CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: elmen

[BEST + SERAM]penunggu quarters

pelukis.plan posted on 13-10-2013 07:02 AM
weh aku pun ada cerita pasal duduk kuarters ni..kuarters kat area manjung, perak..nanti aku type bil ...

hi pp..cpt2 sket cite tu..nanti lupa plak..

elmen posted on 11-10-2013 04:43 PM
tahun kejadian 2010..

Lahad Lane...org penang panggey...emmm mama pun orang penang, dulu arwah abah dalam pos so kami duduk Immegersen Road...skrg dereten quarters tu dah di convertkan jadi hotel...Hotel Heritage 1902...sepanjang kami duduk...1972-1989...(abah pencen) bilik ada 7, toilet 3, store 2..dining room 2, hall tok sah cakap lah, macam ball room, and setiap bilik ada balcony..bayangkan...masterbed room ada katil king 2 bijik siap ada tiang,,katil besi, ingat lagi mama dgn kakak akan lompat lompat sampai kena marah.... kami 4 bradik ja, termasuk parent, 6 orang...abah paksa in law dia duduk sekali and all the ipar's...utk menghilangkan rasa seram...masa tu berjiran dengan Ustaz Harusani zakaria (skrg mufti perak) masa tu dia kadi besar kat penang....

depan rumah ada pokok ketapang...ponti suka bergayut..abah tebang...
Lahad road sampai skrg sunyi...tak tau la pasai pa.....

anyway...memang impressed dengaq cerita TT...memang ada org tempek cerita Tt kat sini, and best kami dapat kongsi dengan tuanpunya cerita!!
Last edited by mamaezah on 14-10-2013 08:40 AM

elmen posted on 11-10-2013 04:43 PM
tahun kejadian 2010..

jalan tu sampai skrg usang dan sepi, kalau kena ragut ka apa ka, org kat situ semua buat tak tau ja...skrg tt dok qtrs tang mana? kat penang mostlh qtrs semua berpenghuni...tapi hairanlah, kerajaan negeri masih nak guna, even macam macam cerita...abang ipar dulu duduk jalan scotland, qtrs mara, bilik 8, atas bawah, kawasan rumah penuh pokok besaq besaq yg dipercayai tumbuh sejak jaman kolonial...kucing kucing dia pun takut nak duduk situ, kaka mama duduk sat saja, kelam kabut pindah!! mama malas tanya sebab mama tau, dia tak suka cerita atau share benda benda ni semua..tapi betui la maid room kat belakang tu bukan main besaq, dia letak machine jahit dan peralatan jahitan kat situ...mama penah tanya, dok menjahit kat situ, dia kata tak...mana aku nak jahit dia dok tutup lampu ja memanjang!

Santeira posted on 12-10-2013 11:33 AM
@elmen

dah penah ada org share di sini

ya lah mod!! !@madeinborneo yg share!!!! baru mama ingatttttttttttttttt..........mana pi dia skrg???

menakutkan hokeh..nasib baik tak apa2..

mamaezah posted on 14-10-2013 08:37 AM
Lahad Lane...org penang panggey...emmm mama pun orang penang, dulu arwah abah dalam pos so kami du ...

wow kuarters rupanya heritage hotelyu.. huhu

Follow Us
Lahad Lane...org penang panggey...emmm mama pun orang penang, dulu arwah abah dalam pos so kami du ...

Wahhh..ramai gak org penang dlm forum nih ekkk..kita pon org penang gakk...lagi2 mAma ada lg x stry skrie2 kat penang...hehehe....

ummukender posted on 14-10-2013 12:54 PM
wow kuarters rupanya heritage hotelyu.. huhu

mama ada gambaq lamanya, gambaq ni arwah mak, arwah nenek and all my auntie post depan pintu gerbang...tak reti la nak tempek...gambaq black and white gitu...mcam mana nak bubuh gambaq?

mamaezah posted on 14-10-2013 04:02 PM
mama ada gambaq lamanya, gambaq ni arwah mak, arwah nenek and all my auntie post depan pintu gerba ...

scan pastu upload kt sini.. haa.. waahhh gambar lama... mcm mana lah agaknya ye... kenot imagine..

aku ni tak pandai bercerita kalau menaip..sori tak seram tapi kalau cerita depan2 seram ni

masa tahun 1998 aku pindah dari KL ke manjung, perak dan tinggal di satu kuarters kakitangan awam..masa tu aku budak2 lagi so punya la excited dapat duduk tingkat 4..konon best la dapat duduk tempat tinggi budget2 macam penthouse tapi sebenarnya sama je semua

lepas tu masa tahun 1999 ada orang pindah keluar dari kuarters..dan family aku pun dapat la berpindah turun ke tingkat 1..masa tu la aku terjumpa sesuatu kat rumah baru tu..

masa tu aku ingat lagi petang lepas balik sekolah aku pun lepas tukar baju sekolah bosan duduk rumah tingkat 4 sorang2 sebab parent aku kerja..so aku pun tolong la bawa turun barang nak pindah sikit2 ke tingkat 1..lepas tu aku rasa nak terkucil dan aku pun melangkah lemah ke toilet dan tiba2 ada lembaga berwarna putih meluru keluar dari bilik air dan lesap macam kabus

terus terbantut usaha aku nak terkucil..tak tunggu apa dah terus keluar rumah tu turun padang bola sorang2 pukul 4 pm sebab takut sangat..lepas family aku dah betul2 pindah tingkat 1 aku pun lupa peristiwa tu tapi aku still ingat dalam bilik air tu ada satu kain batik terikat 4 penjuru bawah tangki air

seminggu lepas tu bekas penyewa kuarters tu datang ziarah rumah..tengah borak2 lepas tu dia minta izin nak pergi toilet..lepas je dia pergi toilet dia duduk habiskan air terus blah..lepas dia blah aku tengok kain kat dalam bilik air tu dah tak ada

dah lama tu aku korek cerita kat bapa aku rupanya ada ustaz bagitau dia yang bekas penyewa tu ada bela saka helang putih..masa pindah tu tak tau la kenapa dia tak bawa maybe lupa la kot..tapi ada kawan2 aku pernah cerita kalau hujan lebat tengah malam diaorang akan nampak bekas penyewa tu akan  mandi hujan kat tengah taman permainan..salah satu syarat dia wallahualam

banyak lagi kejadian kat kuarters tu tapi tak larat la nak cerita..tapak kuarters tu dulu setinggan hindu..pernah jadi case dulu masa nak roboh setinggan tu buat kuarters

Rate

1

pelukis.plan posted on 16-10-2013 07:28 AM
aku ni tak pandai bercerita kalau menaip..sori tak seram tapi kalau cerita depan2 seram ni

citer la lagi...ku menunggu

seram nye.. mmg byk quaters kerajaan mcm ni..

seremmm. meremang i kat opis ni. selalu kuarters gomen ni memang scarry merry meh? nenek i dulu cita masa dia duduk quarters kat singapore tahun 60 an tak silap dengan atok i, tak tahu la hantu jenis mana tapi kat dapor setiap malam dok main gayut2. nasib dok kejap ja dalam 3 tahun kot. kalau i lah, hari kedua dah pindah okeh!

patut le dari tadi ahkak sebut peej.. peej..
rupanya akak penah post kisah akak kat blog peej..

seramnye kisah akak...
suka cara penulisan akak...
kak, tak de kisah lagi ker?

cloudy_83 posted on 13-10-2013 02:34 PM
wah topik menarik... habis2 la quarters2 kena edisi siasat pasni...

dgr cerita, mmg banyak quarters yg bmasalah mcm ni.. tp dorang x kompangkan sbb takut org lg takut nak duduk.. tp kesian la yg mane ade anak kecik2.. menangis mlm2 ke kan... huhhh...

masya allah, besar sungguh umah mama tu.. mmg lagi seram la kalo cmtu... kalo xde barang sgt dlm umah, bgaung2 suara kalo bcakap.. haiiihhh.. menakutkannnnn...

mamaezah posted on 14-10-2013 09:31 AM
jalan tu sampai skrg usang dan sepi, kalau kena ragut ka apa ka, org kat situ semua buat tak tau j ...

pas kuar dr jln lahad tu, iols masuk quarters kat jalan han chiang.. pun ade ganggu2 tp x seberat kat jln lahad tu.. kalo ade mase nnti iols story lg.. skrg bz mkn daging qorban lg.. hahahaha.. jln han chiang tu dlm 2thn jugak duduk situ.. situ pun umah besar bapak aihhh.. dua tingkat.. laman luasssssssss sgt.. blkg umah ade pokok besarrrrrrrr... sunyi jugak situ kalo mlm2.. siang ok skit sbb dpn umah ada sekolah han chiang tu kan..

pelukis.plan posted on 16-10-2013 07:28 AM

eeee.. melampau sungguh bawak kepercayaan karut marut ni dlm umah kuarters.. kalo jmah sendiri, lantak la nak ikat spender skalipun.. ni kang, ko kuar, tinggal hantu ko kat situ mengacau penyew lain.. geram betull... kesian uols x pepasal nampak entiti plak..

suterabiru123 posted on 13-10-2013 08:59 AM
Srlain umah sekolah pon sll dgr cite camni....nk nk sek baru buka..kiki..seramm

ha ah kan.... sekolah pun banyak yg angker2.. byk citer2 mcm ni... why laaaa...