CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 26083|Reply: 162

ular beranak depan mata aku...

assalmualaikum..

aku nak kongsi kisah seram yg berlaku pada family aku sendiri..sebenar nye aku taip panjang dah tadi..tp tetiba hilang..xkoser lak mak nak cari mna pegi thread aku tu..kalau dabel post mod delete je la ek..

ok la..sebenar nya kisah ni berlaku sejak 16 tahun yg lalu..dan hingga sekarang masih berlaku....korang pernah tgk x jelmaan jin? kalau pernah syabasss..kalau xpernah,bertuah la kau..kisah ni terjadi msa tu aku darjah 3, wlau pun aku masih kecil lagi msa tu tapi aku dah faham ape yg sedang terjadi saat tu..dan yg tragis nye..aku lihat dgn maat aku sendiri bnde tu....tapi ade bagus nye jgk..sebab kn hal tu aku jadi berani..nak taw cerita tahap berani aku cane? yg tu aku story kemudian..

kisah nye bermula..pda 1 malam yg hening..angin sepoi2 xreti bahasa..saat tu jam kul 10pm..

kul 10pm tu aku rembat je..aku pun xingat..tapi yg pasti awal malam lagi..arwah abah aku ni tok imam masjid kg aku..so kalau ada malam ceramah abah aku akan balik lewat la..malam tu yg ada kami adik bradik n mak aku jer..aku ni anak bongsu pompuan..manja la jugak....so aku akan tido kat tempat mak aku dulu,bila dh lena br abah aku akan angkat aku masuk bilik..malam tu aku macam biase abg long aku ajar aku homework n kul 9 lbh aku pegi la kat tempat aku..nak tido la ni..budak2 kan kena tido awal..so aku naik katil mak aku dlu..mak aku tgh lipat baju dekat bawah..abah aku xbalik lgi..aku pn trus je zzz....

pastu tetiba tgh syok membuta..aku tersedar abg long aku tarik aku..aku ape marah n mengamuk la..'adik nk tido la!! kenapa kejut??'..skali abg aku tutup mulut aku n tunjuk sesuatu di bawah katil yg aku tido tu..mak aihh..ade ular,hitam berkilat..saiz die same je macam ular biase..yg muskil nye perut die buncit..tpi msa tu kteorg pk mungkin ular tu baru lps makan tikus ke apa..kteorg smua panik dan terpaku la konon nye kejap..yela,msa tu smua budak2 lagi..even abg long aku pn baru form 3 camtu la kot..mak aku lagi panik..dgn kawal anak2 kecik lgi..sebab takut ular tu berbisa..mak aku mintak abg aku p umah pak ngah aku kat sebelah..baru je abg aku nak pegi..tetiba ular tu berguling2,bergolek2,macam mengerang kesakitan..korang pernah x sakit? macam sakit perut ke..pastu korang berguling2 atas katil..haa macam tu la ular tu..

dan bila tgk keadaan ular yg tetina jadi agresif..mak aku trs ketuk ular tu dgn kayu yg mak aku dah stenbai awal2 lagi..aku xsalah kan mak aku..memang xelok pukul binatang dalam rumah..tpi keadaan yg memaksa msa tu.mak aku hnya pk kn keselamatan anak2..tapi aku ingat lagi mak aku cume ketuk skali je..n slow je..ular tu tetiba diam..smua mata terpaku kat ular tu je..dah mati ke die..dalam tgh best kteorg duk speku tu..tetiba zassss..kluar anak die yg kecik..dari lubang mna die kluar,itu kteorg pn x sure..tapi yg pasti bukan melalui mulut..mebi bhgian bawah kot..saiz anak die kecik je..dalam sejengkal tgn kite je..dan anak die melompat2 macam ekor cicak yg baru putus..sape pernah lastik cicak? pernah tgk kan cane ekor cicak kalau terputus? melompat2 gedik je kn..haa mcm tu la keadaan anak ular tu..

bila kluar sekor tu..memang gamat la..aku dah berlari ke belakang..takut..akak aku dah menjerit..abg aku lak dah stenbai kayu..mak aku pulak asik duk speku ape ke bnde menatang tu..kteorg ingt kan sekor je..pastu tetiba zassss..zasss lagi..zasss lgi..sampai la 7 ekor kesemua nya..tahniah kembar 7 cik..ishh xkoser aku nk ucap tahniah ke bnde tu..lepas tu semua anak2 ular tu melompat dgn gaya nya tersendiri..darah tersepah..sebijik macam manusia beranak..dgn kluar lendir ape ntah...aku speku air ketuban..aci x? hahaha..pastu mak die yg lemah longlai ni tetiba senyap..kteorg ni pelik..kenapa mak die tetiba xbergerak..pastu abg aku jolok mak die dgn kayu die..nak sah kn pakai nadi x brani..kan nadi abg aku lak yg xberdenyut..hihi..so abg aku sentuh pakai kayu jer..mak die memang diam..mati ke dia? kami smua duk speku..tetiba anak2 die yg duk melompat2 girang yg konon baru melihat dunia tu pun turut sama jatuh ke lantai n diam..mati jugak ke..mak mati anak pn mati ke..msa tu dah kelam kabut..

pak ngah aku dgr kecoh..naseb baik die datang..dgn die2 skali kjut perut bila tgk keadaan ular tu..pastu lam stgh jam camtu abah aku balik umah..die pun terkejut..dgn mak ular mati berlingkar..anak2 ular 7 ekor yg masih berdarah lagi,yg masih belum dikenalpasti jantina nya pun,bersepah je..dgn darah n lendir atas karpet..sbijik macam manusia branak..naseb baik x mintak potong tali pusat je..msa tu abah aku mintak mak aku bersihkan darah dulu..n masukkan kesemua ular2 tu lam penyodok sampah..msa tu mak aku dah speku bnde mistik..abah aku xminat sangat layan tahyul ni..mak aku ni sembang dgn pak ngah aku..n pak ngah aku cakap,esok kte p umah bomoh kte tnya ape pendapat bomoh..ke mana patut kte buat dgn ular ni..perlu dibuang ke? perlu disimpan ke? perlu di goreng ke? yerkkk..hihi..

dan keesokan nya...pergilah mak aku n pak ngah aku ke umah bomoh..abah aku keje..pak ngah aku kje sndiri..so die la yg boleh antar mak aku..kami adik bradik p skolah cam biase la..habis 1 skolah aku kecoh..aku siap tnya cikgu lagi..cikagu ular branak kn? cikgu cakap..bertelur la..pastu aku cakap semalam umah sy ular branak cigku..cikgu aku gelak je..xcya cakap aku..ee geram betul la..berbalik ke citer mak n pak nagh aku bawak ular tu p jumpa bomoh..bomoh pn bukan pakar binatang..die pun bukan taw pasal ular..cme bomoh tu cakap..kalau ular tu ular biase..4 5 hari mst berulat n busuk kn..so mak aku simpan la ular tu..lam dulang..letak je die berlingkar camtu..kat luar rumah..abah aku memang xberkena cra mak aku..abah aku suruh buang..mak aku cakap xpe,kite tgk dulu..dah sbulan ular tu elok je camtu..cantik hitam berkilat xbrubah lgsg..so mak aku pegi lagi umah bomoh tu..n bomoh tu cakap..simpan la..mana taw tu ade yg akan datang mintak balik hak die..

n mak aku simpanla..dalam kain kuning..atas permintaan bomoh tu..macam tahyul je kn..abah aku memang xsuke..abah aku cakap mengarut..abah aku nak buang..tapi mak aku takut..sebab bomoh tu cakap mcm tu..so abah aku xlayan..

dan sejak ular tu ade dalam umah aku..segala nye telah brubah..**nanti aku sambung..bos panggil meeting jap..kacau la.. Last edited by nordiana87 on 11-10-2013 10:04 AM

Rate

1

plz continue

yew!!! mak ko brani lak simpan ular tu??? dgn anak2 die skali??? maybe jin kot.....jin kan suke nyamar jadik ulau....hitam berkilat...scaryyy!!!!! (terbayang black mamba walopon die hany hitam dlam mulut)....

pesal tak bakar or buang je ???

ok...aku belum bace citer ko lagi
tgok tajuk pun aku dh geli geleman dh ni

xpe lah, nanti2 aku try bace ye

siape_aku posted on 11-10-2013 10:28 AM
yew!!! mak ko brani lak simpan ular tu??? dgn anak2 die skali??? maybe jin kot.....jin kan suke nyam ...

memang menatang jin la..die datang balik dalam rupa untuk dapat kan anak2 die..nanti aku sambung..

euuuwwww.....geli lah dgn ular

Follow Us
Cepatlah sambung!!!

siape_aku posted on 11-10-2013 10:28 AM
yew!!! mak ko brani lak simpan ular tu??? dgn anak2 die skali??? maybe jin kot.....jin kan suke nyam ...

nk bakar..xsampai aty lak..baby lagi tu 7 ekor tu..

sambungan...

bomoh tu bagitau mak aku..jgn citer kat sesape..dan mak aku hnya boleh buka kalau mak aku rsa nak buka je..means kalau mak aku xrsa nak buka so jgn buka..mak aku ni sebab takut so die follow je cakap bomoh tu..abah aku lagi la x berkenan mcam tu..mak aku plak cakap kat abah aku..xpe..kte simpan je..bukan puja die pon..aggp die xwujud pun..tapi aku taw abah aku pun sebenar nya pelik jugka tgk menatang tu..tapi biase la abah aku kan laki..mna la nak layan bnde tahyul mahyul ni..mak aku simpan ular tu dalam kain kuning n letak dalam plastik gantung dalam stor..

tiba lah saat mak aku rsa nak buka ikatan kain kuning ular tu..haa lagi 1 bomoh tu ckap sapu ular tu dgn minyak atar..kasi wangi la sikit..hihi...malam tu,mak aku buka kain tu,,dan keajaiban berlaku..mak ular tu jadi makin gemuk..berkilat macam kasut yg baru lps gilap tu..haa mcm tu la..n anak2 die lak hancur lebur macam kene blend..nak taw camne keadaan die..korang balik goreng ikan bilis n korang tumbuk halus..jgn tubuk kasar..so tulang kan tulang ikan bilis terkeluar..kepala dah terputus..badan hancur..haa macam tu la keadaan anak die..korang byang kn..bnde dah mati..mana boleh brubah..

pastu dalam sbulan camtu mak aku bukak balik..adoiiii..kali ni brubah lagi..mak die jadi krurs keding..anak2 die lak yg mula nya hancur lebur jadi mula nak bercantum balik..badan dah bersambung balik dgn kepala masing..tapi still tengkorak lagi..tapi siyes aku cakap..depa memang xbusuk lgsg..xda bau lgsg..aku siap pegang..haa..nak taw aku tetiba jadi brani..disebabkan ulaq xsedar diri ni..dah la branak lam umah org..xmalu..haha..ok dah merapu..sambung..yg tahu pasal ni hnya sedara mara dekat je..jiran sebelah pun xtaw..tapi yg aku geli hati nye ade org cakap bertuah..haha..ee bertuah nya kamu,bukan senang dapat bnde pelik mcm ni taw..bertuah org kg cakap..ni bala nama nye..

pastu sbulan camtu la kot..bukak lagi..die brubah lagiiii...asik bertukar2 je keje makhluk 8 branak tu..kali ni lgi skeri..anak2 die yg tadi yg dah bercantum kepalatu smua dah jadi segar bugar..kulit hitam berminyak..mak die jadi keding..kulit jadi kusam..anak die jadi macam nak hidup balik taw..adoiii..skeri giler..abah aku taw bnde tu jin..cuma mebi abah aku xtaw cane cara nak buat kot..bnde ni kan ade cra nye kn..dan sejak dari tu rumah aku dh jadi xtenang..ade je kejadian pelik..smua boleh kata kena la..dan yg aku pasan kalau abah aku ada bnde tu xda..yg paling dahsyat adik laki aku siap tgk org berserban jubah putih janggut panjang keliling tawaf umah aku..waktu tu maghrib..abah aku ni pulak terlampau berani..abah aku sendiri kena dgn cik ponti depan umah aku..masa tu malam la..abah aku selamba je cakap suruh die p main jauh2 takut anak demam..

tapi tu xdahsyat lagi..bnde tu xberhenti disitu..dan kami pun x pk pun kejadian pelik ni ade kaitan dgn ular tu..stiap kali aku bgitau abah aku aku kena tindih ke ape..mst abah aku tnya balik,semalam isyak semayang ke x..pastu aku geleng..makan pulas tlinga la aku msa tu..abah aku semayang subuh,mghrib n isyk kat msjid..aku dgn mak,aku xcuak sgt..haha..kalau abah aku ade aku la saf depan skali..sebab tu kalau jadi pape aku takut nak citer ke abah aku.sebab akhir nye aku yg kena..haha..

antra kejadian yg aku ingat..msa ni dh lama berlalu taw.mebi dekat stahun selepas penemuan ular tu..hmm jadi nye ular tu pun staun la stay umah aku...ee..aku dah biase kan dri tido dgn akak2 aku dah..dlu tido mst kena dgn mak aku..lau x xboleh..tpi abah aku halau stiap kali aku dtg nak bertepek..haha..sejak tu aku tdo dgn akak aku..akak aku ni memang glemer dgn tido mati..malam tu kteorg panas..aku ajak la akak aku tgk video kuch2 hota hai..msa tu mmg glemer cite tu..time tu pakai tape lagi uollz..xda cd lgi hokey..so malam tu malam mggu abah aku xketat kan sgt untuk buat homework..tapi abah aku xkasi kteorg tgk cite industan..kan seksi..haha..aku cme boleh tgk kartun je..xpun cite melayu..

malam tu kteorg smua dekat atas tido ramai2..baring la..tgk hindustan..mna abg aku ambik xtaw tape tu..mak abah aku kat bilik bawah..slow giler bukak tv..layan la kuch2 hotak hei tu sampai larut malam..aku pun xtaw ntah bile aku dah pun zzz...tapi aku ni jenis kencing malam..sebab tu akak aku xsuke aku tido dgn die..sebab aku akan bgn kejut die..haha..tetiba aku nak terkucil..aku xbukak lgi mata..aku kalau boleh tahan aku akan tahan sebab syg nak bgn..tp memang xtahan ni..so aku pn cuit akak aku..nak kencing..sekali aku bukak mata..rupe nye memang kteorg tdo kat lua..depan tv..akak aku 2org aku kat tgh..abg aku smua masuk bilik..depan tv sofa la..kiteorg msa nak lyn movie tu,kteorg lurus kan sofa..yg ptot nye L shape..dah jadi rapat ke dinding dah smua..

so kteorg tdo kat bawah la..bawah sofa tu..aku tgk disetiap sofa ade pocong..sofa nye seat 3+2+1 kn..so ade 7 la pocong..msa tu aku kjt akak aku dua2 org xbgn..aku nangis diam2 je..dan aku xsedar ble msa aku ter tido balik..yg aku sedar pg esk abah aku kjt semayang subuh dan akak aku membebel sebab aku kencing atas toto..pagi tu aku nages aku ckp aku nmpk antu..rupe nye abah aku macam dah taw pasal aku..die taw aku selalu kena..stiap kali aku nak tido mst abah aku datang pastu srh aku bc 7 jenis doa sebelum tdo..so kena hfl stiap doa tu..haha..yg aku masih ingat kalau xsilap 4kul,1000dinar,kursi,alfatihah,n last mengucap..rsa nye la..aku xigt jugak..abah aku selalu suruh aku amal..sebelum tido..aku cakap ke abah aku aku nmpak bnde2 tu,abah aku cume jawab balik..kalau kite xsemayang bnde tu lgi dekat..kekadang asar xmasuk lgi aku dah masuk rakaat ke2 dah..takut punya pasal..

dan antra kejadian pelik lagi..msa tu petang..aku makan masi dgn adik laki aku..msa tu aku dah makin bsr..mebi darjh 5 or 6 kot..abah aku selalu bgn malam semayang mengaji..so bnde tu xda msa sgt la nk kacau kalau abah aku ada..kalau abah aku xda memang truk kena..xtaw nape..hri tu aku kat dapur dgn adik laki aku..sedap je aku makan nasi...skali mak aku masuk dapur...aku pun request ke mak aku buat air batu..adik aku kecik lgi..aku jarak jauh umo dgn adik aku..adik aku diam je xtaw pape..lps aku request tu mak aku pn jalan kebelakang aku sebab peti ais duk blakang aku..pastu aku duk kecoh brebut lauk dgn adik aku,tetiba mak aku pun masuk dapur..aku tergamam la..sebab tadi mak aku dah masuk.aku trs pusing blkang..'mak' aku yg tadi dah xda..sejak hari aku jadi troma dgn mak aku..takut dgn mak aku..haha..

dan lagi kejadian pelik..msa tu aku dah makin besar form 1 or 2 camtu la..smua adik bradik aku p KL umah akak aku..dgn adik aku skali ikt..so aku terpaksa la tido sesorang kat tingkat ats..mak abah aku tingkat bawah...malam tu..ade bnde mngamuk ats atap..aku rsa bergegar dunia ni..die lompat atas atap macam nak ronoh je kipas siling aku..tapi heran mak abah aku stedi je kat bwh xdengar..pastu aku ramai giler org kat tgkat bawah..dapur..mcam tgh merewang pn ade..aku tgk jam kul 2..mustahil mak aku..abah aku akan bgn 4.30 bersiap ke masjid..msa tu aku rsa dah nak pecah kepala..bnde tu macam dah masuk bilik aku..die buat jahat..die buat macam budak mengamuk xdpt mainan..haa mcm tu la gaya nya..seakan lps geram..aku xtaw kenapa..smpai la aku dgr abah aku bgn die jalan p dapur..aku yakin tu abah aku..tetiba bnde tu trs senyap..aku dah nages giler sesorg..

dan bnde tu x berhenti macam tu je...

sehingga lah aku form 3..abah aku sakit kencing manis...msa tu kteorg byk hbs kn msa kat hspital..dan 23.02.2003..abah aku dah pergi tinggal kan kami selama2 nya..hmm aku sebak kalau ingat tarikh tu..dah lama abah aku pergi tinggal kan kami..aku redha dan aku syukur sebab abah aku pergi dalam keadaan yg sempurna.abah aku meninggal semasa tgh solat zohor..dalam keadaan baring abah aku mintak tlg die amik air semayang..kami adik bradik angkat die..dan abah aku solat secara baring..setelah mngadap kiblat..kiteorg xsdar..tapi kteorg tgk pak ngah kteorg dh mngajar mengucap d tlinga abah..dan xlama abah xda saat tu..hmm sedih sekejap..aku ok...hihi..

dan..aku xsangka..rupa nya..setelah abah aku meninggal..bnde tu masih ade kat rumah aku dan akhir nye die sudah brani perlakukan dgn cara jahat dan kejam sekali..aku bnci syaitonn...smua bnci die kn..msa tu aku cme tinggal dgn adik n mak aku jer..abg long aku dah smbg stdy kat al azhar mesir..akak aku yg lain smua dh keja lua daerah..msa ni die seolah bermaharajalela..tapi bagus jugak..disebab kan aku dah lali dgn bunyi2..aku siap sound je kalau ade bnyi..kekadang aku baling je ape yg ade kalau aku nmpk kelibat..

sehingga lah..smpai tahun 2006..aku pulak yg smbg stdy kat penang..so aku pulak yg kluar..tggl lah mak n adik aku jer..aku kesian ke mak aku..tapi mak aku buat don;t know je bnde tu..lantak ko la..hingga lah thun 2009..mak aku tetiba jatuh sakit..dan disitu terbongkar lah rahsiasegala apa yg berlaku ade kaitan dgn si ular tu..die haidr menuntut bela..msa tu mmg skeri weh..

**nanti aku smbg..pnjg sgt kisah ni..kisah 16tahun nk summarize kn lam msa sejam..perghh power kau taip..kalau korang boring cra penulisan aku sorry la yer...

Rate

1

perrghhhhhh...citer ko best ok...siap aku gelak2 lg hah..tp dalam masa yg sama aku rasa keseraman jgk...

TT cpt la smbg,, nk tau ape jd..

ell768 posted on 11-10-2013 12:20 PM
perrghhhhhh...citer ko best ok...siap aku gelak2 lg hah..tp dalam masa yg sama aku rasa keseraman jg ...

xyah nk seram la dgn jin noty tu..depa bukan cerdik pun..haha..tapi kalau kluar depan aku mau aku rebah jgk..tpi ntah..setelah ape yg berlaku lam hidup aku..aku jadi xheran pun..siap aku maki lgi kalau dgr org gelak2..tpi rsa cuak tu xleh tipu la..mmg cuak..

akamaliza posted on 11-10-2013 12:32 PM
TT cpt la smbg,, nk tau ape jd..

ye..sabo..aku nak kua lunch ni..ko ingt ular tu nak mai anta nasi ke aku ke..hehe..
nanti yer..

nordiana87 posted on 11-10-2013 12:35 PM
ye..sabo..aku nak kua lunch ni..ko ingt ular tu nak mai anta nasi ke aku ke..hehe..
nanti yer..

ala syok sngt bce cite smpi lupe dh dh time lunch...

sort tt

apasal aku rasa cam baca novel fiskyen je nih. betul ke berlaku kat TT.

sambung lagi....

abg long aku balik dr mesir thun 2008..lma giler abg aku kat sane..dekat 7tahun..dalam 7tahun sekali je die balik..msa abah aku meninggal thn 2003. n die pegi balik hingga lah 2008 die balik mesia..abah aku nak abg aku jadi ust..itu hrpn die..dan alhmdullilah..skrg abg aku dh bergelar ust di sek men..sejak abg aku balik bnde ni macam dh slow sikit..bru la kteorg sedar rupe nye dah btaun kteorg xbukak ular tu..ular tu still ade lam stor..dgn kain kuning yg same..sory la cik ular xda bajet nak tukar kain ko..kteorg hepi la sbb mak aku xda la keseorangan..adik laki aku asik dgn geng superbike die..malam buta bru balik..tpi yg aku heran,abg aku lagi dahsyat kena..

suatu malam..akak aku baru kawen..anak buah aku kecik lgi..tgh niarap..aku speku 5 6 bulan la ye..malam tu abg aku kua..pegi mna xtaw..dgn moto je..die balik lewat jugak la..dlm 1 2 am camtu..die masuk la parking..die xpark kat porch depan..sebab keta dah penuh..so abg aku masuk ikt pintu dapur..moto pn park blkang..abg aku dah rsa..so die pn baca2 sikit ape yg ptot...die xterus naik umah..tapi xkan nk tido lua kn..so abg aku pun masuk..kteorg sume dah zzz..aku tdo dgn mak aku..yg lain dlm bilik memasing la..abg aku tdo kat bawah..selalu die naik tdo ats..tapi ntah knape die rsa xsedap badan..so die pn landing kat bawah je..msa tu lampu cerah bnderang taw..die baca doa ape ntah..abg aku ni kekadang poyo gak..die boleh rsa bnde tu kalau ade..abg aku citer msa tu mmg die taw die bkn keseorangan..ade bnde lain..tapi die xcaya kalau selama 7 thn die xda macam2 bnde skeri berlaku..die cume cakap korang asik pk bnde tu je..mmg jadi bnde tu la..wat xtaw dah..itu je jwpn die..so malam tu die pn rasai lah..tapi cara die kena mmg giler la..kalau kena ke aku mau pai skrg xbangun..

mebi antara sbb die ust kot so cra usikan antu berbeza..haha..sambung..elok je abg aku nak baring atas karpet berbantal kn kusyen sofa je,tetiba kua sorang laki, badan agak besar,rambut pnjg,muka pnjg..die sepak belakang abg aku msa abg aku nk baring tu..giler x? giler kn..kasar giler..abg aku ckp siap rsa gedebuk atas blkang..pastu ble abg aku tgk laki,lam keadaan kelam kabut,abg aku ingt pencuri..pastu abg aku melaung la srh smua kluar..pastu bnde lari..abg aku kejar.tpi separuh jalan je die kejar,sebab bnde tu bkn berlari tpi mcm melompat2 ala pocong gitu..xsenonoh kan binawe tu..berjalan je la.nk jugak mlompat.bnde tu masuk toilet.n yg syok nye toilet bawah mmg xda jalan kluar dan ade lock dari lua..elok je bnde tu lari masuk abg aku trs tarik pintu n lock dari lua..msa tu abg aku konfius tu antu ke org..

msa tu abg ipar aku yg bangun..pastu aku..n last smua bgn..sbb abg aku tkt tu pencuri..tapi cra die berlari tu mmg sah2 la x kn..msa tu abg ipar aku ketuk pintu toilet n saje bercakap2..kalau ko orang ko jawab..pastu diam je..pastu abg aku dh pegang kayu kat tgn..bkn kayu yg pukul ular tu taw..ni kayu lain.byk tol kayu umah aku..bile abg ipar aku bukak pintu..mmg xda org la..kalau org nk kluar ikt celah mna..xhabis lgi taw..aku,akak n mak aku duk kat tngga.adik aku xbgn la rsa nye..ntah lpa..kteorg macam takut jugak.sebab smua dah taw tu mmg bkn mnusia..pastu abg aku nk tunjuk macho la konon..abg aku pn baca2 n die cakap kluar2 skrg..jgn kacau..dan2 abg aku cakap camtu,anak buah aku yg duk sesorg kat ats terus melalak..smua macam dh syak..lps tu bunyi ade bnde lnggar pntu blkg..gedegang!..smua mata tumpu kat pintu dapur..abg aku taw mebi tu isyarat die dah kluar kot..n anak buah aku melalak smpai la pgi hri..

tpi xhbis kat situ lagi..hingga lah abg aku dapat keje jadi tutor kat ukm bangi..tggal lah lagi mak n adik aku je kat umah..bnde tu still xhabis lagi rupenye..hingga la msuk tahun 2009..mak aku sakit..mak aku mmg jenis xboleh duduk diam..ade je keje nak buat..kalau kteorg pggil org mesin rmput,aku tgk mak aku yg kutip2 rumput tu..mak aku yg kaut rumput,org yg mesin tu syok je biar..kekadang aku selalu marah..msa tu yg ade mak n adik aku je kat umah..kul 8pagi mak aku ke belakang umah aku..tanah blkang agk terbiar..ade sepohon pokok mngga..manggis..daun pandan..serai..itu je la..pastu tanah lapang..aku skeri sebenar nye blkang umah aku tu..hihi..mak aku selalu la menebas,even rumput xpnjg lg pon..tetiba mak aku jatuh kat situ..mak aku xboleh bangun..yg sedih nye xda sape tgk..adik aku sedang zzz..mak aku pggil adik aku kat tgkat ats..mmg susah nk sedar..mak aku naik umah n naik tangga ke bilik adik aku dgn mengengsot je..naseb baik la dik aku tdo xsuke ttp pintu bilik..adik aku terkejut tgk keadaan mak aku,lam otak adik aku msa tu mak aku kena strok..trus  adik aku bangun ambil kunci keta angkat mak aku n bawak p klinik yg paling dekat..

tapi yg syok nye...sampai je klinik..mak aku tadi yg mengengsot,kena dukung,kena papah..sampai je klinik terus luar n dgn stedi nye berjalan macam biase..adik aku pelik..adik aku cakap tadi knape macam xleh bangun..mak aku cakap ntah rsa dah ok..tpi msuk jugak jumpa doc..doc cakap urat je..mak aku byk buat keje..msa kat klinik memang keadaan mak aku xsame dgn keadaan msa mak aku dtang mintak tlg dgn adik aku tu dalam keadaan mengengsot..korang penah tgk citer suster ngengsot? haa mcam tu la..pastu adik aku tgk mak aku dah baik ok lah kan..so dorang balik umah..masuk je rumah trs mak aku lembik..pinggang die xleh bangun..jadi ngengsot balik..adik aku pelik la..xtaw nak buat pe..die kol kteorg smua..n akak aku p tgk..memang mak aku xleh jalan..dan yg paling skeri..mak aku dah brubah..mak makan memang bukan mak aku..die makan habis bnde yg die xmakan..aku kenal mak aku..aku taw ape yg die makan n x..kalau bnde ringan..junk fud..fast fud..mmg mak aku xmakan..tapi sejak dari tu habis stok mkanan adik aku mak aku sapu..dan yg syok nye mak aku siap maki2 adik aku kalau xda makanan..

**nanti aku sambung..

Rate

1

hasell posted on 11-10-2013 01:25 PM
apasal aku rasa cam baca novel fiskyen je nih. betul ke berlaku kat TT.

haha..kan? tapi sekarang dah 'bersih'..setelah berbelas tahun...

tt cepat sket makan...tak sabo nk tau citer tt...

Tapi kan, mmg ade jenis ular yang beranak, pernah bace dulu. Die macam mengeramkan telur tu siap2 dlm perut. Even kalau search kat youtube pun, ade gak ular beranak

Last edited by pYrana13 on 11-10-2013 02:31 PM