CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hantukiller

KERANA ALLAH TAALA

Close [Copy link]
sya_sugar_sugar posted on 12-3-2013 07:50 PM
Yang paling ditakuti , adalah apabila tidak berkesampaian untuk “berserah diri kepada Allah!”.
T ...

Yang paling ditakuti , adalah apabila tidak berkesampaian untuk “berserah diri kepada Allah!”.
Takut untuk mengaku diri dan takut untuk mengatakan diri!.

Katakanlah segala-galanya Allah...

berserah diri ya...dan segalanya Allah
boya darat bawa lari adikpompuan hang - pasrah saja le nuuu kannnnn
org mai nak katok kepala ayah hang - biarkan saja kannn kerana semuanya Allah
aku mai londehkan seluar hang pun -takpe kott,Allah yg punya

dah diberi akal...tapi tak menggunakannya, sama le cam binatang!!!!

krukx posted on 12-3-2013 10:01 PM
susah nak kata...pada pendapat aku biarlah Allah yang menilai. sebab kalau pun hamba Dia mampu & ber ...

susah nak kata...pada pendapat aku biarlah Allah yang menilai. sebab kalau pun hamba Dia mampu & berjaya menjalankan tanggungjawab & perintah yg dia suruh semata-mata ikhlas lillahi taala tanpa mengharapkan apa2 balasan dan ganjaran, hakikatnya Dia juga yg kurniakan keupayaan tu. terpulang kat Dia nak bagi kat siapa. ada orang beribadat nak kan ganjaran.. yg mana pada pendapat aku tak salah. ada orang beribadat nak kan keredhaanNya semata-mata, ada orang beribadat kerana semata-mata nak jadi hamba yang taat perintah Nya. tapi nilai orang2 tersebut disisi Allah pastinya berbeza la kan. kesimpulannya bagi org yg biasa & banyak dosa macam aku ni masih belum lagi sampai ketahap yg TT maksudkan tu. mungkin sebab aku belum kenal makna seorang hamba yang sebenarnya.....

kalau nak dibiarkan Allah yg menilai
napa diturunkan KIATBULLAH......utk apa ya???
hanya utk dibaca didengungkan sebagai ubat mengantuk ke???
DIA BERKUASA MEMBERI
sedangkan DOA ITU SENJATA BAGI ORG BERIMAN (bukan utk org islam)
   dah tak tau berdoa keeee?????

BERDOALAH KEPADA KU NESCAYA AKU PERKENANKAN PERMINTAANMU ITU
percaya ke????

Abangcute posted on 13-3-2013 01:09 AM
Kamu pernah diberi petunjuk perihal kematian? Jika belum, itu bermaksud mengaji tak habis. Udah le ...

Kamu pernah diberi petunjuk perihal kematian? Jika belum, itu bermaksud mengaji tak habis.
KAHKAHKAH
petunjuk kematian........hang nak cuba keee????
mai aku uji hang, nak tengok hang terkencing dalam seluar jeee!!!!!

Jika pernah menyatakan diri "Akulah Tuhan", belum terlambat lagi sehingga akan kamu keluar perkataan sambungan "Akulah Tuhan dan Tiada Tuhan". Jika keluar last punyer, dok dalam neraka jahanam kerana janji Allah dalamAl-Quran
Akulah TUhan -tu tajuk threadlah bodoh
pasal aku nak tarik mereka2 yg perasan cam hang je masuk dalam tuuu
pas tu aku basuh betoi2 cam hang sekarang leeee
perasan KUN FAYAKUN
ni ayat siapa nii...
Kamu ingat kamu tu SIAPA? NAK MATI CEPAT KE?

KAMU HINA AGAMA SEKALI LAGI (DIMANA-MANA POST SEKALIPUN), SAYA PASTIKAN APA YANG SAYA KATAKAN ITU MENJADI KENYATAAN DENGAN APA YANG SAYA BOLEH LAKUKAN.
si perasan yg sewel jeee

Kamu ni buta mata kanan. Tak nampak kebenaran Al-Quran. Sesuai dengan takdir apa yg kamu menyatakan perihal amanah dan tanggungjawab Iblis itu datang dari Allah. Boleh kamu berikan dalil? Bukankah Iblis itu terang ingkar perintah Allah. Macam mana kamu dapat idea macam tu ek? Kamu ni pengikut iblis ek?

KAHKAHKAH......pasal iblis lagi
hang tu jin qorin sendiri pun tak kenal2
camna nak kenal si iblis tuuu
kena kelentong memanjang le hang niiii
sampai kata2 pun canggah dgn AL QURAN dan Hadith Nabi..........................sah senget bebenor niii

orangbesi posted on 13-3-2013 11:44 AM
Kamu pernah diberi petunjuk perihal kematian? Jika belum, itu bermaksud mengaji tak habis.
KAHKA ...

lar... tak habis lagi rupanya...

orangbesi posted on 13-3-2013 11:25 AM
...

itu Jabariyyah

Dzulqarnain posted on 12-3-2013 06:13 AM
Salam saudara

Nk tambah sket...sabda nabi s.a.w.:

bersabda Rasulullah saw kepada sahabatnya, Abu Dzar : "takbur itu meninggalkan kebenaran dan engkau mengambil selain kebenaran. Engkau melihat orang lain dengan pandangan bahawa kehormatannya tidak sama dengan kehormatanmu, darahnya tidak sama dengan darahmu". dan Rasulullah bersabda, "dianggap sebagai takbur itu ialah menolak apa yang benar dan mengganggap hina kepada orang lain". (Muslim)

makhluk yang pertama yang diserang dan menjadi mangsa penyakit takbur ialah iblis (la’natullah). Walaupun diperintah oleh Allah swt, iblis enggan menghormati Adam a.s (manusia dan nabi Allah yang pertama) kerana dia menganggap dirinya lebih mulia daripada Adam. Katanya, "Aku lebih baik daripadanya (Adam). Engkau ciptakan aku daripada api, sedangkan dia Engkau ciptakan daripada tanah" (QS 7:12). sifat takbur itu yang dapat dikesan daripada tutur kata dan perlakuan zahir itu berpunca daripada lintasan hati yang mengandungi rasa tinggi atau besar diri di samping merendahkan mertabat orang lain atau menolak kebenaran.

Mengikut Abu Yazid: "seorang hamba itu selama masih mempunyai sangkaan, bahwa antara makhluk ada orang yang lebih buruk atau lebih jahat amalannya daripada dirinya sendiri, maka orang itu bersifat takbur". lalu Abu Yazid ditanya, "Bilakah seseorang itu dapat disebut sebagai tawadhuk?" Abu Yazid menjawab, "manakala dia tidak tahu bagaimana kedudukan serta keadaan dirinya sendiri".

Follow Us
salam

Lillah .. kerana Allah
Billah .. dengan Allah
MinAllah .. dari Allah

(MinAllah+Billah+Lillah)=Lillah Ta'ala kerana Allah Ta'ala ..

wassalam

Abangcute posted on 13-3-2013 11:49 AM
lar... tak habis lagi rupanya...

bodoh ke hang ni
atau bebal sangat2 dah

hang yg ungkit thread AKULAH TUHAN tu......
   thread tu pun memang dibuka utk hantam species cam hang gak
   yg PERASAN jee- KUN FAYA KUN tuuu

bila aku ungkit.......hang meroyan lebih plk
camni punya perangai -kata dapat petunjuk
bisikan setan banyak leeee

sya_sugar_sugar posted on 12-3-2013 07:51 PM
berdiri menyaksikan diri sendiri..
kita bersaksi dengan diri kita sendiri bahawa tiada yang nyata p ...

kita bersaksi dengan diri kita sendiri bahawa tiada yang nyata pada diri kita..
Hanya diri batin (Allah) dan diri zahir kita (Muhammad) yang membawa dan menanggung rahsia Allah SWT.

salam sedara
kalau boleh janganlah dihalusi yg zahir dan yg bathin sebegini
dari yg sebeginilah ramai yg sesat
tak caya- gi lah bermuzakarah dgn puak2 ilmu ketuhanan/wahdatul ujud ni
tengok perangai puak2 tuuuu

kan ALLAHLAH YANG ZAHIR DAN YANG BATHIN
kan DIA merangkumi semuanya.............
     kalau sanggup bawa....silakanlah, kalau tidak, maunye lebih berhati-hati

sya_sugar_sugar posted on 13-3-2013 12:36 PM
itu Jabariyyah

iye ke?
yg ni aku tak tahu leee

yg perasan je memanjang, ni aku tau sangat2 leeee

ussopp posted on 12-3-2013 10:44 PM
keredhaan Allah terletak pd Allah, dan Allah berkehendak...dunia milik Dia.

jika Allah menyuruh ...

nanti aku buka thread baru ya
ttg
SUJUDNYA IBLIS PADA ADAM

kita kupas apa yg ada...dan yg tercapai
ok tak???

callmeuncleusin posted on 13-3-2013 12:51 PM
bersabda Rasulullah saw kepada sahabatnya, Abu Dzar : "takbur itu meninggalkan kebenaran dan engka ...

syukur

benar dan membenarkannya

NorAddin posted on 13-3-2013 01:12 PM
salam

Lillah .. kerana Allah

TINGGALKAN SEMUANYA KERANA ALLAH???

kalau camtu
tinggalkanlah dunia ni...gi lah tmpat lain
dah DICIPTAKAN DARI SEBAIK-BAIK KEJADIAN
  SEBAGAI KHALIFAH DI ATAS MUKABUMI NI

yg ni pun tak faham ke????

orangbesi posted on 13-3-2013 09:01 PM
kita bersaksi dengan diri kita sendiri bahawa tiada yang nyata ...

BAIKLAH SAUDARAKU

sya_sugar_sugar posted on 12-3-2013 07:51 PM
kita bersaksi dengan diri kita sendiri bahawa tiada yang nyata p ...

salam

Alhamdulillah .. syukran ..
Benar !!

لَا مَوْجُوْدٌ بِحَقٍّ اِلَّا اللهُ

Tiada maujud dengan Haq melainkan Allah ..

Martabat ini yang terlepas dpd syirik halus ini lah yang d'tuntut ada nya
kita bersaksi dengan diri kita sendiri bahawa tiada yang nyata pada diri kita..
Hanya diri batin (Allah) dan diri zahir kita (Muhammad) yang membawa dan menanggung rahsia Allah SWT.
وَنَفِيُ الْحَقْ وَاَثْبَاةُ الْحَقْ
wa nafi ulHaq wa iasbat ulHaq
tidak boleh d'ceraikan ..

Zahir Ada keNyataan
Bathin Ada keTetapan
Awal Tiada perMulaan
Akhir Tiada keSudahan

wassalam

p/s ..
bagi yang tau .. dia mengerti lah ..
bagi yang tak tahu .. tak kan dia mengerti ..

NorAddin posted on 13-3-2013 11:11 PM
salam

'alayka assalam.

orangbesi posted on 13-3-2013 08:57 PM
bodoh ke hang ni
atau bebal sangat2 dah

Orang yang bodoh itu adalah orang yang MENYATAKAN sesuatu yang bertentangan dengan ketetapan Allah. Apa kata kamu LIHAT diri kamu sendiri dan bertanyalah kepada orang berhampiran kawasan kamu sendiri. Samaada mereka menyatakan kamu BENAR atau kamu SESAT atau kamu BELAJAR TAK HABIS, tidakkah kamu mahu memahami keadaan diri kamu mengenaiNya?

krukx posted on 12-3-2013 10:01 PM
susah nak kata...pada pendapat aku biarlah Allah yang menilai. sebab kalau pun hamba Dia mampu & ber ...
susah nak kata...pada pendapat aku biarlah Allah yang menilai. sebab kalau pun hamba Dia mampu & berjaya menjalankan tanggungjawab & perintah yg dia suruh semata-mata ikhlas lillahi taala tanpa mengharapkan apa2 balasan dan ganjaran, hakikatnya Dia juga yg kurniakan keupayaan tu. terpulang kat Dia nak bagi kat siapa. ada orang beribadat nak kan ganjaran.. yg mana pada pendapat aku tak salah. ada orang beribadat nak kan keredhaanNya semata-mata, ada orang beribadat kerana semata-mata nak jadi hamba yang taat perintah Nya. tapi nilai orang2 tersebut disisi Allah pastinya berbeza la kan. kesimpulannya bagi org yg biasa & banyak dosa macam aku ni masih belum lagi sampai ketahap yg TT maksudkan tu. mungkin sebab aku belum kenal makna seorang hamba yang sebenarnya.....
CANTEK! fahaman yg baik sekali

Tetapi kita sebagai hamba yg Allah dah bagi petunjuk, samada melalui AlQuran, Sunnah atau panduan lainnya, kita harus berusaha seupaya mungkin untuk menurut Arahan Allah dalam surah Al Kausar tersebut iaitu KERANA ALLAH SEMATA MATA.  Itu arahan Allah.

Dari Amirul Mu’minin, (Abu Hafsh atau Umar bin Khottob rodiyallohu’anhu) dia berkata: ”Aku pernah mendengar Rosululloh shollallohu’alaihi wassalam bersabda: ’Sesungguhnya seluruh amal itu tergantung kepada niatnya, dan setiap orang akan mendapatkan sesuai niatnya. Oleh karena itu, barangsiapa yang berhijrah karena Alloh dan Rosul-Nya, maka hijrahnya kepada Alloh dan Rosul-Nya. Dan barangsiapa yang berhijrah karena (untuk mendapatkan) dunia atau karena wanita yang ingin dinikahinya maka hijrahnya itu kepada apa yang menjadi tujuannya (niatnya).’” (Diriwayatkan oleh dua imam ahli hadits; Abu Abdillah Muhammad bin Ismail bin Ibrohim bin Mughiroh bin Bardizbah Al-Bukhori dan Abul Husain Muslim bin Al-Hajjaj bin Muslim Al-Qusairy An-Naisabury di dalam kedua kitab mereka yang merupakan kitab paling shahih diantara kitab-kitab hadits)[1]

callmeuncleusin posted on 13-3-2013 12:51 PM
bersabda Rasulullah saw kepada sahabatnya, Abu Dzar : "takbur itu meninggalkan kebenaran dan engka ...
bersabda Rasulullah saw kepada sahabatnya, Abu Dzar : "takbur itu meninggalkan kebenaran dan engkau mengambil selain kebenaran. Engkau melihat orang lain dengan pandangan bahawa kehormatannya tidak sama dengan kehormatanmu, darahnya tidak sama dengan darahmu". dan Rasulullah bersabda, "dianggap sebagai takbur itu ialah menolak apa yang benar dan mengganggap hina kepada orang lain". (Muslim)

makhluk yang pertama yang diserang dan menjadi mangsa penyakit takbur ialah iblis (la’natullah). Walaupun diperintah oleh Allah swt, iblis enggan menghormati Adam a.s (manusia dan nabi Allah yang pertama) kerana dia menganggap dirinya lebih mulia daripada Adam. Katanya, "Aku lebih baik daripadanya (Adam). Engkau ciptakan aku daripada api, sedangkan dia Engkau ciptakan daripada tanah" (QS 7:12). sifat takbur itu yang dapat dikesan daripada tutur kata dan perlakuan zahir itu berpunca daripada lintasan hati yang mengandungi rasa tinggi atau besar diri di samping merendahkan mertabat orang lain atau menolak kebenaran.

Mengikut Abu Yazid: "seorang hamba itu selama masih mempunyai sangkaan, bahwa antara makhluk ada orang yang lebih buruk atau lebih jahat amalannya daripada dirinya sendiri, maka orang itu bersifat takbur". lalu Abu Yazid ditanya, "Bilakah seseorang itu dapat disebut sebagai tawadhuk?" Abu Yazid menjawab, "manakala dia tidak tahu bagaimana kedudukan serta keadaan dirinya sendiri".
Terimakasih kerana syer...

sifat takabur, riak dan sombong walaupun pada amalan yg ikhlas hanya kerana Allah semata mata akan menyebabkan keikhlasan itu pudar dan menyebabkan amalan itu juga tidak diterima Allah.

Apalagi kalau amalan yg dilakukan bukan kerana Allah semata mata, iaitu tidak ikhlas, tentunya tidak diterima Allah

NorAddin posted on 13-3-2013 11:11 PM
salam

ni jenis camni
pandai2 je hampa mereka cipta

patutlah dlm banyak2 ajaran ketuhanan kat negara ini
banyak yg jauh sesat dr JALAN YG LURUS
cam hang gak leee

dah abis ngaji AL QURAN dah ke????
dan KHATAM HADITH2 Nabi dah ke????
yg bidaah yg suka sangat di perbesarkan
manusia...memang tak sedar diri