CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rose_2011

[Update]Misi Kuruskan Badan: from 68kg to 56kg.. now back 65kg

@yong posted on 27-12-2013 07:06 PM
Wahhhh...walaupun awk mkn bnyk tp still bleh trun berat ok la mcm 2..sehari sy bersenam 2 kali pg  ...

hehe takpe exercise kejap2 pon okay sis, asalkan badan bergerak in syaa Allah ada hasil nanti..cuma berat tu akan turun slow2 tau, tapi in syaa Allah once dah turun, susah nak naik balik sbb lemak2 tu kita bakar melalui senaman

ni suggestion je tau, klu sis tgh nak try lose weight..better jangan buat sit up dulu. sit up tu actually lebih kepada nak build abs..selagi ada lemak, selagi tu abs susah nak bentuk..sis boleh try tukar sit up dengan plank plk..klu first time buat ni mmg tangan kaki perot sume shaking hehe tapi best hehe try la

kucing_oren posted on 27-12-2013 09:43 PM
hehe takpe exercise kejap2 pon okay sis, asalkan badan bergerak in syaa Allah ada hasil nanti..cum ...

Ooo..iye ke..tq ye tuk info..ermmm tp kan plank tu mcm mna..sorry sy xtau..hehe

@yong posted on 27-12-2013 09:47 PM
Ooo..iye ke..tq ye tuk info..ermmm tp kan plank tu mcm mna..sorry sy xtau..hehe

tak reti plk nak letak gambar..position dia macam tgh merangkak, luruskan kaki dan angkat badan..so kiranya cuma hujung jari kaki dan tapak tangan sis je yang akan support berat badan..nanti sis try google plank ye

kucing_oren posted on 27-12-2013 09:59 PM
tak reti plk nak letak gambar..position dia macam tgh merangkak, luruskan kaki dan angkat badan..s ...

Ok..esok bleh cba buat..tq ye kucing..

sy ingin bertanya pd forumers disini...adakah logik jika kita melakukan senaman yg sy kira agak sederhana berat dan konsisten 5x seminggu berat bdn kita bertambah atau berat bdn kita statik?sbb sy mengalaminya.dan ini agk mengecewakan sy.atau ini mungkin ada kena mengena dgn penyakit lain?psl pemakanan pula,sy mmg dari dulu tidak berapa mkn dlm kuantiti yg byk.sy cuba menukar rutin seperti mkn mlm sblm maghrib sebagainya tapi berat bdn sy tidak turun.

Cuti ni mmg byk pula coklat. Berkotak2...Aduh. .

Follow Us
gibrana posted on 27-12-2013 11:54 PM
sy ingin bertanya pd forumers disini...adakah logik jika kita melakukan senaman yg sy kira agak sede ...

pada pendapat saya nak kurus/turun berat badan kena diet atau jaga makan dan bersenam..kena buat dua2 ni utk dpt badan yg cantik..
mcm awk bersenam tp berat tak turun sbb bila bersenam kita akan membina otot...otot tu yg buat awk berat atau berat statik..cuba awak buat diet atkins pulak sambil bersenam..

sy dari berat 64kg turun ke 48kg...sy bermula dgn diet tak mkn nasi..bila dah capai 55kg baru dpt tahu pasal diet atkins..dan terus buat. Hasilnya dlm sebulan je dah dpt berat 48kg.sy diet sambil bersenam..

gibrana posted on 27-12-2013 11:54 PM
sy ingin bertanya pd forumers disini...adakah logik jika kita melakukan senaman yg sy kira agak sede ...

pendapat saya..apa yang dimaksudkan dengan sederhana tu?..kalau awak just senam 10 minit sehari 5 hari seminggu..memang xde efek..senam..kena 30minit-45minit sehari baru ada efek..kalau awak memang senam 30minit tapi dah berminggu minggu..mungkin badan dah imune..so berat tak turun..solution dia kena pelbagaikan senam..kalau sebelum tu jogging sahaja..masukkan skipping..naik basikal etc..supaya badan x leh agak apa senaman kita nak buat

pasal makanan..iyea memang betul makan dalam kuantiti sedikit..tapi apa yang kita makan??..jika awak makan nasi lemak separuh utk bfast/ lunch mee sup dengan air manis/ makan malam sepotong kek/coklat..makanan tu walaupun sikit tapi menggemukkan sebab berminyak/bersantan/bergula/berlemak..so makan la makanan yg berkualiti dan berkhasiat..ikan/ayam utk protein..sayur hijau/buah buahan

pendapat saya yg lain..faktor umur pn memainkan peranan..untuk under 30..metabolisma lebih tinggi..so senang turun..dah utk org yg obese/overweight..senang turun berat berbanding org yg normal weight
Last edited by tiramisuu on 30-12-2013 09:11 AM

bunnybucukcomel posted on 28-12-2013 02:53 AM
Cuti ni mmg byk pula coklat. Berkotak2...Aduh. .

makan depan tv ke

kucing_oren posted on 27-12-2013 09:59 PM
tak reti plk nak letak gambar..position dia macam tgh merangkak, luruskan kaki dan angkat badan..s ...

meh nk tolong tepek..

kucing_oren posted on 27-12-2013 09:43 PM
hehe takpe exercise kejap2 pon okay sis, asalkan badan bergerak in syaa Allah ada hasil nanti..cum ...

oren cat biasa buat planking brapa minit?

sesipot posted on 30-12-2013 10:53 AM
meh nk tolong tepek..

mekasih tempek

tiramisuu posted on 30-12-2013 11:28 AM
mekasih tempek

sama2 kasih... memang berkesan ker buat mende alah nie.. sorry slama nie SR jer..

sesipot posted on 30-12-2013 11:30 AM
sama2 kasih... memang berkesan ker buat mende alah nie.. sorry slama nie SR jer..

aku x buat pn..aku rajin buat threadmill je..yg senam regang2 badan ni biasa buat 15minit je..sebab utk org kuruskan badan..better senaman kardio (jogging, renang)..yg jenis naikkan degupan nadi..berbanding..regang2 ni sebab regang2 ni nk bagi firmkan bahagian2 badan..more kpd kardio sebab kardio byk turunkan lemak..aku pemalas..nak cepat je

tu pun ikut video ni je

info

Soalan: Admin, macam mana saya nak buang lemak kat perut ini? Kalau buat sit up dan crunch ok tak?

Jawapan:

Percayakah anda bahawa latihan crunches sahaja tidak membantu anda membuang lemak di perut.

Ini kerana dengan 250000 kali crunches hanya membakar 3500kcal sahaja.

Malah, 250000 kali crunches itu yang dilakukan tanpa henti selama 2 minggu berturut-turut hanya dapat membuang 0.45kg sahaja.

Crunch dan sit up hanya membantu membentukan abs anda sahaja. Tapi tidak membuang lemak.

So nak buang lemak, buat kardio seperti berlari

info lagi dr fb infodiet

Soalan: Admin, boleh ke kalau kita turunkan berat badan dengan hanya berdiet? Ye la kita ni tak ada masa untuk bersenam bagai...

Jawapan: Yup...anda boleh turunkan berat badan dengan hanya berdiet. Tapi tahukah anda cara yang demikian sebenarnya hanya menurunkan jisim otot. Lemak sikit sahaja yang turun.

Kesannya, anda akan sentiasa merasa letih. Tahap kecerdasan anda akan menurun. Ketumpatan tulang anda semakin kurang. Risiko osteoporosis tinggi.

Namun, jika anda masukkan sekali senaman dalam program penurunan berat badan anda banyak kelebihan yang anda dapat.
Antara kelebihan yang anda akan dapat adalah:

--> Anda lebih cergas dan lebih energetik.
--> Risiko penyakit kronik semakin berkurang.
--> Peratusan lemak anda semakin menurun, maka kolestrol anda juga akan menurun.
--> Anda kelihatan lebih 'fit'
--> Kadar stress anda akan menurun.

So anda boleh pilih, nak diet atau diet + senaman. Jawapan ditangan anda. Hak memilih Hak Anda

tiramisuu posted on 30-12-2013 11:35 AM
aku x buat pn..aku rajin buat threadmill je..yg senam regang2 badan ni biasa buat 15minit j ...

hehehe.. tq tepek bideo tp x nmpk..  sbb opis nie block.. kwn aku pun suh buat senam cardio n dia suggest buat body combat.. tp takat ni x cuba lg..

yg senaman tu..aku dulu malas bangun pagi..tapi rajin la buat senaman waktu pagi..waktu pagi paling bagus sebab badan rasa ringan kita x makan lagi( aku penah buat senaman waktu balik keje/ kul 8malam/kul 12 malam)..yg pagi sebelum makan paling ringan dan senang nk buat..bila g kerja..xde rasa ngantuk wpn bangun awal skit utk spend masa senam

sesipot posted on 30-12-2013 11:40 AM
hehehe.. tq tepek bideo tp x nmpk..  sbb opis nie block.. kwn aku pun suh buat senam cardio n dia  ...

body combat tu apa pulak?