CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 13005|Reply: 15

Kat mana nak cari Kain untuk Buat Baju Punjabi

Salam ladies

aku harap belum ada topic pasal ni

MIL aku ni orang India Muslim. Dia dah banyak kali pesan kat aku buat baju punjabi (punjabi bukan orang pakistan aje kah??) so kalau ada kenduri belah dia, boleh la pakai baju Punjabi. Aku rasa, memang aku nk buat pasal aku tak pernah ada.

Cuma aku nk tanya, kain ela untuk buat baju Punjabi suit ni elok beli kat mana? Aku ada tanya kawan aku, dia kata kalau nak cantik, kena gi India sana beli. Tapi mana mampu, aku passport pun takde. Maka nak tanya, kat kedai mana ye nak beli kain ela. Aku taknak kain siap, pasal aku dan baju siap memang tidak serasi,kang ada aje la aku tak selesa. Badan aku bukannya cam Victoria Secret's Angel yg boleh sarung apa2. Lagipun susah sikit nak cari punjabi suit yg lengan panjang.

Tolong kasi pendapat dan cadangan kedaii atau kedai online pun ok . Terima kasih

ko stay area mana? Kalo KL, Masjid India belambak.  Pi tanya kedai-kedai india yang jual sari.  Dia orang ada jual kain untuk buat punjabi suit.  Takpun, ko beli kain sari.  Pun boleh buat punjabi suit.  Kain sari macam2 jenis ada... Ko nak yang lace, cotton, silk,  semua ada.....

Tapi kalo ko stay tempat lain, minta maaplah tak tahu....

Satu lagi, kain ela biasa pun boleh buat punjabi suit.. Cuma ko kena pandai mix n match aje...

masa tengah sibuk kain crepe dulu, aku ada gak buat sepasang baju punjabi ni
kain tu sesuai kot buat baju punjabi..terletak aje..tak payah nk iron sgt pun (tu yg penting..aku malas nak iron baju..haha)

cer tgk blog org ni..aku bukan nk promote tauuu..nih hasil carian nama kain tu td..sbb aku lupa nak kain tu..hahaha
http://intanberlian87.blogspot.c ... nis-crepe-dari.html

betul tu kalau stay area kl/sel..g je kedai2 deret masjid inda...semua house n city one plaza tu..berlambak...

klu kain sari tu selalunye pjg dia 6 meter mmg sesuai sgt la tempah buat punjabi suit....klu beli yg ready made mmg payah nak dpt yg lengan panjang.....klu ada harga cecah rm300 above sy tgk kat little india kat penang ni haa....little india tu mcm kite gi madras je....penuh org india....so sy gi situ sy sorg je yg nmpk pelik.....hihihi!

cuba tgk kt fb ni sis:-

https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac-iY5X2pnTIsTBE#!/butik.aishwaryaii?fref=ts

dia ada khidmat tempahan punjabi suit kain dia punye boleh pilih dlm album tu....tp sy dh tnye mmg mahal jgk la...rm300+++

Follow Us
zafira posted on 23-1-2013 10:55 AM
ko stay area mana? Kalo KL, Masjid India belambak.  Pi tanya kedai-kedai india yang jual sari.  Di ...

aku tinggal kat kajang tapi setakat jalan TAR tu aku selalu jemaah kat sana. ha bagus2 terima kasih. aku belum penah gi kedai2 yg jual cam tu pasal aku takut nk masuk, takut diorang taknak layan tapi kena cuba dlu la kan?

220796 posted on 23-1-2013 02:57 PM
klu kain sari tu selalunye pjg dia 6 meter mmg sesuai sgt la tempah buat punjabi suit....klu beli yg ...

tu la. kawan aku penah jual kain sari india, tapi aku gi buat baju kebaya, rugi kain aje pasal terbuang lagi 2 meter pasal masa tu belum pun couple dgn laki aku, so mana la aku tau aku jodoh dgn orang kacukan india ni kan.

ha link ko kasi tu amat berguna, mekacih. aku suka tempah, biarlah kain kosong skalipun pasal aku suka jahit manik sendiri.

i belli kat kedai kain biasa pun ade...itu hari beli kat nagoya je... cuma dia piunya bunga line tu beli kat semua house..

nazadiyah posted on 23-1-2013 03:21 PM
i belli kat kedai kain biasa pun ade...itu hari beli kat nagoya je... cuma dia piunya bunga line tu  ...

ko cakap nak kain buat baju punjabi ke atua ko cari2 sendiri pilih yg berkenan?
aku ni tak pernah beli, takut tersalah beli plak, habis la sentap plak MIL aku kang

220796 posted on 23-1-2013 03:01 PM
cuba tgk kt fb ni sis:-

https://www.facebook.com/index.php?stype=lo&lh=Ac-iY5X2pnTIsTBE#!/butik ...

aku nk thanks kat ko lg skali pasal fb tu best2 bajunye. ok la, kalau nk bawa ke majlis pasal cam jubah pun ada gak. thanks wei.. harga pun takde la mahal sgt, mampu milik pasal nak pakai utk event aje. thanks wei!!

tipuware posted on 23-1-2013 03:36 PM
ko cakap nak kain buat baju punjabi ke atua ko cari2 sendiri pilih yg berkenan?
aku ni tak pernah ...

aku tulis kain untuk buat baju punjab.... bawalh teman singh bersama...dia advise yang terbaik untuk material..janganla kau pi sorang2. Last edited by nazadiyah on 23-1-2013 04:28 PM

Kalau kain sari, die bukan tuk dijahit jadi kainnye mudah tetas..kalau kain Punjabi atau curidar, memang tuk dijahit, jadi jarang tetas..kain sari, mmang 6 meter..tapi punjabi, 2m tuk baju, 2 m tuk seluar dan selalunye warna tuk baju ngn seluar lain2 warna dan corak

salam sis .... saya selalu beli kain wat baju punjabi ni kat city one ... sebab saya ni keturunan pakistan so baju wajib utk saya ada lah punjabi suit ... u pegi city one .. tingkat satu kat sana ada jual kain untuk punjabi suit sekali dgn selendang dia ...

idaman posted on 24-1-2013 12:30 AM
salam sis .... saya selalu beli kain wat baju punjabi ni kat city one ... sebab saya ni keturunan pa ...

kedai yg masuk2 main entrance dia, belah kiri tu ke *klu kita mengadap city one plaza.

hari tu tak sempat cari kat sana. boleh la tgk nnt

nazadiyah posted on 23-1-2013 04:27 PM
aku tulis kain untuk buat baju punjab.... bawalh teman singh bersama...dia advise yang terbaik unt ...

nampaknya kena bawa jiran rumah mak aku. dia singh. pinjam anak dia nnt hehe. thanks babe