CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dr.R

Abang Aku Kahwin Rahsia. [Update Page 8]

harap abang u tak jatuh sakit sebelum satu dunia
tau dia ada bini baru, mau drama minggu ini berlaku...
mesti seronok orang sekeliling menonton drama tersebut.

cakap kat abang u, jika dia berani kahwin lagi sorok sorok,
so patut benda lain kacang aje

sendiri carik penyakit..sendiri setel..
benci tol lelaki mcm ni!!

yu kena berkeras dgn abg yu untuk dia bgtau family pasal dia kawin lain dan ada anak kerana kita x tau, bila anak2 dh besar nanti, tetiba bercinta sesama sendiri dan nak kawin... cemana? masa tu abg yu dh meninggal.. iut dh kira penaniayaan terhadap anak2 dia... dan lg 1, mmg masa ni anak2 dia kecik.. tak tau apa2 lagi.. tp bila anak2 dh besar dan bleh berfikir.. yu agak lah... anak2 dia akan suka ke dgn tindakan dia macam tue? sesilap dia akan dibenci kerana menafikan hak anak2 terhadap keluarga dia.. tok nenek dia... masa mula2 nak terima mmg pedih.. minta la abg yu tu bg masa kt family 2-3 bulan... ok ler tue... nak x nak ttp kena terima... kakak ipar yu pulak, masa memula mmg ler mengugut, tp kalu dia jenis tegas, yu agak la.. berani ker kakak ipar yu nak buat bende yg bukan2? dia sayang laki dia... mungkin sebulan 2 kecewa la.. lelama tu nanti bleh jer terima kalu dia redha... dia x redha kalu.. dia angkat kaki je lah... tp itu balasan ler terhadap perbuatan abg yu kt dia.. minta abg yu bersedia je lah... lgpun minta bag yu bgtau isteri pertama... selam ni dh idup bermadu.. ada nafkah yg terkurang ker? kalu semua ok... kes close lah...

Rate

1

ah, xyah cakap bini first dia meroyan la.
kalau kena kat aku pun meroyan oii.
gile ngko, setelah 'memperhambakan' diri sebagus, sebaik mungkin,
boleh lak dimadukan? ngko gile la, kalau ngko tak meroyan. hahaha.
ah tensen aku baca thread ni.
nak bagi idea? xde la kot. kat sini pun nmpk byk idea bernas belaka.

btw, tahniah. karangan anda cukup bagus dan kemas.
tetiba aku nampak pengomen2 pun, buat karangan kemas2. tahniah thread terkemas..

mengapa kaum pompuan tu sundiri yang meragut kebahagian kaum pompuan yang lain ....

sorry to say dear akak ipar u akan rasa dikhianati
cukup la dosa yg ada mintak abg u selesaikan cepat
i bg contoh kalau dia bwk keter sekali xcident,Choikan ni kalau....tlg jgn salah faham yer
mcm mana uols nanti lg jd pesta air mata then kebetulan mak u sakit dah bila kakak ipar tu dah jd huru hara imaginelah what will happend lg2 tu menantu kesayangan...kesian pulak pd nasib anak2 wife number dua terbela ker then kalau anak2 diorg pulak tbkenalan etc dah lain jadinya....pls la settlekan cepat x baik uols...kesian letaklah kalau satu hari diri kita dikhianati sebegini sdgkan si isteri td begitu setia malah ada zuriat bukannya x der...tlglah nasihatkan abg u pls bukalah mata

Follow Us
biarla abg TT sendiri yg pecahkan kisah dia ada 2 isteri tu
tugas TT skrg ni jaga kebajikan isteri 1st tu...
selalu pantau keadaan jgn spai abg TT mengabaikan yg 1st tu
bila ada nmpk kurang jer TT sound dia...ingatkan dia
sbb dah ada 2 bini kena layan sama rata...
mmg serba salah pun berada di tempat TT
mcmku bukan abg ku yg ada 2 bini
tp kenalan ku ada 2 bini and yg  1st dgn ku baik
yg kedua tu org indon duduk kat indon....

bila baca cite t.t nie wat aku trpikir..
ntah silap2 kita sume para isteri kat sini dahpon kena
madu gak dediam selama nie , sape tau ..

Terima kasih sebab sudi reply kat thread ni, aku sangat menghargai pandangan berbeza dari korang semua. Sebabnya aku tengok perbezaan pendapat yang ada di sini seakan-akan itulah respond yang ahli keluarga aku berikan kelak, dan itulah kebarangkalian yang aku sedang fikirkan sekarang yang mungkin terjadi pada keluarga aku.

Tak lupa juga respond yang kamu berikan semua di sini sebab respond kamu semua bagi aku seakan-akan mewakili ahli keluarga aku nanti.

1. Ada yang respond seakan mewakili kakak ipar aku yang mungkin akan redha menerimanya dan menganggap apa terjadi sudah terjadi, ada juga sebaliknya sehingakan perlu mengamuk dan meroyan setelah apa dilakukan telah dikhianati.

2. Juga ada forumer seakan mewakili kakak-kakak aku yang mungkin turut memulaukan isteri muda dan bertindak membacking isteri tua serta berfikir kenapa wanita juga yang menyakiti hati wanita lain, tak kurang juga ada seakan mewakili kakak aku yang mungkin berkecuali dan ingin mengenali kakak ipar rahsia diorang.

3. Juga ada yang seakan-akan mewakili emak aku yang penuh emosi untuk menolak kewujudan isteri muda sebab sayangkan isteri tua, kemudian ada juga yang redha dengan kewujudan isteri muda dan tak sabar nak menemui cucu rahsia yang juga darah daging dia.

4. Ada yang seakan mewakili bapa aku dengan menerimanya dengan lebih reda dan lebih memikirkan kepada apa berlaku kelak termasuk soal kematian dan harta kedua-dua menantunya dan cucu, tetapi ada juga yang menganggap kewujudan menantu sebagai lalang mengakibatkan keluarga dia jadi huru hara.

5. Ada yang seakan mewakili adik aku yang hanya melihat kejadian ini berlaku dan tumpang sedih serta tension kenapalah perkata macam ni berlaku dalam keluarga dia, tapi dalam masa yang sama tak tau nak buat apa sebab tak nak memandai-mandai dalam hal ni dan lebih kepada tunggu dan lihat je.

6. Tapi ada yang mewakili diri aku sekarang ni bila terperangkap, ada yang setuju dengan tindakan aku terus berahsia dan ramainya dari forumer lelaki (mungkin juga forumer wanita akan kata orang lelaki semuanya sama). Tapi ada juga yang mengharap aku perlu lebih agresif dan perlu mendedahkannya yang ramainya dari forumer wanita, tak kurang juga yang berkecuali dan keputusan bergantung kepada situasi dan ramainya dari forumer wanita.

Sangat membantu komen korang semua, jadi apa tindakan aku akan lakikan sekarang? seperti juga awal-awal aku telahh nyatakan yang aku masih lagi dengan pendirian untuk merahsiakan hal ini. Mungkin ramai yang akan marah kan? tak mengapa teruskan komen kalau ada yang sudi, sebab aku belum menjumpai kunci utama yang boleh membuatkan mulut aku menceritakannya pada ahli keluarga lain.

Haha..masih lagi nak berahsia. Nampak sangat TT ni seorang yang natural, jenis x ambik port. Sebab tu la Abang TT boleh bukak mulut dan U adalah first person yang tau. i kesian jugak dekat anak2 bini no 2 tu, terpikir jugak bila diorang semakin membesar. of cos la bini no 1 rapat sangat dekat dengan mak bapak U sebab dia kan anak yatim piatu. Memang Abang TT seorang yang baik dan bertanggugjawab, tetapi perlu dibuktikan kasih sayang dan kewangan yang lebih pada isteri pertama dan isteri kedua kena akur sebagai permulaan sebelum dan selepas menghebohkan rahsia.

Mungkin TT dah rasa terpaksa menanggung beban berat sangat sebab U je yang tau rahsia ni. U mungkin berpendirian serba salah nak heboh dan membiarkan Abang sahaja ceritakan pada keluarga sendiri. Apa susah? zaman sekarang dah canggih..suruh je Abang TT buat pengakuan rakaman dalam bentuk "Video". Takut-takut bila mungkin malapetaka tak dapat di elakkan contoh macam Lumpuh, Koma atau Meninggal ke..TT cakap je TT terjumpak Video pengakuan Abang TT..haha. Video wasiat pun boleh jugak.

Ingat..! Perang dunia pertama dah meletus..! Perang dunia kedua mungkin lagi dashat..terpulang kat TT nak sokong yang mana..

Rate

1

benang ni bleh buat org jd emosional...

siyesli aku kesian semua yg terlibat ... TT yg tersepit oleh rahsia besar abg tt, perasaan dan tekanan abg TT yg selama ini dipendamnya, kakak ipar TT yg bakal meroyan lagik bila dapat tahu, isteri kedua abg TT yg selama ini hidup secara rahsia dan watak2 yg lain..

Apa yg aku bleh katakan di sini.. semua ini adalah takdir dan mereka yg terlibat kena belajar untuk menerimanya dan redha atas sesuatu yg telah terjadi tu.. dan jgnlah asyik nk menyalahkan dan menuding jari2 .. aku jahil sket bab poligami ni.. tapi mmg aku tak menentang poligami walaupon waktu remaja dulu aku srg yg anti hal2 ni kerana itu adalah hukum Allah.

Tak byk yg bleh aku sarankan.. tp aku rase memula skali tt kena duduk bersembang dgn abg tt... suruh dia berhenti merahsiakan perkara ini.. suruh dia bykkan sembahyang istikarah utk mohon petunjuk dari Allah dan berdoalah agar keharmonian keluarga senantiasa berpanjangan...  kenapa abg TT perlu berhenti drpd merahsiakan perkara tu? Byk sebab.. semakin lama disimpan, semakin rumit perkara ni di masa hadapan.. satu lagi, usia.. at least masa dia bgtau ni kakak ipar tt masih muda, tkkn nk tnggu tua nnt baru nk ckp?? at least kalau terjadi perkara2 buruk mcm perceraian pon masih lagik diorg buleh bina hidup baru... selain drpd tu.. anak2.. fikirkan lah anak2 tuh.. betapa terlukanya hati dan tertipu biler da besar baru tawu hal yg sebenar.. dan yg terakhir mungkin masa.. kita tak tahu berapa lama hayat kita hidup di dunia.. tiba2 ditakdirkan terjd perkara buruk pd abg TT, akan bertambah2 komplikated nnt termasuk tt yg tahu rahsia ni.

TT boleh sarankan kt abg tt pi bercuti berdua-duaan dgn kaka ipar.. Mungkin ini cara yg terbaik untuk dia ceritakan hal yg sebenar pada isteri dia tu.. Selepas itu terpulanglah kepada kaka ipar tt utk buat keputusan... Mmg lah pedih dan tak sanggup utk semua org terima, tp kita kena berdepan bukan lari dari masalah.. sampai bila nk lari? Kalau inilah takdirnya dari Allah, kita kena belajar untuk REDHA.

Nak tnya tt.. sepanjang perkahwinan deols tu... adakah abg tt srg suami yg bertanggungjwb? bgaimanakah layanan dia pada kakak ipar.. adakah dia selalu melukakan hati kaka ipar tt? pastu bagaimana plak depade segi kemampuan.. adakah dia mmg srg yg berkemampuan?

Rate

1

dr.R posted on 12-10-2012 04:15 PM
Aku sebenarnya lebih takutkan respone yang di berikan oleh kakak ipar aku sekiranya dia dapat tau, k ...

maybe respond tu sebab masa tu dia tengah preggy...  maybe skang ni kalo bagitau, dia takkan meroyan2 cam dulu...  ada la royanan tapi kurang la...  sebab, masa preggy, hormon tak stabil...  dengan berat perut lagik...  letih lemah lagik...  tu yang meroyan kaw2...  ye la, dah la tengah mengandungkan anak sang suami, skali suami ada perempuan lain...  so, emosi n hormon berkecamuk...

skang ni maybe masih selamat untuk dirahsiakan...  isteri kedua ala2 pasrah gitu...  tapi penah tak TT terpikir, bila 2 anak tu dah membesar n dah mula ada akal n fikiran sendrik, masa tu mereka mula terfikir untuk tuntut hak mereka...  hak mak dia...  memang orang melayu sokmo cakap, sape soh rampas suami orang pastu nak bercakap pasal hak...  bagi aku, tak kira la isteri kedua tu dapat suami dengan cara apa...  rampas, manipulate, gedix2, memang cinta sejati, memang kerana Allah, bla bla bla...  tapi hak tetap hak...  hak seorang isteri dan hak anak2...

mungkin TT rasa, tak mungkin isteri kedua n anak2 camtu...  tapi percaya la...  dengan pertambahan usia n tekanan yang akan meningkat setiap ari, diorang akan terdetik tentang hak2 ni sume...  anak2 bila dah masuk skolah, akan rasa peer pressure...  masa tu tengok kengkawan happy gila sebab setiap occasion mak ayah ada bersama2...

mungkin TT boleh cakap, takpe la, tunggu abang mati baru aku cite...  masa tu, drama akan jadik lagik horror...  percaya la...  dan sepanjang masa abang masih hidup, korang tak rasa bersalah ke sebab sepanjang masa tu jugak hak isteri n anak2 dinafikan...

dan, takut gak kalo TT mati sblom abang...  dan takde sesape tau pasal isteri kedua n 2 anak...  pastu bila abang TT mati, siapa yang nak bagitau tentang kewujudan diorang?

Rate

1

MissVixen posted on 12-10-2012 04:23 PM
bagitahu sahaja kakak ipar pertama TT.
kesian dia kena tipu hidup2.  sampai bila nak hidup dalam ...

aduhai...  pedih rasa ati...  dah la suami betrayed dia...  pastu anak2 sendrik pun...  

hurm, mungkin ada khilaf dia atau ni memang dugaan n ujian dia...  tapi suami tu tetap tak adil...  kesian isteri pertama...

agak heran jugala..macam mana dia boleh rahsiakan  perkahwinan kedua .dia dr pengetahuan sesiapa? sekarang ni, kalau nak kahwin dua, isteri pertama mesti tahu pny. Nak kawin ker sedah kawin ker..mesti dapat tahu. Pasal, walau dah kahwin dekat selatan thailand sekali pun, masa proses daftarkan perkahwinan tu dekat malaysia..mahkamah pasti akan panggil isteri pertama.
Melainkan kalau perkahwinan tu masih belum berdaftar lagik..

Dan kalau masih belum didaftarkan, macam mana pula dengan surat beranak anak2 tu? kan kalau proses mendaftarkan kelahiran kena ada sijil nikah? atau bebintikan abdullah? sementara menunggu  sijil nikah..

Tak payahlah amik alasan konon2 nak tolong perempuan tu sebab dia muallaf ..perkataan "tolong" tu sudah skill basi dah. Konon2 nak tolong, tapi dengan cara ko kawin rahsia tu cara betul la nak tolong? kalau ko betul2 nak tolong, hantar jer dekat perkim, pandai lah perkim urus muallaf2 ni..kiter pun muallaf la juga tapi tak lah "tolong" sampai kawennn...

Abang awak tu lelaki laa..heh buat apa takut nak bagitau..kan dah selamat kawin dah..bagitau jer laa..kalau benda ni makin lama makin disimpan, mengundang masalah yang lebih berat di kemudian hari. seolah olah dia tahu dia panjang umur. macam mana kalau dia tiba2 meninggal? bini kedua dia mcmna?
ni la kalau lelaki kan, kalau dah nak berbini sangat, buat plan betul2..jangan sampai menyusahkan kedua dua belah pihak. kalau awal2 dibuat dgn cara yang betul, xkan sampai susah mcmni..

Bertabahla..tapi sampai bila nak simpan rahsia?

Rate

1

sedih, geram, terharu, etc baca thread ni...

Aku baca lompat2...
Conclusion aku...

1. Abg tt sorang yg sgt smart, dier wat hal, letak beban kt tt.. Coz dier tau tt ni jenis brtanggungjaeab... If tt ni jenis lps tgn, opkos la kee ni msk telinga kiri kuar telinga kanan... So, pd aku... Abg tt ni jdikn tt ni tmpt utk take over benda yg dier patut setel sendiri.. Pandai kn?
2.  If abg tt mati dulu sblm rahsia bocor, dier dh slamat dr nk mnjwb amukan famili tt yg msh idop.. So, tt yg akan di blame psal dh mati baru nk bocor rasia.. Berat wooo tjwb pemegang amanah ni.. Psal tt dh tau, nk c nk kene tolong gak bab2 tuntutan harta pusaka.. X psal2 ok...
3.  2nd wife.. Aku rsa dier jenis sedar diri.. Dh amik hak org, trpaksa la redha.. Tp kire ok gak la dpt jumpa hsbn seminggu sbln.. Samer jer konsepnyer ngn psangan jarak jauh.. Jumpa skali skala lbh mesra...
4. 1st wife sure la terasa... Pengorbanan yg sia2... Mmg btl pon.. So, abg tt kene pepandai la gain blk trust.. Since dier x keje, mebi kurang sket la niat nk brcerai tu kot... Unless dier marah n frust giler, harus jugak.. But if dier bekerja (cam aku), x depend kt laki sgt since leh survive sndiri, harus la.. 'berambus kau jantan penipu sepanjang 6 thn... Byk lgi lelaki baik kt luar sna'
5. If aku jdi tt... Aku sms jer kt adik badik aku... ' korg.. Abg x dh kawin.. Detail tanyer dier sndiri' lantak la abg tt nk mnjwb.. Mslah dier, bkn masalah tt..  Bunyi aku selfish kn.. Tp, tu mmg masalah dier.. Sbgai abg n ayah, x patut dier lps tgn.. Ltk beban kt org lain...
6. Mak yg sakit... If korg adik badik jenis paham yg mak tu xleh terima citer tu, sure memasing pandai simpan rasia.. If bocor pon, mak tetap emak.. Dier ttp syg anak sndiri dr menantu..
Sumer ni pandangan aku je laaa...

Rate

1

bisnes biaso2 pn dio rembat duo ...kalau  masyuk mau ompek kakak ipar tt...hmmm dunio2...

Sampai bila nk rahsiakan..satu hari pasti terbongkar...tp klu nk reveal pon perlu kn kekuatan dan ms yg sesuai..pernah jd kt tempatsy..lelaki tu meninggal..sblm kebumi tibe2 ada sorg pompuan dngn budak kecik dtg..rupanya isteri kedua arwah tu..dh 2 thn kawen tp isteri pertama n anak2 x tau pon..anak2 lak dh besar..x tau la mcm mana penerimaan first wife tu..

haiya....facebook ada..
tepek je ayat beso 'abang aku kawin 2', pstu tag kn kt semua kaum kerabat cucu cicit keluarge ko.

abis cite.

jangan risau.. abg awk takkan lari ke zimbabwe. sebab dia mmg tkkn kawin dgn org zimbabwe..

sekian..

eyansss posted on 13-10-2012 01:54 PM
aduhai...  pedih rasa ati...  dah la suami betrayed dia...  pastu anak2 sendrik pun...  

hurm,  ...

aku tak faham dengan lelaki. tak pernah puas. aku baca2 dekat Cari ni, tengok pengalaman orang buat aku takut nak kahwin.
kawan aku cerita, ayah dia semua baju tak suka basuh pakai mesin basuh..semua cuci tangan. mak dia(bini first) pun buat la..
itu pun boleh cari lain.
kalau aku la..aku potong dia punya burung, lepas tu salai bagi anjing makan.