CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: namharnimsak

Babysitter time cuti sekolah T____T

namharnimsak posted on 28-5-2013 07:06 AM
so apa bezanya cuti ngan hari bekerja?
ko rasa aku sekarang ni macam maknyah lenggang ke?  
...

Pe kata TT  bagi FB TT kat hana?
Sheols pun msh single n availabe dan kerjaya mcm TT gak

midori888 posted on 28-5-2013 08:50 AM
eloklah tu, bdk tu pun bukan org lain....anak buahko jugak....anggaplah as a training seblum ada a ...

kat depan2 tu dah ada sebut umur anak buah aku ni baru nak masuk setahun
dan ini merupakan anak buah aku yang ke-19 daripada deretan kakak2 aku yang rajin bersalin.

yeah. berlatih jaga anak, berlatih jaga anak, berlatih jaga anak. itu yang aku cuba utk buat sekarang walaupun dah berkali-kali aku buat benda sama.
please. sometime aku rasa aku rasa aku boleh jaga budak tu much better dari some other perempuan.
i just need my privacy.
ape guna dia kawen, beranak, dan anak dia aku yang tak kawen ni nak kene jaga.
dan apa gunanya aku bercuti tapi aku masih kene jaga anak orang? anak aku nanti dorang akan jaga ke?

seriously, aku tak rasa pon aku ni lelaki yang over lenggang, lembut ya amat.
hey hey... why dont u gurl read it carefully one by one.

my sopan santun day is masa belajar dulu. i've already told that im change myself. maybe not in my typing here.
gosh.

@hanasensei : im not dat macho-hensem. dan ni takde kaitan dengan topic
@tiramisuu : im in holiday. kalau sabtu ahad pon aku kene jaga anak orang, apa bezanya cuti dengan tak cuti?  

sila larik rumah

kesian kat uols...ckp la ngn akak uols...abah merajuk sbb orang tak spend masa ngn abah..gituh..

lgkan pulak kan...dah mmg itu allocation utk cuti uols..cam akak uols..mesti ada AL tersendiri kan...so biarlah uols menikmati AL uols yang sebentaran gituh...tak aci la kan...kiranya uols ari kerja biasa kene kerja..time cuti uols jadik bibik gituh..tak sadis ke kerja sepanjang taun uols? iols kan..time holiday iols(holiday iols tak ikut malaysia...) pun iols hantar anak g babysitter...tp ambik awl la kan...sbbnye time holiday iols tu la yang iols nk g kwsp tukar penama, nk g bank buat itu ini, nak g beli brg keperluan yang susah nk beli bila anak ada sbb berat ke..nk install pape perabot dlm rumah yang takleh buat bila org ramai nnt bising berhabuk...nak g urut urat terseliuh sbb ari biasa tak sempat nk g urut...nk itu nak ini...TIME ITU AJE TAUUUU...

tp psl anak berkelek tu kan..actually bukan sebab dimanjakan masa kecik..the first two years of baby's life, kkene kerapkan sentuhan uols...bonding hokehh..pehtuh...yang die asyik nangis tu..mmg normal development utk baby...die akan ada stage separation anxiety...so penting at times like this, kene selalu berada dekat ngn baby ittewww supaya die boleh trust orang yang akan protect die -->teda kaitan tp saja nk cerita gituh

Rate

1

siputsedut posted on 28-5-2013 11:55 AM
kesian kat uols...ckp la ngn akak uols...abah merajuk sbb orang tak spend masa ngn abah..gituh..

...

sentuhan tu memang perlu. tapi bukan takat berkelek je kan.
ni kalau kita nak gi berry pon, letak kejap dah melalak meraung. T_T

Follow Us
tak semua budak kecik elok perangai..mmg makan hati kadang2 kalau nak jaga..
nak jentik kang anak orang..sabar jela TT..

cekgu beli umah sendiri pastu ajak bapak cekgu dok skali,tapi sila sediakan bibik utk bapak cekgu tuk jaga mkn minum cekgu dan bapak cekgu,tinggal abg ipar n kakak cekgu biar derang hidup sendiri.sekian cadangan yg teruk dari saya yg xberapa pandai ni.

Dik... cuti skolah kan selalu ada lawatan sambil belajar ke kemeren la, klcc la, langkawi la, skolah nko xde buat ke?

Pasal abah nko tu, nko xyah lah cadang2 nak ajak dia pegi holiday, nko book je otel ke apa ke, kalo dia x larat jln, nko beli ja wilcha sebijik... sure abah nko x tegamak nak tolak.

Apapon bila dengokan ke-paksarelaan nko menjaga anak2 buah (fruit children ), mmg ada tokoh suami misali ni. Boleh kenen dgn adik akak, dia keje nes.

meh datang kl,meh...

namharnimsak posted on 28-5-2013 12:25 PM
sentuhan tu memang perlu. tapi bukan takat berkelek je kan.
ni kalau kita nak gi berry pon, leta ...

ahahha mmg gituh la time separation anxiety...nk berry pun tak senang..terpaksa sedut semula

tp tuh la..mcm iols ckp..fight for your right la..uols tak hingin bercuti ke...

TT usahamu sungguh murni...Allah balas dgn pahala, tp kurangkan lah mengungkit..bincang baik2 dgn kakak n abg TT tu. luahkan apa yg TT rasa, itu lebih baik dari pendam dan akhirnya komplen n seterusnya mengungkit. dari nak dapat pahala terus tak dapat apa2 selain dr penat...

cuti sekolah 2 minggu ni aku kena jaga anak aku sorang2,siang hantar p kt pengasuh mlm je aku jaga.

namharnimsak posted on 28-5-2013 10:56 AM
kat depan2 tu dah ada sebut umur anak buah aku ni baru nak masuk setahun
dan ini merupakan anak b ...

kecik lg....bdk umur sethn pun ko tak bole control...sapa lg pandai nie...ko ker anak buah koyg baru nak idup tu...kalu ko rasa diri ko lg pandai, buktikan ko bole handle karenah budak tu..dia wat perangai camni, ko adjust camtu..

i feel u TT
mmg la senangkan hati parents, siblings tu pahala
tapi kdg2 mmg we need our own privacy / personal space

ckp direct nak relax, pastu propose dia hantar anak dia ke rumah jiran ke
before ko duk situ anak dia sapa jaga?

midori888 posted on 28-5-2013 07:57 PM
kecik lg....bdk umur sethn pun ko tak bole control...sapa lg pandai nie...ko ker anak buah koyg ba ...

aku ke yang lahirkan dorang?
dah jadi keje aku lak kan nak jaga anak orang sedangkan aku takde anak lagi
time aku bercuti, time tu gak la aku kene bergigih jaga anak orang.
takkan yg beranak pinak ni nak kata - its time utk orang bercuti jaga anak orang. bior yg dok rumah ni dapat berehat sekejap.

yeah. aku memang tak suka sangat layan kerenah budak-budak coz already sick wif perangai budak-budak tempat keje
while suddenly time aku nak lepaskan tension kat sekolah, aku kene hadap pulak budak kecik kat rumah.

bdk umur sethn pun ko tak bole control

yeah... memang aku tak boleh n tak suka. dan kalau aku tak suka aku akan mengamok.
kang kalo masok paper, ade kes dera budak, orang-orang mcm ko jugak akan kata
bdk umur sethn pun ko tak bole control

tu jela modalnye kan

awan_kelabu posted on 28-5-2013 08:04 PM
i feel u TT
mmg la senangkan hati parents, siblings tu pahala
tapi kdg2 mmg we need our own privac ...

jiran jugak yg jaga

namharnimsak posted on 31-5-2013 05:10 AM
aku ke yang lahirkan dorang?
dah jadi keje aku lak kan nak jaga anak orang sedangkan aku takde a ...

selfish nyer ko erk....seumur hidup ko, ko tak pnh lgsg minta tlg ngan org, minta tlg ngan ahkak2 ko yg rajin beranak tu...ko kuar jer dari perut mak ko, ko terus pandai serba serbi, time mak ko takde, ko bole bancuh susu sendiri, bole tukar lampin sendiri....ahkak2 ko lgsg tak pnh buat apa2 tuk ko

Akan dtg idup ko akan senang jer....ko tak akan perlukan pertolongan dari ahkak2 ko....kalu ko ada anak nanti....ko bole jaga sendiri, tak perlukan diorg tuk tlg jaga anak ko walau seminit pun...

Bdk kecik bukan 24 jam diorg berjaga, ada masa diorg akan tido...bole jer ko guna masa dia tido tu tuk diri sendiri, tp org kalu hati dia tak ikhlas, mmg akan ada mcm2 alasan. Ahkak ko pun cuma minta tlg ko jaga time dia gi kebun dan time cuti skolah jer...bukan sepjg tahun...

midori888 posted on 31-5-2013 07:42 AM
selfish nyer ko erk....seumur hidup ko, ko tak pnh lgsg minta tlg ngan org, minta tlg ngan ahkak2  ...

ko rasa akak aku ikhlas ke jaga aku dulu?
ko penah tengok ke bahu aku yang ada cap sudu panas sampai sekarang ada kesannye? ko ingat mak aku akan buat macam tu kat aku?
and its only a part of it.
tapi ade penah aku kesah benda tu? im still take care sebahagian dari anak orang yang pernah aniaya aku masa kecik dulu.

ko nak kata aku selfish? ye. aku memang selfish.
sebab masa cuti aku, aku kene siapkan keje aku sendiri, kemudian, tolong jagakan anak dia.
bila masa sampai bapak aku dah rasa aku tak hiraukan dia. yea. aku memang selfish. walaupun masa kecik dulu dia tak pernah pandang aku as anak dia.

aku tak ikhlas?
ye. aku memang dah tak ikhlas sangat pon nak jaga. tapi dalam masa sama, aku tetap kene jaga. ade ko nak jaga?

im here just to share my problem.
dats all.

if u came from a very happy family, congratulations. ibut just realize, its ur family, not me