CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 12816|Reply: 77

Nak halau penunggu

aku bukak thread ni sbb ada problem yg tak dapat aku settlekan.....diharap kawan2 forumer yg ada di sini dapat membantu......segala nasihat, pendapat dan idea yg boleh dikongsi dan dibincangkankan....kot2 la korang ada gak pengalaman mcm aku....  

nak tanya macam mana nak halau penunggu yg menghuni rumah aku.....utk pengetahuan korang aku dapat tahu rumah aku ada penunggu sejak mak mentua aku penah dtg tido di rumah aku....dia pernah ternampak lembaga sampai dia susah nak tido....lama jgak la dia simpan cerita tu....sampai la bila dia dpt tau wife aku pregnant dia cerita yg dia nampak makhluk kat rumah aku.....aku dgn isteri mmg tak percaya pada mulanya sbb tak pernah nampak....walhal aku kerap tido lewat tpi tak pernah terserempak pun....alhamdulillah aku tak nampak....klau nampak kang mmg naya.....  

aku duk lama dah rumah ni hampir 3 tahun....hepi dan gumbira je duk bertiga....aku, wife ngan anak sulung aku.....kami tak pernah diganggu.......penunggu ni mmg tak penah kacau keluarga aku.....tpi semenjak aku dpt anak kedua ni.....anak kedua aku skrg yang berusia 3 bln skrg....hampir tiap2 mlm anak aku diganggu semenjak anak kedua aku lahir.......nasib baik la makcik aku pandai berubat.....klau anak aku menangis atau meragam tak berhenti2 makcik aku cuba berubat cara jarak jauh....barula anak aku diam pas tu terus tido.....kesian pulak aku kat anak aku.....  

makcik aku dah cuba halau, usir penunggu tu keluar tapi benda tu tak nak keluar dari rumah aku.....makcik aku cakap tapak rumah aku ni tempat dia tinggal sejak dari dulu lagi.....  

Kalau memalam ada dengar bunyi guli ker tidak ?

tak panggil orang baca yassin ker kat umah. buat la kenduri sikit kat umah tu. jgn lupa pulut kuning.

aku teringat kisah lucu dulu. masa nak sunat nenek aku suh pakai kain kuning, buat kenduri pulut kuning.. birthday aku kena ada pulut kuning sedekah kat masjid. (4 tahun skali la katakan).lepas sunat aku pernah kena angkat . rasa diri aku betul2 melayang kena angkat ngan kain putih. menjerit la aku. dah la masa tu aku tido ngadap ke langit. umah aku di kelantan.tingkat atas bapak aku pakai cermin jer buat syilling.

nenek aku bgtahu ada orang atas suka. hahaha mcm penunggu la katakan.

~~hi, rumah saya pun sama dikatakan ada penunggu, cos tanah tmn perumahan dulu bekas lombong,ayah saya kata tanah lot ni ditengah lombong n  rumah saya ni dulu water level tinggi..pernah search internat jin suka tanah yg ada mata air. bertakung etc etc

ada perawat datang , pindahkan mereka....tp saya still rasa seram...terutama satu bilik tu

my opinion better let the phantom stay la.
boleh jugak tolong jaga rumah masa tuan
rumah berpergian.
babay krna kacau tu biasa lah. baby kan comel
mesti dia pun geram nak agah-agah baby.
lama nanti boleh jadi kawan baby. jaga baby ker

rdzaccess posted on 18-10-2012 12:14 AM
Kalau memalam ada dengar bunyi guli ker tidak ?

memula aku duk sampai la dah tambah sorang lgi anak......tak penah pulak dengar bunyi guli.....pe bunyi pun tak penah dengar cuma malam2 kdg2 rasa seram je la....nape dgn bunyi guli tu?.....ada apa2 yg menarik nak dikongsi.....   

Follow Us
bunyi guli selalu kat umah batu bertingkat mcm kondo, flet..TT ni umah jenis apa?

abas8888 posted on 18-10-2012 09:15 AM
bunyi guli selalu kat umah batu bertingkat mcm kondo, flet..TT ni umah jenis apa?

rumahku jenis teres setingkat je.....kenapa ada kaitan dgn jenis rumah ke?  

little_hana posted on 18-10-2012 12:26 AM
~~hi, rumah saya pun sama dikatakan ada penunggu, cos tanah tmn perumahan dulu bekas lombong,ayah sa ...

kira rumah awk dah tak de penunggu la.....bagus la klau cam tu.....aku dah bwk anak gi jumpa seorg ustaz...pas tu ustaz tu scan....dia ckp mmg betul anak aku diganggu....dah 2 kali jumpa...yg 1st tu dia scan...then ustaz bagi air bacaan ayat alquran ngan cd ayat ruqyah.....aku pun amalkan seperti yg dia ckp tpi sama gak lebih kurang 5 hari je anak ok tak diganggu pas tu sama gak....alih2 makcik aku gak yg bnyk membantu...

dlm minggu ni aku gi lagi bwk anak gi jumpa ustaz yg sama....pastu dia scan dan bagi air gak....cuma kali ni dia bagi minyak wangi suh sapu kat bahagian tertentu kat anak aku....tpi malam tu dah kene ganggu sampai la ke hari ni.....aku dah mintak tolong ustaz tu dtg umah aku mintak halau penunggu tu....tpi tak dtg2 lgi mngkin dia sibuk....kene sabar la duk menunggu  

shanshero posted on 18-10-2012 12:33 AM
rumah berpergi ...

hang ni biaq betui, Shan??? suruh budak ni berpegang dgn makhluk halus pulak, suh makhluh halus jadi baby sitter dan jaga rumah??? mana dia ayat ayat yg Allah Taala turunkan? dah tak leh pakai ka, sampai kena guna jin setan ni semua???

TT, nasihat mcm ni, abaikan saja, nanti tak pasai pasai hang syirik sampai ke liang lahad.

mamaezah posted on 18-10-2012 11:18 AM
hang ni biaq betui, Shan??? suruh budak ni berpegang dgn makhluk halus pulak, suh makhluh halus ja ...

tu la pasal nak halau penunggu pun payah gak mamaezah.....dah cuba panggil ustaz mai tpi sampai la ni tak sampai2....ustaz kata dia busy ckit...ada bnyk rumah lagi yg dia tak pergi....aku pun tak suka gak nak biar makhluk halus berdamping ngan anak aku....klau boleh nak buang terus penuggu tu...   

asam_boi posted on 18-10-2012 11:28 AM
tu la pasal nak halau penunggu pun payah gak mamaezah.....dah cuba panggil ustaz mai tpi sampai la ...

awak kalau ada di sekitar kuala lumpur, pi ja kat Bangi punya Darul Shifa..jumpa para ustaz kat situ...kalau kronik depa akan mai rumah, bawak team. kalau biasa saja, depa akan bagi petua dan guideline..dulu umah mama pun ada benda ni, tapi dia dok kat dapur dan bilik belakang, mcm haram dok ada...kacau habis anak anak mama, bila kul 3 am ja, si abang akan menangis...so panggey la team Darul Shifa...diorang mai dalam 3 orang, baca ayat ayat ruqyah dan pagar rumah, seminggu settle!!

Jin & Setan nak lawan ayat Allah ka??? kem salam saja lahh...pas tu ustaz petua, dalam rumah bila nak tidoq pastikan sampah dah di buang, jgn biaq dalam rumah ada sampah, pampers ka tulang tulang ayam/daging...pas tu rumah kena bersih, mop selalu, baru la benda tu blah ...pas tu hang jangan tinggal mengaji, dan solat berjemaah. suh hubby azans elalu, kalau dia tak dak, hang pun boleh azan, buat sekadar bergema dalam rumah ja...buat setiap penjuru...

lama mana, si setan jin laknat tu nak tunggu, dia pun terbakaq hanguih.  bila awak badan kotor, pastikan benda tu dibasuh bersih baru buang...jgn ada patung patung dalam rumah, barbie ka, ultraman ka, boleh ada tpi jgn di buat perhiasan, suh anak anak semakkan saja, biar tersepak ter tendang, asal jangan di buat perhiasan.

insyaallah...benda tu akan blah!!
nasihat yg merapu rapu silala abaikan...takut syirik dan menempah first class neraka Allah!!!

shanshero posted on 18-10-2012 12:33 AM
rumah berpergi ...

nnt lama kelamaan benda tu jadi pendamping anak2 and keluarga..kiranya macam saka...lagi susah di kemudian hari..huhuhu

mamaezah posted on 18-10-2012 11:37 AM
awak kalau ada di sekitar kuala lumpur, pi ja kat Bangi punya Darul Shifa..jumpa para ustaz kat si ...

seminggu je settle ok sngt la tu....pblemnya aku duk area butterworth penang.....yg geng darul syifa ni kat sini operasi hari jumaat je.....hari lain tak beroperasi....klau nak gi jumpa pun payah ramai sngt org.....siap beratur panjang.....susah gak sbb laki bini bekerja....la ni aku duk guna khidmat seorg ustaz....nak try jgak yg lain tpi tak dpt info sngt pasal perawat2 kat area kwsn aku ni....dah tanya kwn di org pun tak tau sngt....pasal tu aku duk bukak tread ni....klau2 la ada kwn2 forumer yg sudi membantu....   

betul ka tak boleh simpan anak patung mamaezah?....anak sulung aku tu bnyk jgak la anak patung....teddy bear ngan anak patung cartoon berlambak2....tpi anak patung tak gantung simpan dlm bakul je....bila dia nak main baru dia amik....tpi klau teddy bear...patung cartoon2 tu ada la letak kat armari dinding...rumah ni biasanya mlm2 mmg aku gi buang sampah...tpi cam sampah baru tu tak dpt la nak buang mcm pampers kan kdg2 mlm2 baru nak gi tukar pampers anak....yg pasal azan tu nnt cuba buat...aku duk rajin gak baca alquran.....then pasang ayat2 ruqyah....tpi penunggu tu mmg liat nak keluar....   

mcm nak mop hari2 tu akan diikhtiarkan dan diusahakan.....payah jgak la....al maklum aku laki bini bekerja mmg payah jgak nak maintain rumah ni selalu bersih sepenuhnya....klau stkat sapu rumah tu mmg selalu....

hurmmmm dugaan... bersabarlah.

syedhafiz1234 posted on 18-10-2012 12:17 AM
tak panggil orang baca yassin ker kat umah. buat la kenduri sikit kat umah tu. jgn lupa pulut kuning ...

buat kenduri pulut kuning   .....mcm nak bagi benda tu mkn je?....ntah la aku pun tak tau sngt benda2 cam gini.....klau ada sesapa yg lebih pandai harap bgi info....pasal panggil org baca yassin tu belum buat lgi....dlm proses nak buat jgak tu....klau baca sorang2 tu ada la jgak buat.....

umah family aku kt kg tu pun ramai yg kate ade penunggu. gambaran & kedudukan mende tu same je setiap org yg bagitau tu....sempadan umah aku ngan jiranku adlh laluannye. sbb sebelum dibuka penempatan, kg tu dulu adlh hutan. kirenye penunggu asal tempat tu la. mmang x boleh/susah nk buang @ dialihkan dh. so we decided to let it be...sbb mende tu mmg x kaco org pun, die just dok je kt situ je. lokasinye kt pokok belimbing sebelah bilik air, dan sempadan pagar jiran sebelah.

rupanye pulak, lembaga berwarna hitam, berambut kerinting (macam OA tu)....blakang umah aku pun dikatekan angker gak, sbb kawasan lembah, selalu ade mata air bila musim ujan. penah sekali, ade yg bagitau...mase tu baru lepas tebang pokok kelape, so batang kelapa tu masih belum dikerat2. mende tu dok berbuai2 kt batang kelapa tu....seram lh gak, tapi since mende tu x kaco kiteorg, kiterog ok jer. sbbnye, mende2 tu sumer mmg penunggu asal tempat tu.

terciter kisah aku lah plak, sori TT..

PULUT KUNING TU SEMUA DAH KIRA MERAPU. MERAPU SANGAT SANGAT!!! HANG JGN BIAQ LAMA, TAKUT DIA BERKAMPUNG LAGI SUSAH NAK BLAH. MAMA PUN KERJA, KERJA KL DUDUK PUTRAJAYA, LAGI TERUK, TAPI MASA RUMAH MAMA KENA, KAMI LAKI BINI KORBAN MASA REHAT, BALIK RUMAH SAJA MOP, AZAN, THEN BENTANG SEJADAH KAMI JEMAAH, PAS TU TAHLIL DUA ORG KAMI JA BUAT...SAMPAI HILANG RASA TAKUT...becoz tak tahan, anak anak dok menangis, pas tu tepat kul 12 mama sakit perut, cirit birit, even tak makan!! tak ka haramjadah tu!!kadang kadang duk buat susu kat dapor rasa org berdiri belakang kita..cukup haram tau ka!!! selama 3 bulan kami kena sakat.

so kami istiqamah buat mcm ustaz suruh, full force, tak dak pun pulut mulut semua, alhamdulillah, hilang...siaran IKIM.Fm tu tak penah tutup, di biaq ja terbukak kat dapoq. anak mama kecik kecik lagi tau ka, ni mama tengah preggy 5 bulan, hubby pulak pi mekah...so mama kena berdepan dgn jin laknat ni semua, so peluru nya adalah AYAT AYAT QURAAN DAN KEBERSIHAN.  ANAK PATUNG OR EVEN TEDDY BEARS, SHULD NOT BE IN PLACE...BIAR JA DALAM BAKUL. TAKUT DIA TUMPANG. percaya lah.

edoraixora posted on 18-10-2012 01:43 PM
umah family aku kt kg tu pun ramai yg kate ade penunggu. gambaran & kedudukan mende tu same je setia ...

tak kisah nak citer bnyk2 pun takpe.....nak buat karangan or sinopsis di alu-alukan....problemnya bukan tak nak dibiarkan je....penunggu tu duk kacau anak aku....tu yg tak boleh tahan.....penat gak jaga anak....dah la masing2 keje syif...kang sorang2 je aku jaga anak kat rumah.....mlm2 duk meragam menangis....mlm2 kang sampai aku ngan anak2 keluar naik kereta bwk anak2 jauh dari rumah...sampai anak dah diam tido baru balik rumah semula....selalu gak la aku tepon makcik mintak tolong....sib baik la dia pandai berubat cara jarak jauh....stkat ni tak pernah la pulak nampak lembaga tu....macam yg awk duk citer tu tapi wife penah nmpak lembaga tu baru 3 atau 4 hari yg lalu.....   

Memang ada jin yg jenis hidupnya duduk di rumah2 kita. Lagi pun dunia ni memang kita share dgn diaekor pun, cuma berlainan alam.

Jikalau tidak mengganggu misalannya memang tak pernah nampak pape pun, maka kita tak payah le risau. Tak diganggu tak bermaksud dia tak ada kat situ. Tapi itulah keluarga jin Islam yg beriman dan tahu batas2 sempadan antara manusia dan jin.

Jikalau dah menunjukkan diri dan membuat org terkejut, itu dah kira mengganggu le tu. Banyak cara nk buat utk hilangkan gangguan. Cara lembut boleh, cara kasar pun boleh. Terpulang kepada tuan rumah le.

Saya suka cara lembut. Nego2 dan kawtim pastu pindah le diorg.