CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 8470|Reply: 51

Dah DNA pulak...

Assalamualaikum....

Minta pandangan semua forumer ttg msalah sy nie...
Ceritanya mcm ni..pg td MIL msj suh anto ank sbb ex de balik...so after solat zohor bru sy pegi hntar ank..
upenye on da way sy pergi hantar ank...die plak datang ke rumah sy brjumpa mak abah saya..die bg kputusan DNA anak no.2 dan bgtau abah sy yang anak no.2 tu bukan ank die.

Patut la waktu sy dkt nk smpai umah mak mrtua abah sy call n suh cpat hantar ank n jgn singgah umah mrtua ktenye nnt tkut jmpa ex...wktu tu sy dh rse mcm de something x kena je ni..
Kkk ipar pun tgk sy mcm pelik huhu..sampai je umah,mak sy kte dh tgk kputusan DNA tu...sy kte pedia..xtau pape pun..mak pun tunjuk n mak kte ex bgtau yg ank no.2 tu bkn ank die..
Ya Allah...mngalir lju air mta ni...sampai ati dia..tpi mak saya kata kputusan ni mcm sme je..sy kte sy nk g spital nk tnye doktor btol x kputsan tu...kalo btol yg mngatakan ank tu bkn ank die...sy plak nk buat ujian lain...sy sdih bkn sbb sy takut  tp sy sian tgk ank sy tu...

Sy trus call kkk ipar lg sorg n bgtau pe yg adiknye buat kt sy..smbil nangis smbil brcerita...sy kte kalo bkn ank die ank spe...sy xtau dh sbb sy mmg xpnah curang...
last2 bru sy trbce ayat ni...Result & Interpretation...The DNA profiling results to the donor of blood specimen "A" (labelled Mohd.....) is the biological father
to the donor of blood specimen "B"(labelled Muhammad.......)....ni mknenye ank sy tu mmg ank die kn...

Alhamdulillah...sy rse mcm nk pegi klinik skrang jgk nk jumpa doktor...nk mnta lbih pncerahan...n rse mcm nk saman je die..emm die xtau pe yg die buat ni btol2 mmalukan diri dia sndiri...
Apa pandangan kalian?

setaun dh kmi brpisah..sy sndri xpnah ambil tau hal die...tpi die msih nk kacau idup sy....sy sgt kecewa dgn dia....uwarghhhhh

suami buat ujian DNA tu sbb nk lepas diri dari bayar nafkah ke? ke sesaje die mental nk tunjuk uols yang buruk dan menyebabkan penceraian?

jahat nyer bapak... nak ngelak dari bayor nafkah ker... sian ko!

siputsedut posted on 18-5-2013 06:38 PM
suami buat ujian DNA tu sbb nk lepas diri dari bayar nafkah ke?  ke sesaje die mental nk tunjuk uo ...

Antara 2 tu la...tpi rsenye die dh xnk byr nfkah lg...ntah la...bratnye ujian ni...
tp sblom nk kte tu bkn ank die...bce la btol2 result tu...skrg sy dh mls nk tlak ansur lg...asek sy yg beralah..nk ank sy anto,suh amik sy dtg amik
tpi ttap jgk pk buruk psal sy...

patah_hati posted on 18-5-2013 08:37 PM
Antara 2 tu la...tpi rsenye die dh xnk byr nfkah lg...ntah la...bratnye ujian ni...
tp sblom nk k ...

kalu mmg terbukti die guna alasan DNA ni utk ngelat bayar nafkah..uols saman je die...pastuh saman sbb fitnah uols jugak...

Kaka ingat kisah patah ni, kisah baran dan selalu ko kena pukul, tak bg nafkah. Apa yg bermasalah lagi antara you dan dia? Semua dah jelas, dulu kaka ada tegur you terlalu rapat dgn mertua, bukan tak bagus tapi after bercerai patut bagi ruang sikit. Bukan apa, takut yr ex gunakan mak bapa dia untuk kepentingan dia sendiri.

Follow Us
You patutnya buat tuntutan nafkah tu, failkan saman kalau dia ingkar. Kdg2 aku rasa ex kau ada masalah mental sikit. Suruhlah dia sembahyang, ingat Tuhan.

Bongoknya ex akak tu. tak pandai baca result. Nasib baik akak da tak bersama dengan dia.

cmf_blingblings posted on 18-5-2013 11:17 PM
Kaka ingat kisah patah ni, kisah baran dan selalu ko kena pukul, tak bg nafkah. Apa yg bermasalah la ...

Kak bling sy sndri xtau npe smpi skrg die msih nk ganggu idop sy sdgkn dh staun kmi brpish..
smalam kkk ipar bwk surt tu jmpa dktor pkar n dktor sndri dh sahkan tu anknye...
td die hntr msj lg suh buat ujian lg skali...ktenye samar2 kputusan tu...adoyai

nuryakmal posted on 19-5-2013 11:51 AM
Bongoknya ex akak tu. tak pandai baca result. Nasib baik akak da tak bersama dengan dia.

Mmg xpndai bc result n de 2 dktor hspital krajaan bgtau die kptusan tu xsme..sdgkn ble bwk ke klinik pkar 3x dktor bce n sahkan 100 peratus die ayh kndung ank sy..

patah_hati posted on 19-5-2013 03:58 PM
Kak bling sy sndri xtau npe smpi skrg die msih nk ganggu idop sy sdgkn dh staun kmi brpish..
smal ...

my dear, kaka harap satu hari nanti you dpt lelaki yg lebih baik, bertanggungjawab dan lebih menghargai isteri dan anak-anak. jgn berhenti berdoa dan berjuang demi hak you dan anak-anak

Esok sy nk amik halfday kje..nk bwk result tu jmpa doktor..n nk buat repot polis..lpas tu sy nk buat tuntutan hak pnjagaan ank spenuhnya..
Mlm td mak mrtua msj ktenye lps pjuk anknye,anknye ngaku die bpa ank sy n mintak kes ni tutup cmtu je..
As simple as that...dorg xpk ke mruah sy..perasaan sy..snang2 je nk suh ttup kes...

patah_hati posted on 19-5-2013 04:00 PM
Mmg xpndai bc result n de 2 dktor hspital krajaan bgtau die kptusan tu xsme..sdgkn ble bwk ke klin ...

Hanya sebab tak nak bayar nafkah sanggup memalukan diri sendiri. Ada hati pulak tu nak rujuk dulukan...?

Tp td die msj die mcm lom cye tu anknye..sdgkn ank sy tu de iras die...
Npe cmni skali tduhn die pd sy...mcm sy xtau halal haram....

cmf_blingblings posted on 19-5-2013 04:02 PM
my dear, kaka harap satu hari nanti you dpt lelaki yg lebih baik, bertanggungjawab dan lebih mengh ...

Tqsm kaka blings..i hope so..mmg sy xptus brdoa..minta 1 ari nnt akn jmp llaki yg tau mnghargai bkn membuli...
sy akn trus brjuang demi ank2...

cmf_blingblings posted on 19-5-2013 04:04 PM
Hanya sebab tak nak bayar nafkah sanggup memalukan diri sendiri. Ada hati pulak tu nak rujuk duluk ...

Aah lpas sy tolak nk kmbali pd die tu yg mcm2 die buat pd sy..die nk bgtau org len yg die xbrsalah n kmi brpisah sbb sy curang...
sy mmg xprnah jmpe org prangai cmni huhu

patah_hati posted on 19-5-2013 04:09 PM
Tqsm kaka blings..i hope so..mmg sy xptus brdoa..minta 1 ari nnt akn jmp llaki yg tau mnghargai bk ...

Bab-bab iras ke tidak ni dlm hidup kaka sgt-sgt mencabar. Masa bersalin org berbisik-bisik anak tak ada rupa bapa. Bukan kita yg create muka anak kita ken...Semakin my doter membesar lagilah org mengata, she does not have my face or her dad. Sesekali when we sit together kaka ada usik suami kot-kot dia terfikir yg anak tu bukan anak dia...Dia diam jah pastu ketawa...katanya dia tahu itu anak dia, banyak benda yg similar antara dia org berdua. Hanya dia org yg faham sesama sendiri. Kita sebagai ibu ni kdg2 terguris sgt bila org yg tak kenal kita bermatian menuduh ttg anak kita, darah daging kita..

Tak payah la layan psiko2 mcm ni.......
Sbb aku x layan aku rasa hidup aku makin senang.....
Ex aku walau aku nampak dh berubah lps kena cerai......
Aku msh x nampak keperluan aku nk balik semuls ke dia.......
Cara ex ko maybe la melampaukan....mmg patut ko gi report polis....
Ko hadap sgt duit nafkah dia ke? Kalau ya, ko mintak melalui court....
Dh ada court order, senang ko blackmail dia.......
Caranya bayar nafkah or ko mintak dr bapak & adik beradik lelaki dia.....
Ko nk hak anak ko kan???? Jgn peduli org kata la....
dah Islam kata nafkah anak tu tanggungjawab bapa....
Bapa x mampu, warisnya la kena mampukan......
Buat je........

Pasal anak pulak.......
X payah susahkan diri antar & amik anak bila dia patut jumpa anak....
Dia nk jumpa anak, suruh dia dtg amik & antar balik.....
X payah ko pulak terhegeh2 mcm ko nk dia lagi....
X mati la anak ko x jumpa bapaknya.....
Aku bkn suruh ko putuskan hubungan bapak - anak....
Tp aku rasa hubungan tu biarlah dgn ikhlas & bersungguh....
Nak jumpa anak, sila datang......
Sayang anak, sila bayar nafkah......
Anak dpt tekanan perasaan sbb membesar xde bapak?
So sorry la...... ko anggap je anak ko anak yatim.....
Anak yatim ramai je aku tgk membesar normal ........
Ko yg plg rapat dgn anak kena amik tu psl anak....
Bkn sibuk cari laki baru je.......

nasib baik tajuk best gigih jugak u baca tulisan sms memeningkan kepala...

lepas suruh buat dna bagai, buat bodoh aje mamat tu,
u didik aje anak u bebaik, kot dah berjaya anak u,
dan mamat hampeh tu datang, u suruh pulak dia buat DNA test pulak.