CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ThousandSwords

Selepas Rawatan - Bagaimana Rasanya

ThousandSwords posted on 4-10-2012 02:04 PM
Cis.. mmg aku cantas dgn pedang yg ada dlm almari tu kalo Ustazz tu berani tunjuk keris lain.. sio ...

Apa la ko ni, ustaz tu dah minat, on jek la, ustaz kan leh kawen 4, hantu tak leh

Ramai orang nak cari suami ustaz tau!!! lagi pulak yg pandai merawat! untung  u!

gammbir33 posted on 4-10-2012 02:46 PM
Adehhhh..kikiki haru pak ustaz,,,

Harus lah  kene begitu en. Gamm.. lorat benor nk nunjuk... buat rosak mata aku jer.. Spoiiillll... huuuu

hantukiller posted on 4-10-2012 02:59 PM
Apa la ko ni, ustaz tu dah minat, on jek la, ustaz kan leh kawen 4, hantu tak leh

Kih kih kih kih..Ustat bleh kawen 4.. boleh ngubat org.. tp body dia dh layut .. kwn aku kata asik gang bang dgn jin je... rugi kalo aku amik sbb dh sisa je..

Isk..rosak...rosak...rosak....

Dari aku sbg junior ala ala bidan terjun ni, adakala slps rawatan, aku terasa mcm tinggal kan semua aktivti ala ala Ghost Buster ni terutama bila jumpa org yg 'sakit' krn perangai sendiri termasuklah sikap bodoh dlm diri sendiri yg x faham2 dgn hint yg dia tu x kurg malaun cam jin perangai nye. Kene2 plak yg dtg tu mangkau...

Lps tu bila pikir balik, ada ke jalan turning back? Dh ko bunuh kaum2 dia.. then nk cuci tgn... steaaady je tadah badan si mangkau tu nk balas dendam..

Ntah ler.. aku je kot yg terasa cenni.. aku ni mmg jenis tak rajin .. huuu....

nak share jugak cite mcm ni.

aku penah jugak buat rawatan ni. perawat aku ni budak lelaki umor 3 tahun muda dari aku. tp dia memang gifted utk nampak ape yg kbykan org tak nampak la. so senang la dia merawat. tapi tak menurun. dia guna sepenuhnya ayat quran. bapak nya pun kira pandai rawat orang jugak la..

budak tu cakap aku ada saka. yg dah lama duduk dalam badan aku sejak kecik. itu yg buat aku sakt belakang je. kiranya dia dah makan abis la dalaman aku. sebb aku memang dari kcik salu dapat sakit kayap kat atas bibir. jd org2 tua dalam famili aku memang byk la minyak2 yg ntah dijampi serapah ape ntah. tp memandangkan dr kecik dh aku salu dapat kayap, so minyak tu jela penawarnya. pendek kata aku memang bergantung ngn minyak tu la.

tp perawat tu ckp, aku terlalu bergantung kat minyak tu, itu yg tep 2kali dalam setahun aku mesti kena penyakt kayap tu. sakit wooo.. nak demam je rasanya.. dari minyak tula aku selalu sakit jugak. benda tu dah duduk dalam badan aku lama dah. aku dah macam tuan dia. bile fikir balik, adakah aku ni telah membela saka dengan sengaja tanpa aku sedari??

jd, sebelum proses rawatan bermula, perawat tu suruh aku buang semua minyak yg ada termasuk induknya sekali (sebb famili kiteorang asing masuk botol lain2 utk kegunaan masing2) aku buang semua minyak tu dalam sungai. (ada bacaan nya tau,supaya dia tak ganggu lagi)

dah pas buang, aku dapatkan rawatan, sakit la belakang, sebab belakang tempat dia duduk selama ni. esok bangun pagi memang tak larat la.. alhamdulillah sekarang aku dah jarang sakt belakang. kadang2 je masa aku dekat atau pegang minyak2 yg dijampi serapah je aku akan terasa sakitnya. sbb perawat tu cakap, benda tu dah jd mcm daging aku, sbb dah cukup lama.

jd cara terbaik ialah aku belajar sendiri pagar diri dan buang benda tu sendiri. jd byk la doa nak amal. ye la manusia, ada masa lalai jugak, kdg2 tu sakit la belakang. tp setakat ni dah takde kena kayap. tak nak dah..

ps: minyak yg aku maksudkan, minyak makan yg dijampi, dan setiap kali guna mesti gigit paku/jarum masuk dalam botol tu,dan bau dia sangat busuk. (tapi aku dah biasa dah,sebb dari kecik dah bergantung dgn minyak tu- gile kan..!!)

This story happen around 2002 (tahun I nak amel SPM).........

I sakit.... disebabkan saka.

Selepas perawatan... I rasa diri mcm di awang2an.... I can only speak with my father!! only him.... Sebab saka ni datang dari belah abah.. My mom was the one yang byk tolong I... memberi perlindungan...solat hajat yang xputos2 untuk I... every night!! (terasa sebak pulak...sebab ingtkan jasa2 dia) N dialah org yang I xboleh bercakap langsung... lebih kurang seminggu jugak xboleh berckp ng dia. mulut macm di grip!! mcm dikunci mangga kat mulot... nak ckp ng dia tergagap... dia xfaham ape I nak... tp naluri ibu kan... dia tau I sakit...

tapi..diri akan terasa mcm ada yang memerhati...ustaz ingtkan jangan putos bertasbih...selalu dalam keadaan berwuduk...

I though.. I xkan dapat amek SPM that year... sebab kadang2 dia akan dtg... I cuba ikut ingatan ustaz... alhamdulillah...

Tapi sehingga sekrg I masih ingt... masa I sakit..hijab I dibuka... nampak semua mkhluk.... I can even speak to my cat.. bercakap sorang2.... ntahla.. itu pengalamn I..

Follow Us
hidayah85 posted on 11-10-2012 12:29 PM

bercakap dgn kucing tu maknanya kucing U boleh jawab soalan U lah yaa? korang sembang apa? musykil lak orang nak ckp dgn kucing...dan kucing nak ckp dgn orang..

mcm best pulak boleh cakap dengan kucing kan..   ckap ngn kucing dalam bahasa kucing ke bahasa manusia.?

abas8888 posted on 11-10-2012 01:12 PM
bercakap dgn kucing tu maknanya kucing U boleh jawab soalan U lah yaa? korang sembang apa? musykil ...

mak yang cakap...I bercakap ng kucing. bebual ape xingt... mak tegur..

Yaya... ckp ape ng nyit(panggilan kucing I)...

Kan I xleh nak berckp ng my mom. cuma pandang dia.. n senyap je..

aerolz posted on 11-10-2012 01:36 PM
mcm best pulak boleh cakap dengan kucing kan..   ckap ngn kucing dalam bahasa kucing ke bahasa m ...

Best?? ... xpun.

Ikotkan mlm yg I kena teruk tuh... kami pegi beraya. ntah mcm mn.. I jadi diam. Tibe2 meraung2.. ckap..jgn dekat2....

smpai kat umah ustaz... dok pandang2 kat luar pagar...ustaz ckp...

Jangan takot... dia xleh masuk... jgn pandang luar...

yes.. Mmg I boleh nmpak benda tuh. smpai skrg I still can feel if benda tu ada.. pegi mana2 tmpat yg baru... baru smpai je.. kalau I tau benda tu ada... tibe2 badan lebam2.. lebam nye bukan lebam biasa.. I ni putih. lebam nye akan biru kehijauan... kadang2 sebesar coklat chipsmore tuh.. sakit.

selepas rawatan aku merasa lapang..lega..entahlah..rawatan masa umur 8/9 tahun kot...sekarang dah 30++ tahun..hehe..

hidayah85 posted on 11-10-2012 02:21 PM
Best?? ... xpun.

Ikotkan mlm yg I kena teruk tuh... kami pegi beraya. ntah mcm mn.. I jadi di ...

ooo.. ingat kan yaya sedar masa cakap ngn kucing tu.. ye la, kan best tu kalau boleh faham bahasa kucing. tp memang ler tak best dah sakit mcm 2.  sekarang kiranya masih boleh nampak tak?? org kata, sape2 yg penah kena benda2 mcm ne, memg mudah nampak dan rasa kehadiran dorang.

aku pun lepas kena demam panas meracau2 time umo 7thn, senang2 je nampak benda2 tu sbb parent salah hantar pegi berubat kt bomoh mana ntah. even sekarang pun mudah je nak trace kehadiran dorang. nampak, jarang2 dah. tp betol la kata ustaz tu, kena ingat allah selalu la. pagar diri sendri lebih ampuh berbanding org lain yg tlg pagarkan. kekuatan dalaman dr sendri kena jaga. aku pun siap belajar on batin nak pagar diri. hehehe.

tp xla smpai cakap ngn kucing. syg kucing jeee.. (gurau2, jgn marah yaya.)

aerolz posted on 11-10-2012 02:36 PM
ooo.. ingat kan yaya sedar masa cakap ngn kucing tu.. ye la, kan best tu kalau boleh faham bahasa  ...

haah... xsedar. cume mak cakap... yaya berckp ng nyit siap ketawa2..

bile mak tegur terus diam.

aerolz posted on 10-10-2012 06:10 PM
nak share jugak cite mcm ni.

aku penah jugak buat rawatan ni. perawat aku ni budak lelaki umor 3  ...

Alamak..dan dan pagi ni aku kene bintik2 kt bhgn dpn badan.. hush.... er.. boleh jumpa kawan ko tu x?.. heee

O..agaknya saka ayah awak x ngam dgn keturunan mak awak kot. Untung la awak ada mak mcm tu.. skang ni ntah apa2 saka je.. ibu2 sanggup bunuh n tinggalkan anak masing2 - padahal anak2 tu belm smpt buat dosa pd diorg...

Last edited by ThousandSwords on 11-10-2012 05:33 PM

aerolz posted on 11-10-2012 02:36 PM
ooo.. ingat kan yaya sedar masa cakap ngn kucing tu.. ye la, kan best tu kalau boleh faham bahasa  ...

Wah..bro ko on batin utk pagar diri?.. cemna tu.. aku pon mls la psl asik effect fizikal je.. nti p jumpa doctor, surely doctor x dpt detect.... booring..... huuuu

abas8888 posted on 11-10-2012 02:34 PM
selepas rawatan aku merasa lapang..lega..entahlah..rawatan masa umur 8/9 tahun kot...sekarang dah 30 ...

jeles dowh..ntah bilaa la aku bleh...

ThousandSwords posted on 11-10-2012 05:26 PM
Alamak..dan dan pagi ni aku kene bintik2 kt bhgn dpn badan.. hush.... er.. boleh jumpa kawan ko tu ...

bintik2?? ruam ke ape?? kalau kayap sakit la TS, macam luka..

bole jumpa dia. nun kat seberang laut china selatan. huhu.

ThousandSwords posted on 11-10-2012 05:35 PM
Wah..bro ko on batin utk pagar diri?.. cemna tu.. aku pon mls la psl asik effect fizikal je.. nti  ...

not bro, la bro. miss.

yup. salah satu rawatan tu memang ada belajar pagar diri dulu. utk itu mesti on batin la. sume ayat quran ok. macam bese beramal macam2. buat maksiat abis la runtuh la kekuatan batin tu.

ko jumpa la mana2 ustaz, dia akn cakap pagar yang paling kuat datang dari diri sendiri. dalaman kita kuat, takkan lut punya la setan iblis jin tu nak ganggu. tp once broken, sgt senang jugak la dorang ganggu.

effect fizikal tu yg tak best. aku pon nak stadi pun susah. dalam seminggu mesti ada sehari 2 demam xlarat.

Untung pendinding standard ; lakukan ini :

~ berwudhu

~ baca al Fateha 1 X

~ baca al Ikhlas 3X  selepas baca , amik nafas dan tupkan di kedua dua tapak tangan dan sapukan keseluruh tubuh badan

~ baca al Falaq  3X sama dengan di atas

~ baca an Nas   3X sama dengan di atas

~ kemudian tutup mata , tarik nafas , baca ayatul kursi , kemudian buka mata dan hembuskan di kedua tapak tangan dan sapu di kesemua anggota badan ...

Selepas itu , kalau ada rasa panas badan tu atau apa apa kelainan , rasakan ajerlah .... sebab ini menunjukkan yang kawan tu ada dalam badan dan dia nak keluar ....panaasss ....
Jika ini berlaku maka pergilah jumpa perawat yang berkenan di hati ...