CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4632|Reply: 34

apa yg xkena dengan solat istiqarah saya,,boleh x tolong sy?

aku ada buat solat istiqarah..2x aku mimpi aku dalam ketakutan ngn adik aku (cz suasana tu seram,like mcm takut hantu)..n 2 kali aku xmimpi pe2..nyeyak je aku tdo..n last skali..aku buat n kul 7am aku terjga n aku mcm trdgr dia(xbf) kata:aku xkan tinggalkan dia (tunang dia).n smlm aku buat lagi..n xda mimpi pon,,still tdo nyenyak n terjaga kui 6am.apakah pndapat ahli porem laen..

Apa nie..x paham la.

Solat istiqarah ni petunjuknya bkn sekadar mimpi. Ramai yg salah faham kononnya bila buat akan diikuti dgn mimpi sbgai jwpannya. Kalau ikut pembacaan, gerak hati & pilihan yg dilorongkan Oleg  Allah juga jwpan. Kena tawakkal dgn ketetapan Allah....

Innrukia posted on 14-10-2012 10:39 AM
Solat istiqarah ni petunjuknya bkn sekadar mimpi. Ramai yg salah faham kononnya bila buat akan diiku ...

Aku sokong... Follow your heart

Mimpi bukan lah semata2 petunjuk solat istikharah...bole jd petunjuk tu dlm bentuk gerak hati..teruskan istikharah tp pastikan sblm istikharah hati tak terdorong dgn mana2 pilihan..

airajie posted on 14-10-2012 11:11 AM
Mimpi bukan lah semata2 petunjuk solat istikharah...bole jd petunjuk tu dlm bentuk gerak hati..terus ...

aa..tau yg mimpi tu bkn satu2nya petujnjuk..skunk ase..kejap ase cam nk try lagi n lagi..kadang2 ase..ni dugaan tuang dorunk..n knp aku prlu susahkan dorunk..xtau la yg mane..moga2 tuhan beri ptunjuk n pimpin aku kejalan yg betul n kuarkan aku dr mslh ni..
sblm ak buat solat istiqarah ni..biasa aku buat slt taubat.. n solat snt lain jgk..harap2

Follow Us
swety posted on 14-10-2012 12:28 PM
aa..tau yg mimpi tu bkn satu2nya petujnjuk..skunk ase..kejap ase cam nk try lagi n lagi..kadang2 a ...

buatlah solat tahajjud, hajat n pastu istikharah, pastu top up mane2 lg yg patut ... jgn expect mimpi mcm siaran secara langsung yg terang benderang ... i think u already know the answer tp tt masih nk jwpn itu spt yg tt hrpkan .... juz saying, k.

missus_meow posted on 14-10-2012 01:18 PM
buatlah solat tahajjud, hajat n pastu istikharah, pastu top up mane2 lg yg patut ... jgn expect mi ...

da buat solat sunat tu..myb xckup lagi kot..sy ase bter kuar je dr maslh ni kan..

Assallamualaikum swety
Alhamdullillah...Suka pacik lihat anak anak muda yg ...apabila ada masalah..meletakan pergantungan penuh pada Allah s.w.t..
Ya...dgn solat solat Sunat...Solat sunat Istikharah...Tahajjut...Isyrak..Duha.. dll...

Bagusssnyaa..

Teruskanlah..pakcik juga doakan yg terbaik buat swety  

buat solat sunat taubat..solat istikharah..solat tahajjud dan segala solat... pastu ingat Allah dgn zikir..baca quran..tafakur ...ingat Allah time nak tido..bangun tido.. nak pi keja..time driving..time bekerja..before makan..masa makan..after makan.. before buang air.. semasa ..after..every second..setiap jam..setiap hari..selamanya... mesti masalah tu gone camtu jer... hohoho

puteh setuju sgt yg petunjuk yg diterima dari isthikarah ni berlainan..

lepas solat istikarah masa nak cari jodoh dulu, memang mimpi exbf...dlm mimpi nampak ciri2 lelaki tu mcm exbf...pendek...

sekali dpt husband exactly lain dari mimpi tu

rumah_putih posted on 15-10-2012 09:50 AM
puteh setuju sgt yg petunjuk yg diterima dari isthikarah ni berlainan..

lepas solat istikarah masa nak cari jodoh dulu, memang mimpi exbf...dlm mimpi nampak ciri2 lelaki tu mcm exbf...pendek...

sekali dpt husband exactly lain dari mimpi tu

Salam...

Petunjuk melalui istikharah TAK SEMESTINYA dapat mimpi, sekalipun dapat mimpi TAK SEMESTINYA secara zahir sama seperti mimpi....

Kalau dapat mimpi pun, tak semua orang tahu takwil mimpi tu....

Ni secara umum, kalau bermimpi lelaki pendek, mungkin bermakna hayatnya pendek.... (perlu diingat, setiap mimpi adalah simbolik dan unik dan mungkin boleh membawa maksud yang berbeza, kecualilah kalau dapat mimpi yang nyata).

Kurniaan mimpi yang nyata hanya diberikan kepada orang-orang tertentu sahaja... bukan kebiasaan....bukan semua orang solat istikharah, semua boleh dapat mimpi yang nyata...

WAllahu a'lam

Last edited by mnm77 on 15-10-2012 10:26 AM

aku ada buat solat istiqarah..2x aku mimpi aku dalam ketakutan ngn adik aku (cz suasana tu seram,like mcm takut hantu)..

Mimpi berada seperti dalam ketakutan dikhuatiri mimpi yang ada unsur bercampur dengan gangguan Syaitan semasa bermimpi.

Periksa: adakah dah jaga adab-adab tidur? Solat 5 waktu?

mase lepas putus dgn ex, min ade buat solat hajat n istiharah.. mintak Allah tunjukkn jodoh min..then after that, mimpi diberikn 2 cincin..tp satu cincin tu hilang tibe2...hurmm...

saya ada dgr ceramah agama kat radio rs nye, kata ustaz tu eloknye tetiap hr la buat istikarah ni.sbb tetiap hr pun byk keputusan kita perlu buat.btul kan? stakat ni alhamdulillah sy buat solat sunat ni pas mgrib

Salam. Saya just ingin membuat sedikit sharing. Untuk pengetahuan umum, solat ISTIKHARAH adalah antara solat sunat yang paling penting untuk melayakkan diri antara ke syurga atau ke neraka. Sesungguhnya terdapat suatu rahsia di dalam solat sunat Istikharah.

Cuma disini saya ingin mengingatkan dalam mengerjakan solat sunat Istikharaha, kalau boleh hindarkan diri dari ada sifat kepentingan keduniaan semata-mata, sebaliknya memohon petunjuk dunia dan akhirat dari Allah. Kepada yang kerap bermimpi, itu antara tanda-tanda syaitan mengusik-usik kamu. Untuk lebih jelas, saya tidak mahu utarakan kerana ianya berkaitan ilmu hakikat dan Ma'rifatullah. Carilah Allah jika mahukan jawapan. Sesungguhnya ketakutan itu ada sebabnya.

Kerjakanlah solat Taubat dan Hajat bagi memohon pertolongan tanpa RAGU-RAGU. Tatkala pintu nafsu dalam berdoa terbuka ketika beristikharah, maka AUTOMATIK syaitan akan datang dalam bentuk yang pelbagai. Mimpi hanyalah STAGE 1 dari kebanyakkan stage yang melibatkan REALITI.

Cukuplah ilmu yang pernah saya lalui. Allah Itu Esa. Tidaklah diperlukan doa melainkan memahami Al-Quran dan Sunnah sudah memadai untuk ALLAH memelihara diri orang-orang yang ingin beriman dan bertaqwa dalam erti kata sebenar-benarNYA. Sesungguhnya itulah seru kepada yang MEMAHAMI akan ketibaan SESUATU.

Wallah Hualam

terima kasih untuk info tu..insyaallah kita perkuatkan lagi amal ibadah kita.moga2 dijauhkan dr smua sifat2 yg xelok.thnx..

mnm77 posted on 15-10-2012 10:31 AM
Mimpi berada seperti dalam ketakutan dikhuatiri mimpi yang ada unsur bercampur dengan gangguan ...

..insyaallah terjaga tiang agama tu,,,semoga tuhan tetapkan sgala yg baik,,

aqyueetda posted on 17-10-2012 03:49 PM
saya ada dgr ceramah agama kat radio rs nye, kata ustaz tu eloknye tetiap hr la buat istikarah ni.sb ...

aaahhh..yg baik2 elok diperbanyak kan..yg lambat ditunaikan..bersabar..itu mgkin dugaan tok kita..

minahmanja posted on 17-10-2012 03:14 PM
mase lepas putus dgn ex, min ade buat solat hajat n istiharah.. mintak Allah tunjukkn jodoh min..the ...

sampai skunk i still truskan solat sunat ni..n ada la yg tambah2 tu..rasa ok sikit..walau xda apa pun..sekurang2 dekat sikit drini ngn sang pencipta..itu mungkin hikmahnya..

12Next
Return to list New