CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 2091|Reply: 8

Dalam dilema...

Salam,aku lepasan universiti 2 tahun lps..amik kos fizik dan CGPA aku BAWAH 2.5..huhu...baru2 ni,aku dapat panggilan temuduga SPA jawatan gred 41..aku nak tanya pendapat korang yg bekerja dgn kerajaan ke swasta yang penah melalui zaman temuduga ni,adakah interviewer tengok result je terus reject ataupun die tgk kebolehan kite masa ditemuduga nanti...

interview kalo tgk result je bang...abis la org sume dpt keje....
dr segi aspect dorg tgk....
kebolehan berckp, attitude, penampilan diri, keyakinan, ketegasan, skills, akedemik,..dan result serta pengalaman.

zaman la ni susah nk keje sebab..kebolehan ada, pengalaman xda result kureng.xbole lepas gak
result bagus, kebolehan xdak, pengalaman xda...xlepas jugak..

so ko pandai2 la mencuri hati para interviewer yehhh

tu yg prob nye..result x gempak,pengalaman xde.stkt basic mase blaja U jela..dapat pulak jawatan title pegawai lak tu..camne tu?klo interviewer tgk kebolehan mase interview,aku cube sebaik mungkin..huhu

apis88 posted on 25-7-2013 08:08 AM
tu yg prob nye..result x gempak,pengalaman xde.stkt basic mase blaja U jela..dapat pulak jawatan tit ...

interviewer pon bijak bang.... diorang lagi tahu permainan org2 yg nak datang temuduga ni....

1st impression tu penting.... aku pernah ''halau'' calon utk jawatan engineer... on paper hebat tp dtg tak bersedia, muka mcm tak mandi dan serabai jer...

Last edited by ryo_takahashi1 on 25-7-2013 09:08 AM

maknenye dieorg tgk segala bagai ni mase interview ke?mase kite serahkn fail kt interviewer,kan diorang tgk result semue kn,mesti diorg terfikir..budak ni result x power,tp dpt interview jwtn ni..mst diorg akan cube utk wt kite rase down dengan tanye soalan2 pelik....huhuh..aku tanye sbb aku pernah kene dlu..tu yang aku nk ready dari skg sbb jwtn ni mmg kene ngn kos yg aku blaja dlu...

syabas..
tips kat atas tu dah ada, yang penting skang usaha ko.
ko kena ingat satu, bila mana ko punya CGPA tak kuat tapi masih dipanggil interview, itu maknanya, calon yang datang dari bidang sijil yang ko ada adalah sangat sedikit. jika ko perform, tak mustahil ko akan berjaya..

Follow Us
yang pertama sekali..ko kena ada rasa YAKIN pada diri sendiri...aura yakin ko akan menutupi segala kekurangan yang ko rasa ada tu....
honestly speaking.... kebanyakan yang CGPA tinggi tak berapa pandai buat kije...siyesss.... ni ikut pengalaman aku interview la....jangan korang anggap semuanya sama...

dressing mantop...bilo tanya benda asas mulalah nampak aktiviti menggoreng....
ko kene yakin.... masa menjawab...kalo tak tau jawab dengan ikhlas..kalao interviewer yang pandai pusing dia akan tanya soklan sama tapi dalam bentuk lain..masa tu nampak ko tau ke tak

Rate

1

jawatan apa yang tt nak diinterview tu? bg pencerahan sikit.....

pengalaman aku ler yg cgpa pun rendah jgk ni, mmg susah spa nak panggil intvw. selalu result yg aku dpt kat web spa time apply jawatan ialah -> anda tidak menepati syarat yg ditetapkan oleh suruhanjaya. aku suspek sbb cgpa jerk.

so kalo spa panggil intvw tu da kira 1 bonus ler...