CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tipuware

Sambutan Hari Jadi Anak Besar-Besaran

aisey, jawapan i tak menjawab kepada persoalan, nanti i ctnue balik no

aku mmg nak buat harijadi bertema,ambil gambar banyak2 sambil dukung anak,tak kisahlah overshadow anak ke apa.

aku tak suka pulut kuning,aku suka kek,lagi mahal lagi bagus.

Kalau kita suka sambut harijadi anak bersederhaan, kenapalah kita nak membanding atau jengkel dengan mereka yang sambut harijadi anak besar-besaran? Bukan semua orang sama perangainya...Bagi yang mampu, besar lah dorang sambut...Bagi yang tak mampu, tak perlu sambut pun okey...Bukan kewajipan pun....

hahaha topik nih menarik saya singgah FD

ya, saya antara mak yang hover bila celebrate besday anak saya
anak saya dah 4 tahun, 4 kali juga buat besday party
tema? princess, barbie, dora, hello kitty untuk gegirl
tempah kek mahal? takdelah mahal just around rm100-200
ada goodies bag untuk kids yang datang juga
makanan? ikot kepala hangin mak dia, kadang western kadang biasa2
jemputan? around 60-80 orang. hover?? haha suka hati tuan rumahlah kann

jemputan samada saudara mara, kawan2 dan jiran serta kawan2 anak di rumah babysitter

bab niat nak buat semua ni, sebab saya niat nak menjamu tetamu makan di rumah saya
masa ni lah nak get together apatah lagi bila berpindah ke kawasan baru, jiran baru
and paling best besday anak saya on September, time hari raya so sekalilah open house

so terpulang pada kita nak buat apa yang terbaik
yang penting anak kita happy. jemputan pon happy.

tuk dlam rumah aku lak...selalunye kalo ada sape2 nye birthday kami makan kat luar...kira tuan punya badan leh pilih dia nak mkn kat mn...n belikan lar adiah sikit...anak aku yg besar malu katanye nak buat jamuan besar2...kalo tanye yg kecik lak dia nak makan apa behday dia mula lar ckp...adik nak mkn sushi...nak mkn korea...nak mkn buger besar...adik nak makan semua leh... tp thn lps birthday anak aku jatuh ari raya...sambut sekali gan adik2 n saudara yg dtg kat umah...tu jer la...biasa2 je kot kami nie...

mungkin individu tersebut berharap you buat majlis meraikan anak sambil jemput tetamu2 lain termasuk lah yang tukang kritik tu..

hmm..over ke klu buat majlis harijadi anak secara besar2an?

tak pernah pulak i terfikir sampai macam tu..

berlebihan ke tidak bukan satu isu,apatah lagi nak dikategorikan sebagai menunjuk..

berbagai cara nak raikan,ada org choose x raikan pun..

ke you sentap sebab individu tersebut asyik ungkit je..your mil ke?

Follow Us
hehehe aku nie cite kawan aku lar kan...tiap2 thn buat behday party besar2an...kami pun happy gak meraikan anak dia...tak penah jeles tau...tp thn nie dia tak buat behday party besar2an lg...kwan2 aku yg lain mcm pelik la kan tanye nape dia tak buat ke thn nie  semua org dah siapkan adiah tuk anak dia...ex opismate aku tipon dia dia tipon rupany2 dia n anak2 dia melarikan diri dari suami dia...coz suami dia pukul dia lebam2 coz ada awek baru...sian...skrg nie dlm tuntutan cerai...sory la yer off topic lak...

klu pada aku
bley buat tp xyah besar2an
aku baru2 ni terbelenggu dilema ini jugak

aku xkawen lg
tp kwn aku nk buat besday anak die
mrata aku jalan kt shopping complex cari hadiah

ms majlis......
anak die dh rosakkan nombor "1" yg besar gedabaks tu
pastu bila org nyanyi, die sgt2 la blur
mak die suap kek
die muntahkan balik
rugi2

utk jwb soalan TT

- aku xkan buat beratus2 bagai (kenduri dh habis riubu riban)
- aku xkan tertekan (aku laserkan je blk) org2 yg bising tuh
- aku sambut bertiga je kot or dgn nenek n datuk anak ku

*tp sumenye tertakluk pd perubahan
buatnye kawen dgn org kaya raya
nk sewa dewan bagai...aku redha

ruffleen posted on 9-11-2012 02:56 PM
hek eleh poyo betul

eeehhh tu belom masuk clown, masuk majalah pa & ma.. haa buat tepi pool.. haaa... ape tagline

ko hadeeee

sorry la kalau anak aku nak macam tu. aku selama ni pung takde nak sambut grand2. pegi masjid bagi makan anak yatim lagik bagus

I mcm suke gak wt majlis utk besday anak...meriah2 sket n anak pn happy main dgn kwn2..tp hubby lagi prefer private besday party..meaning jemput keluarga je..alasan die klu dah termula skali celebrate besday, nnt tetiap taun pn kena buat. hahah

sambut anak beranak dh cukup ler kan...

ku takder anak sendiri nak disambutkan besdaynya...jd bila time besday anak2 sedara ku cuma tempahkan kek ajer utk depa..pastu terpulang makayah depa nak buat mcmana....tp sll setakat masak mee/bihon ajer pastu ajak kwn2 depa yg berjiran jer la bukan satu sekolah...time potong kek waktu paling ditunggu2...mcm zaman ni ada kek gamba mcm2 boboboii la upin ipin la angry bird la ben ten la...jd besday boi/girl pilih nak kek camner ku order jer..sekadar bg depa rasa kemeriahan meningkat usia...

tp mmg ada baru2 ni sorang kenalan tu sambut besday anak 3 ari 3 mlm...anak umo setahun...lg best dgr tu sbb itu anak wife nomot 2....anak2 wife nomot 1 masa besday pun dia leh lupa...

tengok juga poket dan baget utk birhday party, spt kawan i yg kaya duit bayk, di buat party kat hotel siap badut dan penyanyi, ada goodi bag, persembahan, makan ala hotel ja

anak depa yg sambut birday itu juga dipakainya gaun cam gaun pengantin gituh, siap ada cameraman

Bukan namanya ORANG ORANG KITA kalau tak RAIKAN tarikh2 Dari mula kita keluar peyut ibu..SEHINGGA up to 100 hari setelah kita dikembalikan kedalam tanah.......

Urut dada...MANAK.....

Aku buat jugak tapi simpel.penah bgi jajan2 kt opismate mengikut bilangn anak.penah juga masak nasik beriani antak kt kelas sbnyk 40bungkus.bile ank makin membesar dia sndirik tentukn nk pangey kenkwan dia.

haha..pn tipu..posting hng ada unsur2 lawak...

aku dulu anak yg sulung mmg aku buat besday dia yg 1st...aku wat mkn2 family ja..tu pon dh ratus2 abis, adik badik aku ramai, adik badik mentua lg..takpa..yg 1st kan..tp.............haa..ada tapinya....aku sambut dgn aniberseri kami sekali yg ke2...kek sebijik, tp besaq..ada tulis besday dgn aniberseri..ok la tu kan.. 2in1 kekdahnya...........

pastu, anak ke2 aku pon dh kuar...tarikh pon tak byk beza....sooooooooo, aku wat gak besday depa 2 tu...kek 2biji...menu yg ringkas2 ja....jemput adik badik gak...tp masa ni takdak kek anibersari sbb kami sambut laki bini je......(aku dapat hadiah pon takkasi tau sama org)

thn depan pon aku nk wat besday anak2 aku gak..kira sekali sethn je aku wat besday depa..tp kali ni, kek2 semua aku nk buat sendiri, masak pon sendir..jimat kekdahnya....haha......kalu tak besar2an pon, aku wat utk family aku dgn mentua ja...

so, bajet nt anak yg ke3 dan seterusnya, aku nk depa diberanakkan oleh aku dekat tarikh abg dgn kakak depa gak..bulehla aku wat besday depa secara besar2an........tiap2 thn wat mkn2........best tu.........

aku tak penah lg wat kat mcd ke kepci ke piza ke apa...

best weh buat besday anak2...bju dapat byk, duit lg..save bajet aku utk raya nt...

Rate

1

kurmasafia nanti time ko nak buat kek tu mesti anak ko duk menyibuk nak buat kek sama...ko bt kek ice-cream...best anak aku kalo aku kata bt kek...dia yg tak sabar cpt2 ambik brg2 bt kek...dia nak bt sekali...time yg kelakarnyer time bila dah mskkan bhn2 kat dlm oven tinggal nak cuci beks2 yg digunakan...pusing je kat meja tengok anak aku duk mencolet2 sisa yg kat dlm mangkuk yg nak dicuci...abis muka2 dia semua...

anak sulong skrg 4 thn.. yg seken 2 thn. masa anak sulong 1-3 thn buat kat umah sendiri jek panggil mak abah n adik beradik. beli kek n buat makan2 lain skit. this yg masa bday si abg kami buat bbq. panggil keluarga, jiran n kawan2 rapat. rasanya jemputan dalam 50 org kot. end mth ni bday anak seken so hb cadang nak buat bbq gak tapi tatau lagi camner coz sekarang musim hujan.

aku takdelah jenis nak berabis byk tuk bday party. tujuan party tuk celebrate and gather2 ngan saudara n kengkawan

ruffleen posted on 9-11-2012 01:51 PM
sape ahli keluarga TT yg sentap tu?

jawapan aku sama cam signature ko tu.. hahha.. ada la seseorang tu. pasal dia dah cakap bnyk kali, so aku rasa dia sentap la anak aku tak bua celebration. tahun depan, insyaAllah kalau umur panjang, bday anak aku jatuh hujung minggu. Plan kami suami isteri nak bawa anak bercuti. aku rasa individu tu pasti lebih sentap. camne.. alahai.. hahah