CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 13003|Reply: 96

aku bukannya tak suka tapi...

Post time 17-8-2013 07:58 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Ini mslh antara aku, suami dah family blah laki aku. Aku bukannye tak suke family blah laki aku ni tapi aku pun perlukan masa sendiri utk aku, suami dan anak-anak. Kadang2 aku nak jugak pergi jalan2 or holiday ke mana2 tanpa gangguan org lain. Aku faham yg family diorg ni mmg suka berkumpul ramai2, pergi mana2 pon sama2..tp xsemestinya setiap masa kene bersama2 kan?

Dah berbulan2 aku plan nk bwk anak2 aku holiday ke sabah. Kalau boleh, aku nakla percutian ni jadi percutian yg terindah utk kami. Kami saje, tiada org lain. Sblm ni dah beberapa kali aku dlm keadaan terpaksa dlm rela pergi holiday beramai2. Tp endingnya amatlah aku xpuas hati.lain yg aku plan, lain yg jadi. Semuanya sbb semua plan kene tapis lepas tu kne ikot telunjuk org pulk tu. Tu yg buat aku hangin sgt dan smpi serik nk kemana2 bersama2 lg. Klu bukan sbb aku fikirkn anak2 aku tu, mmg tak ingin aku holiday ke mane2 dah. Belanja ke sabah utk aku, hubby dan 3 org ank bukannye sikit. Mmg aku dah bajet akan habis banyak untuk belanja di sana nnti. Aku xnakla apa yg aku keluarkn xberbaloi dgn hasil yg aku perolehi.

Tiba2 td dlm kereta, otw blk beraye SIL aku ckp kt ank die.."nnt nk pergi br keluarkn.." pastu laki aku smbg, "nk ikut gsabah kan.." Aik, bile mase lak anak buah die termsk dlm senarai nk g sabah? Tibe2 aku rse kepala aku panas dan asal kepul2 kuar drp telinga. Takpe..takpe.. sabah ye.. aku tgk je nnti. Lame lagi nk g pun, tiket flight pn xbli lg. Kite tgk je nnti ape jadi. Jangan aku buat gile nnt bgtau ko yg aku dah byr tiket flight n sume skali. Kali ni mmg aku xbg can dah!

hurm bawa berbincang dgn huby kau. itu je solution nya.. aku pun mcm sister in law kau juga dulu. masa kecik2 org belanja bawa jalan.. kita dh senang sikit belanjalah orang lain. kalau tak senang berpada padalah..

bukan pe, hari ni hari kita, esok lusa? siapa tahu kan? kita gembirakan orang, nnti ada orang akan permudahkan urusan hidup kita..

aku ada kisah pakcik aku suka gembirkan kita org, now dia susah. kalau dia balik dari qatar, aku nak ajak dia jd biz partner aku..nk collect duit dia jdkan fix deposit dan modal company.. yg kelakar dia pakar oil and gas cmne lah aku nk convince dia buat biz travel agency

sabar banyak2 TT.. saya pun tak suka bila moment2 penting dengan isteri dan anak2 ada pengacau.. kita nak holiday dengan family kita je, tetiba datang arahan suh bawak anak buah lah ape lah.. memang hangiiinnn...

caranya berterus terang je..

spa nak ajak kau?!

segala ketidakpuasan hati tt ni dah penah luarkan pd somi ke? kalo blom, now is the time. kalo udah, tp xde perubahan, it is time to bkeras, i think. bkn nk cari gadoh, but meow rs somi tu perlu phm le ... kdg2 boleh bcuti ngan satu rombongan kuarge, sometimes tt nk ms ngan dia ngan anak2 jek.

jgn kuar asap bkepul2 ok ...

si sil tu x rs ape ke, anak bcuti ngan org len ... mmg kuarge pak sedara ... pak sedara tu udah ade famili sendiri ... actually, dia diajak or mengajak dirinye pegi?

sori le kalo meow bcuti ngan cik abang ... treler2 yg x bkaitan, sile jgn ikut ... sila jgn mintak nk ikut. mmg aku kejam ... muahahahaha ...

aku paling tak suka laki yang fesyen macam ni... laki yang macam tak de hati perut... tak reti nak fikir perasaan isteri sendiri... yang die taw nak seronokkan adik beradik..suku sakat die je... die ingat bini ni ade untuk di bagi makan minum baju je kot? tak perlu fikir hati dan perasaan isteri??

bekas pak cik aku perangai gi ni... kalau g supermarket boleh plak angkut berdozen2 makanan... " tak beli ke untuk anak ucu, along, acik sekali?" mak cik aku macam... ek eleh!!! dah la duit nak beli tu semua guna duit mak cik aku... nak g mana2 main angkut anak2 sedara.... pakai kereta mak cik aku plak tu... huhuhu... last2 mak cik aku surrender... makan hati ooo....

suami ko boleh di bawak berbincang tak? ko terpaksa berbincang depan2 dengan husband ko... terus terang apa yang ko rasa.. luahkan semua.. cakap lembut2... biar dia sejuk di sepanjang perbincangan... kalau ko pendam, lama2 boleh jadi dendam.. rosak rumah tangga ko sebab orang lain nanti...

mungkin laki ko tak pernah taw benda ni ko tak suka sbb ko tak pernah cakap.... sbb tu die bertindak macam ko suka je benda tu... siap boleh ajak tanpa pengetahuan ko kan....

doa banyak2 biar laki ko boleh terima apa yang ko cakap... cari solution yang terbaik...

hati ko merana, tensyen.. macam mana nak rasa kemanisan rumah tangga? kalau tengah2 nak bermanja2 dengan ramai2 sedara mara ni??

kadang2 kita memang nak berjasa dan buat baik dengan orang.... tapi tu bukan alasan untuk kita abaikan hati dan perasaan kita terus kan...

balance kan antara hidup berbudi dgn enjoy hidup ko suami isteri sendiri... ko layak untuk dapat momen yg special khas untuk ko sekeluarga saja...
Last edited by shahana on 17-8-2013 08:46 PM

Rate

1

Byk kali dah gaduh pasal ni. Pastu kitorg ok. Pastu nnt jd gk bende yg same. Klu x family die, kwn2 die pulk. Aishh... Aku xtaula die xphm or buat2 xphm. Ker die dah lupe or x amik kesah ape yg aku ckp. Lme dah aku mkn ati psl ni. Klu aku ni follow free je xpela, fully sponsored. Terpakse pn aku xkesah sbb aku bukan rugi papepn. Mslhnye aku pon akn perabis sme. Klu dah nmenye berjln mstla kne keluar gk. Ank2 mst mau belanje gk.. abes tu mcm mne? Aduyaii..

Follow Us
Sian ko TT...ko kena terus terang ngan laki ko apa yg ko rasa x puas ati tuuu...
Cam aku..aku x kisah kalo laki aku nk bagi duit kat mak dia ker..nk hulur duit sekali sekala kat adik dia ka..tapii
jangan kaco plan yg aku dh buat awal2 abt nk makan angin kami anak beranak..memang aku akan hangin 1 badan..

Penah km tggl kn adik pompuan dia sensorang kat umah sbb tetiba jah dtg nk bercuti kat umah padahal km
dah plan nk berjimba ker uss..nasib la kann

Cerai je la..abes cite

kakiputaralam posted on 17-8-2013 10:06 PM
Cerai je la..abes cite

Tak berbaloi cerai sbb mslh kecik mcm ni..

kodok_hitam posted on 17-8-2013 09:17 PM
Sian ko TT...ko kena terus terang ngan laki ko apa yg ko rasa x puas ati tuuu...
Cam aku..aku x kis ...

Sebenarnye aku xbpe kesah psl duit, sbb aku tau mk die bole bg duit utk tmbg ngan blanje die n etc klu die btol nk ikotla.yg aku xsuke sbb die spoil mse aku ngan keluarga. Tu yg aku xsuje tu. Aku harap sgt yg laki aku akn faham ape yg aku nk sebenarnye. Aku nk quality time bersama keluarga. Tu yg pd aku paling penting.

TT, bila nak rancang holiday pastikan TT yg rancang elok2 dan beritahu suami awal-awal ttg rancangan TT. Bukan apa holiday ni melibatkan budget, hotel, transport dan air fare semua tu boleh mencecah beribu-ribu tambah-tambah kalau pi Sabah ke luar negara ke. Sesiapapun ada keinginan untuk bercuti seisi keluarga aja, at least sekali dalam setahun.  

Masa saya belum kahwin dulu kakak saya selalu ajak saya ikut dia  ke holiday ciput2 ni, setakat pergi naik Van pagi2 buta dan balik tgh2 malam. Reasonnya sebab nak saya carry kain batik ke pinggan mangkuk yg dia borong, takut kena bayar tax. Tidakpun bawa saya untuk jaga anak-anak dia, senang sikit dia nak berduaan dgn suami dia.

Lepas kahwinpun kak saya ajak juga pergi holiday sbb nak cari geng temankan dia shopping, suami dia lebih suka tidur lam bilik hotel jah. Kami bayar half-half. Lately kami masing2 ada plan sendiri utk bercuti. Saya ke Sabah satu family, dia pulak ke Sarawak. Kami masing2 take turn jaga mak bila salah satu keluarga bercuti. Nak bawa emak tempat2 tu tak sesuai sbb banyak aktiviti luar.

Mungkin TT muda lagi, untuk saya yg dah berumur ni kalau bercuti mmg suka juga anak anak-anak sedara ikut, entah le rasa sunyi sgt setakat kami bertiga. Sian anak saya, boleh nampak bertapa dia enjoy bila ada sepupunya ikut sekali. Kebergantungan dia pada kita dan rasa bosan itu macam dah hilang gitu. Dulu lainlah nak swim dgn daddy jah tapi mcm tak sesuai pulak bila dah besar ni nak bergendeng dgn bapa.

Last edited by cmf_blingblings on 18-8-2013 12:00 AM

Rate

1

lurvelylorra posted on 17-8-2013 11:20 PM
Sebenarnye aku xbpe kesah psl duit, sbb aku tau mk die bole bg duit utk tmbg ngan blanje die n etc ...

Kau tak nak anak-anak sedara kau spoil kau punya holiday ke adik ipar kau? Siapa yg nak ikut ni?

cmf_blingblings posted on 18-8-2013 12:03 AM
Kau tak nak anak-anak sedara kau spoil kau punya holiday ke adik ipar kau? Siapa yg nak ikut ni?

Anak sil merangkap ank sedara..

lurvelylorra posted on 18-8-2013 12:09 AM
Anak sil merangkap ank sedara..

Anak-anak sedara suami mmg tak mesra ke dengan awak? Anak-anak sedara awak rapat tak dgn awak? Maaf bertanya sbb mmg ada anak-anak sedara yg kita dah anggap bagaikan anak sendiri tapi ada juga yg agak renggang.

lurvelylorra posted on 17-8-2013 11:14 PM
Tak berbaloi cerai sbb mslh kecik mcm ni..

...baguslah kalau ko tau yang nie sebenarnya masalah kecik aje...so...tak perlulah ko nak besar2kan sehingga keluar asap kepul2 kat telinga...yang penting...hubungan antara ko dan suami serta ko ngan keluarga suami senantiasa baik...

...kalau ko nak pi holiday hanya ngan keluarga ko saja...then u must communicate ngan your hubby....bincang elok2...bincang nak bercuti kat mana...duduk kat mana...dan terangkan kat dia yang cuti kali nie ko khususkan khas buat korang anak branak...jangan cakap takmo gangguan daripada keluarga dia...cos ini bley buat dia terasa hati dan akan menyangka yang ko tak suka kat keluarga dia...ko terangkan kat dia yang korang akan buat perancangan bercuti ke tempat lain ngan family dia di lain hari...this will at least buat hati dia rasa sedap sikit...

...encourage suami to actively participate planning for this particular holiday trip...mintak pendapat dia nak duduk kat hotel mana...nak shopping kat mana dan sebagainya...mungkin dengan cara nie akan membuat dia lebih teruja tuk pergi bercuti hanya ngan ko dan anak2nya saja...

Rate

1

cmf_blingblings posted on 18-8-2013 12:20 AM
Anak-anak sedara suami mmg tak mesra ke dengan awak? Anak-anak sedara awak rapat tak dgn awak? Maa ...

Rapat je sbb kitorg mmg hari2 jumpe sbb mil jge ank2 saya dgn diorg skali. Mcm ank sedara blah saya jrg2 br dpt jmp.

berdenyut2 kepala aku kalau baca banyak sangat ayat sms neh..

lurvelylorra posted on 17-8-2013 09:14 PM
Byk kali dah gaduh pasal ni. Pastu kitorg ok. Pastu nnt jd gk bende yg same. Klu x family die, kwn2  ...

Klu aku cancel je & tak ckap apa2 dah pasal cuti.....bior dia paham sendiri....

jazaa posted on 18-8-2013 02:17 AM
Klu aku cancel je & tak ckap apa2 dah pasal cuti.....bior dia paham sendiri....

Ntahnyer...tiket pun belum beli dah kecoh ka forum...

lavasing posted on 18-8-2013 02:40 AM
Ntahnyer...tiket pun belum beli dah kecoh ka forum...

Kau dah hidup balik ek....

Ko gi cari ustadz songkok merah tu....ko tak de berjimba sakan dia....