CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hantukiller

Daftar Perawat Islam

hantukiller posted on 28-9-2012 03:23 PM
kaedah zasst tu agak memenatkan, sekarang kurang guna, sebab badan dah tua, kene simpan tenaga.... ...

kenapa kaedah zasstt abg tom itu memenatkan?.... apa kaitan ngan tenaga?....

dah jumpa kaedah lain ka?... cerita lah sikit2 kalu sudi....

darkharis posted on 2-10-2012 04:18 PM
kenapa kaedah zasstt abg tom itu memenatkan?.... apa kaitan ngan tenaga?....

dah jumpa kaedah l ...

penat la bro, penat, sakit badan tuuuuuuu

hantukiller posted on 2-10-2012 04:19 PM
penat la bro, penat, sakit badan tuuuuuuu

penat camane tu?...tak leh nak imagine.....huhuhu

boleh imagine gini ka, kite beri/salur tenaga kita then lawan ngan jin2 itu? tu yg penat?......

kalu gitu nnt dah umur 70tahun dah tak leh zasstt lagi lah .... kang masa tu nak jalan pun tak dapat...

darkharis posted on 2-10-2012 04:24 PM
penat camane tu?...tak leh nak imagine.....huhuhu

boleh imagine gini ka, kite beri/salur tenaga ...

Ala, ko mana pernah tengok aku buat kerja mengezasst nih.... tu yg tak nampak dan tak dapat bayangkan

hantukiller posted on 2-10-2012 04:25 PM
Ala, ko mana pernah tengok aku buat kerja mengezasst nih.... tu yg tak nampak dan tak dapat bayang ...

tu yang nak tanya... sbb abg tom cakap penat tenaga?....

tu yg imagine lawan gi guna tenaga.... igtkan guna nurr je.....

susah amende nak bayang guna tenaga...... macam ultramanlah...kan ada bunyi nenong nenong bila lampu nyala tu.....

Follow Us
Tenaga yang digunakan telah di bahagi dua ... tu yang penat dan melelahkan ...

kenesep posted on 2-10-2012 04:36 PM
susah amende nak bayang guna tenaga...... macam ultramanlah...kan ada bunyi nenong nenong bila lampu ...

bergasak mcm ultraman gak ke?..... kira ada time penat lah....

agak menarik lah... ada penggunaan tenaga utk membunuh jin.... mgkn org2 biasa tak leh terpikir mcmana diaplikasikan.... org2 terpilih je dpt buat kalu gitu.... taknak buat ke kajian saintifik mcmane tenaga itu boleh membunuh.... sebab ada dengar kamera leh amik gambar cahaya yg ada badan kita.... ada badan org tu berwarna warni cahayanya, ada lain2 warna....

kalau boleh dibiarkan rahsia pun ok, mistik gitu.,....

sbb ada thread kat isu semasa pasal lampu kalimantang bernyala bila kesan penyakit kat pesakit tp akhirnya reporter korea detect kat kasut/selipar tu yg salurkan tenaga utk nyalakan lampu itu.... perawat tu mati2 menafikan

Kementrian kesihatan call aku, beritau aku tak leh daftar sebagai perawat islam, kalau nak daftar jugak, kene ada sekurangnya sijil kursus bawah darul.... apapalah yg dah diiktiraf.... hehe

Walau aku kata aku tak leh masuk bawah darul(bukan darul hantu), tapi pegawai tu kata kene ada jugak, sekurangnya dari jakim.... huhuhu

Kalau daftar bawah perawat bukan islam boleh kan????

hantukiller posted on 31-10-2012 05:18 PM
Kementrian kesihatan call aku, beritau aku tak leh daftar sebagai perawat islam, kalau nak daftar ju ...

Aiit.. cemana Org kementerian bleh berhubungan dgn wak? Wak dh submit application ke?

ThousandSwords posted on 31-10-2012 05:35 PM
Aiit.. cemana Org kementerian bleh berhubungan dgn wak? Wak dh submit application ke?

Dah, tapi minta diaorang buat pendaftaran dibawah perawat islam yg tak bernaung bawah darulsyifa'

Tu yg tak dapat tu... hehe

hantukiller posted on 31-10-2012 05:41 PM
Dah, tapi minta diaorang buat pendaftaran dibawah perawat islam yg tak bernaung bawah darulsyifa'
...

Oh.. orait.. dh faham. Kira sekarang ni pihak kementerian yg cuba meng kategori kan jenis rawatan ni x buat field study dulu la sblm keluarkan arahan. Mmg sempit gila la pengkategorian diorg.

cena diorg nk kategorikan rawatan selain dr Darul syifa... rawatan islamic..rawatan alternatif...
Sah sah la asal yg nk register tu bangsa Melayu otomatik akan masuk dlm sistem diorg sbgai rawatn Islam, kan? so nanti bila tiba nk di odit oleh jakim / peg syariah..trus pusat rwtn tu kene tutup psl x ikut 100% syariat. PAdahal pemohon dh declair itu bukn rwtn islamic, kan.

Herm.. ok aku dh fhm tuntutan yg x dpt dituntut oleh HK.. patut ler berangin.. baik x yah buat undang2 kalo x sesuai di folow..

So kalo diorg nk perawat alternatif serah diri utk mendaftar.. kene lah buat 1 kategori 'perawat 1 Malaysia' . sesapa x boleh kaco kecuali pak najib. heeee....

Kalau daftar perawat 1 Malaysia ada dapat elaun agaknya tak ?... sama macam YB YB tu ....
Rm 2 Ribu sebulan pun jadiklah ....
So first Rm1 Ribu kos pesakit adalah percuma ....

ThousandSwords posted on 31-10-2012 05:53 PM
Oh.. orait.. dh faham. Kira sekarang ni pihak kementerian yg cuba meng kategori kan jenis rawatan  ...

mungkin pihak kementerian tu dah survey kot...cam pasal pusat rawatan cakera alam tu,..menggunakan ayat dan nama perubatan islam terang terangan utk menipu,..
mungkin meng ketegorikan tu sekadar tertimoni @ rekod simpanan,bila ade pesakit dtg klinik,tp xsakit,dgn otomatik mereka call perawat2 ni utk membantu jika tiada kesibukan..sebab kalau perawat nak bantu semua jenis pesakit pelik dgn pelbagai dugaan..xterdayo do..,mungkin utk menyenangkan para perawat utk merawat pesakit dalam ketogori itu itu.
tp opsyen di tgn pesakit tu sendiri,nak berubat traditional atau alternatif..cam kencing manis,batu karang..dll

andaian dan pendapat saya je...

Hehehe, assalammualaikum TT... lama tak masuk lepak2 dlm MPS nih... Well, pada aku ar, kalau setakat perawat jenis kecil2an, tak perlulah nak berdaftar... Sebab biasanya kalau yg jenis merawat tak minta bayaran n ikhlas, takkan jadinya isu cabul dsb... Org ramai pun kena ar ada kesedaran... Kalau dah tgk pengamal perubatan tu lain mcm, blah je ar terus... Ni pendapat aku je ar... Sebab mcm mana nak mendifinasikan seseorang itu adalah pengamal perubatan? Sebagai contoh, andai kata aku ada ar sikit2 kemahiran utk merawat sihir2 kecil, dan aku hanya tolong sekadar atas dasar kasihan pada mangsa... Dan aku mmg tak minta duit, kecuali kalau mmg terpaksa beli @ cari barang2 tertentu utk tujuan pengubatan... itupun biasanya aku suruh wakil mangsa sendiri yg carikan barang2 tersebut... So, adakah aku juga dikira sebagai pengamal perubatan? Sedangkan aku bukan merawat semua org... hanya org2 tertentu sahaja (itupun yg aku yakin aku mampu usahakan, kalau kes berat, awal2 aku tolak cara baik)... Sekadar contoh je ar... huhuhu, peace no war...

DumBell posted on 1-11-2012 06:34 PM
mungkin pihak kementerian tu dah survey kot...cam pasal pusat rawatan cakera alam tu,..menggunakan ...

rasanya depa tak servay, malah kalau daftar perawat islam, depa hanya rujuk pada jakim jek atau pusat rawatan yg dah diiktirafnya...

budakgraphic posted on 2-11-2012 02:37 PM
Hehehe, assalammualaikum TT... lama tak masuk lepak2 dlm MPS nih... Well, pada aku ar, kalau setakat ...

kalau ikut paper tu, semua kategori, tak kira sambilan atau apapun, asal merawat je, kene daftar....

kalau gitu, ko pun kene daftar gak tu

tapi jangan takut, lum kuatkuasa lagi ni

hantukiller posted on 2-11-2012 04:27 PM
kalau ikut paper tu, semua kategori, tak kira sambilan atau apapun, asal merawat je, kene daftar.. ...

Ngahaha, kalau dah kena daftar, nmpk gayanya kena ar letak harga lepas nih... huhuhu...

budakgraphic posted on 2-11-2012 02:37 PM
Hehehe, assalammualaikum TT... lama tak masuk lepak2 dlm MPS nih... Well, pada aku ar, kalau setakat ...

betul juga pendapat bg tu,
dan welkambak to mps...

hantukiller posted on 2-11-2012 04:27 PM
kalau ikut paper tu, semua kategori, tak kira sambilan atau apapun, asal merawat je, kene daftar.. ...

huhuhu...lau camtu xboleh nak kata ape-ape le,..