CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5975|Reply: 23

Lokasi beg ketika driving

Close [Copy link]
Sejak dua menjak ni (actually dh lama pun), kerap sunggu kes penyamun dan peragut dan majoriti mangsa adalah wanita. Tak kurang jugak yang disamun ketika driving / berhenti di traffic light atau parking. Selalunya tektik penyamun ni adalah dengan memecahkan cermin kereta penumpang depan untuk mencuri bag yang diletakkan di situ. Iols mmg fobia kalau bab2 samun ni, so iols mmg ambik iktibar di atas kejadian2 yang dah berlaku tu. Iols nye pilihan adalah dengan meletakkan beg di depan - bahagian pemandu, sebelah kaki. Kadang kala saja - jika perjalanan jauh, iols akan letak beg dalam boot. Iols TAKKAN sekali2 letak beg di sit penumpang depan ATAU di bawah sit penumpang depan. Kalau kita letak di bawah sit penumpang depan, penyamun boleh nampak jugak. Iols jgk mengambil pendekatan dgn memasang security tinted penuh 70% gelap (satu kereta dalam RM800+ ikut kualiti dan harap maklum tinted gelap 70% tak pass JPJ ok ) so, akan menyusahkan sikit si penyamun2. Function lain security tinted ni adalah jika cermin diketuk dgn kuat, cermin tak akan pecah berderai masuk kat dalam kereta. So kita kat dalam kereta ni pun selamat lah jugak, dan si penyamun tak boleh nak suakan tangan nak menyamun. Sama jugak kalau berlakunya kemalangan. So apa salahnya spend duit sikit untuk keselamatan diri sendiri jugak kan.

2 benda yang iols WAJIB keluarkan sebelum memparkingkan beg adalah, IPhone iols. Dan lokasi Iphone setelah dikeluarkan adalah di dalam bekas bawah handbrake. Hanya satu barang je akan dikeluarkan. Lain sume selamat dalam beg.

Utk toll - iols pakai smart tag so senang
Mekap -  tak perlu keluarkan sb iols tak mekap pun dan dlm beg satu brg mekap pun ilek

Iols saja nak buat poll ni, nak tau jgk uols2 suma letak beg kat mana sewaktu driving untuk keselamatan. Kalau tak ada dalam senarai, sila komen ok.

Last edited by babyridz on 20-3-2013 05:04 PM

Single Polls, Total 29 Users voted
Your User group have no permission to vote

antara dua kerusi. atas handbrake, cover dgn shawl

adam kalau bawa wallet atau kunci android fail dah khas satu bag pack.. mmg kalis ragut.. pakai bag pack mcm laptop tp big size.. senang barang tak hilang.. kalau pergi kedai mamak atau yg tak selamat biasa adam letak bag pack kt bahagian hadapan sambil makan..

iols letak kat belakang... bawah car seat anak iols...

bergantung pada saiz bag:

handbag kecil = letak di bawah tpt duduk pemandu
handbag besar = di bawah tpt duduk hadapan (penumpang)
knapsack = bawah carseat anak

letak kat bawah tempat duduk pemandu..

Follow Us
Aku pernah diragut dan benda tu buat aku fobia sangat.Sekarang ni kalau aku bawa handbag aku akan letak bawah seat pemandu je..Pastu i.c, kad bank, dan henfon memang aku letak asing tak letak lam handag..Lam handbag aku cuma ade barang makeup perfume dan purse aku je yang mana aku tak letak byk duit dalam purse tu.Takut dah..

MsQuerida posted on 20-3-2013 01:21 PM
antara dua kerusi. atas handbrake, cover dgn shawl

ok iols dh masukkan dalam poll

tentiuu

aku letak handbag kat tempat kaki belah penumpang, tapi handset aku selalu letak celah kangkang aku senang nak perasan kaalu ada org called dan wallet aku eltak dalam armrest senang nak capai kalau nak bayar tol. so stiap kali aku masuk kete, dua benda ni mmg aku keluarkan. so kalau jadi apa2 pun nauzubillah hrp jauhkan la, atlast diorang bawa lari handbag aku aje yg murah tu.

ak letak kt kaki ak bhg pemandu.
rs bila2 ms je org leh pecahkan cermin keta tuk samun..
tp kalodrive jauh tu mmg readyla ngn tng kt armrest tu
purse letak kat bwh peha nset ak riba..gitu le
knapsack plak kalo tinggaldlm keta ak ltk kt bwh seat penumpang bhg blkg
kaver la ngn pape

Selalu letak bawah seat co-pilot. Tapi bila nak bayau toll mesti hegeh2 nak cari purse. Last2 atas seat pilot jadinya

selalu aku letak handbag di bawah seat co-pilot. tapi aku akan keluarkan dua benda. purse dan handphone. purse selalu aku letak di sebelah handbreak senang nak bayar apa-apa tak perlu menggagau dalam handbag.. handphone pulak aku letak di tempat letak barang di bahagian pintu.. senang nak angkat bila orang call..

Ai ltk henbeg tengah2 antara 2 seat depan

ada tengok dalam video, dia letak kat seat belakang seat passenger depan. pastu dia baringkan seat tu.

setiap kali memandu i letak bag kat tengah antara seat pemandu n penumpang, atas handbrake but masukkan tali keledar terus kat handle handbag tu semasa memandu.

altho i guess memang my handbag visible but i make sure each time i akan masukkan tali keledar semasa i pakai seatbelt biler memandu.  lepas tu i tawakkal n doa banyak2 supaya takder kejadia buruk.

tension betul bila memandu kat msia kan?

haha.. tk leh bgthu letak kt ne..sbb kebarangkalian penyamun @ peragut kt thread ni, pasti dh tahu...kn?

selalunye, masuk jek dlm keta, aii akan kuarkan henpon ngn beg duit aii..so yg tinggal dlm beg beso tu, hya lah lipstick 2,3 batang, ngn pad2 yg belum digunapakai..so, kalo peragut nk amik, hya dpt brg2 tu jek lah...

tp aii pnh dgr seorg motivator kt tv, bcakap tentang peragut beg ketika kita driving...dia pesan, apa lah slh nye, kalo letak tinted yg tebal & mahal sikit..yg di ketuk2 sepuluh kali pun, susah nk retak..bkn utk sesiapa, utk keselamatan kita gak...huhu...(erkk aku tk baca karangan TT tu...pjg bebeno..bila dh send baru nk baca..rupenye sama lak pemikiran kita..)

tk semestinye 70% gelap..akunye keta pun pasang tinted security tu gak..tkde la gelap sgt..harga dlm 1k +++...hr tu aku tertanya2 ngn hubby..kalo la ada peragut ketuk2 keta kita, tp tk blh sbb cermin tk pecah...cmne ek...hubby aku bls blik..yg pi bodo nk tgk dia pecahkan cermin keta tu buat pe...pecutla bwk keta laju2..tk kn nk tunggu pecah baru nk pecut...ye tak ye jugak kn? sbb aku nk tgk reaksi muka peragut tu cmne...huwa huwa huwa

bila bercakap psl peragut ni, aku teringat kisah kwn adik aku...ni ragut kat lorong2..bkn dr dlm keta..kwn adik aku tu, bsyukur sgt, sbb di peragut tu hya amik duit RM100 dia, drpd dia amik beg LV yg baru dibeli dgn harga 4000 hengget...kuikui..macam2.. kalo la si peragut tu tahu beg tu lbh bnilai, kompom tgn dia dh tkde sbb dh ditetak2 18 kerat ...huhu

Last edited by annorr_maira on 3-4-2013 02:02 PM

letak kat kaki masa driving

pilih no. 9..

Yasmin Hani diragut kali kedua - mujur beg dapat diselamatkan dan berkat dari security tinted yang dipasang, cermin tak pecah, ambik iktibar uols!

Pelakon dan pengacara Yasmin Hani (Hani) kini dalam keadaan masih trauma ekoran kejadian ragut yang dialaminya pada pagi Isnin lalu.

Bercakap kepada Harian Metro, Hani berkata kejadian itu berlaku terlalu pantas dan mujurlah dia sempat menyelamatkan beg tangannya. Ketika itu dia berhenti di persimpangan lampu isyarat Persiaran Surian di Sunway, kira-kira jam 9.45 pagi.

Dia yang ketika itu dalam perjalanan ke lokasi penggambaran drama bersiri, Kisah Cinta Uda dan Dara terpaksa bergelut beberapa saat dengan peragut yang menaiki motosikal sebelum peragut melarikan diri.

“Ini pengalaman kedua saya diragut. Dulu, saya diragut ketika melintas jalan, tetapi kali ini saya sempat menarik beg tangan saya yang diletakkan di kerusi sebelah pemandu,” katanya.

Tambahnya lagi, peragut terbabit bertindak menumbuk dan memecahkan cermin keretanya yang ketika itu berhenti menunggu lampu isyarat.

Dia bersyukur apabila lapisan ‘tinted’ cermin keretanya menyelamatkan cermin daripada teris pecah dalam tempoh yang singkat.

Katanya, tindakan dia peragut itu cukup menakutkan. Kejadian pantas itu tidak sempat disedari oleh pemandu lain yang berada berdekatan.

Susulan kejadian itu, dia membuat laporan polis di Balai Polis Damansara.

Kepada pembaca, berhati-hati jika anda memandu atau berjalan ke tempat parking atau di mana sahaja anda berada pun. Kalau boleh, pasanglah skrin keselamatan yang lebih kuat pada cermin kereta anda. Kalau dipukul sekali dua pun tak akan pecah.

Take care!

dah pernah bukak thread camni dulu

letak handbag di mana sewaktu memandu?
http://mforum.cari.com.my/forum. ... amp;fromuid=1069839

12Next
Return to list New