CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sahamboi

sedih aku keje company islam & kepunyaan melayu

tupai posted on 14-9-2012 10:43 AM
I dah penah keje dgn co melayu & di kelilingi org melayu, cina & now my bos & colleague is mat saleh ...

yesss...saya pernah melalui pengalaman ini...

No good or bad race
Only good or bad people

laaa baru tau ka...projek 1 jota pun kompeni melayu sub ke kompeni cina..amik untung atas angin katanya

KIM.mafia posted on 13-9-2012 10:43 PM
meh nak citer sket

i penah keje kampeni melayu 2x

kalau aku tak sanggup dipergunakan oleh cina....

cmf_herrhughie posted on 13-9-2012 10:44 PM
setuju utk bantu sesiapa yg lemah...tapi bukan fokus kpd suatu kaum..mmg tak sihat dan tak membawa p ...

i do agree with ur statement, wlaupun aku melayu, mmg ade stengah melayu tak boleh diharap, kawan aku chinese, pnah tlong member aku yg melayu, last2 member aku yg melayu tu lesap trus cam tu bawak lari duit...

aku rasa NEP tu mmg dah tak implement dah, tp kesan NEP tu trbawak2 smpai sekarang....

cmf_herrhughie posted on 13-9-2012 10:44 PM
setuju utk bantu sesiapa yg lemah...tapi bukan fokus kpd suatu kaum..mmg tak sihat dan tak membawa p ...

nak hapsukan kuota-kuota ni hak keistimewaan bumi...hapuskanlah sekolah cina juga baru adil...apa ingat cina tak der tongkat ke??? lagi besar tongkat ada.......

Follow Us
noor2 posted on 13-9-2012 10:56 PM
ada kebaikan ada keburukan keje dgn kompeni melayu n cina..

dgn cina sampai kesudah la ko diperku ...

aku sokong...dulu aku ada sembang ngan mamat india kerja company cina pun tak boleh tahan racist katanya....kalau aku lah gaji banyak ..bonus paling tinggi tapi kalau aku digunakan jadi kuli tangkap projek untuk tauke bagi kat tauke cina ni..rasa aku mcm tak der maruah....lebih baik aku bukak company aku sendiri.....

no.20 posted on 14-9-2012 10:49 AM
ye sama....

pernah keje ngan kampeni melayu kat kg baru, kedekut nak mampus....time keje jawab  ...

hahhahaa....jarang aku dengar company cina yg tak kesah pekerja datang lambat, nak solat bila2 masa.......

mat_jenin posted on 14-9-2012 11:53 AM
hahhahaa....jarang aku dengar company cina yg tak kesah pekerja datang lambat, nak solat bila2 mas ...

kampeni aku keja la tu...ceo tak kisah langsung....janji keja siap je....

mat_jenin posted on 14-9-2012 11:48 AM
aku sokong...dulu aku ada sembang ngan mamat india kerja company cina pun tak boleh tahan racist k ...

tau tak pe...dah banyak berlaku depan mata...bos memangla baik...tp baik selagi kita mampu dan selagi dia rasa kita boleh diperkuda dan diperkulikan

mat_jenin posted on 14-9-2012 05:53 AM
hahhahaa....jarang aku dengar company cina yg tak kesah pekerja datang lambat, nak solat bila2 mas ...

ada..
compy kaka mcm gini..
selamba je pekeja dtg lambat..masuk kol 9.30 or 10.
kol 1 rehat..
kol 2..balik ke meja kejap..pastu naik atas..solat sampai 2 lebih
kang kol 4.30 naik atas lagi solat smpai kol 5..
kol 6 org lain punch card balik..
derang yg lambat wat muka selamba stay 5,10 minit..utk cover dtg lambat tadi.

boss n wife dia ..kesah sebetulnya
tapi derang tak tegas..
so memasing naik lemak.

Syukur , ada umNGOK yg membela nasib umah melayu sejak merdeka he heee

3 perkara yang aku takan akan minta orang melayu buat dan lebih percayakan kan cina buat..1-Repair kereta  2-Repair barang letrik 3- buat rumah/renovate..buat kitchen cabinet,pasang tile...etc..

aku penah bagi keje kat umah ni melayu buat..hampeh...tiles x elok, air bertakung, asik tangguh2, barang x sampai la ape la, dia dh siap gi medan jalan2 dengan family.....
sumenye diserahkan pada kuli dia, dia takde nak memerhati..
nak kata ape, mak aku dh setelkan RM70k untuk renovate...last2 mcm ni...

akhirnya, cina buat....kulinya walaupon indon, tepati masa dan on time, siap!
aku berpuas hati dan sume perfect....
ade melayu yang ok tapi susah sangat nak cari..

tu pasal orang lebih percaya kaum lain walaupon harga agak mahal, tapi perfect!

kes adik aku ni..dia keje kt hotel..dia kerani gaji rm650..bangla housekeeping..gaji rm2000..aku ckp kt adik aku..bangla ni rajin keje..sbb tu dpt gaji bnyk..ko keje asyik ponteng..sbb tu gaji ko bnyk tu..tp melayu mmg kedekut...contohnya duit raya..kt ofis aku ni bos2 takde pun bg duit raya kt aku atau anak2 aku..yg exec2 pun sama..tp adala 1-2 org exec yg bagi duit raya kt anak aku..aku ni kira kuli jer..berbeza dgn raya cina..bila raya cina husband aku bw blk angpow bnyk utk anak2 aku..semua kwn2 ofis bg tak kira level..itulah bezanya melayu dan cina..

cina ni rajin bekerja..kalau dia pecaya kt kita tak kiralah bangsa apa pun mmg dia akan pecaya 100%..melayu ni lain..kena kipas dan kena pandai bodek..kwn aku nak renovate rumah..si kontraktor melayu ni hari2 dtg merayu2 mintak bg kt dia..kwn aku pun kesianla kt dia..niat nak tlg semasa melayu @ islam..last2 dia buat ta*k kt kwn aku..tipu duit..renovate rumah sampai 200K..6 bln tak siap2..pastu maki2 kwn aku...tiap2 bln mesti duit kena masuk dlm akaun dia..duit pekerja indon tak byr..songlap batu marmar..tipu gred..mcm2 la...itulah melayu.. Last edited by mamapea on 14-9-2012 12:23 PM

aku pula dulu lah bapak aku wat rumah ngan kontraktor cina pun kena tipu, jiran aku wat ubah suai rumah ngan kontraktor cina pun dia ada compliant...tak puas hati, pekerja-pekerja cina duk lepak sambil buka air cond lagik, depa tu buar major renovation sampai duk sewa rumah lain...jiran aku belakang buat renovation ngan org melayu pun ok jugak.......

yg aku hati2 nak deal ngan cina yg banyak taktik dan agenda halus ni repair kereta......renovation rumah..... nak menipu lagik bijak...

carold posted on 14-9-2012 12:05 PM
ada..
compy kaka mcm gini..
selamba je pekeja dtg lambat..masuk kol 9.30 or 10.

ic aku ingat time managment company cina bagus sangat.........

Thread melayu mengutuk melayu.
Yang mengutuk ni semua melayu yang perfect atau melayu mithali gitu

oni313 posted on 14-9-2012 11:42 AM
i do agree with ur statement, wlaupun aku melayu, mmg ade stengah melayu tak boleh diharap, kawan  ...

and ada juga segelintir cina yg tak boleh diharap n menipu melayu dalam busniss...jika org melayu  buat busniss mereka tahulah mcm mana nak hidup nak cari pembekal dan rantaian perniagaan yg dikuasai oleh org cina..ada yg kene beli pada harga kos yg mahal ....ada yg meniru busniss melayu macam kes kicap, nak wat rojak pun guna nama mak bee juga ...rojak mak bee yg ori dan melayu tu dari utara.....

melayu perfect ni kalau meninggal tau jugak cari org melayu nak uruskan a to z kah kah kah