CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: peningpala

Tertekan sangat ni.

peningpala posted on 22-9-2012 08:23 PM
Untung la kalau ahli keluarga ada menolong tapi saya ni semuanya sendiri maklumlah dari golongan ora ...

uit. saye and husband kawen pun xde sape tolong. kami usaha sendiri je. serius wa cakap lu. duit hantaran hubby kasik, seme aku kasik kat mak ayah aku. derang guna duit tu untk byr duit katering. tu pun ada yg drg kena top up. tp derang mmg xmintak la kat aku, psl derang yg nak tambah sendiri. tp basically mmg cukup la duit hantaran laki aku kasik tu.
pastu make up2 aku bagai, door gift aku bagai, aku nyer set bilik tido bagai, itu seme duit akuuu. bukan duit laki aku. pasal ape? pasal majlis tu kat umah mak ayah aku. sah2 la semua tu utk kegunaan aku. baju2 utk side aku seme aku settlekan. so aku duit salam side aku, mmg aku xamik. seme aku kasik mak aku.memula aku rs cam x adil gak. tp memikirkan mak ayah aku byk jugak tambah2 sket utk majlis aku, aku dgn ikhlas kasik derang semua tu.pasal tu derang xde minta aku apa2. siap tanya kalau aku xcukup duit lagi.

utk bertandang side laki aku, br laki aku tanggung seme. kira cam, aku tanggung majlis aku, die tanggung majlis die. die pun sama la. katering bagai. lagi la kesian. die je bayar sorang. mmg mak bapak tak tolong pun. duit doorgidt belah laki aku pun laki aku tanggung seme. so disebabkan laki aku tanggung semua yg utk majlis bertandang kat side die, so duit salam,seme mak bapak die kasik die. pasal derang xsumbangkan apa2.

so dlm kes ko nie aku rs. apedehalll ko plak nak tanggung seme. ni belum kawen dh mcm2 dah kawen, lagik la haru. kalau aku, yg jaat nie. aku ugut putus je. hah baru die tau camne. suka2 ati nak demand macam2. lainlah kalau ko nie mmg keje jadi chairman ke, hah bleh la nak demand mcm2.

sennag cite. ko g diskus balik ngan bakal bini ko ni. apedehalll ko tanggung seme.dh tu die tanggung ape???
ko kena pk, pas kawen lagi byk duit nak pakai woooo. serius. lagi byk. majlis kawen tu gah nyer sehari je. pastu xde dah.
sekian.

tt dh buat loan dh pong...kekdah nye, biar papa asal bergaya....cincin nikah pon rm1200..haku nye gelang nikah pon x gitu  ..kite sama2 doakan tt xda masalah kewangan pas kawen

Aku kawen dulu pn, laki aku cma bg duit hntaran yg dh dtetepkn ms bertnng ja..
Duit tu lah aku gna utk pelamin, kndr & segala kelengkapan lain...yg xckup aku + ngn duit aku sndr...
Kendr sblh laki aku PIL aku berbesar ati nk sponsor mmndgkn anak diorg dh sediakan duit hntaran..
lgpn laki aku br keja 2 thn mn nk cekau duit byk2..(tp boros ble thn gak ms tu)
So xder la isu laki aku kena bergolak gadai segala bagai...hehhehe...
Kalau kawen pastu lps kawen, laki keja byr htg tension gk woooiiiii....

Jgn lps kawen ko buka thread baru dh la TT...

problem solved..case closed..selamat pengantin baru in advance TT..selamat melayari alam rumahtangga yang penuh pancaroba..jangan gaduh2 laki bini yek..ayat aku cam aku dah kawen je

apa2 pon...selamat pengantin baru...selamat menempuh alam rumah tangga...semoga rezeki bertambah2...

Follow Us
peningpala posted on 29-9-2012 01:02 PM
Laptop biasa pun leh wat program juga cuma perlahan tahap siput je . Kalau laptop programming y ...

Baguslah dah selesai. Insha Allah dgn niat yg baik & betul, semoga bertambah murah rezeki u. Bumi Allah ni luas. Man Jadda wa Jada

peningpala posted on 28-9-2012 11:17 PM
Saya sebenarnya ada kereta kelisa ( secondhand tahun dah lupa dan dah habis bayar  ). Laptop pu ...

ayat2 positif mcm ayat2 dlm novel.
ye.. good luck sebab ko mmg perlukan banyak luck.

pesanan ikhlas wp ko pandang tak ikhlas. jangan bagi bini mengandung dulu. settlekan hutang kawen tu dulu.
makan sorang tak sama dgn makan berdua.
makan berdua tak sama dgn makan bertiga.

susah lah nak explain sebab ada orang tgh berbunga2 nak menikmati malam pertama.

nanti dah kawen.. baca balik ye pesanan ini.

Rate

1

tim87 posted on 2-10-2012 05:12 PM
tt dh buat loan dh pong...kekdah nye, biar papa asal bergaya....cincin nikah pon rm1200..haku nye ge ...

ada ke orang berdoa nak jadi miskin?

Hana posted on 5-10-2012 09:31 AM
ada ke orang berdoa nak jadi miskin?

bkn suh tt berdoa jadi miskin..tapi kite same2 doa tt xda masalah kewangan pas kawen..sbb org kan kata klu meminjam nnt byk prob pas kawen, hrp tt x kena

peningpala posted on 28-9-2012 08:55 PM
Berkorban apa sahaja janji tidak menyusahkan orang terutamanya ahli keluarga. Jika perkahwinan ini d ...

ishh..mak bapak aku orang susah juga..
Masa aku kawin 9 thn lepas, bapak aku minta 6k.. terkejut laki aku tau.

Itu, utk belanja kenduri, yg lain mak aku tak kisah pun..
Nak pelamin cantik ker, nak mak andam vogue ker..nak door gift gempak ker, nak katil baru ker..
mak aku suh kami settle sendiri.
mak aku kata, tak de duit, buat cara tak de duit, jgn nak membazir..

Tapi, bapak aku minta 6k ada sbb..
masa hari kami balik umah kami, bapak aku bagi 2k.
Dia cakap, dia cuma guna 4k ajer.. balance, utk aku mulakan hidup baru..
Mak bapak aku tak mau kami meminjam2..
sbb, baru kawin, lagi byk nak pakai duit....

Alhamdulillah, kami pun mmg tak de buat loan utk kawin.
kalau duit tak cukup, buat yg simple ajer..
naper nak bersusah payah utk benda yg tak perlu
Utk puaskan hati org?

tartnenas posted on 2-10-2012 12:58 PM
uit. saye and husband kawen pun xde sape tolong. kami usaha sendiri je. serius wa cakap lu. duit h ...

Uit..citer uolls sama la ngan iolls..cume duit kaut yg mak i kaut tu dia ada bg sikit kt iols buat beli katil baru kt rumah sendiri katanya..tp iols x terus g beli katil..guna duit tu beli brg2 dapur n other survival items utk mulakan hidup berkeluarga.pas anak sorang baru iols beli katil.. Alhamdulillah xde bebanan hutang..semuanya cash n ikut kemampuan..

uolss... TT kawen bile??? mgu ni ker???

jom la kite g... nak memeriahkan majlis... nk tgk gak set katil bilik pengantin theyolsss..hikhikhhikhihkhh

TT selamat pengantin baru...semoga berbahagia hingga ke hujung nyawa...

Saya kahwin pada 11.11.12 . Sebulan lagi... Terima kasih pada yang memberi komen.

peningpala posted on 12-10-2012 12:31 PM
Saya kahwin pada 11.11.12 . Sebulan lagi... Terima kasih pada yang memberi komen.

oowhhh.... cm td nampk kate lg 2mgu ke ape... tu pk nk kwen dah ke sbb bace kat post TT dulu nk kwen bulan NOV... kot la d percepat2kan bulan OKT ker?hihihih....

thniah n selamat pengantin baru... jgn lupe hupdate cite pas kawen...ekekekekekeke

fiezameysekali posted on 12-10-2012 12:37 PM
oowhhh.... cm td nampk kate lg 2mgu ke ape... tu pk nk kwen dah ke sbb bace kat post TT dulu nk kw ...

Insya-Allah saya akan update. Terima Kasih.

pada pendapat sy baik bincang semula dgn famili belah prpn..terutama bakal isteri tur..klu dah kate sesama susah patut kena sedar lar diri tur...jgn nak mintak hantaran berlebihan dr yg sepatutnyer...rm8k pun dh ckp kecuali klu dia bercadang nak wat besar2an..satu lg awak tu jgn lemah sgt ikutkan aje kehendak belah bakal isteri tu..kena berkeras skit ni melibatkan masa dpn korang nanti...tak perlular nak pinjam bagai kat zakat ker ape ker. sy dl pun kawin camtu..adik beradik sibuk suh mintak hantaran sampai 10k..sy wat dek jer coz bakal suami ms tu cume mampu bg 8k...lama2 diorang diam jer..org sedap ckp yg sakit kite suami isteri nanti nak byr hutang piutang..silap2 leh gaduh.

Salam kepada semua,

Masa begitu cepat berlalu. Majlis saya selamat berlangsung dan saya telah pun bergelar sang suami. Sepanjang tempoh ini memang tiada apa2 masalah. Sekarang masih lagi duduk di rumah mertua cuma singgah kejap2 di rumah sendiri untuk buat apa2 kerja yang patut dan juga online internet. Nasib baiklah pada hari majlis tersebut tiada hujan yang turun seperti mana pada hari2 yang lain. Terima kasih pada yang memberi nasihat dan komen di dalam thread saya ini. Doakan saya bahagia. Terima kasih sekali lagi.

tahniah TT, selamat pengantin baru & semoga bahagia berpanjangan..
semoga rezeki lebatt lps kahwin..

mak cik aku ank dato tau org besar perak. pak cik aku sediakn 20k. tgk2 hntaran 5k jee.. wuuuu..baiknya besan tok aku.. persalinan hadiah langkah bendul ape pon xde.belah laki xde sanding2.   

ape pon tahniah la pengantin