CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: HaMiZiE

[Jenayah] [WAJIB TENGOK] JUNIOR UITM SABAH DIBULI SENIOR..

rangging cume dilakukan oleh orang pengecut..
pnah gak nk kene rangging, tapi aku lawan balik, sekalipun ada 5 senior keliling aku time zmn hostel,
hasilnya aku menang, pakai mulut aja, dorg dh kecut.

sapa2 yg kata ragging tu biasa atau normal, baik tukar jantina aja la.. wat malu kaum aja.. esok, bini kene rogol, stok2 redha aja ni mmg takkn melawan, sebab dah terset dlm minda takkan melawan orang yg wat cilanat kt dia...

mcm xda otak je nak ragging2 org.spesis manusia apa pun xtahulah.benci btol aku dgn org mcmni.mcm baru2 ni adik aku masuk asrama senior boleh cakap..'kita org bukan nak ragging korang,tpnak korang rasa apa yg kitaorg rasa senior buat,tahun dpn korg jd senior giliran korg pulak'..tp ok lg lah cuma ragging mental je.tp nak meluat gak aku.budak2 junior xleh pakai suar pendek,senior boleh.junior xleh bwk hp,junior xleh pakai tudung warna warni.senior boleh.junior jgn tegur n jalan sila tunduk jgn tengok abang form 5.(takut sgt bf diaorg kena cantas.)bila tahu ada budak senior laki2 yg minat budak baru,habislah budak ni kena kat asrama.antaranya adik aku.senior boleh bwk hp,junior xleh..adikaku bwk curi2 gak.dpt hp dihempas.

aku geram sgt.aku jumpa senior asrama dia.aku ckp je xda otak ke,nak amik rampas je yg hempas knp.aku ckp gak..kalo aku dgr lg pape..aku sdiri akn jumpa warden bg tau senior f5 bwk hp.aku ckp gak psl abg f5 tu..aku ckp lah knp meroyan sgt nak suruh budak2 tu xleh tegur abg f5,patutnya malu dgn junior yg senior pmpuan ni mcm gila jantan..kat almari,kat katil...penuh tulisan luahan cinta pendam berahi.aku ckp dgn dia kalo nak rasa susah n pengalaman buruk tahun akhir kat sekolah ni cuba buat lg.baru mtk maaf.skrg adik aku terus hepi dok asrama.

zaman i belajar kat uitm sabah dulu takde pulak kes buli membuli ni, senior dgn junior semua baik baik belaka, especially geng2 yg tinggal kat semenanjung, time raya kitaorang ramai yg tak balik kg..zaman tu belum ada air asia, so tambang mahal..hehe..

alah x bole tgk ler. FB kene blok kat office ni

oni313 posted on 7-3-2013 02:56 AM
wah...rayna ni mesti MPP jenis garang2.... hehe...

takdo lah nok, tapi mmg ada sesetengah puak tu mmg tak boleh dibagi muka, kunun masuk uni dah habis hebat lettew
maka puak puak khas ni je lah yang layak dapat ngauman singa
kalau yang muka stok stok inesen dalam vid ni kalau takde buat salah apa2 tak patut kot kena tengking tunjal kepala semua

wah .. ramai ex uitm mengatal berkuntum kat CI nih

Follow Us
semua menggatal......

macam budak2 betulll....ingat kat asrama waktu sekolah jek....

kesian budak-budak tu.. mana la ada yang terus jadi tak bersemangat nak belajar

sekngucing posted on 6-3-2013 10:11 PM
aku rela mati dari diperlekehkan orang lain

bguslah....
tak sngka kat U pun ada ragging.
Masa sya dulu..tak p pun orientasi..senior siap ugut nak buang kolej..sya buat derk je...
Mls la..sbb matrikulasi pun U yg sama...haha...

teringat citer 3 idiots lakonan aamir khan..walaupun dia student baru,tapi dia tak biarkan diri dia dibuli senior...last2 senior kena ragging ngan beliyau

Uitm n regging mmg tak dpt dipisahkan..lagi2 kalo bdk semenanjung yg ditempatkan branch sabah n sarawak mmg kaw2 la kena buli dgn org sane..ade org sane yg anti bdk dr semenanjung..yg peliknyer mostly org melayu sane jgk..

Kalo yg stok iban kadazan bagai tue nice jer diaorg layan bdk2 semenanjung..ingat lg time aku kat uitm smarahan dulu batch thn 2000..member aku bdk tengganu kena buli ngan seniour time induksi..br hr pertama masuk kena buli kaw2..esoknye trus cabot packing beg naik flight balik kg.. Last edited by tagas on 7-3-2013 03:26 PM

IPTA/IPTA low class macam UITM dan politeknik or institut kemahiram Mara JE MASIH AMALKAN RAGGIng...yg lain esp yg dapat taraf ipt penyelidikan....dah lama tak amalkan ragging ni

ranking pun 601 dalam dunia

In 2012, UiTM maintained its rank of #601+ in the 2012 QS World University Rankings....

dengan perangai masih cam budak2..ragging2 camni...sah akan jadi 900 ranking dalam dunia...emm jumlah ipt ada berapa yer kat dunia?

sampah!!!!

haih..
macam2

budaya mengong

Owh...UiTM...what do you expect?

oni313 posted on 7-3-2013 01:19 AM
anyway boleh x awak ni lelaki atau pempuan?

eh? nak suh munchkin tukar jantina ker? ...

ha ha
sorry typo error maklum lah berforum sambil buat kerja ckit

nasib baiklah aku belajar di UK....