CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: manjaredd

Pengalaman dulu-dulu... di negara orang...

Close [Copy link]
manjaredd posted on 16-1-2013 11:43 AM
hahahhahaha... lagi sekali ko buat aku gelak arini...
ade pulak antu raya different versi ekk

aku agak jer la.. ye la.. org kata kalo antu yg ske mnjelma cam org yg prnah ada n wujud tu antu raya.. so, aku rs dia ni hantu raya omputih.. hantu dimana2

ehem2.. tetiba plak naik pangkat arini.. hikhik

skeezotone posted on 16-1-2013 03:39 AM
yup.. winter mmg suffer.. mmber aku pon ckp camtu.  lg2 aku yg xtahan sejuk ni.. dh la badan dh ru ...

wakakakakaka... tak hingat aku gelak sambil goreng ikan!!!
sup tulang!!! sedap sup tulang lembu..kalau tuilang ko skeez entah..rasa apa tak tau...hahahaa

makkenits posted on 16-1-2013 11:45 AM
betul2... dok terbayang mamak yg gigih kisar ais buat cendol time tu.. kat malaysia kena kisar, ka ...

senang keja kalo bkk mamak stall kat sana time winter.. tapi dia wat  ABC dia makan sorg la.. sapa nk layan ABC cendol time2 winter.. hahaha

manjaredd posted on 16-1-2013 11:36 AM
malaysia is the best..trust me..
kat sini takde winter..kat sana ade..semua org kata  ...

ujan emas di negeri orang...
ujan baru di negeri sendiri...
walaucamne best pun tempat orang...
lebih baik tempat sendiri kan...

manjaredd posted on 16-1-2013 11:46 AM
sup tulang!!! sedap sup tulang lembu ...

sup tulang aku mmg power.. btl aku xtipu.. aku kalo berendam dlm air, compom nmpak cam sup tulang

manjaredd posted on 16-1-2013 11:46 AM
sup tulang!!! sedap sup tulang lembu ...

ops.. cover sket gelak tu kak manje.. kang ade yang folow gelak same..

Follow Us
makkenits posted on 16-1-2013 03:39 AM
mmg winter azab.. time tu rasa macam hidung pun nak berdarah je sbb terlampau sejuk... time snow t ...

ahahahaha... ko ni pun sama..buat kelako..!
dah la sejuk.. agak2 nak minum air suam takde maknanya..
kalau dah suhu -negative tu maknanya air didih tu hembus2 kejap jadik la suam..
lima minit tinggal atas dah jadi ais.. frusttt..!! semua nak kena jam jam tu jugak..
kalau heater ok best sikit kalau gangguan bekalan.. hamik!! jadik ais..
nak kuar malas.. kalau rainy sampai kat mata jadik ais... hazabbb ...
nak bwak keta kena pasang chain dulu bila salji tebal..eee... tak suka winter..!

manjaredd posted on 16-1-2013 11:44 AM
berkenalan tu cmana..citer la....

ce citer..tapi kene tunggu pas tt amik anknyer la nie...

manjaredd posted on 16-1-2013 11:44 AM
berkenalan tu cmana..citer la....

ni dah luar tajuk tapi citer gak le ye..

kisahnya, bilik tido aku tu kat belakang skali dan berselang beberapa umah je dari umah angker ni... sebelah bilik tido tu plak, toilet.. masa mandi mmg selalu rasa seram sejuk.. tapi biasanya buat tak tau je la unless kalo keseraman yang teramat sangat, baru aku lari (tetiba rasa takut yg teramat sangat masa lalu depan toilet wpun x nampak apa.. kaki automatik lari).. tapi satu senja tu, macam biasa, lepas mandi, aku dok la menyikat rambut depan cermin.. tgh2 dok menyikat tetiba melalui cermin tu aku ternampak ada lembaga pompuan kat sebelah aku.. bila toleh sebelah x nampak plak.. tapi bila tgk kat cermin still ada.. yg tak bestnya, dia dok tenung aku sambil angkat sebelah tangan yang memegang pisau berdarah.. darah dok menitik lagi.. kat baju putih dia mmg banyak darah dan kat taring tu pun ada darah menitik... bila dia start senyum sinis sambil mengangkat pisau tu lagi tinggi, aku lari mcm hape gi ruang tamu.. mlm tu aku tido bilik tengah!!! tapi tu je la aku jumpa dia.. lepas tu cuma rasa seram kat bilik air yang tak ilang2 gak.. so andaian aku, makhluk rumah angker tu mai berkenalan dgn jiran baru dia agaknya..

Rate

1

zakutaki91 posted on 16-1-2013 04:08 AM
Best la citer2 TT. Sgt membuka minda. Slame nie dgr citer hantu melayu or asia je. Nie europ gitu. H ...

suka betui dgn bahasa sms........why why whyyy

skeezotone posted on 16-1-2013 03:41 AM
tapi satu jer yg best psl winter ni aku rs.. kita leh wat ABC taruk cendol kat mn2 yg kita ske.. m ...

ko lalu ke nak makan...

manjaredd posted on 16-1-2013 11:54 AM
ko lalu ke nak makan...

xlalu la.. xpe.. wat jer byk2 pastu simpan dlm fridge.. dh abis winter br makan

skeezotone posted on 16-1-2013 03:49 AM
sup tulang aku mmg power.. btl aku xtipu.. aku kalo berendam dlm air, compom nmpak cam sup tulang; ...

kakakka... kalau dah macam tu bukan semangkuk sup tulang tapi 'sekolam' hahhhaaa

punkerzoe posted on 16-1-2013 03:51 AM
ops.. cover sket gelak tu kak manje.. kang ade yang folow gelak same..

weihh ko ni...!!!
terbantut gelak aku...
dah lah sorng..kat dapur jiran sebelah menyebelah takde...

makkenits posted on 16-1-2013 11:53 AM

kisahnya, bilik tido aku tu kat belakang skali dan ber ...

org tua2 kata jgn pandang cermin time2 maghrib.. nnti ada yg tompang skaki tgk cermin

skeezotone posted on 16-1-2013 10:00 AM
kes ni aku ada cerita kat thread lama aku.. aku crita ringkas2 jer kat sini.

mlm tu aku n the g ...

pinjam benang kak manje je la post cite ni... buleh ?
bace kisah skeez ni teringat adventure mase kat U dolu2...

fuh.. masekat U dulu pun aku ade gak wat eksplorasi mencari hantu ni...
hehee... ikut member aku diorang wat projek assignment dorang...
malam tu kitorang pegi 2 tempat...

first kat rumah kosong kat bukit tunku...
dikhabarkan kat umah tu ade orang mati kene bunuh... memang agak scary la
kawasan umah tu... ade pondok pengawal kat depan.. kitorang berlapan...
2 buah kete... depan umah tu ade kawasan hutan sket... aku ngan sorang lagi
member tak masuk just tunggu kat luar aje... 2 orang yang ikut tu ade
pengalaman bab2 paranormal ni.. masa sampai umah tu dalam pukul 11 - 12camtu...

diorang mintak kebenaran guard pastu mule mengexplore umah tu..
aku dan sorang lagi dok kat kete borak2... tibe2 hari berangin kuat...
member yang dok luar dengan aku tu dah rase lain macam... die kate nak masuk...
kitorang pun jalan menuju ke umah tu tapi tak sempat masuk yang diorang katdalam
tadi dah keluar... kitorang pun sembang2 la kejap dengan pak gad tu tapi
pak gad nepal tak dapat info sangat.. tak faham ape yang kitorang tanyeagaknye.. hehee
lepas tu kitorang gerak gi minum air kat mamak... oh sebelum tu masa diorang tukeluar
dari umah tu sorang kawan yang tau pasal paranormal ni tengok kawan yang tunggu
kat luar ngan saye tadi dah lain macam... die tunggu kawan tu leka tibe2 je dietepuk
belakang tengkuk kawan tu... dalam tangan die dah genggam garam kasar...
die kate ade yang nak mengikut..

ok lepas tu sambung cite kat kedai mamakpulak...
tanye la ape yang diorang dapat kat dalam umah tu... tengok balik video macam
takde ape2 yang menarik sangat... jadi diorang ni tak puas hati lagi denganhasil tu...
yang member paranormal ni kate yang ade kat umah tu lebih kepada nak mengusikaje...
nak ajak "bermain" katenye... tak de la ekstrem sangat... so diorangni pun sepakat nak pegi
satu tempat lagi... jam da pukul 2 lebih..

kitorang pun bergerak ke satu lagitempat
iaitu die hospital lama cheras... hospital ni letaknye dekat dengan downtowncheras
tapi masuk ke dalam lagi... sampai2 aje kawasan hospital tu memang seramsangat2 keadaannye...
kitorang park kete dan semua turun... tapi sebelum turun tu tibe2 ade masalahpada videocam...
member tu cek kat kedai tadi bateri ade lagi.. tibe2 sampai kat situ ajevideocam langsung
tak bleh on... hampir 10 kali try on akhirnye berjaye jugak.. tapi bateri dahberkelip2...

semua pelik la padahal tadi bateri banyak lagi... then semua turun dari ketedan berjalan dalam satu barisan
sambil pegang bahu member... kitorang sampai kat hospital tu jam da pukul 3pagi... orang
kate kol 3 pagi ni memang waktu die la.. hujan gerimis pulak tu... so kitorangpun jalan sambil2 tengok bangunan tu...

tak masuk pun kat dalam bangunan... just tengok2 dari luar aje... bangunan tu 3tingkat tak silap... ke 2 tingkat... tak brape ingat... berdepan dengan bangunan tu ade bangunan sebaris aje... adeyang kate tu bilik mayat... mungkin jugak.. tapi yang saye pelik ape yang saye nampak malam tu ade entrancemacam kat emergency ade porch ambulan ade lampu kat situ.. pastu ade ambulan parking kat situ... nampakkeadaan ambulan tu macam ok lagi.. tak tau la kalo aku sorang je yang nampak kan... pastukitorang patah balik
nak gi katkete time tu sorang kawan aku yang paranormal ni macam da kene rasuk pulak…
orang sumeda patah balik die jalan terus aje.. sorang lagi kawan yang paranormal ni gitahan die… die cakap “turun sini ko kalo berani” sambil tangan tunjuk2 katbangunan tu…
kawan yangsorang lagi tarik jugak die…

sampai kat kete bincang… member yang buat projekni nak lagi bahan… tengok videocam masih boleh on… ade satu tempat dekat dengankitorang park kete… bahagian belakang bangunan tu… ade pokok2 pisang tanam katsitu… saye just tunggu kat kete je ngan sorang lagi.. tak jauh pun dalambeberapa meter je dari kete… diorang pun jalan.. jalan.. jalan… memberparanormal tadi cakap ngan yang pegang videocam tu ikut arah die tunjuk untukhalakan videocam tu…

die benti kat satu spot pastu tangan die tunjuk kattingkap bangunan tu… pastu yang pegang videocam jerit “ok, da dapat ! blah blah! “ masing2 berlari gi kat kete… stat kete terus gerak keluar dari kawasanhospital tu… sampai kat stesen minyak kitorang benti relax jap.. masing2 masihlagi berdebar-debar… pastu kitorang gerak balik hostel… sampai kat hostelmember paranormal tadi bagi garam kasar sikit sorang die kate campur dalam airwat mandi… dah selesai bersihkan diri solat subuh kitorang pun nak tido la… dahsatu malam berjaga kan… mau tak ngantuk.. hehee

tapi sebelumtido member tadi godek2 videocam rupenye banyak juge la entity yang dapatdirakam… kat umah bukit tunku tu nampak macam kelibat2 aje la… sampai part kathospital tu yang last skali sebelum diorang berlari ke kete memang jelas nampaksusuk dan bila kamera menghala ke arahnye kelihatan benda itu menghilang disebalik dinding… itu lah antara pengalaman saye satu masa dulu… mujurnye hijabsaye ni kuat lagi… saye memang tak nampak ape2 pun malam tu tapi dapat rase lakehadiran benda tu berhampiran…

sayangnyevideo yang dirakam oleh kawan tu tak dibuat salinan… dan original copy jugaktak tau kat mana sape yang pegang… kalo tak boleh jugak dikongsi kat sini..hehee

Rate

1

manjaredd posted on 16-1-2013 11:54 AM
ko lalu ke nak makan...

@skeetzone tak tau la lalu makan ke x.. kalo aku mmg takde la coz biasa la, pollution is everywhere.. hehehe.. tapi aku bantai buat snowball gergasi kat satu bukit kecik dgn umah aku.. pastu bagi snowball tu rolling ke bawah.. nasib baik tak jahanam dinding community centre kat bawah..

skeezotone posted on 16-1-2013 11:58 AM
org tua2 kata jgn pandang cermin time2 maghrib.. nnti ada yg tompang skaki tgk cermin

biasa la budak degil... tu la balasannya... bukan tok nenek tak pernah pesan...

makkenits posted on 16-1-2013 03:53 AM

kisahnya, bilik tido aku tu kat belakang skali dan ber ...

abis..berani lagi ko duk situ???
huwaaaa kalau aku lerrr tak duk dalam umah dah carik hotel ke apa ke sampai dapat duk tempat lain..!!!
ahhh dah rasa takut ni maknanya tak mandi ler aku gi amik anak aku ni..
hehehee

skeezotone posted on 16-1-2013 03:58 AM

hallammmakk...aku baru tau ler..