CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tak_tahu

bos ku nyanyuk tegar T_T

tak_tahu posted on 17-1-2013 11:56 AM
huhu. bos ko muda lg ker?

54+.. skrg die jadik giler

lil_honey posted on 17-1-2013 12:40 PM
file2 kat kabinet sume dia usik ke?
dapat surat, copy, ko simpan lam kabinet la..takkan dia tau g ...

a'ah. lgpun opis kjaan kan, file xleh letak merata2. kene simpan tmpt khas. bilik file tu bkn dkt ngan tmpt aku, supaya aku bleh pantau 24jam sapa yg usik.

biasa doc2 atas meja aku ni slalu je dia punggah. tau2 dah hilang. keje2 kjaan kan bnyk flow, hntr sana hntr sini, baru la siap, barula bleh enclose dlm file. slalu dlm situasi tu la yg surat tetibe hilang. mmg penat la dlm keadaan kaki dah start krem2 skrg asik nak duduk bangun ulang alik bilik memotostat je keje aku. buang kertas, buang dakwat, menyemakkan tmpt satu hal. dah kene bukak satu float file lak utk surat kuar masuk.

kalo time trima borg2 permohonan tu yg leceh, skali dtg bratus2 satu hal pulak aku nak copy sume kan. yg tu mmg tawakkal je lah. kalo surat2 harian, gagah lagi ler aku.

ajis_kg posted on 17-1-2013 12:51 PM
54+.. skrg die jadik giler

hoh? pasal apa jd giler pulak?

tak_tahu posted on 18-1-2013 08:58 AM
a'ah. lgpun opis kjaan kan, file xleh letak merata2. kene simpan tmpt khas. bilik file tu bkn dkt  ...

ofis ko memang tade par ke? ko sorang buat keje potostat sume?
ko kena create satu sistem yang mana orang tak boleh usik ko punye dokumen...
mcm aku, kabinet sume berkunci..kunci tu hanya orang tertentu je tau kat mana..laci-laci sume aku kunci..yang mana memang rahsia sgt, yang orang ofis aku leh cek2..aku sorok lam laci..
aku potostat dulu..atau pun memang sometime orang lain hantar bercopy-copy..dengan fax la..emel la..courier..

lil_honey posted on 18-1-2013 09:51 AM
ofis ko memang tade par ke? ko sorang buat keje potostat sume?
ko kena create satu sistem yang m ...

ade, tp macam tadek .

keje die main game, nengok movie, menjelma menjadi halimunan . malas nak bising, nnt jd gaduh.

lgpun aku rasa benda2 ni x perlu nak fotostat2 kalo org tak usik. tu skrg kalo aku ade kat opis, tray aku berisi. tp aku balik je, tray aku kosong kakaka! sume aku sumbat dlm laci berkunci.

tak_tahu posted on 18-1-2013 10:35 AM
ade, tp macam tadek .

keje die main game, nengok movie, menjelma menjadi halimunan .  ...

you have to be firm la syg..i know u preggy skang...nnt lepas u dah preggy..cube la u handle these person accordingly..
par aku kat sini..memang aku sound maut punye..tanak buat keje berturut2..masak la ko aku ckp ngn boss terus..tak pun, ape yang dia nak memang tak dapat la aku nak tolong kan..overtime dia aku tak buatkan..aku tak approve..
kdg-kdg tu ko perli2 maut la..ckp , hai cik..tanak buat keje? nak skt menurun ke? cik tau tak, cik tido time waktu kerja, haram jadinye..

aku kat tempat lama..tade la garang..tapi bile keje kat tempat baru yang memang memerlukan aku berinteraksi ngn orang lain, aku otometik jadi garang..degil ketegaq sgt..jgn igt aku diam, aku suke, aku buat bodoh..memang aku meletop..

penah satu hari aku memang tau dia tido kat bilik meetng, aku saje je main bukak pintu tu, bagi orang tgk..kelam kabut dia bangun lari..muke malu dia..

igt keje gomen ni suke hati kau nak makan gaji bute..orang lain pun buat keje gak..

masa aku mule2 tukar kerja tu, memang pening nak handle staff..staff suke membodek, suke menghasut..aku peratikan je..iye pun tidak..ikut pun tidak..lama-lama kite akan paham perangai dorang cam ne..

Follow Us
tapi aku terhibur plk baca telatah bos TT. cuma mmg diakui yg mngalami akanrasa mcm nk putus nyawa

One way untuk handle boss yg camnie adalah melalui buku nota, planner and yg seangkatan dengannya. Aku x pernah dpt bos nyanyuk, tapi ada sorang boss nie mmg cerewet tahap dewa, so everytime jumpa dia mmg kena bawak note book and kasi show off itu note book kat dia n catat dpn dia Tapi kesian kat boss u... Itu symptom dementia tu...

kat gov ni,just ada tray in-out-kiv.. (ada 3 stage tray)
kalau kat kementerian/HQ negeri, aku x sure ada ke x arahan keje via emel,
tapi kat tmpt aku,mmg xde arahan keje via emel..

apa2 arahan keje baisanya arahan secara verbal like discussion, meeting, melalui surat2 dr client/report
dr client/pengguna

dan bos aku pon ada masa dia pon pelupa jugak,so apa2 yg aku dh submit kat dia kdgtu dia kata xde..
dan aku pulak gelabah carik kat tray aku smada out/kiv.. out biasanya kalau aku dah ambil tindakan, n
kiv klu aku hold dlu keje tu..

last2 tgh gelabah2 carik, rupanya ada atas meja dia (bersepah ya hamat, kihkihkih...)
bila nak 5S kdgtu baru kelam kabut nak kemas..
ada masa meja aku pon bersepah jgk,tapi aku punya sepah,aku msih jmpa lg apa2 yg aku nak..

ok,back to the main topic,walaupon bos aku tu pelupa cmtu, dia xdela tahap nyanyuk,kih3..

so,aku setuju dengan pndpt kawan2 yg lain,ko cuba la buat satu buku log utk rekod segala
arahan atau apa2 keje yg melibatkan dokumentasi yg diarahkan dr dia.. so that ko ada reference n bukti
yg kukuh.. unless dia dh carik x jmpa jgk,terpksala ko mengalah..

aku sndiri pon start tahun lepas aku apply arahan bertulis pd anak2 buah aku
utk pegi buat keje maintainance..klu dia x ambil borang report tepat pd msa yg diarahkan,
aku akan tulis sebab, so that aku ada rekod ttg keje diorg smada betul2 OT atau sengaja lewat2kan keje
utk claim OT.. walaupon ada satu borang khas digunakan utk OT, selain thumbprint, tapi rekod buku tu sebagai
bukti tambahan selain aku nak memastikan yang anak2 buah aku tak mengular atau buat keje luar
masa waktu keje..

aku harap ko boleh pertimbangkan segala cadangan, boleh digunapakai jgk utk bos ko tu,huhu.. Last edited by bunga_lestari on 20-1-2013 07:04 PM

lil_honey posted on 18-1-2013 12:04 PM
you have to be firm la syg..i know u preggy skang...nnt lepas u dah preggy..cube la u handle these ...

huhu. b4 aku mmg jenis voice out, x puas ati je aku ckp even ngan gred 52 skali pun. buat kelakar mmg keje aku, tp org cari psl mmg aku bidas punya. ada bos siap cop aku sombong lg

cuma preggy ni nak slow down, xmo garang2. pehtu pembawakan kali ni, asikla aku menangis, stok yg tersengguk2 lak tu. pendam2, meletup dgn cara menangis yg x kuar suara, teruk3.

tp update utk arini, aku siap pamer kalendar yg gedabak siap planner atas meja. pehtu siap bukti2 pendakwaan. *ceh*, barulah bos aku start ngaku sket2. nampak cam kuang asam gak la, tgk doc. x complete or tadek je, aku soal dia dlu. pehtu sblm die jwb, aku dah tunjuk doc2. ngan catatan aku. die pun admit, 'ohhh.. err.. maybe i salah letak, nnt2 i carik balik kat meja i'. pehtu die dtg balik, ckp doc. tu hilang kot, xpela nt mintak baru la.

legaaa aku, walopon tetap kene mntak baru, skurang2 dia ngaku salah dia. jahat kan aku? mcm membuli bos sendiri pulak, tp nak wat canne

lepapilon posted on 19-1-2013 08:53 AM
tapi aku terhibur plk baca telatah bos TT. cuma mmg diakui yg mngalami akanrasa mcm nk putus nyawa:l ...

termasuk urat kentut

seeriesagain posted on 20-1-2013 04:06 PM
One way untuk handle boss yg camnie adalah melalui buku nota, planner and yg seangkatan dengannya. A ...

tuler aku tgh praktikkan skrg, dah nampak hasilnya.

bunga_lestari posted on 20-1-2013 07:00 PM
kat gov ni,just ada tray in-out-kiv.. (ada 3 stage tray)
kalau kat kementerian/HQ negeri, aku x sur ...

samelah, tadek emel2. sume main ckp mulut jer. tu yg doc. hilang susah nak trace. masing2 tuding jari. yg anak buah ni pasrah je ler. + bos aku x reti guna emel , word pun die x reti setting alignment apetah lg benda2 lain.

kalo data tu, brpuluh kali dia mntak n update, last2 satu data ada 2-3 copy. bila aku tanya mana yg betul, dia ckp ntah, nnt u cek kan balik . sudahnya mmg aku x guna sharing, aku simpan sume dlm D aku sendiri. mmg letih la, kdg aku pun konpius, bila dah asik copy paste ke sharing. kdg tersilap, tercopy yg sharing ke D pulak. kene buat balik. nak2 bnyk main excel, berpinar mate.

jangan lupe bawak tape rekoder p kije... record setiap ape yg die suh nko buat...

bile die lupe... nko pasang tape recoder tuh kasik die dgr balik

semoge berjaya

IRZeeBuk posted on 21-1-2013 05:17 PM
jangan lupe bawak tape rekoder p kije... record setiap ape yg die suh nko buat...

bile die lupe.. ...

ngahaha! mcm keje wartawan dah gayanya.

dulu pun saya ada boss mcm ni...nyanyuk gila bab.....s!!xtau nak ckp betul2 nyanyuk atau saja je nak wat semua org sakit hati dengan perangai dia....
1st day masuk keja ada akak tu dah pesan aku...kene hati2 dgn boss aku coz dia tersangat la nyanyuk....apa dia ckp...semua kena take note...mula2 aku x caya...tapi bila dah kena kat batang hidung sendiri memang angin la...suka ckp berulang kali sampai hilang mood nak wat keja....
apa saja document dia bg mesti aku wat cop dulu...kalau x jenuh aku nak cari balik...kekadang tu tengok2 dah ada dalam bakul sampah....dia ckp aku yang letak mana...aku ckp aku dah buat copy sebelum bagi yang original kat dia...aku siap tunjuk lagi....kekadang dia dah siap sign....waaaaaa.....memang tension....sampai aku decide nak brenti keja...bukan sebab x suka keja tu tapi sebab boss nyanyuk tegar memang xde ubat lagi dah....
aku sebelum bagi apa2 document mesti bagitau opismate aku dulu...aku ckp aku pass document ni pada dia...kitaorg semua wat mcm tu...bila nak bg apa2 ja kat dia mesti bgtau kat opismate....takut nnti kita lak disalahkan...senang ada saksi...kekadang siap ckp tekan2 lagi intonasi..."DOC...NI DOCUMENT I DAH LETAK ATAS MEJA U...JANGAN SUKA2 HATI NAK LETAK MANA...DOCMENT NI PENTING...I DAH BGTUA SEMUA ORG I DAH LETAK ATAS MEJA U...DIAORG I PUNYA SAKSI OKKK.
DOCTOR PHD la sgt..hari2 baca buku pasal memori....siap suggest kat kita org...buku ni bagus untuk memory...tapi aku tengok sama je memory dia...
sekarang aku dah resign....hilang semua stress aku....muka xdela ketat lagi...sebab menahan kegeraman yg terama2

jenabglam posted on 3-3-2013 01:41 PM
dulu pun saya ada boss mcm ni...nyanyuk gila bab.....s!!xtau nak ckp betul2 nyanyuk atau saja je nak ...

huhu~ tension kan?

tp aku takleh ler nak resign or mintak tukar sbb aku x smpi setahun lg under unit ni. tp ni aku tgk dah kureng sket la nyanyuknye, sbb die baru balik bercuti + blum ada apa2 task mendesak lg.

x sabor aku nak cuti bersalin kihkih!

wlcome to dunia kakitangan awam

bos aku pon dah 50an... baru dua tiga ari lepas bertekak pasal keje.. die tuh takde bg arahan pon tetap ckp bg arahan... salu mcm tu kdg2 tu... dok ckp ingat padahal mana ada ckp pon... sbb tuh aku salunyer akan tulis notes kalau pasal keje ni.. siyes menyakitkan hati bile dier lupa apa yg dier sdrik soh..

mujer_in_espejo posted on 9-3-2013 07:59 PM
wlcome to dunia kakitangan awam

huhu! sedor x sedor dah nak masuk 7 thn aku dlm prkhidmatan awam.