CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 8082|Reply: 71

Pohon pendapat...

Close [Copy link]
Kisah berlaku dalam keluarga cousin aku.

Maid indon cousin, tak hujan tak ribut, tak keluar sangat tetiba pregnant. Seluruh keluarga terkejut beruk. Akhirnya di ketahui siapa bapanya, orang terdekat.

Perkara dah selesai (selesai la kut, and to make a long story short) cuma aku agak terkilan, perkara ni di selesaikan tanpa pengetahuan isteri 'orang terdekat' tu, sebab nak jaga hati dia. Lagipun dia sakit. Tanya pendapat;

Maid masih stay maknanya akan selalu jumpa isteri orang terdekat tu. Jadi oleh kerana tak tahu apa apa, dia macam diperbodohkan sedangkan kami semua tahu, kecuali dia. Raya ni kami tau apa dah berlaku, dia tak tau.

Kalau korang, korang bagitau tak?

kalau bagitau, perang dunia akan meletus. Tapi kalau tak bagitau, aku terkilan sebab dia jadi macam bodohlah.

Maid ni indon, bukan kena rogol ke apa tapi terlebih gedik dan mengaku dia suka sama suka dengan orang terdekat tu. Maid ni isu lain, tak bincang sini. tak perlu komen pasal maid.

aku nak bagi suggestion pasal maid...tapi dah kau kata tak perlu komen pasal maid, tak jadi lah....

Tak jadi bagi nasihat gak lah

jazaa posted on 31-7-2013 01:57 PM
aku nak bagi suggestion pasal maid...tapi dah kau kata tak perlu komen pasal maid, tak jadi lah....{ ...

Pasal maid nanti lah. panjang lagi isu. Pasal nak bagi tau ke tak ni jer.

bagi tau la..tk elok rahsia..tk pasal2 anak indon tu dah jadi warganegara malaysia..lawa sangt ke maid indon tu..tepek gambar....

dah isteri dia pun sakit....jgn tambah sakit lagi...tapi jgn dibiorkan aje sbb perkara tu memang sakit.....

Follow Us
hantor balik maid tu....ambik bibik yang dah ada cucu.....

mcm cerita sinetron alieyah je?

jazaa posted on 31-7-2013 02:02 PM
dah isteri dia pun sakit....jgn tambah sakit lagi...tapi jgn dibiorkan aje sbb perkara tu memang sak ...

Tak biar. We have average intelligence. Perkara maid kan I dah kata, isu lain.

Cuma nak minta pendapat di sini, if you were in our shoe, cakap ke tak, mengambil kira faktor faktor saya cakap tu.

Tapi kalau nak komen komen ala ala gini, saya rasa tak perlu kut

Rate

1

maid indon tuh memang saje
nak jadi warganegara malaysia lah tuh

kalo aku la as bini org dekat yg mcm orgbodoh tu
ofkos aku nak tau.bini org dekat tu sakit apa ekceli?

skrg ni...ngandung2, zina2 ni ala2 mcm perkara bese saje
bese di dengar kesah2 ni.

silica_SiO2 posted on 31-7-2013 02:11 PM
maid indon tuh memang saje
nak jadi warganegara malaysia lah tuh

Tak jugak kut, dia ada laki dan anak kat indon sana. Kalau tak ada, mau jugak kami kawinkan.

Ok, jadi, kalau you, you nak tau.

I tengok pertimbangkan, nak tengok pendapat a few other people lepas tu I decide nak cakap ke tak. Terima kasih atas pendapat you

kalau aku, aku x cakap dulu kot
kalau nak cakap nanti2 lah
bagi keadaan sgt tenang baru cakap

Aku tauu, mesti cousin kaulah bapaknye kann?? Kalau aku aku kasi tau kat bini tu sebab ini dah dikira penganiayaan , dia berhak untuk tau walaupun pedih dan perempuan indon tu apsal duduk kat situ lagi, muka tak malu , lelaki tu pun sama tak malu. Yg betul-betul mngsa adalah isteri yg tak tau apa-apa itu, kau ni perempuan ke?? takkan kau tak tau perasaan sesama perempuan, cuba kalau kau ade kat tempat isteri tersebut tak ke kau rasa kecewa semua orang buat dia macam orang bodoh?? Laki and maid dia dah buat dia macam orang takde hati dan perassan yg lain pun ikut tumpang sekaki ke?? kalau aku jadi kau aku akan beritahu sebab aku perempuan dan aku tak boleh terima kalau laki aku tak jujur dengan aku, dalam rumah sendiri pulak tu, walaupun pedih sekalipun aku lebih rela belajar terima hakikat daripada terus hidup dalam penipuan suami dan orang gaji. Orang gaji tu patut diberhentikann dan mintak cerai dari suami..

xyah ckp..tlg la jga keharmonian rumahtangga kakak/ cousin ko tu...

korang jgn jadi batu api nk melaga2kan dorg...

bende dah jadi ...lepas ni ckp kt laki dia tu yg ko tahu pasal sume ni...suh dia buang maid tu n carik maid lain yg bermuke angker...

maid tu rupa dia cmne? lombok? atau cinta bunga lestari? atau rupa rosmah mansor?

Aku tauu, mesti cousin kaulah bapaknye kann?? Kalau aku, aku kasi tau kat bini tu sebab ini dah dikira penganiayaan , dia berhak untuk tau walaupun pedih dan perempuan indon tu apsal duduk kat situ lagi, muka tak malu , lelaki tu pun sama tak malu. Yg betul-betul mngsa adalah isteri yg tak tau apa-apa itu, kau ni perempuan ke?? takkan kau tak tau perasaan sesama perempuan, cuba kalau kau ade kat tempat isteri tersebut tak ke kau rasa kecewa semua orang buat dia macam orang bodoh?? Laki and maid dia dah buat dia macam orang takde hati dan perassan yg lain pun ikut tumpang sekaki ke?? kalau aku jadi kau aku akan beritahu sebab aku perempuan dan aku tak boleh terima kalau laki aku tak jujur dengan aku, dalam rumah sendiri pulak tu, walaupun pedih sekalipun aku lebih rela belajar terima hakikat daripada terus hidup dalam penipuan suami dan orang gaji. Orang gaji tu patut diberhentikann dan mintak cerai dari suami..

ko tgk la org terdekat tu insap ke tidak...
kalau bertobat aku rasa tak perlu la bgtau bini dia
tp kalau dia mencelop tempat lain plak aku rasa harusla bini dia di selamatkan...
kut la alasan org terdekat tu bini sakit x blh layan..so nak pasang dua kut

mintak2 bende ni takkan terjadi kat aku, husband ade affair ngan maid
pendapat aku, ko bgtau si isteri tu...
aku tengok dr perspective si isteri...
klo aku si isteri, aku harap org akan bgtau if husband aku ade affair yg serius dgn org lain
aku akan rase korang sume pengkhianat sbb biar aku diperbodohkan dan hidup dlm penipuan
sakit bkn alasan

erkk.. tp akibatnye besar.. tanggung sendirila eh. think wisely Last edited by nakedeyes9 on 31-7-2013 02:43 PM

bg tau kot untuk mengelakkan penzinaan trus blaku..
tapi klu awk kesiankan isteri 'orang tdekat tuh',apa kata awk warning je laa orang terdekat tuh..

kesian si wife.
Dahlah sakit, pastu kena tipu idup-idup.
nak bagitahu boleh, tak yah bagitahu pun boleh.
kalau bagitahu kena pk panjang, silap-silap efek ke hubungan antara dua family.
kalau tak bagitahu, smpai bila aje nak tutup?
Kalau kita tak bgtau, nnti orang lain pulak yang cucuk jarum.
Kalau hubungan kita dengan wife tu baik, mesti si wife rasa terkilan ala-ala rasa macam dikhianati.
Lebih baik buat istikharah ajelah kot.

*ps: banyaknya kalau.