bermimpi dengan arwah seseorang. maka roh rewani dari orang yang bermimpilah yang menjumpainya. jadi mimpi tersebut adalah hasil kerja roh rewani yang mengendalikan otak manusia. pergi dan keluarnya roh rewani pun yang diatur oleh roh idhofi. begitupun degan roh yang lainya masih tetap dalam kekuasaan roh idhofi.

kredit to blog beda-dunia

Rate

1

leenaz posted on 31-10-2013 09:35 PM
aku baru blaja roh ada banyak
hahahahah

Hahahaha.. ye ke??? Aduhhh malu nya aku mana nak letak muka ni??? memang cetek bebenor la ilmu nyaa..

Adiya, teruskan berkongsi ilmu ya. sambil Adiya berkongsi cerita misteri, dapat gak kami ilmu yg bermanfaat. siapa kata Bod MPS tak ada faedah. aku suka sebab kau terangkan sesuatu dgn cara yg mudah di fahami & bersesuaian dengan tingkat kefahaman kami disini yg rata2nya masih di bawah.

dan setuju jugak dgn apa yg kau kata. kita chill2 saja dalam benang ni. yg penting apa yg disampaikan tu dapat difahami & memberi manfaat. tak nak la jadi mcm kat Bod lain dimana forumer2 yg hebat2 ilmunya berbalah sesama sendiri. sudahnya benang tu jadi tempat caci mencaci, dan tak memberi apa2 manfaat pun...

aerolz posted on 31-10-2013 10:01 PM
Hahahaha.. ye ke??? Aduhhh malu nya aku mana nak letak muka ni??? memang cetek bebenor la ilmu nya ...

cetek la sangat

Adiya posted on 31-10-2013 01:28 PM
rasa2nya rian tido ikhlas tak??macam mana rasanya tidur?

Kalau bab tido bukan ikhlas lagi dah...siap rela serelanya la haha
Kdg2 tertnya gak kalau kita buat ibadat solat puasa etc sebab takut Allah murka,kat akhirat masuk neraka,dalam kubur kena seksa,....tu yg slalu terpikir,aku nie buat ibadat ikhlas ke tak....rasa berdosa plak bila terpikir mcm tu....tapi nak wat camana bnda nie sndiri mai lintas dlm paler...

ok disebabkan ada permintaan (bajet diva), aku persembahkan......

RETAPAN MEMORI USANG.......

sila2 ambil tempat duduk masing2... Last edited by Adiya on 31-10-2013 11:42 PM

Di suatu pagi yang indah, aku bersiap2 untuk keluar membawa anak2 berjalan sambil membeli barang2 keperluan harian kami. Memandangkan hari itu hari Ahad, aku terpaksa padatkan jadual harian aku bersama keluarga kerana petangnya aku akan pulang ke Kuala Lumpur untuk mencari rezeki buat keluarga.. Anak2 aku masih dalam bilik mandi, dimandikan oleh mama deme.. Aku pulak di luar rumah tengah melayan rokok. Hehehehehe.

Tiba2 hp aku bernyanyi2 memanggil tuannya.. Aku bergegas ke dalam dan mencapai hp di meja study.. Nama Abah tertera pada screen hp aku.. “Apa pulak abah ni..tak sihat ker pun?” detik hati aku..

Aku : Hello...

Abah : Ha' hang kat mana?

Aku : Ada ni kt rumah..dok siap nak kluaq p beli barang..awatnya?

Abah : Pak Adu tak call hang?

Aku : Tak dak pun..pasai apa?

Abah : Semalam abah jumpa dia.. dia dok tanya hang balik ke tak..ada la apa2 dia nak tu..bini dia pun tak sehat tu.. sat lagi hang cuba la tpon dia tengok, tanya khabar..

Aku : ooo ye ke...? tak pa la sat lagi diya tpon la dia tengok..

Abah : em ye la..apa2 nanti hang mai sini dulu la..

Aku : Ok...

Sebaik sahaja aku putuskan panggilan abah tu, aku terus call Pak Adu.. Panggilan pertama tak berjawab..aku cuba buat kali ke dua..

Aku : Assalamualaikum Pak Adu

P. Adu : Waalaikumsalam...sapa ni?

Aku : Adiya ni pak.. Abah tpon tadi kata pak adu cari saya..kenapa?

P. Adu : Hehehehehe...abah kamu tak cerita apa2 ke? Ni ha' makcik kamu tak sihat..ce kamu tengok2kan kejap..

Aku : Eh??ape hey awok pulak nak kene tengok? Tok guru lagi handal ape...?

P. Adu : Aku suruh tengok tu, tengok je la..ada la sebab aku tak boleh tengok..

Aku : Ha' ye la nanti awok tengokkan..tp elok tengok di rumah pak adu jer..ada apa2 terus boleh settle..

P.Adu : Tak payah..kalau ade, kamu cabut je dari jauh..tak payah datang sini..

Aku : Eh!! bukan ke Pak Adu yang tak bagi awok cabut dari jauh? Bio berdepan baru elok..ni suruh cabut dari jauh pulak..tak pe la kang awok datang rumah le..

P.Adu : ha' ye la..ikut suke kamu le..tp kalau nak datang, lepas zohor la elok sikit..

Aku : Ok lepas zohor awok datang dengan abah.

P.Adu : Ha' ye la.

Aku tamatkan panggilan tu dan masuk ke bilik untuk melakukan scaning pada isteri P.Adu.. Dari apa yang aku dapat, makcik terkena sihir.. Takkan pak adu tak boleh scan pulak?? nape die suruh aku??? pelik kan??

Anak2 dah siap ngan mamanye skali..aku terus bawak deme ke mydin untuk beli barang2 rumah..aku bg tau mem aku pasal hal tadi tu dan ajak die skali ke rumah abah lepas beli barang2.. mem pulak tak nak.. katanya dia nak masak pulak karang.. Ha'a ye..kang sapa nak masak? Kebulo aku ngan anak2 kang..

Lepas selesai makan n zohor di rumah, aku pun terus ke rumah abah untuk ambil dia ke rumah Pak Adu. Sesampai je kat rumah abah, dia terus masuk kete dan kami bertolak ke rumah Pak Adu.. Abah dah siap awal2 tadi sebab sebelom pegi tu aku dah call awal2..

Sampai rumah pak adu, aku tengok ramai anak cucu dia dok kat rumah tu.. “eh ramainye org..” kata aku sendiri.
Lepas di pelawa, kami pun masuk le dan duduk kat ruang tamu tu..

“Ha' ape kamu dpt masa nengok tadi?” tanya pak adu.

“Orang punya ni pak adu...” jawab aku

“Dah cabut?” soalnya lagi

“Mane ade..awok tunggu datang sini le..nape pak adu tak buat sendiri?” soal aku pulak.

“Tu la..awok dah tengok bnyk kali dah tak nampak..rase pun tak de.. awok rase deme dah tutup la awok ni.. Rasenye bende lame ni.. Dulu makcik kamu udah penah kene.. 30 tahun dulu punye crite ni..ini udah nak bangkit balik le ni kisah lame ni.. Dulu terok makcik kamu kene..Tu sebab le awok blajo bende ini..sebab nak ngubat makcik kamu le..kalau idak awok pun tak sio nak blajo..buat sakit kepale aje..hahahahaha ” panjang lebar ceramah pak adu.. hehehehehe

“ooo patut le pak adu suruh awak yang nengokkan...” kataku

“ha' tu le pasai..dah tu nak cabut ke? Nak botoi?” tanya pak adu

“boleh le..bak sini.” jawab aku

Aku pun mula sekali lagi scan untuk pastikan penyakit makcik..waktu ni makcik tengah tido dalam bilik..nasib baik le..kalau apa2 pun, dia tak sedo sebb tengah tido..bila scaning aku mengatakan benda yang sama, aku pun mulakan proses mencabut..abah pun turut melakukan proses yang sama dengan kaedah tangkap, ikat, benam. Tangkap, ikat, benam. Bukan kukus, gril, panggang ye..heeeeee

3 kali aku cabut dan kurung..ketiga2 kali pun berjaya..tak ada yang terlepas..tengah aku dok scan nak tengok ada lagi tak benda2 gangguan ni, tiba2 mata aku tertangkap sekujur tubuh berbungkus sedang berdiri dihujung katil makcik. Wajahnya gelap pekat..tak nampak apa2 pun..

“aik? Mana datang pulak ni?” kata hati aku..

Pandangan ni bukan pandangan zahir yer...kalau aku nampak, dan kome2 pun nampak jugak, akulah orang pertama yang akan cabut dulu tak pun yang pengsan dulu..kome ingat aku berani sangat ke??aku pun seram de.... kome paham ye? aku nampak dengan pandangan yang lain..

Kali ini aku menggunakan kaedah sama seperti abah..proses itu berjaya jugak tanpa ada tentangan dari mana2 pihak.. Setelah selesai, aku scan skali lagi dan keputusannya berjaya dibersihkan.. syukur kata aku..

Pak adu pulak tanya tau sape buat? Mane la aku tau..tak de koje aku nak nengok sape yang buat..
Pak adu mintak aku cabut pakaian org tu.. “Eh, pak adu ni biar betik..tak pernah2 dia suruh aku balas ni..” detik hati aku..

“Saya cuba la pak adu..” kata aku

Aku mula menumpukan perhatian aku pada pandangan aku yang satu lagi tu untuk mencari orang yang menghantar sihir pada makcik..cari punya cari, aku nampak seorang tua sebaya pak adu dengan berpakaian baju pagoda dan hanya berkain pelekat sedang berjalan untuk masuk ke dalam rumahnya.

“Eh! Macam dah tua je org ni pak adu..macam tak larat dah pun..muke pun baik je..” kataku sambil masih dalam mode autobot.

“hah memang le dah tua..baya2 saya je tu..” telingaku menangkap suara pak adu.

Aku cuba untuk menyingkap pakaian orang tua tadi..rupa2nya di kiri kanannya ada pengapit.. satu berupa seorang perempuan dengan rambut yang mengerbang berpakaian serba hitam dan labuh sampai ke kaki dan satu lagi pulak, berupa panglima perang zaman kesultanan melayu melaka berpakaian panglima, jugak berwarna hitam dan di hujung lengan baju, tengkok, hujung baju dan hujung kaki seluar berwarna emas..peh.......compem handal....mereka berdua ni bertubuh besar 1 kali ganda pakcik tadi..

Aku cuba menghulurkan tangan aku untuk mencabut pengapitnya itu..aku mulakan dengan yang perempuan tu dulu sebab nampak mcm tak powerrrr jerrrr..dengan sedikit doa yang pak adu ajar, aku pun cabut la pompan tu..proses mencabut ni aku ulang sampai 4 5 kali kome tau?? apa yang aku boleh gambarkan disini, ketika aku mencabut perempuan tu, ianya seolah2 kita menarik tisu di dalam kotanya.. tarik 1 naik 1, tarik 1 naik lagi satu.. maknanya tak habis2 aku tarik..dapat tu memang dapat, tapi tengok balik masih ade dia kat sebelah orang tua tu.. tak boleh jadi ni..... sebelom aku pulak yang kena cabut, baik aku cha alip bot dulu...

Aku bukakan mata dan lihat pak adu dan abah tengah memerhatikan aku..aku sampaikan apa yang aku alami tadi pada abah dan pak adu..deme ambil keputusan untuk balon saja....sapa yang nak kena p balon??? AKU LE....SAPE LAGI... adooooiii yaii

Aku dengan berat hatinya menurut perintah deme berdua tanpa apa2 alasan..nak buat macam manaaaaaa, sorang abah, sorang cikgu.. tak ikut kang durhaka namanya...huhuhuhuhu

Aku mengambil tempat dengan berdiri mengadap kiblat..baru sahaja aku membaca bismillah, tiba aku terpandang pak adu berada di sisi belakang aku.. dia membacakan sesuatu pada tapak tangannya lalu diusapkan pada kepala aku sampai ke pinggang sebanyak 3 kali..

“ok saya mulakan ye?” kata ku pada P. adu

“ok” ringkas dari pak adu

“ Asyhaduanlaaaailahaillallah waasyhaduanna muhammadarasulullah....Bismillahi rahmani rahim... dengan cahaya . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  .” aku menarik pukulan dan ku lepaskan sekuat hati aku........

ADUUUUUUUUHHHHHHH LETIHNYE AKU MENULIS...NANTI KITA SAMBUNG LAGI EK...

Adeh, adeh, sakit bahu.... Last edited by Adiya on 1-11-2013 12:17 AM

Rate

2

leenaz posted on 31-10-2013 09:42 PM
@Adiya jangan marah
saja nak share pasal roh

good info bro..

bestnya...sambung lagi...
apapun terima kasih berkongsi ttg roh tu...

ri_na76 posted on 31-10-2013 10:49 PM
Kalau bab tido bukan ikhlas lagi dah...siap rela serelanya la haha
Kdg2 tertnya gak kalau kita bu ...

kalau rina kata macam tu, itulah yang boleh diumpamakan dengan ikhlas..masa tidur, kita dah tak sedar apa2 pun..kita dah fana dalam dunia kita..adakah waktu itu kita kesahkan tentang pandangan orang pada kita? adakah kita rasa nak orang tahu yang kita sedang tidur? tak de kannnn..kita sendiri pun tak tau yang pada masa tu kita tengah tido..tau2 jaga udah subuh..itu pun bagus le jaga time subuh, kalau jaga time zohor, lagi haru...

jadi ikhlas ini seumpamanya kita melakukan ibadah itu tanpa kita sedar dimana sudah tiada lagi kehendak atau ganjaran keatas ibadah itu melainkan hanya inginkan Allah semata.. cakap mudah la kan...aku pun berterabo lagi ni...

tapi apa2 pun, hanya kita sahaja yang tahu dimana ikhlas kita tu..tak payah nak kesahkan orang lain punya cerita..
ooo bab takut tu menarik utk dibincangkan..nanti rina ingatkan aku yer untuk sembang2 bab ni seandainya aku terlupa...bende ni penting tau...sebab bangsa kita ni pelik2 sikit...

wow....
main cahaya cahaya... saya suka... nak lagi pls...
(permintaan gila pukul 1 pagi pada orang orang yang dah ada bini, kompom tak sio deme nak melayan)

ok...nk tinggal jejak jugak pukul 2.50 pagi ni, hehehh :lol
terbangun tido tdi, bukak porum lah jap..
nk sambung tido pulak....haru kalo x sedor diri esok pagi

Sebaik saja aku membuat pukulan pertama yang aku makrifatkan kepada penyihir, keadaan di rumah Pak Adu masih sepi seperti tadi...
Aku mulakan kembali proses untuk membuat pukulan kedua.. Baru sahaja pukulan kedua nak di lepaskan,

"aaarrrhhhhhhh......sapa tuuuuu?" kedengaran teriakan makcik dari dalam bilik tidurnya

Pak Adu bergegas ke dalam bilik untuk melihat keadaan isterinya..Makcik sudah kerasukan, Pak adu mula menbaca surah2 amalannya lalu disapukan ke ubun2 makcik..Pak adu mengawal makcik di dalam bilik, manakala aku meneruskan pukulan kedua aku...Makcik semakin menjadi2..

"Aku nak balikkkkkkk...hantar aku balikkk...pak kop tu memang jahat...aku nak lawan dia..hantar aku balikkkk" jerit makcik sekali lagi..

*Pak Kop adalah orang yang dikatakn menyihir makcik 30 tahun dulu dan mungkin kali ini jugak angkara dia..orang tua yang aku nampak tadi tu lah yang di gelar Pak Kop..

Aku tak menghiraukan jeritan makcik, aku teruskan untuk pukulan yang ketiga..Keadaan aku di waktu ini sangatlah panas sehinggakan berpeluh2 sedangkan kipas terpasang dengan lajunya...aku prasan yang abah tidak mengalami kepanasan macam aku..mungkin ini kesan daripada pertempuran ini...

Pukulan ketiga aku lepaskan tanpa ada halangan dari sesiapa... Aku kembali duduk di kerusi untuk mencari nafas dan menenangkan keadaan aku..seketikan kemudian, aku kembali membuat serangan2 ringan yang masih boleh menyakitkan seandainya diizinkan Allah untuk menyakitkan..selesai memukul, aku mencabut pulak..seperti biasa, cabut, ikat, benam..

"cari tapaknya..kalau jumpa pecahkan dan cabut buang" kata pak adu di dalam bilik.

ooo baru aku teringat, kalau sihir ni memang ada tapaknya pada tubuh pesakit, tapak ini lah yang perlu di musnahkan dulu agar sihir itu tidak berulang dan penyihir tak dapat mengawal pesakit dengan mudah.. Aku pecahkan tapak yang aku kesan pada makcik. tapak itu berada pada jantungnya..segala connection aku putuskan dan semua kabel2 dan tapak tadi aku cabut dan ku benamkan di sebuah tasik yang berada dalam makrifatku.

selesai kerja2 aku tu, aku lihat makcik sudah tenang di katilnya.. tp pandangannya masih tajam padaku dan tidak mahu bertentang mata lama2..

Aku abaikan saja makcik sebab Pak Adu ada dan boleh ubatkannya..setelah makcik tenang dan kembali berbaring di katilnya, pak adu keluar dan duduk bersama2 kami..

"macam mn tadi?" soal pak adu

"dah selesai la pak adu...itu je la awok boleh buat..ce pak adu tengok balik." kataku

Pak adu mula scan dan dia mengesahkan sudah tiada apa2 lagi gangguan..cuma makcik masih lemah sahaja dan perlu rehat..

"itu la pak adu...awok suruh ajo bagi habis, tak nak...kan udah susah..ce ajo bagi abis, sekali henjut je dah settle.." kata aku untuk membangkitkan suasana yang agak suram..

"eeeeiiihhh mana bolehhh...awok nak dapat dulu pun makan tahun...kamu nak senang2 pulak...tak boleh, tak boleh..hahahaha..tak pe la pelan2 kita blajo..cepat dapat, capat la abis..lambat dapat, lame la simpannye nanti..hehehehe" pak adu sekali lagi menolak permohonan aku untuk tamatkan pengajian dengan cara bersahaja dia tu..

selesai kerja2 pembersihan pada makcik dan sedikit mendapat ilmu dari pak adu, aku dan abah beransur pulak memandangkan sudah pun nak masuk waktu asar..bus aku ke KL pun kul 5ptg..kang tertinggal bus, jahanam aku..

Kini lengkaplah satu catitan, dengan darah dan keringat
Dalam tangisan senyum ketawa, dalam cinta ada duka, ada benci, ada rindu
Ku lukiskan
Semuanyaaaaa

Rate

1