CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dr.R

Abang Aku Kahwin Rahsia. [Update Page 8]

dr.R posted on 16-10-2012 03:16 PM
Soalan-
Terus terang aku tak berapa rapat dengan abang sulung aku mungkin disebabkan jarak usia,  ...

bagus la kalo abg tt tu yg jenis jaga solat..
at least kita tau personality dia mcm mana..

tt ptot nasihatkan abg tt tu supaya berterus terang dgn family.
nape dia membelakangi isteri pertamanya??
nape x mintak leklok ngan isteri pertama..??
tt tnye abg tt camtu k..!

dr.R posted on 16-10-2012 12:20 PM
Terima kasih sebab sudi reply kat thread ni, aku rasa komen kau yang paling dekat dengan situasi a ...

sama2... semoga urusan tt dipermudahkan dan selamat hendaknya.

hyun posted on 16-10-2012 04:15 PM
saya tau semua itu. tahniah anda seorang mualaf yg terus kekal dengan Islam. Bagi sy Islam yang di ...

serba serbi saya setuju dengan pendapat ko..jehehe..tapi sy tak kata poligami ni membebankan. Sebab saya sendiri pernah berpoligami...tapi abang tt tu yang membebankan..Tidak bijak. sekian

bukan setahun dua..tapi 6 tahun
fikir2kan lah..umo kita tak panjang. setiap tahun, umo meningkat..sepatutnya setiap kali ulang tahun..kena ucap "selamat pendek umur". Sebab itu hakikatnya..supaya mengingatkan kita akan kematian yang semakin dekat.

ramai dh yg bg nasihat bagus2.cumanya nk igtkan dekat tt,andaikata abg tt tu meninggal dunia,jgnla nafikan hak isteri ke-2.terutatamnya anak2 buah tu

suruh abg awak tu berterus terang dengan family la..
sian kat kakak ipar awak yg baru tu...
so far 1st wife die dijaga dengan baik kan?

tp penerimaan femli awak.. dan femli mertua 1st wife tu taktau la mcm mana kan...

Follow Us
bijak sungguh abe mu menyimpan rahasia ye....

pendapat aku, ko jgn pecahkn rahsia...silap2 aribulan ko plak yg dipersalahkan.
tapi ko kne bagitau abg ko tu supaya buat wasiat siap2..xde la nnti jadik mslah plak dlm pembahagian reta pusaka abg ko tu. since abg ko dh ade anak ngan bini no.2 tu, xkan lh nk dinafikan hak bebudak tu kan.
pasal bini no.2 tu plak, aku no komen. sbb die yg carik pasal, so hadapilah dgn senyuman, hehehhhh
bila dh wat wasiat siap2, die nk simpan rahsia die smpai mati pn lantak die la, janji kebajikan 2 beradik tu selepas die mati tak huru hara...

opismate aku ni berbini 3 dh pun....mase die kawen bini no.2 tu, bini no.1 dpat tau, dekat 10 taun jugak la macam org x betul jadiknye. pastu, boleh dok serumah lagik beberapa taun. jadik kamceng lh plak...

mase kawen bini no.3 lak, si pompuan tu x tau yg die no.3, ingatkn no.2...dah kawen baru tau, ape lagi meraunggg meroyan la gak..setakat yg aku tau, bini no.1 & no.2 tak tau secara official yg laki depa dh kawen no.3, tapi macam dh syak2. sbab slalu sgt outstation nye.

giler betul pokcik opismate aku ni...

TT,

Abg ko tu businessman dan byk duit dan mampu. Takde masalahnya nak berpoligamy. Elok jer bagitahu family. Nanti lama-lama diorg terima. Lagipun dah kawin - bini tua abng ko takleh buat apa dah.

Hari ini pun hot isu polygamy di current issue.

edoraixora posted on 17-10-2012 02:55 PM
opismate aku ni berbini 3 dh pun....mase die kawen bini no.2 tu, bini no.1 dpat tau, dekat 10 taun j ...

See, meroyan-meroyan at last make peace jugak. Polygamy akan jadi huru-hara kalau tak mampu, kalau mampu no prob.

Bell posted on 17-10-2012 03:48 PM
See, meroyan-meroyan at last make peace jugak. Polygamy akan jadi huru-hara kalau tak mampu, kalau ...

make peace pn after 10 yrs....selama 10 yrs tu, dugaan x terkire hebatnye..(aku rase la,hehehh)

Saya tak baca semua komen di sini......cuma sempat browse thru input TT jer

My personal opinion, alhamdulillah abg TT memilih utk berkahwin secara sah dan tidak memilih utk berzina

Cuma pilihannya untuk  berahsia tu agak tidak betul.  Mungkin dia rasa the time is not yet right to disclose the truth to the family.

Saya rasa, biarlah abg TT sendiri yg buka rahsia.  Mungkin TT boleh back up dia semasa dia bercerita perkara yg sebenar....poligami tak salah kalau abg TT dapat berlaku adil.

Pada pendapat den, TT kene mintak abg TT berterus terang dgn family...dah brani buat, die WAJIB  brani tanggung risikonyer...TT kene push abang TT untuk ckp...memang byk risiko yang die kene hadap mcm istri akan meroyan, mak yang sakit akan bertambah sakit and akan dapat cemuhan dari adik beradik...tapi semua 2 hanya akan sementara jer sbenanyer...mane ade org dalam dunie nie xkan meroyan kalau ditimpa musibah...semua akan meroyan pada awalnya...tapi lama-kelamaan kite akan trime jugak walaupun pahit...pada den, biar mendatangkan masalah skrg sbulm terlambat...sape nak korek rahsia dari tuan badan dari A - Z pun xpe skrg nie sbb die masih sihat n hidup...kalo dah mati, lagi byk cemuhan yang akan dtg pada abng TT n second wife die...n yang paling penting mase tu salah akan diletakkan pada second wife die 100% ...xkesian ke abg TT 2 pada secind wife diekan??
             bgthu lagi kat abg TT 2 kalau bende nie xdiceritakan skrg, sgt2 kesian ngn anak2 yang akan menyambung generasi die nanti...mane tahu anak2 nanti bercinta ngn adik beradik sendri? kuasa Allah kita xtahu...baikla bagitahu sekarang...TT pun xakan stress sgt untuk simpan rahsia yang sepatutnya bukan masalah TT....
Last edited by imma2010 on 18-10-2012 11:46 AM

Kalau berahsia itu lebih baik,maka rahsiakan lah.
Mungkin apabila berterus terang ia skan menimbulkan  situasi tidak aman dlm keluarga.
Skrg ni 2-2 pihak sdg bahagia kan?

Raya haji minggu depan aku balik ke kampung, insyaAllah kalau ada berita terkini nanti aku akan update.

dr.R posted on 19-10-2012 08:27 AM
Raya haji minggu depan aku balik ke kampung, insyaAllah kalau ada berita terkini nanti aku akan upda ...

kami tungguuuuuuu...jgn lupa plak update noh

baidewei TT ni belum berkahwin lagi yea
nanti jangan ngikut pangai bang long ko tuuu
bukan berdosa dia berpoligami tapi cara dia berdepan dgn masalah yg sendiri cari tu yg xbetul
malas nak taip karangan panjang lebor rasanya yg lelain pun dah tulis mcm2 kan
sebenornya aku pun selalu jd mangsa utk menyimpan rahsia org..tekanang sgt wehh
ade rahsia besor famili yg aku simpan smp hari ni..

memang tensen pun nak wat cemana aku terdengar perbualan yg xsepatutnya aku dengo
tp xnak bocorkan rahsia itu biarlah masa menentukannya
tunggu empunya badan nak ckp sendiri ntah bila...

imma2010 posted on 18-10-2012 11:42 AM
Pada pendapat den, TT kene mintak abg TT berterus terang dgn family...dah brani buat, die WAJ ...

xpaham aku...ko maksudkan perkahwinan kedua oleh abg TT merupakan satu musibah kepada isteri pertama ngn keluarga TT??

aku teringat cerita ketika cinta bertasbih.
watak Anna Althafunnisa dalam cerita tu seorg yg berpelajaran tinggi dan beragama.
bapak anna dalam cerita tu seorg kiai.

anna ni letak syarat time nak kawen.katanya dia xnak poligami selagi dia masih hidup dan boleh menunaikan kewajipan sebagai seorg isteri melainkan dia x mampu tunaikan. kalau bakal suami dia nak jugak poligami kena lepaskan dia. dia x haramkan poligami tapi dia xnak jadi salah seorang yang berpoligami. kalau bakal suami dia x setuju dengan syarat tu bakal suami dia berhak cari org lain untuk dikahwini.

die bagi contoh dalam cita tu dekat bakal suami dia. 'jika berkahwin suami tak boleh makan jengkol(jering) sebab sy tak suka dengan baunya, adakah itu bererti saya mengharamkan jengkol?'

tengok la cerita tu.sedap.part syarat ni dalam ketika cinta bertasbih part 1.masa 1jam 40 minit ke atas x silap ada pasal poligami ni.

Kambeng_Gurun posted on 12-10-2012 03:39 PM
bahaya simpan rahsia macam ni. manalah tau abg TT meninggal suatu hari nanti (aku tak doa, cuma buat ...

Yela..setuju nnti takut berebut harta dan pangkat mcm kes Naza..
hurm..abg TT tu sebenarnye dah xtertanggung beban die menyimpan rahsia tu... Die nak lepaskan batu yg die bwak atas kepala die sedikit.. Dan die nak atleast ade salah seorg keluarga tahu kewujudan isteri kedua die...kalau jadi ape2 ade saksi... Or munbkin inila masanye kebenaran perlu didedahkan walaupun pahit...tapi pahit itula ubat... Susah jugak nak settlekan hal ni sebab melibatkan byk pihak.. And kes berat nie...boleh sampai melibatkan nyawa..bahaya2.....ape kate TT g kaunseling dekat pejabat agama ke ape ke... Dptkan khidmat nasihat...  Dari situ pakar2 boleh bantu..sebab dieorg pun handle byk kes...isnyaAllah ade penyelesaian die..cuma masa yg akan tenukan..