CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mnSK

citer mistik di Hospital Changkat Melintang...<Update-page8#187>

mnSK posted on 8-11-2013 03:55 PM
pondok jaga bahagian pintu masuk belakang...

.....ni la hospital yg acik dok dulu masa bersalin anak sulong ngan nombor dua....mcm celaka ja misi melayu tu....nasib baik la acik tak tau yg bilik bersalin tu bertentang ngan bilik mayat....arwah mak ,acik cakap surau hospital ni pun sama hebat gak seramnya....

mnSK posted on 8-11-2013 03:55 PM
pondok jaga bahagian pintu masuk belakang...

ingat lagi masa pi tengok arwah bapak masuk wad...kena lalu depan bilik mayat, seram oooo....ada sekali masa pi tu baru ja depa lepas hantar mayat eksiden kat titi gantung kot(acik x berapa ingat )lori ngan kereta kot...depa kata mayat org cina tu teruk...nasib baik la acik x nampak, mau mlm2 dok terbayang....

Kampung tok matok aku ni.........hospital ni pun ade gak merasa pegi time kecik2 dulu.
Dah banyak perubahan kat hospital ni.  Tq mnSK, dapat le nengok gambo2 yg dibubuh kat sini. Dari dulu memang bersih je kawasan sekitar ghomah doktor yg kat tepi jalan tu.....
Kat sebelah hospital ni tanah perkuburan kan.....

apan posted on 9-11-2013 04:19 PM
Kampung tok matok aku ni.........hospital ni pun ade gak merasa pegi time kecik2 dulu.
Dah banyak p ...

Tq..a'ah..sebelah belakang rumah doktor tue tanah perkuburan..tp idak le dekat sgt..tanah wakaf tue tang selekoh tue klau otw g kg gajah..antara tanah wakaf tue ada ruang, dulu2 hutan semak..skrg dh terang..

jojo67 posted on 8-11-2013 11:05 PM
.....ni la hospital yg acik dok dulu masa bersalin anak sulong ngan nombor dua....mcm celaka ja ...

Maaf ckp la... Memang nurse kat2 situ kuang ajar skit..terutama yg muda2, org kelantan... Masa aku keje jaga dulu dorg siap kutuk2 aku lg..mentang2 la aku keje jaga je, gaji pun paling redah dlm hospital nie..ingat aku ape?? Aku jaga2 pun ade degree..nasib takde keje je masa tue..sabo je la..

Ramai dh org kena kat surau tue, aku sendiri belum pernah la..cuma dengar cerita dari brader driver van ambulan..nnt aku ceritakan.. sabo je la...kihkihkihhhhh.... Last edited by mnSK on 9-11-2013 06:45 PM

mnSK posted on 9-11-2013 06:35 PM
Tq..a'ah..sebelah belakang rumah doktor tue tanah perkuburan..tp idak le dekat sgt..tanah wakaf tu ...

Situ le tanah kubor tempat tok matok, sedara2 ditanam......
Ate....dekat2 situ jugak le ye tempat org bunian tinggei......

Follow Us
apan posted on 9-11-2013 07:39 PM
Situ le tanah kubor tempat tok matok, sedara2 ditanam......
Ate....dekat2 situ jugak le ye tempat ...

kg org bunian tue dekat blakang umah doktor tu la..yg kawasan dh di terangkan tue..(tgk dlm gambar).. arwah tok aku pun tanam kt kubor situ jugak..rumah aku pun dekat je dgn tanah wakaf tue..

mnSK posted on 9-11-2013 06:43 PM
Maaf ckp la... Memang nurse kat2 situ kuang ajar skit..terutama yg muda2, org kelantan... Masa a ...

misi tu bukan yg muda tapi tua....sabaq ja la lepas tu memang fobia dah nak beranak kat spital tu....masa arwah bapa sakit pernah la juga tunggu ramai2 kat luaq wad tu....nasib baik x jumpa apa2....mungkin sbb ramai kut.....tapi masa dok jaga bapa waktu siang bila nak masuk toilet dlm wad tu pun dah rasa semacam....arwah mak pernah cerita pasai surau tu...kata dia org pun x berani nak solat dlm tu kan...

salam..
ok aku nk sambung sikit lg cerita mistik di hospital changkat melintang, kali nie kisah disebalik misteri lembaga hitam yg sering dilihat oleh segelintir warga hospital dan masyarakat setempat di tangki air dan surau.. (kira aku pun bertuah le dpt nengok lembaga hitam tue...heheheheee)masa nie aku dh nk berhenti kerja kat situ..

masa kejadian waktu remang2 senja dh, memang time maghrib..selepas dah habis ronda dari wad ke wad, aku lalu bersebelahan bilik mayat kerana laluan di situ lebih dekat dengan surau.. sewaktu meronda tue aku melihat ada org tengah solat maghrib,dah aku pun lalu situ nk singgah solat dulu... masa aku nk ambik air wudhuk, aku terperasan ada orang kat tepi tiang tangki air tue(belah bawah berdekatan dengan surau..) lepas aku dah ambik wudhuk, aku pun jenguk la ke tangki air tue.. tengok takde sape2 pun.. padahal masa aku ambik air wudhuk td dengar bunyi orang berjalan dan bunyi ketuk2kan pada tiang tangki air, yg berdekatan dengan surau..dalam hati aku syak memang ada orang la kat situ.. tp sekarang takde pulak...

aku pun kata dlm hati "aaii... maghrib2 nie jangan buat main2.. setan2 banyak berkeliaran"

elok je 2-3 langkah aku nk ke tangga surau.. kedeeeeBoooMMMMMM..
bunyi kuat jatuh dari arah tangki air memecah kesunyian malam. bunyi tue agak kuat jugak...
patutnya orang2 kat surau boleh perasan... macam meja/kerusi yg dicampakkan dari atas bunyi dia...
aku pun toleh kebelakang tengok takde apa2 jugak yg jatuh.. lepas tue bila aku pandang ke atas... tue diaaaaaaa..!!!!!!

dlm samar2 lampu jalan tue aku nampak ada...orang berupa lembaga hitam!! pekat..!! tak nmpk rupe langsung...!!
duk bertenggek atas tangki tue... bukan sekor tapi tiga ekor..yg dua tue bertenggek yg sekor lg tue berdiri...

amak aii.. ape dibuatnye atas tue???? nk terjun bungee ke ape...?? kata aku padahal bulu roma habis meremang dh....
"nie bukan org dh nie..." sambung aku lg..

yg org2 kat surau pulak macam buat2 tak kisah je.. ke dorg tak dengar..?? bunyi punye kuat takkan diorg tak dengar langsung..
lepas tue lembaga yg berdiri tue pulak terjun dari tangki air... berdebooooMMMMMMM...!! sampai ke tanah hilang begitu je,  terus aku teringat cite mat bomoh hari tue..

aku dh ketar2 dh..masa tue memang aku dh tak tunggu.. cabut....!!! lari ke depan tp ikut jalan luar tak lalu tepi bilik mayat tue... tak cukup tanah aku berlari...masa aku berlari tue dengar bunyi orang ketawa, tp dengarnya di telinga je.. solat maghrib pun tak ke mana..
sampai depan pintu masuk hospital aku berenti jab.. menarik nafas...semput aku rope ini. aku nmpk budak2 kampung aku melepak depan hospital.. aku pergi ke diorg.. buat2 selambe je.. (budak2 kg aku nie memang suke melepak kat depan hospital.. tambah2 time maghrib...bukan ape masa tue line handphone kat situ ok sikit.. kalau kat kg aku kena g tepi jalan baru ada line...hehhehehee...sekarang ok dhh.. pencawang pun dekat dengan rumah aku..)

aku sembang2 kosong dengan diorg, dlm budak2 tue ada sorg nie nama dia wan, wan nie baya adik aku no 3, dia masa tue baru habis SPM, aku ajak la wan dgn kawan dia sorg lg pusing2 hospital.. konon2 aku bosan ronda sorg2... heheheheeeeee.. (padahalnye aku nk ngambik barang aku yg tertinggal kat surau tue je...) bila sampai kt surau.. aku tengok balik tangki air tue, tp dh takde ape2...aku pun rase macam selamat, aku ambik cota dengan lampu suluh yg aku letak kat tangga surau.. tak sampai seminit kat surau tue, kita org dengar bunyi org berdehem2 dekat dlm bilik gelap sebelah surau tue, aku perhatikan bilik gelap tue dari tangga..dia bunyi lg.. aku pandang wan, wan pandang aku.. pastu ada bau mcm kapur barus menusuk hidung, dan bunyi sekali lg untuk kali ke tiga... ape lg si wan, member dia dengan aku2 sekali cabut lari.. ini kali ke dua mlm tue aku berlari... fuuuhhh...mintak nyawa...mintak nyawa...!!!

sampai depan hospital, si wan kata "yop, td ada org ke dlm bilik tue..??? mcm bau kapur barus..."
"tah... setahu aku, tue bilik org mandikan mayat..aku pun bau gak.."

pastu aku ceritakan la apa yg berlaku sebelum aku pergi lepak dengan diorg dan tujuan aku ajak diorg temankan aku ronda2...heheheeeheeee...
bila dh tau, tobat diorg nk ikut aku ronda lg mlm2..

mlm masa aku nk habis kerja, si bad nie sampai..kemudian aku cakap je la kat dia "hati2 bila ronda kat surau...hari nie dh dua kali aku bersenam...kehkehkehhhhh....."
si bad nie pun macam paham2 je..."takpe mat bomoh ade..ade ape2 ke???"
"esok2 la aku cerita...." kata aku...

esoknya setelah aku bercerita peristiwa semalam.. ropenya banyak dh orang kena macam tue.. kata mat bomoh, kadang2 masa org bersolat lg rancak bunyi kat luar..siap angin ribut berbagai..tp bila keluar takde apa2 pun..kadang2 org kat luar dengar bunyi mcm2, tp org kat dalam surau takde dengar apa2.. yg bau kapur barus tue mat bomoh dh 3-5 kali bau kalau lalu kat surau tue terutama time tengah malam.. kadang2 dengar mcm2 bunyi kat bilik tue.. penampakan tue jangan cakap la dh banyak kali mat bomoh nie nampak antara tangki air dan surau nie... bukan hitam je, putih, kuning, hijau.. biru air laut..macam2 bentuk..tp aku pun lari jugak kata mat bomoh...aduyai orang tua nie...!! tak padan dengan "title nama"...
pernah ada warga2 hospital dulu2 buat bacaan yassin..tak tau la aku berapa hari..kurang sikit la ganguan di area situ..tp mcm tue jugak kat mat bomoh...

tammat sudah....

kalau mengkome2 ada pengalaman dan cerita mistikus kat hospital nie jangan segan2 kongsikan la cerita kat sini..
apa yg mengkome2 baca dlm threads nie adalah kisah pengalaman aku sendiri dari kecik hinggan aku kerja jaga di hospital tue...
masa tue zaman jahiliah lg....

"aku yg dulu bukanlah yg sekarang...dulu di tendang, sekarang pulak aku tendang..."

mengkasih kerane sudi membaca...

Sekiannnn.....

jojo67 posted on 9-11-2013 09:30 PM
misi tu bukan yg muda tapi tua....sabaq ja la lepas tu memang fobia dah nak beranak kat spital tu. ...

kongsikan la cerita mak jojo67 pasal surau tu...
kita org semua nk dengar....
(aku pun dh habis cerita....heheheheeeeeee)

mnSK posted on 13-11-2013 09:43 AM
kongsikan la cerita mak jojo67 pasal surau tu...
kita org semua nk dengar....
(aku pun dh habis  ...

ccerita kat surau ni pun arwah mak akak dengar masa dia jaga arwah bapa kat spital tu....kata arwah mak , org memang x berani nak solat kat situ...ada sekali  tu ada sorg ni pi la nak solat kat surau tu tengah2 doh solat atau pun baru nak solat( dah lupa cerita ni )....tiba2 bergolek kepala depan dia......agak2 apa org yg dok solat tu buat......dgn lain kata sapa yg pi solat kat surau tu kalu x kuat semangat jangan la dok pi...semedang "depa" dok kacau.....ada gak cerita yg lain tapi memang dah lupa maklumlah dah 11thn mak akak x da...dan masa jaga arwah bapak tu pun 2-3 taun sebelum dia meninggal....lama dah akak x balik sana...kampung arwah apak akak kat lambor dan arwah mak kat bota

jojo67 posted on 13-11-2013 10:02 AM
ccerita kat surau ni pun arwah mak akak dengar masa dia jaga arwah bapa kat spital tu....kata arwa ...

mak aii..... kepala tergolek dlm surau..???
hehhehehehehee
kalau aku kena masa tue, itu jam jugak aku resign...ahhahahahaaa...
surau tue bukan tak hidup, ade je petang2 budak2 mengaji (dulu la masa aku kecik2, sekarang nie tak tau le..)
masa kerja jaga pun surau tue kalau ada org pun time siang je.. mlm time solat mahgrib dan isyak je la...pastue takde dh, itu pun 5-6 orang je
sebab pernah jemaah bersama dulu...kn kata org berehat2 kat surau pun jarang2 jumpa.. sebab pernah jumpa satu org pelawat dok berehat kat bawah surau( tempat budak2 mengaji), nmpk dia tergesa2 turun masuk kereta.. aku pun tak tau ape masalah dia..ade la tue agak2nya dia perasan/ganguan...tah le...

mnSK posted on 13-11-2013 10:12 AM
mak aii..... kepala tergolek dlm surau..???
hehhehehehehee
kalau aku kena masa tue, itu jam juga ...

sejak akak masuk bod mps ni, kalu akak pi mana2 selalu dok pikiq mcm2... tambah2 kalu nak singgah surau atau masjid....nak solat pun x boleh bagi tumpuan....asyik dok pasang telinga ja.....baru raya puasa lepas, nak balik ke utara akak sekeluarga singgah beraya kat umah mak mentua  kakak somi....sbb segan nak solat kat rumah depa ,akak ngan somi pi masjid yg ada kat taman tu...akak suruh somi teman sbb takut...bila masuk kat toilet tu akak dah seram...akak pi buang air kecik, nak basuh paip x da air ,nasib baik ada air dlm baldi....lepas tu cepat2 akak keluar nak ambil wuduk kat luar...tengok2 kat paip pon x da air ...dlm kolah air terlampau kotoq...suruh somi pi ambik dr tempat lelaki...dlm dok tunggu tu akak dok dlm toilet yg akak masuk tu dgr bunyi org hempas pintu...heran gak sbb akak sorg ja kat dlm kaw tandas tu...kuat gak la mcm ada org...bila somi mai cepat2 akak ambil wuduk dan masa solat tu pun cepat ja

jojo67 posted on 13-11-2013 11:02 AM
sejak akak masuk bod mps ni, kalu akak pi mana2 selalu dok pikiq mcm2... tambah2 kalu nak singgah  ...

toilet memang tempat dia la kak....sebab tue Nabi SAW, suruh kita masuk toilet baca doa...(kadang2 aku pun terlupe gak..ehheeee)

sama gak kes kalau kita nk "pagarkan" rumah.. bila dlm rumah dh clear, baru pagar.. yg kat luar2 tue biar le..
mcm kawan aku cite la, guru dia g clearkan jin2 kat kilang.. berbotol2 jugak le... pastu sampai kat guard, org2 kat guard tue tanya "yg kat luar2 nie buangkan la sekali...." kata guru dia, "makkk... kalau macam nie satu kontena pun tak habis..."
heheheeeeeeee...

saya nak tumpang kongsi cerita kat sini. saya dilahirkan di sini,satu2nya anak yg lahir di spital yg lain semua di rumah aje. arwah abah saya pernah juga jadi jaga di sini tapi tak lama sebab apa tak tau. tahun bila saya kurang pasti tetapi masa tu doktor iskandar tu baru koje situ dan kalau TT ingat lagi pakcik azraie masih koje situ,dia pembantu spital agaknya. yang isteri dia arwah cikgu fauziah tu. mungkin dapat offer lain saya kurang pasti. arwah abah pernah cite yang dia dan kawannya nampak penanggal kat area surau tu masa ronda. tu jela satu2nya cite yg dia cite. nak tny lebih lanjut orgnya pon dah xda. arwah abah meninggal di spital ni juga pada 2011.

cerita misteri pasal spital ni dari mulut makcik saya. ada no 2 mak,masa tu jaga arwah opah sakit semput. dia pergila nak solat maghrib,elok tengah solat lampu padam sendiri. makcik saya tu pikir mungkin blackout. dia habiskan solat,baru nak bangun dari sejadah ada bunyi org berdehem kuat. apa lagi cabutla. tak taulah orang ke atau makhluk yg satu lagi.

jojo67 posted on 8-11-2013 11:05 PM
.....ni la hospital yg acik dok dulu masa bersalin anak sulong ngan nombor dua....mcm celaka ja ...

sini misi2 nya garang terutama yg lama2. belagak2 tentu pasal. tapi yg baru2 ni byk dah oknya
Last edited by dhafir on 15-11-2013 12:19 PM

mnSK posted on 13-11-2013 09:41 AM
salam..
ok aku nk sambung sikit lg cerita mistik di hospital changkat melintang, kali nie kisah dis ...

jom skrg pegi sana
(mentang dah tau ang blh laser ni)

kita tgk....
ke kita malam2 lumba lari sapa lagi cepat ke bila sampai sana

jojo67 posted on 13-11-2013 10:02 AM
ccerita kat surau ni pun arwah mak akak dengar masa dia jaga arwah bapa kat spital tu....kata arwa ...

oooooo....patut le masa jaga mak keme dulu, aku tgk semua pesakit sembahyang tepi katil deme jer....ada kisah pulak yer, harammm tau, nasib baik aku bila time jaga mak dulu keme tgh cuti.....eke..ke..ke

leenaz posted on 15-11-2013 03:18 PM
jom skrg pegi sana
(mentang dah tau ang blh laser ni)

Aku cabut dulu....kehkehkehhh...