CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 63333|Reply: 760

apa hina nye kerja swasta????

salam..

macam rasa nak luah perasaan jek..dalam family aku boleh dikata kn hampir semua kerja gomen..major nye cikgu la..ade nurse..ade lecturer..cme yg keja swasta hnya aku n abg ngah aku je..abg ngah aku swasta pun keja dgn shell, off shore..study under petronas tapi apply keja shell..gaji lagi briban nak banding dgn adik bradik aku yg lain..

aku ni bongsu pompuan..ade sorang adik laki..memang family aku kalau boleh nak aku ikut jejak lgkah yg lain..keja gomen..kalau nak keja swasta pun,dapat macam abg ngah aku xpe, company besar la konon nye..GLC ke ape..tapi dah rezeki aku bukan kat situ..dan kelulusan aku pun bukan bidang tu..

aku keja engineer..kat company swasta..basic gaji aku pun xda la besar mna..antara 2.5k ~ 3k je sbulan..aku jadi bosan nak balik kg,bila makcik2 aku cakap aku cuma keja kilang..memang la aku keja kilang..tapi bukan nye aku minah kilang..rasa terhina disitu..tapi ape hina nye minah kilang..aku ok je kawan rapat pun ade dgn anak buah aku sndiri..a.k.a minah kilang tu la..

aku xminat keja gomen..kepala aku kepala berfikir..aku suke main dgn drawing,dgn graphic..baru2 ni sepupu aku dapat keja gomen..N17 je kot..makcik aku siap cakap dgn aku kenapa xapply macam ank die dapat tu..adoiiyaa N17 je kot..bukan gred 44 pun..memang aku ade apply jgk..tapi level kelulusan aku la..xkan la aku nak apply yg level spm..makcik aku banding kan aku dgn anak die yg keja gomen cuma level N17 je kot..adoiyaa..aku rasa anak die yg patot goyang dgn aku..(agak poyo disini)..

masa balik kg makcik n sepupu aku buat muka toya lak..die cakap..sampai bile kamu nak keja kilang..keja la gomen,jaminan masa depan..
aku dah panas..aku balas 'ala..kalau setakat level spm ape jaminan nye..memang la keja gomen senang buat loan,tapi masalah nye nak makan bulan2 tu makan ape..campur elaun dapat 1.8k je kot..hidup kat KL..pakai keta,byr sewa umah..bpe sen yg tinggal..bonus pun ape sangat..yg masyuk org level atas..keja aku bonus lgi masyuk,medical pun ade..xda la macam org keja gomen demam p klinik gomen..swasta pakai medical card je..' cara aku cakap agak poyo la.aku sakit hati sangat..aku xda niat nak hina sepupu aku keja level N17 tu..tapi die macam nak hina aku keja kilang..

sedang kan abg ngah aku sendiri support cita2 aku..die yg cakap ke aku kalo aku menten dgn ape yg aku ade xyah masuk gomen..aku punya kepala agak same dgn abg ngah aku..aku memang wat derk jer ape org cakap..tapi kekadang terguris la jugak..

i keje swasta...

makcik TT tu dengki...

tempurung kering sungguh pemikiran mereka
kesian TT

i pun keja swasta...

selalunya fikiran mcm nie adalah makcik pakcik zaman 60an...

kalo wujud lagi tu jenis environment diorang masih lagi mcm 60an...(duduk ceruk ulu banat manatah, sori yer TT)

mcm aku, time raya kalo org tnya aku keja mana?(bukan keja apa tau), aku jawab jer keje kontrak (keje kontrakk tu mcm keje buruh la)

malas aku nak jawab panjang2...jawab panjang pun bukan paham pun diorang...

yang penting kita happy!!!

sekiang,

dari aku yang penah keje gomen

i keje gomen... tapi tengah berhempas pulas apply utk kije swasta...
tak dapek2...

Follow Us
noor2 posted on 18-10-2013 12:46 PM
i keje swasta...

tahniah...

cari_cahaya posted on 18-10-2013 01:29 PM
i keje gomen... tapi tengah berhempas pulas apply utk kije swasta...
tak dapek2...

asal pulak..

leylapple posted on 18-10-2013 12:50 PM
i pun keja swasta...

selalunya fikiran mcm nie adalah makcik pakcik zaman 60an...

memang btol la..makcik aku tu kat ceruk kg..kalo time raya memang die akan mai ler jejalan umah aku beraya kekdah nye..n die je antara makcik yg agak rapat dgn aku..itu yg brani sembur aku dgn gaya agak kurang enak..

x boley ke jawab

dah apply makcik tapi x dapat2..pe kata makcik tolong doa2kan saya..mungkin doa makcik lebih berkat dari doa orang muda mcm saya

mentaliti org tua mmg mcm tu..diorg ingt senang ke nk dpt

alepmama posted on 18-10-2013 12:50 PM
tempurung kering sungguh pemikiran mereka
kesian TT

memang tempurung..aku bukan nk hina..kalo level tinggi xpe..ala N17 je kot..aku nk apply pun geli rasa..

tiramisuu posted on 18-10-2013 01:38 PM
x boley ke jawab

dah apply makcik tapi x dapat2..pe kata makcik tolong doa2kan saya..mungkin doa  ...

aku dah cakap dah apply dah..tapi bukan N17 la..lau level tu mebi senang kot dapat..aku saje la buat ayat agak poyo supaya hati depa pulak terguris..kan dah kua bahase puisi tu..

nordiana87 posted on 18-10-2013 01:38 PM
memang btol la..makcik aku tu kat ceruk kg..kalo time raya memang die akan mai ler jejalan umah ak ...

owh..kalo gitu, ko cakap ler dgn nada manja kat dia..

"apa kata makcik doa2kan jer la saya nie dapat keje gomen tu, apply tak jugak dapat2 ni ha...."

aku jeles ngan org keja gomen sbb diaorg ada option amik pencen

ko mcm aku, org tanya keja apa std jawapan -> keja kilang ada masa nak jawab soklan2 sarcastic aku jawab keja design center which betullah aku bukan keja kat factory line..

ko kena belajar pekakkan telinga....

Takyahla ko nak pening org hasut keje gomen
Senang ko jwb je
Klu semua keje gomen sapa nk keje swasta?
Lantakle bukan deme yg bagi kome makan

Mulut makcik(tempayan) memang susah nk katup

typical mentality makcik2..nak wat cemana dah mmg dari dulu dorg dididik cenggitu

yg penting aku snirik mampu idup..

tp kene wat bekap plan la..sbb xde pencen..
from now mmg kene kumpul duit/aset byk2

makcik kau tu pernah kerja tak? kalau tak pernah maafkan saja dia... org2 tua golongan tu mmg cenderung fikir camtu....sbb dengar2 ikut2 cakap org keliling tapi dia takde pengalaman nk membezakan...

kau tu sbg anak buah yg lebih cerdik tak perlu ambik hati sgt....masuk telinga kiri keluar telinga kanan... kalau dia tanya kau ulang je standard answer "oh is it? ok" atau "ok i take note" (speaking sikit kasi lagi nampak poyo )

benda ni remeh je...lama2 sok bila dah penat berckp diam la dia...

jgn risau...ko kabor kat makcik ko..
org gomen yg byk perabihkan duit negara...(sila refer audit report bebaru nih..)
org swasta yg byk menjana ekonomi negara..

dalam apa2 keja skalipun..
yg paling penting....
rezeki yg kita dpt tu berkat & halal...

MissMamamia75 posted on 18-10-2013 02:05 PM
jgn risau...ko kabor kat makcik ko..
org gomen yg byk perabihkan duit negara...(sila refer audit re ...

masalah nye faham ke die pasal odit bagai ni...
ntah..taw pun..kte yg bayar tax bagai...sakit pulak hati kite ni..