CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sahamboi

sedih aku keje company islam & kepunyaan melayu

TT inilah dikatakan orang pembelut bangsa dan Ugama..... lagi pun meke tahu tiap2 hari Jumaat orang Islam akan minta ampunkan dosa2 meke, siap minta bagi pertolongan lagi......

zaman dah berubah,
dulu kita tengok kedai kedai cina, pekerja2 Melayu selalu kena rujuk supervisor Cina ,
Kashier mesti org Cina.
Skang i pi kat kedai spare parts auto, elektronik, kedai stasioner,apbila i tanya tentang harga, teknikal,
pekerja Cina kena refer pekerja Melayu,

kontraktor yg buat renovation utk rumah saya, pekerja Bangla sumua kena rujuk supervisor Melayu.
I tanya tokeh Cina kontraktor tentang supervisor Melayu tu, dia puai hati tentang kebolehan kerja,
cuma satu, dia tak boleh tahan bila mai musim kenduri, musim tengkujuh slalu ambik cuti.

Makcik ai keje company melayu tp besalah, asik berhutang ja, lps tu kebajikan xde, suka cari pasal n bla3 la yg negatif, now alhamdulillah makcik ai dapat keje lain lg better dari dlu dgn company cina. Company cina tu sangat memberi kepercayaan kepada makcik ai dan lebih menghargai kerja2 makcik ai.

Uolls xpayah la nk pk sangat masalah manusia lain. Deolls punya masalah pandai2 la deolls sendiri pk. Bkn xnak tlg. Dah mmg banyak. Melayu (xsemua, sebilangan) kalau buat bisnes mcm harommmm ja. Ai pon menyampah.

Sbg contoh tu, ai order puding, mcm harommmm ja, puding beli sekotak xsampai seploh hengget bancuh2 tuang dalam acuan lepas tu x ikut kehendak ai lepas tu jual kat ai rm45? Mcm setan x? Ai dapat2 jd apa? Jd hancorrrr...
(Hahaha, motip cite puding masuk skali? Ni maknanya contoh melayu berniaga)

mai aku nk citer kat ko..laki aku keje ngan kontraktor melayu..mmg bagus la...dia pun jrg ada kat umah.keje mcm org giler..yg org lain suh outstation sket,mcm2 alasan..tp ape yg dia dpt???naik gaji sket nak banding ngan org2 yg tanak outstation..adil ke cmtu?org melayu ni jarang nak appreciate org..pastu bila ada sub kon yg keje skali ngan laki aku,slalu nyelap..suh wt keje,dok tangguh2...bile suh setel mggu tu gak,takleh balik ujung mggu tu,mula2 ckp ok,tp bila cal ujung mggu,dh ada kat umah..cmne melayu nak maju?

TT racist

aku ada suruh mamat melayu pasang ekon kat kedai aku.

habis banjir satu kedai sebab paip pasang tak betul.

panggey repair... senyap...

mlm kemarin fusebox rosak, panggey melayu dtg repair.
fusebox ok, tapi ada poin yg tak ada api pulak, panggey repair, senyap.

elok la  panggey cina kalau macam ini.

TT baru tau ker???

Follow Us
KIM.mafia posted on 13-9-2012 10:43 PM
meh nak citer sket

i penah keje kampeni melayu 2x

yess....

ai setujukkk sangat dengan pendapat u....

elnor_81 posted on 14-9-2012 08:13 AM
mai aku nk citer kat ko..laki aku keje ngan kontraktor melayu..mmg bagus la...dia pun jrg ada kat um ...

nak tambah sikit cerita u..

bila keje kat kompeni melayu dan kebanyakan nya melayu, pekerja melayu yang rajin akan di back stab oleh pekerja melayu yang lain sebab pangkat dan gaji....

nama pemilik dpt komisen........tu yg penting..........

satu lagi topik meleis tersentap tak tentu hala... dude, ko dok kat mesia hoccay... atau ko ni pendatang dari kemboja timur tengah? macam tak tau lak cara meleis caprut bekerja.... hapa punya topik to diskas laaaaa.....

leylapple posted on 14-9-2012 08:25 AM
nak tambah sikit cerita u..

bila keje kat kompeni melayu dan kebanyakan nya melayu, pekerja mel ...

betul2!!sian gak ke laki aku tu...sme gak la keje dlm gomen ni..kat skolah aku tu,org keje/komited,takde pun dipandang..yg dipandang hanyalah org2 yg pandang mengipas/mengekon....ni la realitinya...

elnor_81 posted on 14-9-2012 08:33 AM
betul2!!sian gak ke laki aku tu...sme gak la keje dlm gomen ni..kat skolah aku tu,org keje/komited ...

ha~

aku malas nak cakap kes kipas nie..

tapi aku rasalah, mmg sinonim dgn org melayu lah adat kipas mengipas nie....kalo makin kuat kipas, makin lajulah kenaikan pangkat dan gaji...

org yang perform, dianggap saingan pulak....samada kepada majikan atau peer colleague...pelik kan?

pattnya majikan bersyukur dapat pekerja yang blh buat byk benda dan tarik projek....

agaknya sebab dulu diorang buat mcm tu, then pikir org akan buat kat diorang kut????

leylapple posted on 14-9-2012 08:36 AM
ha~

aku malas nak cakap kes kipas nie..

macam mana nak maju cmtu?mcm aku mmg tak pandai nak mengipas2 ni..aku tau keje aku setel...lantak la nk kata apa pun...tp bila kita wt keje betul2,org kata..ala..nak bodek la tu..pdhal dh keje aku kan...sme cm kes laki aku tu..org suh g outstation,dia pegi..bila sebulan kuar,balik opis org dok kata bes la keje luar..masyuk...kitorg gak dok opis..hello!!yg korang tanak kuar tu pehal...pastu tak puas ati sbb elaun laki aku masuk lebih bulan tu diorang lak tak masuk byk..tak ke ngok namanya??pttla zaman blaja dulu,prof aku ckp melayu ni bijak..ramai ada Phd...mmg la..perangai hasad dengki!

Nampaknya.. it is a tragedy to be a Malay

hanya ameno penyelamat melayu
...pasrah...

MissNigga posted on 13-9-2012 10:22 PM
org melayu tak reti wat kerja.. pasai tu, boss uols kasi tender kat kaum lain

mmg betul tu..... tak ramai orang melayu yg serius bila diberikan projek. itu sbbnya org2 kaya melayu nie cari org lain dr kaum yg lain juga.

lepas tu org melayu pun ramai yg belit org melayu sendiri. mcm mana...?

perlu ke beza2 kan ikut kaum?

kalau dlm minda dah tersemat semua tu rakyat malaysia, takkan terasa atau terperasan kerja company melayu islam tp vendors semua cina.

tak kisah la vendors tu chinese ke indians ke malays ke, yg penting bukannya kita bagi projek bulat2 kat rakyat negara lain. sama2 lah naikkan martabat negara sendiri.

yg penting, hasil kerja tu, berguna ke tak. boleh ikut budget dan timeline yg dipersetujui dlm kontrak ke tak.
kalau rakyat malaysia sendiri tak mampu, tak salah pun nak open the bid to companies from other countries, after all, SEMUA MAKHLUK kat alam fana ni, CIPTAAN ALLAH SWT jugak. bukan ada tuhan lain cipta kaum / bangsa lain2.

bukak lah mata & minda.

Al Lebam posted on 14-9-2012 08:43 AM
Nampaknya.. it is a tragedy to be a Malay

nope...

it's a tragedy if u r surrounding by a 'non valued' malays

cmne nk tolong melayu....melayu pn ske menipu melayu...dengki2 la...
cube tgk cine bisness...sebelah bengkel kete...sebelah kedai aksesori..elok jer derang...
biasenye klu melayu rasenye dah lame bercekau....

Yang ramai melayu kondem bangsa sendiri kat siniadalah  spesis terancam sebab perangai tak macam melayu lain . Bagus .. bagus..