CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 9345|Reply: 18

PLAY YARD - PERLU KE TAK UNTUK BABY

Salam to all mommies
saya nak mohon pendapat all mommies
psl play yard ni.

anak saye dah 8bln
dah start mengutip, merayap etc etc
dan budak tu sgt susah nak berenggang ngn saye
saya gerak sikit jek, die ek ek ek pastu ngekor

so ade kawan rekemen suh beli play-yard n kasik budak main dlm tuh
persolan:
dari experience mak2 sume
adekah berbaloi b eli agak2 RM500 bende ni
nak ke budak tu duk n main dlm tuh
dan die tak jatuh ke duk main dlm tuh?

mohon pendapat..
mohon pendapat jgk, cemana nak handle masalh budak2 mengutip ni
macit duk 2 beranak je ngn anak
so ssh nak montitor all the time budak tuh.

Last edited by silica_SiO2 on 9-5-2013 01:01 PM

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

wahh murahnya playyard rm500...kat mana tuh uols? motif playard yang iols tengok semua 700 ke atas..huhu

iols nk gak bli playard ni..sbb taknak anak mengutip..tp anak iols br nk angkat bontot utk crawling..so far iols letak tengah2 hall...lapik toto letak mainan...asalkan tak dengar suara iols or nampak iols lalu lintas depan anak..tak nangis..die main sorang2..

so kalau anak uols mcm anak iols..iols rasa berbaloi jugak lah beli..psl tergolek tu..kene lapik mat lah uols..carik yang tebal sket..

siputsedut posted on 9-5-2013 03:01 PM
wahh murahnya playyard rm500...kat mana tuh uols? motif playard yang iols tengok semua 700 ke atas.. ...

dekat blog
seken hen pon hade
tp yg seken hen ssh nak dpt
ade kawan iols beli dpt RM300 seken hen
tapi rate2 iols google dlm RM500 jah
yg pcs mcm dlm gambo ai tepek tuh
kalo 6pcs (takmuat umah plak) ade tambah RM90/pc kot.

kalo die baru angkat bontot die belum kenal org kan?
anak iols setat die dah buleh merayap - dah kenal org
keje duk ngekor je
langsung tak buleh tinggal - konfem die ngekor mak die

silica_SiO2 posted on 9-5-2013 03:16 PM
dekat blog
seken hen pon hade
tp yg seken hen ssh nak dpt

tak angkat bontot pun dah kenal orang..bapaknya lalu lalang depan die okay aje die tengok pastuh sambung main toys...kalau iols melintas, tak pasal drama menangis2...die cuma nak samada iols atau babysitter nye aje..seharian kene bertempek kat sebelah..tak dukung pun takpe..asal tak lari dr pandangan mata die...sbb tu selalu mintak bapak die dukung then letak kat hall..so senang iols nk buat kerja2 rumah...kalu iols letak? harap la dpt bangun tanpa dengar tangisan pilu seorang bayi yag dahagakan kasih sayang

leh pm blog url tak?

siputsedut posted on 9-5-2013 03:25 PM
tak angkat bontot pun dah kenal orang..bapaknya lalu lalang depan die okay aje die tengok pastuh ...

dah pm

oh...anak pompuan mmg cam tu kot
kwn iols pon sama
die tanak ngn bapak..
salu mak aiols ckp, budak besar2 tu dh tau pompuan ke lelaki
anak aiols kalo adik2 lelaki ai dukung..suke die
kalo mak ke akak ai dukung die tanak.

sama jgk peten
duk dekat die dah kire ok lah tuh
walopon tak dukung..die nak mak die duk sebelah die teman die main.

silica_SiO2 posted on 9-5-2013 03:43 PM
dah pm

oh...anak pompuan mmg cam tu kot

kalu nk buat 8 panel=RM660...murahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh~~~~~

kalu iols..iols beli je kot...daripada anak dok mengutip2...or jalan2 dekat2 meja makan, then tetibe kerusi jatuh hempap die...or lupe nk tutup pintu tandas..then anak masuk tandas pastu selam kepala dlm mangkuk tandas bagai kan...or korek2 tong sampah pastuh makan sampah...haha mak2 kan tends to be hormonal sket bila bab2 safety anak..utk puehkan ati..baik beli

lagipun bukan letak sepanjang hari pun kan..time2 kita nk masak ke solat ke mandi gituh aje kan...

iye mcm tuh lah anak iols..clingy sangat..nk berak pun tak senang...anak uols doter jugak ke?

Follow Us
siputsedut posted on 9-5-2013 04:00 PM
kalu nk buat 8 panel=RM660...murahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh~~~~~

kalu iols..iols beli je k ...

anak iols lelaki..

mcm nak beli
tapi takut budak tu tak mo duduk pulak..

itu nak tanya feedback org yg bese gune play yard ni

play yard - kalau money is not a problem. sila beli.

kalau nak spend money wisely, tayah play yard pon takper. kalau tanak anak mengutip, pastikan ajek rumah tue child-friendly. bersih. tadek brg2 sepah2 kat lantai, carpet. no hiasan yg senang gapai or membahayakan mcm kaca, crystal etc etc. buat concept child-friendly home.

another cheapo alternative of play yard, is playpen. turunkan to the lowest level. can also play-yard kan anak di situ. from my experience, play yard can give a skip coz i did not want to limit my children from being inquisitive and explorative, hence no space confinement for them. my house is a child-friendly house. kebersihan is a must. they can crawl, hop and skip but of kos after all safety measurement has taken in place. berdua dgn anak masih senang lagi nak control.... wait until you have 3,4,5 onwards........hehehehe

anyhow...mcm yg i mention earlier, if money (and space) is not a concern, kalau teringin, beli ajek...mcm play yard rumah syed muzafar tue best jugak....taruk dinding cermin nampak sooooo spacious and best...hehe

tanya pendapat aku....aku tak beli (mak kedekut mmg cenggini)..hehhee

anak aku pun jenis mengutip..membuas...bergerak sana sini.jadi ada kemungkinan...
takde dia nak main dlm tu...gerenti dia meraung2 nk keluar.konon2 mcm kena kurung.
kalau duduk elok pun mungkin kejap je.kang membazir beli mahal2.ehhehe.

masa anak ku 21/2thn ke bwh...mmg aku handle sorg tiap2 hari.
so...aku beli playpen...time warehouse..dptlah rege rm100.
aku letak dia dlm tu time nk sembahyang dgn nak masuk bilik air.kdg2 time masak.
time lain2 ku biar je kat luar.sbb dia x suka duk dlm tu.letak pun mula2 je ok pastu melalak.tpi sbb nk semyang mandi berak..
pasrah ajelah.

bab mengutip tu normal.pastikan rumah bersih..xde brg bahaya merata2..xde brg kecik2 yg senang di capai.
no pasu bunga..no rak buku...meja kopi pun tolak ke dinding...klu ada tangga.pasanglah pagar.gitu lah aku buat.

ilham_ryana posted on 10-5-2013 09:10 AM

anak aku pun jenis mengutip ...

Rumah iols kosong ekceli..
tadek rambu2, tadek gantung2
tadek kaca2, karpet2 tadek, bende2 kecik hiasan sume tadek
ade sofa..pastu meja mkn pon jauh2
pastu dapor

bab dapor ni la...penat seh
sbb nye nak hadang die dari masuk dapor..payah
so bile masak. gigih die nak carik mak die
so gigih la die merayap gi carik mak die
bese iols buh dlm walker..
die bising.marah
tp aku buat pekak je, kalo tak..cemana nak nak mkn bubur nasik nak
cemana mak nak mkn nak...cemana mak nak mandi, solat etc.

saya pikir cam tu jgk
saya takut die tanak duduk.
pastu semak. dah la iols tak suke umah semak2
terang mcm padang bola lg bagus. sng nak kemas..

erk playpen RM100 ni cemana yek?
buleh tepek picture?

silica_SiO2 posted on 10-5-2013 09:20 AM
Rumah iols kosong ekceli..
tadek rambu2, tadek gantung2
tadek kaca2, karpet2 tadek, bende2 kec ...

pasang pagar utk dia g dapur lah....

gantung mainan apa2 kat pagar tu..kasi dia leka duk situ sambil tunggu mak dia masak.

playpen mcm gini..

http://ts2.mm.bing.net/th?id=H.4813589907638277&pid=15.1

sebijik sejibon mcm kt rumah aku tu...space pun tak byk.letak time emergency...melalak pun melalak lah.nk wat camne.
time tak emergency..jadi tpt aku sumbat kain baru angkat dri ampaian

ada ketika dia paham...mak dia letak sbb nak buat sesuatu...jadi dia main lah slow2 dlm tu
smbil tunggu mak dia angkat keluar balik.

playpen tu aku beli rm100 je masa warehouse mydear.kira masih mampu utk beli lah.

ilham_ryana posted on 10-5-2013 09:10 AM

anak aku pun jenis mengutip ...

ko kedekuit..ape ntah lgi aku ni..kekekeke drpd aku beli yg 500 ni baik beli benda lain yg berbaloi lg kot..wat simpan ka..hehe..adeh nsb lah anak2 aku dpt mak dekut ni..
tp pd pdpt aku mmg mbzir pun benda ni.. budak takde nya bertahan lama dlm ni.last last simpan buh dlm stor..menyemak kan store lagi adalah ..

LiliSam posted on 14-5-2013 08:44 AM
ko kedekuit..ape ntah lgi aku ni..kekekeke  drpd aku beli yg 500 ni baik beli benda lain yg b ...

wakakakka....dari aku beli benda rm500 tu..baik aku bwk dia jln2...mkn sedap2...
dia pun mcm dah terbiasa...klu g kedai pegang mainan..aku ckp..makanan je...dia sengih2...tukar amik mknan.
tpi sekali sekala aku beli gak mainan.

pesen adik aku beli benda2 gini...tpt gelongsor siap buai pun dia beli..dah mcm nursery rumah tu.
anak dia?mainlah 2/3ari pertama tu..lps tu?ngadap laptop mak dia jgk.

anak sya ni dh berdiri.. rasa2 nk cari jugak benda ni kat baby fair hujung bulan ni kat penang.. nk tanye bahaya tak ek?? kot2 la die berdiri pastu tertonggeng keluar ke.. even dok dalam walker pun kalo kain die jatuh (anak iolss suke main kain je uolss, bakal fashion designer agaknye.. huhu) die akan tonggeng untuk kutip.. jadi takut playpen or pagar play yard ni tak kukuh la utk die bertahan pakai tangan.. takut runtuh die tolak..

saya beli playyard ni masa anak umur 6months ++. saya beli jenis valco playyard punya, 2nd hand dalam rm600.. getar tangan nak bayar. tapi mmg berbaloi2 bagi mummy yg berkerja mcm saya...kadang2 balik rumah penat sgt, anak pulak nak main. so, saya sekali dgn anak masuk duduk dalam tu. bila tetido taklah takut anak golek pegi merata2.. kadang2 saya, hubby skali dgn anak masuk tido dalam tu... hahaha

dh order haenim playard 10 panels..rm560..pastu bli parklon nye playmat..sbb nye my doter dh boleh merangkak n rumah pun kaca sana sini..tak baby friendly..harap die x ngamuk la kene kurung...

syasyafina posted on 17-5-2013 07:41 PM
anak sya ni dh berdiri.. rasa2 nk cari jugak benda ni kat baby fair hujung bulan ni kat penang.. nk  ...

ade baca kt satu blog ni..kalau bby dh pandai manjat..agak bhs sbb playard ni ringan aje..kang tersembam jatuh..

siputsedut posted on 23-5-2013 10:51 PM
ade baca kt satu blog ni..kalau bby dh pandai manjat..agak bhs sbb playard ni ringan aje..kang t ...

adoiii ye ke sipukk.. niat nk mengurangkan die dari mengganas ke sana ke sini.. asek tersembam je.. pantang nampak benda tinggi, die letak tangan n berdiri.. tak kesah la benda tu walker die ke, kerusi makan ke.. benda2 tu kan boleh bergerak, jadi terdorong la ke depan.. tu yg takut bile die berdiri bertahan tangan pada sisi play yark / play pen tu, runtuh ditolak nye terus..

syasyafina posted on 23-5-2013 10:56 PM
adoiii ye ke sipukk.. niat nk mengurangkan die dari mengganas ke sana ke sini.. asek tersembam je. ...

ade kedai yg ade display..boleh pegi test dlu...siouk ni pun boleh guna kejap aje kut..tp jdlah since nk kene urus ank sorang2..guna sementara baby x memanjat lg..