CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: neerzepol

buku peter and jane

PuanRosnita This user has been deleted
Sherrina,

Utk bebudak dah 12 tahun nak bermula dgn buku PnJ ni rasa agak kurang sesuai, unless Sherrina bermula dengan buku 6 dan ke atas. Tu pun buku 6 ni standard untuk bebudak umur 7 tahun jer... kalau ikut syllabus Ladybird yang asal. Kalau buku <6 tu mesti diorang boring sebab nampak mudah sangat (biasalah budak... rasa dah pandai memanjang :geram

Since Sherrina ada katakan yang kelas ni lebih kepada nak memperbetulkan sebutan diorang... saya lebih suka recommend menggunakan set ReadEasy. Berbandaing PnJ yang menggunakan pendekatan Key Words... atau mudahnya mengenal/menghafal perkataan-perkataan lazim dalam BI, ReadEasy menggunakan pendekatan fonetik di mana ia lebih menekankan sebutan yang betul bagi huruf dan suku kata.

Dalam set ni ada disertakan buku dan Audio CD panduan untuk pengajar dan ibu bapa. Lebih elok kalau Sherinna dapat sertai bengkel sehari Kaedah Mengajar ReadEasy yang dijalankan sendiri oleh pengasas program ni iaitu Nik Elyani dan Othman Ahamad. Baru dapat gunakan kaedah ni pada tahap paling optimum. :love:

Rasanya lepas raya ni ada satu program sekitar KL ni. Kalau minat nak pegi... email saya. Bila ada info lanjut saya akan email kat Sherrina.

Puan Rosnita
AdikBijak.com

ok Puan Rosnita...thanks for the feedback

amadeus pun gunakan PJ utk anak2..yang sulung 4yo...bolehlah baca sikit2..maknya tak rajin sangat..
sekarang si adik 2yo boy kadang2 lepak tepi kakak nak baca buku..selebihnya suka main car aje....
the best part is when si kakak ajar adik..

peter...."peter"...
jane..."jin"...
bukannnnn..jane...adik plak ikut sebijik "bukannn jin" ..he he he..terkekek2 amadeus gelak...

Bahan bacaan untuk kanak-kanak dan dewasa

Assalamualaikum,

Kalau ada sesiapa yang mencari buku-buku yang sesuai untuk pembelajaran anak-anak untuk peringkat awal boleh lawati di website di bawah ini:-

http://adikbijak.com/ref.plx?MB00653

Anda boleh mendapatkannya secara online. Buku Lady Bird's series and etc ada di sini...Ada juga untuk terdapat bahan bacaan untuk orang dewasa di sini.

http://adikbijak.com/ref.plx?MB00653

kat shah ade jual tak buku peter and jane

cari kat kedai buka.

Follow Us
Buku PnJ ni boleh di dapati kat kedai-keddai buku besar seperti MPH, Popular, Kinokuniya dll. Tapi kalau susah sangat leh beli online je kat AdikBijak.com ( http://www.adikbijak.com ) :love:

Puan Rosnita

Impressed!

I am soo impressed with this Peter and Jane book!
gini ceritanya..
last saturday, moi bawak my son pegi kedai buku, and beli buku Peter and Jane 1a; saje teringin nak try sbb byk dengar positive feedback.
after 2 days .. my son dah blh 'recognize' the words and 'baca' those yang moi dah ajar. paling terkejut bila dia blh sebut the word one by one on the pages yg ada tulis 'no new words' by himself.
wow!! bagus lah buku ni... although bukanlah anak moi tu membaca betul2, more to recognize the words and the sounds, but I was impressed nevertheless.

Reply #88 moi121's post

Moi... anak Moi tu membaca lah tu Cuma cara yang digunakan tak macam cara yang biasa kita buat... iaitu mengeja. Sebaliknya melalui buku Peter & Jane ini anak-anak belajar membaca dengan cara mengenal bentuk perkataan.

Anak saya dulu lebih cepat membaca menggunakan kaedah ni. tapi untuk BI jer lah. Lum jumpa lagi kaedah yang sama diguna pakai untuk BM.

Kalau BM saya suka rekomen guna Set Bacalah Anakku

Puan Rosnita
AdikBijak.com

Reply #89 PuanRosnita's post

ya betul, inilah dua jenis buku yg menakjubkan.  bagi aku inilah buku paling ajaib utk ajar budak2 membaca. senang nak guna & user friendly.

kalau english: PETER AND JANE    (word recognition)
kalau bahasa: BACALAH ANAKKU   (mengenal suku kata)

my son masuk darjah satu begitu fasih baca buku2 english & BM. Cikgu2 pun hairan & tanya tadika mana yg bagus sangat sampai anak aku fasih membaca selaju ni. padahal aku ajar sendiri anak aku membaca guna buku Peter & Jane utk english, dan Bacalah Anakku utk BM. tadika hanya utk dia belajar bergaul. masa anak aku umur 6 tahun setiap hari aku cuma spent 1 jam saja utk ajar dia baca guna buku ni.

terimakasih tak terhingga kpd penulis buku2 ini.

PETER AND JANE

BACALAH ANAKKU

Balas #90 tobby\ catat

tobby.. saya pun mengajar anak baca 2 buku nih..
my son 4 years old skang nih.. pi tadika, bila tanya buat apa kat tadika.
dia asyik cakap sambung titik2. so maknya la kena put some effort nak mengajar.

Originally posted by simbiosis at 2-4-2009 00:35
tobby.. saya pun mengajar anak baca 2 buku nih..
my son 4 years old skang nih.. pi tadika, bila tanya buat apa kat tadika.
dia asyik cakap sambung titik2. so maknya la kena put some effort nak  ...

bagus....bagus.....

atas kesedaran buku ni memang berkesan, aku sekarang giat bagi buku Peter & Jane as hadiah kat anak2 saudara as well anak2 friends bila birthday anak2 derang yg belum sekolah. aku akan belikan buku Peter & Jane 1a,1b,2a,2b,3a,3b dan wrap elok2 as birthday present. baru RM60. tapi jasanya sepanjang hayat dikandung badan.

dan aku akan amik masa explain kat derang why aku hadiahkan buku ni. aku force derang try dulu 1a & 1b. lepas sebulan aku akan call & follow up utk tanya perkembangan. satu kepuasan utk aku bila anak2 saudara & anak2 kwn2 pun dah boleh membaca wlpn belum masuk sekolah.

Balas #92 tobby\ catat

hmm good idea lah bagi buku ni as a present.. nak tiru lah idea ni
i baru tau yang buku ni ada jual kat popular.. i beli from adikbijak.com. beli 2 boxes

kat skul my doter mmg pakai buku p&j nih.......
arissa br 4 bln in skul dah bc 2A.........
xtaulah cpt ke lambat....
but...hr2 pun i tgk beralih page............
tp...kat rumah i mmg ajar gak buku nih........
the problem now...dia lbh kpd english skrg nih........

kena beli buku bacalah anakku plak lps nih.................

Balas #94 anj2208\ catat

anj..
baru 4 bulan? cepat le tu... ke 4 tahun?

Originally posted by simbiosis at 17-4-2009 13:18
anj..
baru 4 bulan? cepat le tu... ke 4 tahun?

baru 4 bulan in school...

Balas #93 simbiosis\ catat

peter & jane pun ada di jual kat MPH

mmg bg buku P&J dan Bacalah Anakku pd anak2 saudara as a birthday present...tp budak2 tu plus hubby ku skali sumer kata haku boring...

buku P&J dan siri Bacalah Anakku ni...kedua2 ibu dan anak harus sama bekerjasama...si-ibu kena rajin duduk dan baca buku tu (ajar..) together with the kids...sbb kalau harapkan anak sorang je...hmmm....alamat jadik hiasan jer la...

dan buku2 ni to me bagus sbb boleh diturunkan drp abang...kpd adik2...

dulu I bought it for RM7-8 kot sebuah...tp my last visit to MPH...tengok harganya dah RM10 giitu for each book..(tak hingat.exact) but its not RM7-8 lg...

Balas #97 Shahir\ catat

alamak..sama lah kita.. my fren also kata i ni boring sebab nak hadiahkan buku.. .. boring pun boring lah, janji benda tu berguna kan..kan..

Peter and Jane i check kat popular rasanya harga RM9.90 satu. i beli box set (2 boxes).. 1 box ada 6 buku...beli dari adikbiijak.

Nak share jg.Anak I start baca peter and jane umur 5 tahun.Alhamdulilah skrg ni darjah 2 tak ada masalah dgn math & sains
sebab dah pandai baca.Lepas tu senang kita ajar rujuk kamus untuk cari makna perkataan.

Anak ke dua baru start 3 hari lepas umur 4 tahun ...sekarang ni dah boleh baca 1A.
Bila nak start ajar anak baca kita kena lihat kesediaan belajar anak...mcm anak I yg ke-dua ni tak minat buku...baru  bulan lepas first time minta beli buku....walau pun buku mewarna.Tengok dah ada hint sikit dengan buku...baru la I start ajar.
Sebelum ni pernah jg nak start ajar dia P&J tapi respond memang hampeh....

Anak I ni kedua-duanya lelaki.Budak lelaki ni nak ajar susah sikit berbanding anak perempuan...

SESIAPA NAK LETGO BUKU KEYWORDS WITH LADYBIRD AND READ WITH LADYBIRD

Jenuh dah kucari merata kedai offline online popular tak popular..susah sgt nak beli full complete set. Kalau ada pun sebijik2..aku tanak

so sape yg ada koleksi ni utk anak2 yg dah besar2..dan rasa x nak guna dah..n kondisinya masih blh diterima pakai..harap dptlah menjualnya kepada ku..please!