CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sahamboi

sedih aku keje company islam & kepunyaan melayu

Yang ramai melayu kondem bangsa sendiri kat siniadalah  spesis terancam sebab perangai tak macam melayu lain . Bagus .. bagus..

Melayu..yang selalu LAYU

orang melayu baru mewah sikit hidung dah sampai ke langit adik beradik pun dah tak pandang macam sial

yg aku biasa peratikan sesetengah orang melayu ni tak berdisiplin, tak kompeten, less industrious berbanding kaum cina, kuat berangan pastu nak cepat kaya dengan cara mudah, very poor time & financial management, selalu mendatangkan masalah... in the end komplen tak puas ati, pastu semua orang disalahkan, kecuali diri sendiri... and someday kalau orang melayu hilang kuasa politik kat malaysia ni, don't blame others because, you sow what you reap...

perluke benang ni kt sini....

totokreturn posted on 14-9-2012 01:57 AM
sapa kata orang melayu tak perlukan tongkat lagik....??? orang2 melayu CI nih masih perlukan tongk ...

wakakakakaka
betul tu totok..kwn2 aku yg dlm line bisnes bila sokong gomen
sbb apa? sbb cari makan katanya..kena la sokong
makan minum diorg semua anugerah gomen
tapi bab sesapa bagus ke tak tu aku tengok sama je dh semua

Follow Us
totokreturn posted on 14-9-2012 02:09 AM
company melayu yg berjaya dan prihatin adlah company melayu yg naik dengan usaha sendiri... yg perit ...

yg ni pun aku setuju..aku perhati kan org cina/india klu ada kat top mgmt akan bwk org dia naik sama
regardless psl merit semua ni
org melayu je yg klu kat atas akan buat bodo & tak kisah psl org bwh
lagi kondem ada la

KIM.mafia posted on 13-9-2012 10:48 PM
i dah bosan bg job kat melayu especially kengkawan
dah bg peluang depa buat taik
bila x bg pelua ...

garangnya kakak.kim...

chandrahusin posted on 14-9-2012 10:27 AM
yg ni pun aku setuju..aku perhati kan org cina/india klu ada kat top mgmt akan bwk org dia naik sa ...

itulah realiti kehidupan melayu.....

chandrahusin posted on 14-9-2012 10:22 AM
wakakakakaka
betul tu totok..kwn2 aku yg dlm line bisnes bila sokong gomen
sbb apa? sbb cari mak ...

kawan2 yg line bisnes sebenar nih.. dorang 2-2 sapu.... nak hidup berniaga... kat sana dia cakap betul.. kat belah sinun pun dia sokong gak... tapi ramai ahli2 pernaiga nih lebih cenderung pada pembangkang bila dilihat sekarang nih... sebab mereka dah tahu meniaga ngan BN untung semakin kecik sebab kena jolok kuat sangat.....

cuma yg bisnes korek longkang.. tebas rumput tepi jalan, buat t shirt parti, gantung bendera jerk yg gigih hidup mati, ajal maut ditangan UMNO...

me and spouse malay.. both of us keje ngan co. chinese and being surrounded by all races.. if you work hard, of course they will appreciate you.. my spouse pun ada buat freelance and ada gak chinese co. yg bg project kat dia.. I selalu pesan supaya buat betoi2 utk gain trust dr customer tak kira la dari bangsa mana sekalipun..but then of course melayu yg keje keras susah nak cari makan sbb adanya2 co.2 melayu yg haprak yg membuatkan org susah nak percaya dgn melayu.. tak semua org melayu tak boleh di harap dan sengal... byk jer melayu yg bijak2 esp kat dlm CI ni kan...

I dah penah keje dgn co melayu & di kelilingi org melayu, cina & now my bos & colleague is mat saleh...bg I semua ade peel masing2..ade pro & kon....tp one thing yg I realised....keje co melayu..even I put all my effort there xde appreciation langsung..xde self development langsung but then I keje dgn co yg 90% chinese...every single effort yg I buat mmg worth...& they make me a better person...I learned a lot...now I keje dgn mat saleh...also very helpful in term of my self development...environment totally diff...conslusion for myself...even I malay tp I lagi comfort working with non malay....

RE: sedih aku keje company islam & kepunyaan melayu

KIM.mafia posted on 13-9-2012 10:43 PM
meh nak citer sket

i penah keje kampeni melayu 2x

"p/s:kalau u dah x suka dgn keje u, buat ape nak stay?berambus dr c2 n cari peluang yg lebih cerah.drpd dok komplen kehulu kehilir ingat bos u nak amik port ke bila u blah"

part ni aku setuju.... jangan harap boss promotekan diri kita,,kita kena promote diri sendiri....

tak suka cara bos?  sama ada sabar,,,,atau blah cari keje lain....nak ngomel tapi keje kat situ,,dok keje gomen aa...isshh gomen gak yang kena...sian org keje gomen ekk....hehehe

KIM.mafia posted on 13-9-2012 10:43 PM
meh nak citer sket

i penah keje kampeni melayu 2x

ye sama....

pernah keje ngan kampeni melayu kat kg baru, kedekut nak mampus....time keje jawab henpon personal pun bos dah lalu lalang 40x....time lunch ada bunyi loceng hahaha mcm kat sekolah.....time lunch gak kena solat zohor sekali....takde kompromi langsung kalau masuk lunch lmbt sket ke apa....

bonus jgn harap.....top management kejenya amik advance & dapat bonus (saya kat finance so tau la depa byk amik duit), so duit belen2 utk kuli2 kat bawah ni dah takde la....

keje kampeni cina, masuk lmbt pun tak kisah, nak kuar makan kul baper pun takpe...kuar solat bila2 masa pun takpe...diorg tak provide surau tapi gi solat kat building ni....bonus mmg ada tetiap thn alhamdulillah, last yr punya bonus 10 bulan, alhamdulillah.....henpon allowance, insuran selain socso....ceo mmg tak amik bonus sesen pun....gaji dia pun tak naik baper thn dah....tapi gaji staff tiap2 thn naik.....

Ni ali baba kot? ..................................

memang serik berurusan dengan melayu nih...

dah betul2 serik tahap gaban..

manjang kena tipu..hampeh betul..

cina pun menipu juga tapi taklah macam melayu menipu boleh buat selamba jer duit kita tu macam habah dia punya..

saja nak luah perasaan dalam ni apa yang dah terjadi..

milo_888 posted on 14-9-2012 12:07 AM
Tgk iklan kat tv... Berapa banyak iklan muka melayu pakai tudung sekarang... Dalam cina2 ni menyampah dgn melayu pandai dorang kaut duit melayu iklan mcm2... Ada nampak iklan tamil kat tv sekarang? Purchase power among Indians takde so tak perlu.. melayu2 bangga sangat org buat iklan pmpn pakai tudung konon2 cina hormat n sokong sensitivity melayu.. Padahal dah kena beli...

Tgk la iklan shampoo tapi model pakai tudung... Boleh je amik model sexy tayang rambut tapi awek tudung jgk dorang pilih...
Kena beli ke apa ke, bagus jugak iklan Pantene ni buat begini... Nak x nak, kampeni2 Cina ni kena menambat hati Melayu Islam gak.. Dan betterlah dgn cara begini (mempromosikan penutupan aurat)  dpd tayang yg seksi menjolok mata & hati..

Betoi bro...aku pun heran....

Tapi lama2 baru aku tau...melayu segan nk mkn rasuah sesama bangsa jadi rela bg kat cina..kurang sikit malunya..

Sofar income company aku untuk 2011/2012 semuanya melayu kecuali ada satu company dari taiwan.

So 95% income from Melayu.

AKu takder masalah deal dengan melayu....

btw aku in
- web development
- broadcasting
- livestreaming
- training programming to govt agencies/ private

Maybe aku deal ngan melayu yg pemikirannya modern....takder pun mintak mintak benda benda pelik.,..takat belanja makanm, golf, buat tournament itu benda biasalah...diorang mintak service yg supply itu jalan seperti dalam spec..dah itu aja

awat tak komplen coach bola malaysia x bagi kat melayu ja....