CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: azre

[Tempatan] Pemaju Hartanah ghairah buat rumah/condo mewah

nora_balqis posted on 6-9-2013 11:23 AM
sekarang kecoh pasal perumahan alfafa, banglo 4 bilik 3 bilik air RM89000. tapi kena bayar dulu rm89 ...

Ermm .. da byk citer developer bawak lari duit pembeli & rumah2 terbengkalai ..

takot ni tambah list lak

azre posted on 6-9-2013 11:18 AM
rumah Prima tu applicant berpuluh ribu......brp percent je applicant yg akan berjaya dpt....

contohnya camni, applicant kata la ada 30k, dlm 30k tu pihak PRIMA akan tapis segala document2 yg applicant bagi untuk tgk sapa yg btol2 layak dpt.. so bila dah tapis, yg layak utk kali ni ada 3k je.

kita amek contoh PRIMA kat Cheras ye, konon2 rumah PRIMA (apartment) ada dlm 1000 unit je.. dorang akan buat undian, selalunya pre-determined unit, takleh pilih view ngadap mana, blok yg dkt dgn entrance, rumah tingkat berapa, so sape bertuah, dia dpt la satu unit.. if dia nak, proceed la dgn loan, if tanak, unit tu kosong, masuk kotak undi balik..

tapi loan pun tak tentu lagi lepas, bergantung pada bank.. kalo tgk gaya ekonomi skang (aku bukar pakar), BLR macam nak naik.

Loh_83 posted on 6-9-2013 11:30 AM

takot ni tambah ...

tue la,tak berani gak nak ambil risiko. tapi tgk kat fb setiap kali dia wat perjumpaan mmg ramai betul orang.

teruk la kalau main cabut cabut undi...abis kalau yg tak bernasib baik je..sampai kesudah tak dpt beli rumah sbb tak dicabut undinya....cabut prima yg ni, tak dpt,,,tunggu lagi 2 tahun...prima yg lain lak, tak dpt gak....tunggu lagi 2 tahun, prima lain lak, takk dpt gak...abis tu camna??

ni salah kerajaan pbt pun sama..planning tk kena, main lulus je, meeting bagai nak rak, mentang2 giant developer mampu bayar permit tinggi..semua naik. yang jadi mangsa keadaan adalah golongan pertengahan yg mampu beli tapi tak mampu beli pasal "market value" punya pasal. last2 diorg snediri nak beli umah pun susah..mujur ada aku jadi penyelamat golongan ni.

Loh_83 posted on 6-9-2013 11:30 AM

takot ni tambah ...

aku pun kena tipu dulu ngan developer melayu yg penipu besar..last2 aku sendiri jadi righthand developer baru tau payahnya nk dapat lesen permit segala tu. tpi bila jual memang la untung..tolak kos itu ini bole la cukup makan.

Follow Us
NAZA pun kurang berminat ke automotive..sekrg ke arah properties...biasalaaa kronisssssmmmmm

rospinki posted on 6-9-2013 11:37 AM
ni salah kerajaan pbt pun sama..planning tk kena, main lulus je, meeting bagai nak rak, mentang2 gia ...

betul ka hang boleh selamatkan golongan ni??

azharuchan posted on 6-9-2013 11:45 AM
betul ka hang boleh selamatkan golongan ni??

ko ni mesti property agent kan..

adala pojek aku dulu aku dh jual pada golongan kurang mampu ..yg tk dapat loan pun aku dh usahakan smpi diorg dapt.

golongan yg pertengahan aku masudkan tu pegawai2 kt pbt la..diorg nk beli umah tpi tk mampu..so aku tolongla diorg beli umah kt kempeni aku dgn rege mampu. tak tolong smua sikit2 jadila...faham kan. ?

rospinki posted on 6-9-2013 11:50 AM
ko ni mesti property agent kan..

adala pojek aku dulu aku dh jual pada golongan kurang mampu .. ...

aku bkn property agent..tp akulah 'golongan' itu...nk beli umah skrg mahal sgt.....aku survey umah teres yg kt pinggir bandar pon skrg ni takde dah yg 300k...suma 400k ke atas....

azharuchan posted on 6-9-2013 11:59 AM
aku bkn property agent..tp akulah 'golongan' itu...nk beli umah skrg mahal sgt.....aku survey u ...

ooo..aku faham. susah sekarang n, even aku buat freelance poperty agent pun berak kapo nk dapat buyer yg betul2 mampu beli. dapatla sekor dua ikan besar dlm setaun kira ok..haha

ko pm je email ke apa..so nti aku bole la antar info umah pojek yg bakal siap nx year ..tpi klo ko nak la.

kat puchong ni ade lg kondo dlm 300k

untuk kaum depa la apa lagi
lagi satu skrg dah kurang keamanan
orang rasa dok rumah2 tertutup ni ada guard bagai ni rasa safety tu lebih

12
Return to list New