CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: subee

Opis laki aku berhantu...

Rd...

Mmg demam pong! Aku tanya berkali2...dia still kata tak nampak....yang dia nampak yang merupa lagu dia..dalam kisah 3 kot, kalu aku tak silap...

aku pun ada pengalaman masa buat OT kt ofis...
biasala bangunan tinggi2 kan ada jer penghuni yg tak diundang...
masa tu aku tak sedar yg aku sorang je yg tinggal...
semua dh blk...masa tu dh pkl 8 mlm...
aku dgr la bunyi keyboard...kuat gak la...
ooo...ada lg yg blm blk ni...bunyi printer tu tak pyh ckp la...
mmg selalu jer berbunyi...skali bila aku bangun jer...
takde sape2...tinggal aku sorang jer...
mcmana aku leh tak sedar yg aku tinggal sorang2 pun tak taula...
apalagi...aku terus cabut blk la...
selang bbrp hari...ofismate aku bgtau...
kalau mlm2 dia mesti dgr bunyi keyboard...dia ingat ada org...
tp dia sorang2...last2 terbukalah citer...
mmg ada makhluk lain dok keje jugak..
kalau kt toilet pulak...kalau aku sorang2 mesti aku dgr kt toilet paling hujung org dok nyanyi...
bila g jenguk takde sape2...
bnyk kali kena...tp buat donno jer la...

Rate

1

nk tmbh lg ni...ni pengalaman polis2 bantuan yg kena keje shift mlm...
kalau yg kena jaga tingkat tinggi..contohnya tingkat 60 ke atas...
mcm2 kejadian yg aneh2 berlaku...
masa tgh mlm...polis bantuan ni ckp ada sorang pompuan tgh basuh pinggan mangkuk kt pantry...
siap pakai kain batik...padahal tea lady blk keje pkl 5...
mmg seramla....yg pernah nmpk anjing pun ada...nmpk kambing hitam la...
masa baru keje kt sini aku kena buat 1 projek...bilik tender kt tgkt 60 ke atas...
kalau takde keje kitorg ni tido la sekejap...aku siap kena tindih lak tu...
masa tgh buat keje aku dan kwn aku lg sorang kena kacau...
terus kitorg cabut lari...balik je rumah kitorg demam...

Rate

1

aku ada cite gak. tp pengalaman senior aku. cite dah lama masa aku muda mudi. masa ni aku kerja puspakom HQ (IT). so we all banyak travel ke seluruh pelusuk malaysia. senior aku ni jenis yg sgt berani n sgt lantang termasuklah melaserkan bos2 atau manager kat opis. pendek cerita mmg berani orangnya.

tetapi pengalaman yg dilalui semasa di puspakom cawangan kedah membuatkan die agak seriau sket. die cerita waktu tu tgh buat project server waktu malam. die dengan sorang kawan lg. waktu tu dalam kul 10-11 malam and hujan. masa die buat kerja dia duduk di meja receptionist and mengadap pintu kaca automatik yg kalau kita lalu pintu tu akan automatik buka.

so tgh2 buat kerja. pintu kaca tu asyik terbukak tertutup. terbukak tertutp wpun takda sapa lalu malam2 ni.yela malam semua staff dah balik. kawan die ni jenis penakut.. die tanya member aku ni.. ehh apasal pintu tu asyik tutup bukak.. member aku jawap sebab tempias hujan lebat kot.

so diorang buat kerja. tp pintu main2 lagi. member penakut tu dah cam bisik2 kat member aku ni. asyik ckp pasal pintu kaca tu aje. so member aku fedup terus aje dia matikan suis pintu kaca tu. so abis cite. diorang buat kerja cam biasa

tp dalam 5 minit lepas tu pintu tu bole terbukak tutup lagi even dah off suis. melompat kawan aku 2 2 lari masuk dalam opis. kawan berani aku lambat sket lari. disebabkan dia last.. bende tu kejar kawan aku yg last. hantu tu sempat pegang bahu kawan aku. kawan aku ckp die nampak bende itam berbulu lebat.

pack2 barang terus blah. member berani aku kata 2 3 bulan gak la dia ketakutan kalau kerja lewat malam.

Rate

1

Budakmomok posted on 5-2-2013 02:37 PM
Ye keje putrajaya.slalu dgr org je citer x onah alami lagi.mintak jauhla

bapak mertua aku project manager masa putrajaya masih hutan dulu. situ mmg banyak kes mati sebab gangguan. yela hutan kan masa tu. tp rasanya now dah ok la kot. cuma putrajaya ni kalau malam sunyi la.. kalau u all drive sorang tgh2 malam takut gak sebab sunyi, kalau compare ngan kl mmg jauh beza.

Nak tumpang cerita jugaklah...kisah lama office aku

Kami baru 2 bulan pindah ke office baru. Sebelum tu office lama kecil saja, so bila staff semakin ramai rasa tak selesa pulak. Ditambah dengan renovation office lama tu nak dijadikan muzium. Beberapa bulan jugalah menderita dengan habuk, asyik blackout, wayar sana wayar sini...

Al-kisahnya...kontraktor yang dok renovate tu kadang2 ada bawa anaknya. Budak tu pun selalu la ikut bapak dia panjat ke siling, buat pendawaian dan sebagainya.

Satu hari tu, one of the herbarium staff tunjuk la gambar lama, kira gambar sejarahlah...dan spontan tanya budak tu... "Agak-agaknya ada tak orang dalam ni yang adik pernah jumpa?" Budak tu pun telek gambar tu dan respon..."Ha...lelaki ni saya pernah nampak!"... Ha ambik kau. Budak tu kata orang tu selalu dia nampak kat wakaf luar office lama aku.

Berbalik pada cerita bapak budak dan kawan dia yang buat pendawaian di syiling, rupa-rupanya mereka juga nampak makhluk di atas sana. Tapi dia tak kacau, hanya tengok mereka bekerja.

Padanlah satu hari tu, mereka nak buat kerja kat bilik herbarium...tetiba mereka cakap "ala..benda tu ada la". Aku ni masa tu tak faham apa2, benda apa? Rupa-rupanya....

Follow Us
testas posted on 28-2-2013 05:24 PM
bapak mertua aku project manager masa putrajaya masih hutan dulu. situ mmg banyak kes mati sebab g ...

Saya skrang sejak keje tempat baru mmg selalu balik malam.kawan ofis kata kalo dgr bunyi pada certain masa jgn tegur.x tau la kan.sapa2 penah dgr citer ada satu kawasan kat presint 4 x boleh dibangunkan sbb ada batu yang besar dan menyerupai harimau?

Budakmomok posted on 28-2-2013 08:23 PM
Saya skrang sejak keje tempat baru mmg selalu balik malam.kawan ofis kata kalo dgr bunyi pada cert ...

tak pasti la plak kat mana bapak aku buat area mana. tp masa tu ada kes mati la.. pekerja kena hempap ngan traktor. traktor gerak sendiri and lenyek pekerja. ada gak kes pekerja nampak bende tu start nak masuk magrib kat opis kecik kat putrajaya tu. diorang report kat bapak aku. kes smp big boss and diorang clearkan dengan minta bantuan harun din. yg ni bapak aku sendiri bawak harun din pergi putrajaya yg msih utan lg masa tu.

harun din berunding dengan cara baik. bagi tempoh 2 minggu untuk pindah. diorang pindah sendiri, takde la pindahkan pakai bas ke apa ke. tp yg bapak aku cerita harun din pindahkan atau suggestkan pindah ke singapura. tak silapa ku bukit panjang ke apa ke.. lupa.

mamaezah posted on 4-2-2013 09:46 AM
pstttttt........dengaq cerita kat bank negara pun ada wooo......ada la sorang hambaallah ni cerita.. ...

mama. cakap pasai bank negara ni, dlu kawan saya, mak dia keja pegawai kt BNM KL tu, dia pnah habaq, yg org jaga stor simpan duit ni, depa duk tukaq 3-4 bulan camtu, tak ingat berapa lama, depa tukaq pasai takut kot2 org yg duk jaga duit ni, boleh jadi gila... ye la kan, dah duk pi jaga duit tu, of kos la hati rasa tak tenang, duit punya banyak depa mata, tapi tak leh nak amik wat belanja shopping...

mamapea posted on 28-2-2013 04:56 PM
nk tmbh lg ni...ni pengalaman polis2 bantuan yg kena keje shift mlm...
kalau yg kena jaga tingkat t ...

kalau mamapea kat 60 mama kat 57 masa tu masih finance, tak pindah dayabumi (mama tau opis mana mamapea maksudkan hokay..hihihi) benda tu siap main peti besi chubb lagi, sedangkan manager dah warning, jangan sesekali gatai nak pusing combination number tu, benda tu siap nyanyi dgn hight pitch tone lagu amy search lagi!!! since that day, kalo nak ot level tu kena ajak ramaio ramai dan plan betui betui..tapi kena jugak...tapi la dah berambus dah org finance ke dayabumi....

polis bantuan pun banyak kena sakat...lebey lebey lagi yg buat ronda kat sky bridge tuh....

testas posted on 1-3-2013 09:13 AM
tak pasti la plak kat mana bapak aku buat area mana. tp masa tu ada kes mati la.. pekerja kena hem ...

singapura?? emmm, awat singapura ek? tempat sesuai utk berjimba ka?

Kalau nak clearkan rumah atau opis dari gangguan jin, kalu boleh buat majlis bacaan yasin yang didalm majlis itu ada zikir2 memuji allah. Selepas itu diikuti doa supaya gangguan di jauhkan.

Sebab kalau ada majlis seperti ini akan ada malaikat rahmat yg akan singgah.secara logiknya jin2 ini akan lari bila malaikat ini dtg.tq

mamaezah posted on 3-3-2013 08:05 PM
kalau mamapea kat 60 mama kat 57 masa tu masih finance, tak pindah dayabumi (mama tau opis mana ma ...

tahu takper...hihi...
mmg seram giler kan kt tower...
dh bnyk kali kena...tp kena kuatkan semangat...
siang2 pun benda tu kacau..ofismate kena..