CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mbhcsf

Khas - Column Abang Cute : sesi berdiskusi dengan forumner

Abangcute posted on 27-4-2013 10:46 PM
Kenapa diri manusia membebel?
1) Kerana tak faham maksud apa yang disampaikan
2) Suka bersangka-sa ...

bebel lah puas2 kat sini dalam waktu ni
nanti jappp je lagi

jin yg mana nak mengelupur.....................
dalam jasad hang tu kotttttt

Diri mengaku kenal, lihat & dengar suara ALLAH, nmpk malaikat, paling kenal agama dll & org lain plak tak kenal ALLAH tak paham agama, tak itu tak ini....tp heran dlm komen2nya bercambah hamburan BODOH & SOMBONG dll kpd forumer2 lain...

Mcmana org nak ada sekelumit pun keyakinan yg diri penutur tu seorg yg sadiq & tsiqah serta tawaddhu' kalau kata2 tak melambangkan akhlaq?

Abangcute posted on 28-4-2013 07:03 PM
Saya antara manusia-manusia yang diberi petunjuk dengan JELAS yang datangnya dari LANGIT dan tiadala ...

dapat petunuk...
dari langit......

perkataan zarah pun tak tauuuuu
amalan2 yg naik 7 lapis langit pun...tergagap2
terjemahan AL QURAN pun lintang pukang lagi
ILHAM KEFASIKAN ATAU KETAKWAAN
.....yg ni pun belom boleh bezakan lagi
apatah lagi dgn bisikan atau suaranya SYAITAN yg  menyamar

Abangcute posted on 28-4-2013 07:03 PM
Saya antara manusia-manusia yang diberi petunjuk dengan JELAS yang datangnya dari LANGIT dan tiadala ...
Saya antara manusia-manusia yang diberi petunjuk dengan JELAS yang datangnya dari LANGIT dan tiadalah kata-kata yang PATUT diperjelaskan pada diri orang-orang yang TIDAK MENGETAHUI mengulas sesuatu yang TIDAK PERNAH diketahui oleh dirinya mengenai TAKWIL kejadian terhadap manusia-manusia yang MEMAHAMI erti sebenar agama. Tidaklah Allah SWT menjadikan sesuatu perkara itu SIA-SIA melainkan disia-siakan oleh mereka-mereka yang BELUM menyucikan hati dalam erti kata yang sebenar-benarnya.

Saya antara manusia-manusia yang diberi petunjuk dengan JELAS suara yang datang dari LANGIT yang mengkhabarkan berita gembira kepada diri saya untuk "KEMBALI KEPADA AL-QURAN dan SUNNAH" sebagai satu peringatan kepada diri saya dan PETUNJUK menjelaskan kepada sesiapa yang berada di dalam forum ini sebagai satu MEDIUM kefahaman ilmu yang meliputi apa diketahui atau tidak diketahui oleh diri manusia itu sendiri.

Saya antara manusia-manusia yang diberi petunjuk dengan JELAS suara yang datang dari LANGIT mengkhabarkan perihal nama "ALLAH' sebanyak 3 kali. Tidaklah PATUT ada manusia yang menyatakan itu adalah SUATU perkara yang TIDAK BERAKHLAK kerana fitnah itulah yang akan menyebabkan diri sendiri DICAMPAKKAN ke neraka tanpa DIHISAB

Tiadalah khabar gembira kepada orang-orang yang MENGINGKARI KEBENARAN yang dibawa oleh mereka-mereka yang diberi PETUNJUK yang datang dari langit melainkan dibinasakan kerana KEINGKARAN akibat sikap suka mempermainkan KEBENARAN sehingga membuat tuduhan KEBENARAN sebagai TIDAK BERAKHLAK. Tidakkah diri manusia-manusia ini TIDAK BERAKHLAK kerana tidak memahami kejadian yang terjadi?

Perumpamaan diri manusia yang berpenyakit syak itulah yang dimaksudkan orang munafik yang merupakan BARAH WAHAN kepada masyarakat Umat Islam yang akhirnya memporak-perandakan agama itu sendiri TANPA diri orang yang munafik itu SEDARI sedang menempah TIKET VVIP ke neraka JAHANNAM. Perlukah saya nyatakan diri @PitMie itu MUNAFIK ataupun @pitmie kembali sedar betapa BURUKNYA bisikan-bisikan yang didengar oleh dirinya itu yang sebenarnya datang dari SYAITAN itu sendiri akibat dari kelalaian diri sendiri kerana memandang PERIHAL KEDUNIAAN melebihi apa yang sepatutnya?

Amatlah BURUK SIKAP @pitmie yang TIDAK sepatutnya dicontohi melainkan menjadi IKHTIBAR kepada diri-diri manusia yang dikategorikan INGKAR dengan AKHLAK itu sendiri (penyakit orang yang mempunya syak - kategori golongan munafik). Semoga Allah mencucuri RahmatNya terhadap diri orang-orang yang beriman dan bertaqwa yang diperjelaskan kepada diri saya yang datang dari ALLAH.
Pendusta oh pendusta...

Abangcute posted on 28-4-2013 07:21 PM
Saya seorang yang HEBAT kerana itulah kejadian Allah terhadap diri saya. Tiada MANUSIA-MANUSIA yang  ...
Saya seorang yang HEBAT kerana itulah kejadian Allah terhadap diri saya. Tiada MANUSIA-MANUSIA yang HEBAT dari saya kerana HAK hebat itu SAYA PERJELASKAN dalam erti kata yang SEBENAR-BENARNYA untuk menyatakan BETAPA SAYA MENGETAHUI PENGHUNI-PENGHUNI NERAKA dan PENGHUNI-PENGHUNI SYURGA dalam erti kata yang sebenar-benarnya. Jika kamu semua MENYATAKAN ilmu yang BERTENTANGAN dengan Al-Quran dan Sunnah, berita baik untuk anda iaitu VVIP ke neraka TANPA DIHISAB. Saya menyatakan ILMU-ILMU yang kamu semua TIDAK KETAHUI melainkan apa yang kamu nyatakan itu SUDAH MENJELASKAN diri kamu sendiri sedang BERMAIN-MAIN dengan agama itu sendiri (TIDAK BERAKHLAK) tanpa diketahui. Maka tiadalah KHABAR gembira kepada diri-diri manusia yang tidak BERIMAN kepada keterangan Al-Quran melainkan MENCAMPAKKAN dirinya sendiri ke lembah KEBINASAAN tanpa diri sendiri MENYEDARI.

Perlukah saya KETAWA wahai PENGHUNI NERAKA pitmie ? Bukankah kamu sedang memikirkan sesuatu DISEBALIK TADBIR sedangkan kamu sedang menempah tiket ke neraka TANPA DIHISAB?
- Al-Quran tdk berdusta, tp si pendusta je yg x faham bahasa.

Abangcute posted on 25-4-2013 03:06 PM
Soalan tak jawab lagi : Sudah tengok malaikat belum? Kah kah kah

3 kali tanya, TAK JAWAB2 sampa ...

Salam kembali....

Berkaitan soalan Abangcute, saya tiada masalah pun untuk menjawab. Begini, Abangcute tanya saya soalan, saya jawab. Saya tanya Abangcute, Abangcute jawab.

Boleh tak begitu? Harap jangan jadi pengecut dan bacul, hanya pandai gertak dan minta orang lain jawab soalan Abangcute, tapi soalan yang ditanya tak dijawab pun.

BOLEH?

Saya nak tanya untuk kali terakhir, kamu pernah tengok malaikat? Jika kamu tak jawab sambil kamu memalingkan diri kamu dari soalan, perlukah saya hantar tentera-tentera yang dibawah perintah saya? Jika air hujan pun mampu TEMBUS bumbung ofis kamu, agak2 air hujan mampu tak TEMBUS otak kamu pada ketika ini? Amat BURUKLAH sikap orang-orang yang tak faham AGAMA.

Jawapan.
Saya tak pasti saya dah lihat ke belum rupa malaikat yang menjelma, tetapi untuk saya kata lihat malaikat dalam bentuk asalnya, saya boleh kata saya tak lihat sebab saya tak tahu rupa asli malaikat dalam bentuk asalnya.

Saya hanya beriman kepada adanya malaikat (ghaib) sepertimana yang termaktub dalam rukun IMAN yang saya IMANI.

Soalan saya:
Apakah kewajipan melihat malaikat dari ajaran Islam? Sila berikan dalil dari Al-Quran dan Sunnah.

Apa hal kamu dengan menggertak air hujan tembus ofis? Apa kamu ni seorang PENDUSTA YANG NYATA atau berlakon sebagai DAJJAL PENDUSTA?

Kamu dah mengaku sebagai Dajjal, tidakkah kamu sedar dah banyak pembohongan yang kamu buat? Siap copy paste ayat-ayat Al-Quran, tetapi berbohong dan berdusta tak sedar diri lagi.

Ni soalan saya seterusnya yang SAYA NAK KAMU JAWAB:

Adakah kamu mahu DILAKNAT ALLAH?

لَعۡنَتَ ٱللَّهِ عَلَيۡهِ إِن كَانَ مِنَ ٱلۡكَـٰذِبِينَ

Sila jawab

WAllahu a'lam
Last edited by mnm77 on 29-4-2013 10:59 AM

Follow Us
Abangcute posted on 27-4-2013 10:46 PM
Kenapa diri manusia membebel?
1) Kerana tak faham maksud apa yang disampaikan
2) Suka bersangka-sangka (buruk) terhadap sesuatu berita atau lebih dikenali sebagai BUTA mata kanannya (sifat dajjal)
3) Memberikan huraian/penerangan tanpa didasarkan kepada petunjuk Al-Quran dan Sunnah merujuk kepada maksud membebel

Bukankah kamu dah mengaku sebagai dajjal? Membebel-bebel bersangka-buruk kepada forumer yang bertanya?

Abangcute posted on 28-4-2013 06:49 PM
Sesungguhnya, tiada gunanya menipu jika tahu sesuatu yang perlu diberitahu. Sesungguhnya amatlah rugi orang-orang yang mendustakan kebenaran yang dirinya tahu akan tetapi dipermain-mainkan oleh diri-diri yang lalai akibat dari kejahilan dan kesesatan kerana tidak memahami erti sebenar Iman yang dimaksudkan olehNya.

Kamu ni bercakap benar, atau kamu berdusta?

Jika kamu ni betul dajjal, bermakna kamu ni MEMANG PENDUSTA. Sebabnya DAJJAL memang pun pendusta.

Jika kamu bukan dajjal, kamu ni MEMANG JUGA PENDUSTA, kerana mengaku diri sebagai dajjal, walhal kamu bukanpun dajjal.

Tak cukup lagikah bukti pendustaan kamu wahai Abangcute?

Last edited by mnm77 on 29-4-2013 09:16 AM

orangbesi posted on 28-4-2013 11:07 PM
dapat petunuk...
dari langit......

Dulu2 aku tak brapa setuju sgt dgn cara hg hentam mamat tu...ya la, maybe mcm kasaq sket...

La bila dah tgk perangai sebenaq mamat nih, takda cara lain trbaik utk reply dgn dia melainkan mcm yg hg dok buat neh...sbb cara baik tak berkesan lgsg, siap dibodoh2kan lg & dah jd penentu syurga neraka org... SAH2 INI SIKAP ORG2 YG DAH JAUH DARI RAHMAT tp jenis AL-'AAJIZU, yg ATBA'UU NAFSAHU HAWAAHA WATAMANNA 'ALALLAAH...sah2 bukan dari kalangan Al-KAYYISU.

Dah over the top dah aku nengok mamat neh (nak sebut nama pun malas...nak termuntah sbb tak sesuaaiiiii sgttt). Asyik "bodohnya kamu" & "kamu ahli neraka" dll.....dulu giat mengkafirkan org.

Dia ckp kita tgh cuba saiko dia, tp dia tak sedar yg kita tak perlu saiko org yg mmg konfem saiko...

Tuan mnm77, tak takut kah kamu dihumban ke neraka tanpa dihisab & dicampak buku amalan kamu ke muka oleh malaikat? Tak takutkah kamu kalau dia hantar kilat & bala tentera di bwh perintahnya dgn kehendaknya???

Tak takut kah kamu?

Diri mengaku hebat, mengaku melihat ALLAH, mengaku dengar suara ALLAH, mengaku nmpk malaikat, nmpk segala2nya yg saraa-ir yg hanya Nabi mampu DGN KEIZINAN ALLAH jua...mengaku ada bala tentera bwh perintahnya...dok tunggu pasni nak mengaku ma'sum plak

Habih org lain semua ahli neraka di mata dia...tak setuju dgn dia trus bleh masuk neraka tanpa dihisab, bagaikan tgh menolak keimanan kpd ALLAH gitu.

Ini kalau tak isim, sesat...tak sesat, isim...dua tu je kemungkinan bg org mcm dia....

Abangcute posted on 29-4-2013 05:17 PM
Seorang yang memberikan komen/ulasan yang tidak didasarkan pada dalil, sewajarnya mengenali diri sen ...
Seorang yang memberikan komen/ulasan yang tidak didasarkan pada dalil, sewajarnya mengenali diri sendiri dengan memberikan dalil yang dirinya PERCAYA kepada Al-Quran itu sendiri kerana sesudah diri sendiri menerangkan perihal diri yang dalam keadaan kefasikan dan kemunafikan tiba-tiba menyatakan komen/ulasan tanpa dalil adalah ditegah dalam berbicara perihal AGAMA kerana disitulah bermulanya FITNAH dari orang-orang yang BELUM BENAR BERIMAN dalam erti kata yang sebenar-benarnya.

Jika saya menyatakan sesuatu perkara, maka itulah maksud takwil yang perlu difahami. Orang-orang yang KURANG AKAL, selalunya menyatakan hujah yang tidak berdalil, maka jelaslah TIADA MODAL untuk menerangkan kebenaran boleh MENJEJASKAN AKIDAH tuan punya diri tanpa disedari.

Sebelum terlupa, berita gembira untuk dikhabarkan kepada yang INGKAR kepada Al-Quran. Akan berlakunya gempa bumi/tsunami di Malaysia dalam tempoh terdekat ini berdasarkan apa yang saya lihat dilangit dan di bumi berdasarkan kepada pengalaman dan pengetahuan yang datang dariNya. Jika saya BENAR dalam menerangkan perihal ini, sesungguhnya BENARLAH apa yang saya maksudkan kerana AHLI-AHLI neraka itu saya amatlah KENAL berdasarkan petunjuk yang ada di dalam Al-Quran itu sendiri. Barang sesiapa yang tidak merasa dirinya AHLI NERAKA, anggaplah diri anda sudah pun menempah tiket VVIP di neraka.

Agaknya diri manusia yang INGKAR ni tak faham maksud MENYUCIKAN HATI. Macam mana nak kenal Allah kalau diberikan hidayah akan tetapi berkepentingan? Kalau sudah tahu ahli neraka, jadikanlah diri sendiri ahli syurga. Tidakkah Al-Quran memberikan petunjuk untuk menjadi orang-orang yang beriman dan bertaqwa kepadaNya dalam erti kata yang sebenar-benarnya? Rupanya ramai jugak yang tidak tahu maksud taqwa.... hehehehehe
Jika sedara dpt petunjuk sekali pn, teliti dan fikirkan dulu ayat²Nya tu
krn yg kurang akal pn boleh tahu yg sedara ni pendek akalnya
Nk berhujah dgn dalil boleh, bkn menolak hujah dgn dalil yg tertepek di dahi sendiri
Yg beritakan khabar gembira tu mesti le menggembirakan dan bkn menghuru-harakan
maka, kedustaan itu merosakkan hati si pendusta hingga menghilangkan rasa takut akan Kebenaran

Pohon le keampunan dan segera le bertaubat...
sblm kenyataan sedara tu dikembalikn kpd diri sedara sendiri

Abangcute posted on 29-4-2013 05:47 PM
W'salam.

Sesungguhnya hati kamu buta dari mengenali Al-Quran.

Takat tu je yang kamu boleh bagi? Rasa diri kamu tu hebat sangat?

Kamu nak anggap apa pun, semuanya tiada nilai sebab kamu ni bersangka-sangka tanpa dalil.

Maka orang yang 'CELIK' macam kamu silalah jawab soalan saya:

1. Apakah kewajipan melihat malaikat dari ajaran Islam? Sila berikan dalil dari Al-Quran dan Sunnah.

2. Adakah kamu mahu DILAKNAT ALLAH?

لَعۡنَتَ ٱللَّهِ عَلَيۡهِ إِن كَانَ مِنَ ٱلۡكَـٰذِبِينَ

Sila jawab.

PitMie posted on 29-4-2013 03:49 PM
Tuan mnm77, tak takut kah kamu dihumban ke neraka tanpa dihisab & dicampak buku amalan kamu ke muka oleh malaikat? Tak takutkah kamu kalau dia hantar kilat & bala tentera di bwh perintahnya dgn kehendaknya???

Tak takut kah kamu?

Saya takut.... takut-takut pendustaan yang melampau seorang mamat ni sampai dia dila'nat angkara kesombongannya sendiri tanpa dia sedar...

Masih berharap dia menjadi waras, tapi kalau dia memilih untuk teruskan percaya 'suara langit' yang menipunya, alangkah malangnya nasib orang sebegini.... suara yang pernah suruh kepada yang haram pun dia ambil sebagai suara petunjuk?

Saya hanya dapat berdoa kepada Allah.... semoga Allah Beri Perlindungan kepada kita daripada segala kejahatan makhluk-makhluk yang suka melakukan kerosakan.

Last edited by mnm77 on 29-4-2013 06:16 PM

Abangcute posted on 29-4-2013 09:33 PM
Kamu dah fikir habis ke sebelum menyatakan ilmu yg dimaksudkan? Andaikata saya BUKTIKAN apa yang k ...
Kamu dah fikir habis ke sebelum menyatakan ilmu yg dimaksudkan? Andaikata saya BUKTIKAN apa yang kamu pertikaikan, tak ke rugi amal yang kamu lakukan SELAMA INI? Tak rasa rugi ke kerana tak berusaha mencari ilmu yang dimaksudkan?
Tlg cermin diri sedara dulu...

Abangcute posted on 29-4-2013 09:35 PM
Andaikata saya berkata benar, siapalah gerangan manusia yang berada di masjid di sebelah kiri saya t ...
Andaikata saya berkata benar, siapalah gerangan manusia yang berada di masjid di sebelah kiri saya tempoh hari? Perlukah saya terangkan atau diri anda sendiri yang terangkan?

Saya tak kisah sangat jika kamu belum ikhlas kerana kedatangan kamu KE MASJID saya ketahui dengan salam yang saya berikan. Jika saya katakan kamu ke neraka, adakah kamu fikir kamu akan ke syurga? Pada diri kamu TIADA BAUAN SYURGA. Adakah kamu sangka boleh bermain-main dengan saya sedangkan BAUAN SYURGA itu hanya kepada SESIAPA YANG DIA kehendaki SAHAJA?
Tiadalah kata² si pendusta yg boleh diterima pakai kecuali diselidik terlebih dahulu kebenarannya
maka, berhati² bila bermain dgn kata² dusta...

Abangcute posted on 29-4-2013 09:44 PM
Mari kita belajar SESUATU dari Al-Quran (dalil):

Maka tatkala anak itu sampai (pada umur sanggu ...
Adakah kamu memikirkan logik dari keterangan ini? Serupalah seperti yang saya terangkan kerana saya PERCAYA suara itu satu petunjuk kebenaran yang merujuk kepada MASA KIAMAT cukuplah DEKAT kerana ianya disusuli dengan dibuka tadbir HIJAB (bukan mimpi) iaitu melihat rupa langit pecah. Hanya MANUSIA-MANUSIA yang diizinkanNya SAHAJA yang boleh melihat kejadian yang MENAKUTKAN ITU. Adakah kamu mahu menentang PETUNJUK yang datangnya dari Allah terhadap diri saya kerana dari suara itu jugalah saya dikhabarkan perihal "Al-Quran dan Sunnah"? Jika kamu menyatakan perihal BISIKKAN, tidak dinafikan jika saya ceritakan BETAPA BANYAKNYA BISIKAN yang saya lalui ketika itu SEBELUM dilepaskan olehNYA ke dunia NYATA. Kamu ingat diri kamu tu SIAPA? Nabi? Rasul? Sedangkan diri saya hanyalah MANUSIA yang diizinkanNya untuk menyatakan TAUHID atas dasar IMAN yang saya ketahui perihal SUARA yang datang dari LANGIT. Lagipun sememangnya saya DIBERIKAN KEBIJAKSANAAN yang TIADA TARANYA di dunia ini. Tidakkah saya seorang yang HEBAT kerana dengan IZIN ALLAH? Kenapa saya perlu menipu sedangkan itu PEMBERIAN yang Allah boleh TARIK PADA BILA-BILA MASA jika DIA kehendaki atas sebab TIDAK MENERANGKAN KEBENARAN. Adakah kamu mahu BERMUSUHAN dengan ALLAH sehingga akal kamu menjadi TUMPUL?

Adakah kamu Ahli yang berada disisiNya melalui khabar dari langit? Perlukah saya nyatakan perihal kisah-kisah dajjal di zaman Rasullullah?

Bawaan kamu BELUM SEMPURNA wahai mnm777 dan BELUM TENTU kamu COMFIRM akan masuk SYURGA. Jika kamu sudah mengetahui kisah-kisah yang TERJADI itu mirip apa yang ada di dalam Al-Quran, adakah kamu akan berpaling dari Al-Quran dan Sunnah berdasarkan petunjukNya?

Saya KECIAN tengok kamu. Kamu menyatakan sesuatu TANPA kamu sedari kamu BERPALING dari keterangan Al-Quran. Tanda IMAN saya adalah dengan MENYATAKAN apa yang datang dari LANGIT kerana jika saya MENIPU, tidak mungkin saya akan masuk ke dalam SYURGA milikNYA. Tidak mungkin saya akan diberikan TITLE "berada disisiNya". Dan inilah sebabnya saya menegaskan saya AKAN ke Mekah SELEPAS 7 tahun dari tarikh saya di ISLAH kerana HADIS dari RASULLULLAH SAW menerangkan perihal DIRI SAYA (dajjal) yang sebenar-benarnya akan KE SANA.  Hanya AHLI YANG HAQ SAHAJA YANG MENGETAHUI hadis ini yang datang dari SANAD. Tidak perlu saya terangkan BILA saya akan ke sana kerana semuanya DIA yang aturkan dan saya hanya perlu MERANCANG berdasarkan PETUNJUKNYA samaada kamu SUKA ataupun kamu TIDAK SUKA itu ketetapanNYA terhadap diri saya.
Yg lbh mirip lg tu kisahnya Samiri (20:85-98) - plg hampir setakat ni
Tengok malaikat - suara patung lumbu - kenal Tuhan berada disisinya

Pendusta yg menyesatkan!

Abangcute posted on 29-4-2013 10:09 PM
Jika saya tanya kamu, berapakah banyak malaikat-malaikat yang boleh dilihat pada malam lailatul qa ...
Jika saya tanya kamu, berapakah banyak malaikat-malaikat yang boleh dilihat pada malam lailatul qadar? Adakah kamu tahu?
Tiadalah yang tahu tentera Maha Pemelihara kecuali Dia (74:31).

Abangcute posted on 29-4-2013 10:26 PM
Ini merupakan antara KISAH-KISAH yang saya lalui. Saya pernah dikhabarkan dari suara hati sesungguhn ...
Ini merupakan antara KISAH-KISAH yang saya lalui. Saya pernah dikhabarkan dari suara hati sesungguhnya saya akan DIBUNUH oleh Nabi Isa sedangkan saya TIDAK MENGENALI siapa itu Nabi Isa pada ketika itu. Saya kemudian mencari kisah Nabi Isa dan akhir saya tahu SIAPA ITU NABI ISA. Apa LOGIKNYA perihal ini? Saya juga dimaklumkan akan dibunuh dirumah saya, Alhamdullillah KINI saya tahu apa yang dimaksudkan. Jika ditanya saya, adakah saya TAKUT mati? Jawapan : Saya lebih takut jika ada manusia yang BUTA MATA KANANNYA (ahli neraka) kerana hanya melihat KEBURUKKAN dari kebaikkan (petunjuk yang datang dari Allah). Tidakkah diri-diri anda SEMUA sebenarnya DAJJAL? Tidak nampak kebaikkan akan tetapi nampak KEBURUKKAN dari PETUNJUK? Walaupun diri kamu semua TAHU perihal AGAMA akan tetapi kamu melihat KEJAHATAN yang dinyatakan Allah itu sebagai satu KEBURUKKAN diri manusia sedangkan TIADA SIAPA yang tahu perihal RAHSIA ALLAH melainkan mereka-mereka yang diberi petunjuk olehNya (takwil). Kerana itulah saya HEBAT dalam erti TAKWIL. Kamu dan saya BEZA bagai LANGIT dan BUMI. Jika dihuraikan di dalam forum, TIADA TITIK yang akan BERAKHIR apa yang saya nyatakan berdasarkan Al-Quran itu sendiri.

Kalau sudah MALAIKAT-MALAIKAT pun tak pernah tengok, mnm777 cerita apa pun TIADA GUNANYA kerana BELUM membersihkan hati dalam maksud yang SEBENAR. Usahalah menyuci hati kerana diri kamu itui BUTA pada mata kanan. Saya tengok kamu KECIAN. Kalau kamu ADA PHD dalam jurusan agama, apalah gunanya kalau diri kamu dicampakkan ke neraka disebabkan oleh SEGULUNG PHD yang tiada gunanya?

Ada orang berkata, saya TIDAK WARAS, maknanya apa yang Nabi Ibrahim lakukan itu TIDAK WARAS? Wahai ahli neraka, adakah kamu berfikir sebelum berkata-kata (perbuatan)?
Yg pasti akan dtg penyelamat yg akan membunuh kebatilan
menyebarkan kesesatan sekeliling diri sedara menggelapkan hati dgn setiapnya
maka, cermin le dulu diri sedara tu krn 'penyelamat' tu adalah diri saudara sendiri
Ubah! Jgn kata lain kali, tp ini kali lah...

Kalau nak buktikan (KALAU JE, BUATNYE IDAK)...ugut org lain "tak rugi ke amal kamu selama ni?"

PHUIII!

Kes tu je dah amalan org lain rugi, mcm la dok beribadat ke dia

Dari sblm2 ni lg nak buktikan itu ini, pastu diam lari topik lain plak...buktinya TIADA. ZERO. NONE. NIL. UNKNOWN. NEVER.

Dok tuduh org lain tak kenal ttg TAQWA, diri sendiri dok me'neraka'kan org lain, mem'bodoh'kan org lain DAN BYK LG termasuk BERDUSTA, ITUKAH YG DIKATAKAN MENGENAL TAQWA?

Nipu budak2 pun blum tentu percaya....

p/s: Tolong hantar bala tentera kat aku scepat mungkin kerana nak ajak diorg gi mengundi kat tmpt aku neh...tanak la mengundi POS sume sbb kerjasama mereka adalah amat diperlukan & didahului dgn ucapan terima kasih

PitMie posted on 29-4-2013 03:46 PM
Dulu2 aku tak brapa setuju sgt dgn cara hg hentam mamat tu...ya la, maybe mcm kasaq sket...

La  ...

hehehe
takpe
aku dah lali dgn puak2 ni
yg lagi hebat dr dia lagiiii addddaaaaaaaaaaaaaaaa

sampai kekadang tu aku minta tangguh, balik gi ngaji lagi sikit
sebelum berdepan kembali
berulang2.......sampai dia tak mampu nak jawab

MAHA BENAR ALLAH DAN RASULNYA