CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 203498|Reply: 2541

Pengalaman dulu-dulu... di negara orang...

Close [Copy link]
Assalamualaikum...
Kisah ni saya dah cerita kat thread sensasi flash...

http://mforum.cari.com.my/forum. ... 487&fromuid=1806194

disebabkan ada beberapa pengalaman lain yang terfikir boleh dikongsikan dengan forumer..
saya bukaklah thread ni.. so forumer yang lain pun boleh share...

SAYA MULAKAN DENGAN CERITA YANG INI...

lama dah cerita ni ...tahun 1999, masa tu saya masihbelajar di bristol.
disebabkan waktu tu as student, nak cari duit poket std lacari kerja2 part time..
so kebetulan kakak kawan saya ada bakery, dia offer sayakerja untuk hantar roti fresh made waktu petang.
vendor yang hari2 hantar tu masuk spital..dah tua punorangnya.. so sementara la ni..
di sana saya cycling everywhere.. badan pun comel je...hehehee...
balik sini...habis..kecomelan... makin comelade..haahahaha...

back to the story..
di clifton ade satu rumah lama dibina sejak tahun 1746 kalautak silap saya..
hari-hari hantar roti kat rumah tu.
lama gak saya kerja hantar roti ni, ada satu waktu tu dahdekat nak christmas..
selalu hantar roti cam biasa je..cuma hari tu ade specialsikit saya kena ke rumah lama tu 2 kali.
Doreen (boss kedai roti) kata datang balik lepas hantarsemua roti. i pay you extra..
suka la kan..dpt ronda2 naik beskal extra income lagi..
sampai kedai doreen bagi saya 1 bakul warna merah..
roti warna merah..semua warna merah dalam tu..
cantik gak..

dekat nak seminggu saya hantar roti bakul mereah tu ke rumahlama tu...
christmas eve, doreen bagi bakul merah dengan kunci..
katanya ..theres no one there all gone to glassgow fordinner..
get in the house, go upstairs there's room at the end of thecorner when you walk straight from the stairs.
get in the room with this key.. dia tunjuk kunci yg manasatu.. kunci zaman tok adam punya bentuk..
panjang..that is Mrs Fisher's room.. ooo... ok..lega sikitaku dengar.. tadi dah rasa cm tak best skit..
leave this on her table next to her bed the one with whitedaisy. ok.. arahan diterima...saya pun teruskan tugas..
keluarga fisher ni ada kena mengena dengan building lamayang university of bristol..pemilik pertama sebelum jual rumah tu pada keluargasymond kalau tak silap sebelum university beli.. kiranya keluarga fisher nimemang org lama di bristol..terkenal..
ini rumah selepas rumah pertama dijual..dah berabad gak umurrumah ni...berapa keturunan dah tinggal tak tahu la...

sampai kat rumah tu saya ikut seperti yang di arahkanDoreen...
tak susah.. tapi serius..besar gilerrrr rumah ni dalamdia..tadi duk citer rumah mertuak saya kat kampung ada 6 bilik yang entahberapa belas bilik agaknya..tak berani nak merayap dlm rumah buat ikut arahanje..ada camera confirm! tak pasal je kang..
aku bukak pintu bilik nah tu dia... besar tulll...semuaperabot lama.. ada baju tidur style kurun2 dulu tergantung kat tepi dinding..kemas bilik ni tapi ada satu bau.. terpandang bunga daisy..saya letak bakul katsitu..
bakul semalam ada lagi tapi roti nampak cam dahberusik..tinggal sikit je..
mula meremang rasa tengkuk elok saya nak pusing keluardengar bunyi spring katil ke tilam..
macam ada orang baru bangun dari tidur.. katil lama..kalaukorng ade katil style ni taulah bunyi dia...
tak pandang belakang lagi dah  
keluar dari bilik tutup pintu pusing kuci yang memang adeakutinggalkan kat pintu tu tadi,,
aku terus berlari turun tangga nasib baik tak tersembam..

sampai bawah jalan ke pintu.. nahhh tu dia..pintu dah siapterbuka... aku lupa tutup kot tadi..  
aku keluar je dummmm! pintu tertutup sendiri.. melompat gakla aku.. terus naik basikal...
berhenti jap sebab lupa nak kunci balik pintu tu..menggigilgak rasa kaki tangan dah berpeluh..
baru nak cuck kunci dah dgr pintu berkunci dari dalam....
tarik nafas pejam mata jalan laju2 naik basikal..bukakmata...
terus kayuh gi kedai Doreen.. nasib baik siang lagi.. !

hmmm..
Doreen siap buat hot choc tuk saya.. bagi biskut...pastu diebagi duit.
Theres no one in the house or in the room right? soal sayapada Doreen..
Nop jawab Doreen.. but maybe Mrs Fisher is there..she diedabout 20 years ago..
macam tak bersalah je die citer kan... so that bread is forher? saya tanya lagi..
yuppp jwb Doreen... she is...doreen datang depan muka sayajawab yess dear she is a ghost!!!
did you wish her merry christmas? she is a nice lady.. stillremember her even not so well... kata doreen..
rupanya orang tua tu dah meninggal lama dah...kedai roti nipun berketurunan dah rupanya..
memang mereka hantar roti ke bilik dia hari2.. ikut katadoreen memang roti tu akan berusik..
bunga daisy dalam pasu tu..bukan ade air tapi abu MrsFisher!!!!rupanya itulah bau yang ada dlm bilik tu...

itulah kisahnya...

Last edited by Santeira on 16-1-2013 09:32 AM

Rate

1

Related collections:

• · MPS|Threads: 3, Subscribe: 0

menarik kisah tt seramnya kalau mengalami sendiri....

wahhh.. br aku tau.. omputih pon upanya ada membela gak.. giler.. selamber katak jer dia gitau ko

dasat kat negara mat saleh pun angker jugak..

mcm mana bau dalam bilik MrsFisher..? seram ..

skeezotone posted on 15-1-2013 02:05 PM
wahhh.. br aku tau.. omputih pon upanya ada membela gak.. giler.. selamber katak jer dia gitau ko:fu ...

antu diorang laen sket kot skeez....

Follow Us
christmas eve, doreen bagi bakul merah dengan kunci..
katanya ..theres no one there all gone to glassgow fordinner..
get in the house, go upstairs there's room at the end of thecorner when you walk straight from the stairs.

something fishy there...

hahaha... selamba aje kata roti tu untuk hantu ye... dan tak sangka ada hantu yang selera makan roti.. .... selalu spesies ni org kata seleranya kpd yang berdarah aje... tapi diakui mmg england banyak bangunan lama... rumah agam besar gedabak!! castle yang dah beratus tahun.. mau tak ada benda lain pun menumpang tinggal sama.. sekali masuk mmg seram wehhh.. mcm umah yg family aku duduk dulu... macam hape perangai hantu umah tu!! serius sampai skrg aku tak pernah jumpa lg hantu mcm tu!!!

BabeYSHa posted on 15-1-2013 02:15 PM
antu diorang laen sket kot skeez....

mmg hantu diorg len style.

1)hantu diorg xmengilai2 xtentu hala
2)hantu diorg xddk atas pokok
3)hantu diorg x simpan rambut panjang2 sgt
4)hantu diorg xde bau bunga tanjung@kemeyan
5)hantu diorg xhisap darah n xmerbahaya sbb makan roti jerrr

Last edited by skeezotone on 15-1-2013 02:21 PM

makkenits posted on 15-1-2013 02:19 PM
hahaha... selamba aje kata roti tu untuk hantu ye... dan tak sangka ada hantu yang selera makan roti ...

1 benda yg aku syok ngn england ni.. istana lama diorg bersepah2 cam umah pprt jer.. hebat2.. kalo lyn travel channel mesti aku syok layan istana2 lama diorg.. hehehehe. maybe org yg prnah duk england@u.k lagi tau la kot.

gamaknya warisan nenek moyang diorg dulu.. ye la, zaman dulu2 kan pakai sistem lordship... setiap tuan tanah ada satu castle.. jadi lambang darjat dan kekayaan diorg.. plus sebagai sistem pertahanan dari puak2 musuh... tapi bila turun ke anak cucu, mula la bangunan tu nampak usang (bagi yang x mampu nak jaga)... ada yg serah kat national's trust untuk dimaintain dan dijadikan sebagai pusat sejarah/pelancongan... castle yang ada legend tsendiri, mmg boleh generate income tapi yg x famous ni la yang malang...

Rate

1

skeezotone posted on 15-1-2013 02:20 PM

hantu diorg psiko weiii... tp yang mengilai tu ada gak - dipanggil banshee... kepercayaan diorg, kalo dengar banshee ni mengilai kat umah diorang, bermakna ada orang dlm umah tu akan meninggal...

makkenits posted on 15-1-2013 02:36 PM
hantu diorg psiko weiii... tp yang mengilai tu ada gak - dipanggil banshee... kepercayaan diorg, k ...

aku prnah tgk citer hantu psl banshee ni.. mmg wujud smpai skang ke kes banshee ni?

skeezotone posted on 15-1-2013 02:39 PM
aku prnah tgk citer hantu psl banshee ni.. mmg wujud smpai skang ke kes banshee ni?

tak tau la mat saleh percaya lagi ke tak pd banshee ni.. yg aku tau banshee ni lebih famous di belah scotland berbanding england.. diorg gambarkn banshee ni lebih kurang mcm cik pon gak.. cuma muka xde le ngeri - lebih kepada muka pompuan yang amat pucat dan rambut mengerbang.. bunyi ngilaian dia mmg dikatakan menyakitkan telinga..

makkenits posted on 15-1-2013 02:45 PM
tak tau la mat saleh percaya lagi ke tak pd banshee ni.. yg aku tau banshee ni lebih famous di bel ...

haaa.. ye la tu.. lbh kurg camtu la film yg aku tgk tu. tapi citer tu xde la seram sgt.. suam2 kuku jer

ade movie pasal banshee ni.. tak ingat lak ape tajuknye...

hantu ni di mana mana dia ada.

nama pun setan dan jin huhuhuhuhuhuhu

cuma penamppakan dia ikut tempat. hehe cewaah

kalo korang perasan, hantu mat saleh ni selalu digambarkan mcm org yang masih hidup.. maknanya, takde le muncul dalam keadaan negeri mcm muka berulat ke apa ke... setakat kepala tercabut tu ada gak le aku dengar/baca.. tapi hantu diorg selalu muncul sebagai angin yang sejuk ataupun ada mata yang menyeramkan.. betul x?

skeezotone posted on 15-1-2013 02:20 PM

nah munger.....

a'ah.. tpi kalo yg jahat tue..mmg jahat sungguh... siap leh cederakan org lagi..mm..thread mana ntah baca aritue.. yg famili dia dok kat 1 umah angker omputih neh... Mmm... kalo dh kapir punya antu tue...mmg laen mcm sket rasanyer... (pengaruh drpd citer2 seram diorang..hakhak! )

diorang neh... kalo ghost... kononnya adalah roh yg tak aman dan masih melilau2 di dunia nyata atas sebab ada menda lom selesai atau menjaga anak cucu cicit mereka....

kalo yg jahat2 tue.. devil/demon... mm.. iblis gitu laa.. mmg tahap jahat giler.. itu yg haku faham bila nengok movie2 diorang neh... (pandangan 5 sen dri kaki movie mcm haku..hehee )

punkerzoe posted on 15-1-2013 02:46 PM
ade movie pasal banshee ni.. tak ingat lak ape tajuknye...

kalo xsilap bkn 'the scream of banshee' ker?.. kisah banshee yg trperangkap kt dlm kotak besi pastu ada student g bukak kotak tu.. ye tak?..