CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 8906|Reply: 58

KISAH UMI SAYA DIGANGGU

Salam semua....
Saya orang baru di CARI ni, jadi mungkin saya tak berapa pandai nak taip thread ni lebih bagus...
sekadar nak bagi semua kawan2 yang baca ni faham. Kisah yang saya nak ceritakan ni adalah...kisah benar yang terjadi pada umi saya sendiri..dia yang menceritakan dekat saya apa yang dia alami sendiri dan nampak di depan mata..

Harap kawan2 semua dapat terhibur dengan kisah ini...
Ceritanya bermula disini...Pada suatu malam di malam jumaat,saya dan keluarga tinggal di rumah nenek saya di... tak silap saya pada masa tu cuti sekolah,ayah saya hantar umi,saya dan adik2 tinggal di rumah nenek untuk berapa hari,..sebab da lama umi saya cakap tak duduk rumah nenek. Jadi malam tu ayah saya hantar kami terus dirumah nenek..Ayah saya terpaksa balik juga malam tu sebab besok dia keje pagi... Jadi umi saya tak boleh nak cakap apa,sebab ayah saya tetap nak balik juga malam tu..
       Saya masa tu sekolah menengah lagi..adik saya yang 3 orang tu sekolah rendah..jadi saya la yang selalu jage adik2 saya ni,kalau nak diceritakan tentang rumah nenek saya tu tak la seram sangat ala rumah kampung biasa la,,,agak2 suram sikit..haha,tetapi yang membuatkan seram kat area rumah nenek saya tu adalah pada waktu malam saja,mana taknya belakang hutan...di kanan rumah nenek saya pulak ada rumah kosong terbiar lama da..yang tuan rumah dia pulak balik setahun sekali..kadang2 tak balik langsung..ehm tapi kat rumah tu tuan rumah tu letak benda macam bentuk pocong..tak tau la kenapa dia buat macam tu..belah kiri rumah nenek pulak rumah makcik kakak umi..jadi makcik saya ni dia punya anak dara dia yang sorang keje kfc pada masa tu la sekarang ni keje apa tah saya da lama tak jumpe..ehm nak ikutkan pulak anak dia kene shif sampai lewat malam..jadi makcik saya ni pun kene la ambik anak dia malam tu,..pakcik saya ni malas sikit kalau da balik keje tu dia da malas nak keluar erti kata memang malas la..semua makcik saya kene buat,tapi nasib baik makcik saya ni reti bawa kereta..pada malam tu khamis malam jumaat.......angin masa tu mmg kuat dan rasa lain sangat...
     Jadi umi saya masa tu tak tido lagi,sibuk borak dengan nenek saya..saya dengan adik2 saya da tido da maklum la budak sekolah mana boleh tido lewat..pada masa tu baru pukul 10.malam...dikampung saya tu lepas magrib memang da sunyi memang tak de orang nak keluar sangat..ehm berbalik pada makcik saya tu..dia nak ambik anak dia dan ajak la pakcik saya tu..biasalah orang tua tu memang malas jadi makcik saya pun panggil umi saya dirumah nenek untuk mengajak temankan dia..makcik saya pun takut jugak walaupun da bertahun tinggal di kampung tu..Umi saya pun bersiap la dan menemankan makcik saya ni..da masuk dalam kereta macam biasa umi saya duduk sebelah dan makcik saya drive..masa tu umi saya tak reti bawak kereta,sekarang da reti da..siap drift lagi..haha takde la gurau je..
        Jadi dalam perjalanan nak pergi kerja anak dia ni alhamdulillah takde apa2..da jemput anak dia tu ..bawak sampai rumah tiba2....jaket anak makcik saya ni pulak tertinggal kat tempat kerja dia.....Adoooyaaaiii....anak dia cakap kat makcik dan kat umi saya..jaket tu mahal dan jaket kesayangan dia, dia takut hilang jaket tu kalau tinggal kat tempat keje....jadi sayang anak punya pasal makcik saya ajak umi saya ni teman la pegi ambik jaket anak dia ni..masa tu da pukul 11 lebih nak masuk pukul 12 jugak la..
Bila da pegi ambik jaket anak dia kat kfc tu ...hati umi saya rasa lain macam je..macam tak sedap,ye la da lewat sangat ni jap lagi nak masuk kampung balik..risau kat perasaan umi saya ni masih ada dan makin lama makin seram rasanya...
        DUP DAP.,DUP DAP...
Allah sahaja yang tahu macam mana takut nye umi saya,,makcik saya ni.. dia agak cool sikit...mulanye kisah seram disini ...............
Masa makcik saya drive nak masuk kampung...rasa sunyi sepi sangat macam malaikat lalu...ehmmmm seram la nak taip haha..
bila da sampai selekoh nak masuk kampung..di tepi selekoh tu ada pokok besar.....umi saya nampak betul2 di tepi tingkap kereta di bawah pokok besar tu ada 2 orang tua berbaju putih rasenye sepasang suami isteri memang menyeramkan..umi saya nampak jelas sangat2..yang makcik saya pun nampak tapi masing2 tak cakap apa....ehhmmmm umi saya tengok yang laki dia perut buncit sangat muka pucat..yang isteri dia nak tahan kereta makcik saya..yang suami isteri ni berpakaian macam baru balik dari solat...serba putih..dua2 orang tua ni memadang pada umi saya.....yang si isteri ni melambai-lambai tangan nak minta tumpang tapi makcik saya da takut jalan je tak kasi tumpang...yela da pukul 1 pagi ...macam2 main dalam fikiran...umi saya da duduk mengesot kebawah sebab takut...kalau difikir solat subuh lambat lagi...bila lalu kat masjid tutup..,gelap gelita da...hurmm dua dua primadona ni diam dan saling membisu....
ehmmm tak habis lagi...lek luuuuuuu....ehmmm bila sampai nak masuk rumah nenek saya ada bukit atas bukit ada kubur islam..ehmmm bila makcik saya rasa da takut sangat2 dia pun buka radio..suara radio tu dia kuatkan .....nak tau apa yang umi dan makcik saya degar kat radio............perempuan mengilai panjang sangat tapi umi saya dengan makcik tak rasa tu mengilai cuma rasa ini lagu...tapi bayangkan dari kubur sampai kat rumah nenek mengilai tak henti2 jd makcik saya bengang la tutupnya radio tu dan maki segala...
yang umi saya ni nak menangis da...kesian umi saya ni..ehmmmm tiba je dirumah nenek saya ni umi saya terus lari dan ketuk sekuat kuat hati suruh nenek saya ni bukak pintu cepat,,yang makcik saya ni pun kelam kabut la da tengok umi saya lari masuk rumah nenek..jadi dia pun matikan enjin kereta dan tutup je pintu kereta..Dia tak lock alarm pon...hurmmmm dalam hati makcik saya lantak la...yang penting dapat masuk rumah cepat...bila makcik saya tengah berlari menuju ke rumah dia nampak..........
Burung yang sangat besar macam patung burung garuda kat langkawi tu terbang betul2 atas rumah dia...hurmmmmm tapi nasib baik dia tak pengsan kat situ...sempat jugak la pengsan kat dalam rumah dia..haha..ehm jadi keesokan harinya kecoh la kat kampung tu jap apa yang umi dan makcik saya ni nampak.....bila saya dengar umi cerita saya naik takut nak tido rumah nenek..hurmmmm sampai sekarang...haha....ehm ada lagi sebenarnya kisah umi saya nampak benda2 ni dan real di depan mata dia...ehmmm nanti saya ceritakan lagi sekarang saya nak balik rumah harap2 tak de apa yang saya jumpa...hihihihihi...
byeee askum semua...

Rate

1

sambil baca cerita ni aku teringat laling aku cakap pasal filem hantu kak limah II tu..soalan dia, "ada juga orang sanggup tinggal kat kawasan kg yg sunyi mcm ni kan? keliling kebun getah je..kalau abg, tak sanggup lah..."

btw...nice story

apa jd kt anak dia yg keje kfc tu? hmm papepon nasib laa umi n makcik awk slamat

Best best.sila sambung next story.lamaa xbaca setori setori laik dis!

ada 13 hurm dalam cerita ni... mmg hurm betul cerita ni

Menarik.. Tapi anak perempuan mak cik tu tak nampak apa ke? Apa pun, tak perlu la takut balik ke kampung nenek..
Kesian nenek tau..

Follow Us
nice story

aladondang posted on 13-2-2013 07:39 PM
sambil baca cerita ni aku teringat laling aku cakap pasal filem hantu kak limah II tu..soalan dia, " ...

tapi satu hari nanti.. saya akan buat rumah dekat kampung jugak...
baru best anak-anak datang beraya..haha..

billythecat posted on 13-2-2013 08:01 PM
apa jd kt anak dia yg keje kfc tu? hmm papepon nasib laa umi n makcik awk slamat

anak makcik saya tu...awal2 lagi da balik tido lama da masa ambik jaket tu dia tak ikut...
cuma umi gan makcik je..ehm ada lagi kisah umi gan makcik saya ni jumpa benda2 macam ni..

missayeen posted on 13-2-2013 08:13 PM
Best best.sila sambung next story.lamaa xbaca setori setori laik dis!

ehmmm insyallah ada masa jap lagi saya cerita kan lagi ye...

AdamBillionaire posted on 13-2-2013 08:35 PM

hurmmm tu sebenarnya rasa seram nak taip hihi...

AlienGurlz posted on 14-2-2013 12:20 AM
Menarik.. Tapi anak perempuan mak cik tu tak nampak apa ke? Apa pun, tak perlu la takut balik ke kam ...

sekarang nenek saya yang selalu tido kat rumah saya..nak diikutkan tiap2 minggu...
ehmmm jadi saya tak yah tido rumah nenek lagi..haha..

azilamie2 posted on 14-2-2013 02:09 AM
nice story

terima kasih awak..

AdamBillionaire posted on 13-2-2013 08:35 PM

iolss pon gigih mengire

cagOO posted on 14-2-2013 09:21 AM
iolss pon gigih mengire

tp iolls main agak2 je

AdamBillionaire posted on 14-2-2013 10:50 AM
tp iolls main agak2 je

hurmm.. agak2 je?betoi letew 13ketoi sumenye.. hurmmn

ok....boleh layan, sila cerita lagi
cume musykil, nickname bouncer tu..tapi gaye penulisan macam lemah lembut jer org nye

edoraixora posted on 14-2-2013 11:21 AM
ok....boleh layan, sila cerita lagi
cume musykil, nickname bouncer tu..tapi gaye penulisan macam le ...

Awak... saya nak nak tunjukkan bahasa itu penting...
ceeewaahhhh....

Cerita ini sungguh seram. Tak ada cerita lain dah ke?

nescafe_ice posted on 14-2-2013 02:18 PM
Cerita ini sungguh seram. Tak ada cerita lain dah ke?

awak nak cerita yang macam mana???