CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: subee

Kena kacau hantu di shopping mall

stars83 posted on 13-8-2013 05:12 PM
antu skang dh advance dh.mana antu2 kira,siang ke malam ke,kalo dia nak keluar,dia keluar je,mana  ...

Diaorg tengok manusia pun waktu malam tak reti reti nak tido. Dah tak kenal siang malam.

"Depa boleh awat aku tak boleh."

stars83 posted on 13-8-2013 05:12 PM
antu skang dh advance dh.mana antu2 kira,siang ke malam ke,kalo dia nak keluar,dia keluar je,mana  ...

pernah borak dgn sorg pakcik
dia ckp
asal peribahasa

cakap siang pandang2 cakap malam dgr2
pasal ni la....benda2 halus ni

laki ko takut pompuan eh

toilet ni ada mcm2 citer yg dimomok kan sejak dulu lg..sb tu klu masuk,mula xsedap hati..pastu rasa kena kacau..dah tmpt depa  lepak..hantu pun confius tgok kita syok sendiri takut padahal dorg tak sakat pon..nak lepak pun susah..

mana2 shopping mall ada kisahnya tersendiri. kisah langsuir kat loading bay, hantu kat toilet, hantu kat staircase dari susur panggung wayang, kalau terjumpa mereka tu, memang bernasib baik.

huhuhu, aku selalu kalau takut nak gi tandas kat gsc bila tgk movie malam2, selalu kalau nak masuk tu time sebelum movie start la sebab ramai, tapi kalau time movie semua dah start ada juga sekali sakit perut, melabur jap kat toilet sunyi sepi sungguh tapi sakit perut lagi mengatasi, tapi sgt sunyi & seram, ada gak dgr org hempas2 pintu tapi xde org huhu, agaknya perasaan sebab masa tu tgh tgk cite hantu malam buta pulak tu

Follow Us
ada satu petang aku g shopping centre .step in
jerk dah putar ayat quran. tetiba lampu di gelapkan dari tingkat atas ke bawah. dorang
buat announcement yang shopping mall tutup
awal hari ni nak buat audit. masa keluar aku
perasan ada staf2 pempuan lemah longlai
diusung keluar. ada yang meracau tudung
tah kemana.
dengar citer shopping mall tu di huni jin. tiap
tahun dia mintak semahan kalau tak its doom!

shanshero posted on 15-8-2013 02:27 AM
jerk dah putar ayat quran. tetiba lampu di gelapkan  ...

yo... shopping centre mana nih? first time dengar shopping centre kena tutup awal sebab ada gangguan. kalau shopping centre aku kerja sekarang, lantak la kena kacau hantu ke, jin ke, langsuir ke, janji sales achieve.

ingat ada ruang berniaga kat dlm toilet....

TT, lenkali sebut cubicle utk bilik tandas tu, bukan stall.....  

wah...hantu pun nak lepak kat shopping mall dah skrg..tak main duduk dalam utan...

Don...

british english: cubicle....american english: stall

irwansuhadi posted on 15-8-2013 10:46 AM
yo... shopping centre mana nih? first time dengar shopping centre kena tutup awal sebab ada ganggu ...

kat kawasan segitiga emas yang sewa mahal dan jual kencang. ada dua tingkat basement parking kat bawah mall. ground basement empty and really dark. nobody park there. theres no lamp and its really spooky.
dalam bangunan plak dah beberapa kali buat reno sebab penyewa silih ganti. so ada bilik dan tangga kemudian tertutup dan jadi tempat tinggal jin.

aku pun kerap alami benda nie.. tapi aku tak amik pusing langsung.. malas nak pikir..
sbb kalo pikir yg bukan2.. kang lain benda plak yg muncul...
kadang tu aku leka lagi dlm toilet tu.. nengok2 kalo betul2 ada org ke tak.. tapi mmg takde pun..
trus aku kuar.. dlm hati aku berkata mesti setan nie.. sbb setan iblis nie suka tempat2 kotor

shanshero posted on 15-8-2013 06:46 PM
kat kawasan segitiga emas yang sewa mahal dan jual kencang. ada dua tingkat basement parking kat b ...

oic...boleh agak dah....

Bila bercerita pasal hantu kat mall nih..teringat kejadian yg terjadi kat aku, n bbrp org sepupu..
Kejadian ni terjadi kat parking atas bumbung Sunway Carnival Mall, Seberang perai di malam raya bbrp tahun yg lalu...cerita mcm klakar pun ada..lawak seram kot..

Citer dia camni..kami semua bershoping di malam raya...around kol 11 camtu baru naik lift utk ke tempat parking...time naik lift tuh pun dah rs seram..dlm lift rasa ada angin sepoi2...meremang bulu roma den..sorang pun x berani menegur n bersuara..

Sedang kami semua berjalan menuju ke kereta, tetiba dari jauh salah sorg sepupu aku nampak ada sebuah troli yang bergerak dgn sendirinya ke arah kami..makin lama makin laju..apa lagi, kami semua berlari naik kereta ..Sepupu aku dgn pantas bawak keta turun dr tempat tuh..kami pandang blakang, troli tu dok ikut kami jugak..puca lesi muka semua org...

Bila dah sampai ke tingkat nak bayar parking, troli tu pun hilang...kami semua senyap sunyi, x berani nak bercakap..sampai kat lebuh raya baru sepupu aku yg bawak keta tu bercakap..dia ni ada sixth sense..dr kekecik dah slalu nampak makhluk2 halus ni..katanya dia nampak sorang budak kecik berbogel dok sorong troli tu dr time kami berjalan menuju ke keta lg..thats why dia cpt2 lari stat keta..n kami yg nampak dia lari pun lari sama..
Last edited by kakJAHku on 17-8-2013 12:23 PM

Rate

1

hayyooo seram betul.. rasana selalu rasa seram bila pegi mall yg besar2 ni la..

Sunway pyramid menyeramkan x?

sagilicious posted on 13-8-2013 04:58 PM
Ni kesah pegalaman sedara sagi pada malam raya tiga tahun yg lepas...

Pada malam raya kedua, Seda ...

ape nenek diorang ade membela ke?

shanshero posted on 15-8-2013 02:27 AM
jerk dah putar ayat quran. tetiba lampu di gelapkan  ...

semahan tu ape? ni kat mall mane ni?

edee_91 posted on 17-8-2013 09:15 PM
semahan tu ape? ni kat mall mane ni?

semahan tu lebih kurang kasi djinn tu jamuan makan. ikut perjanjian antara djinn dengan tuan tanah