CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 3355|Reply: 20

Astro punyer HAL lagi...

Salams sumer forummers...

Korang sure tau pasal Astro Mustika HD kan? Just nak tny kot2 korang perasan tak yg citer kat Astro Bella yg telenovella ker aper ker... masa citer tu kat Astro Bella... Astro Mustika HD pun ada citer tu gak pada masa yg sama...

Bg pendapat aku... apakah motip wat mustika HD tu...??  Apa laa salahnyer bukak citer Filem Melayu lama ker... at least citer P.Ramlee ker... Filem2 Cathay Keris tu ker... best gak melayan... ni kalu dah dua2 channel dok tayang citer sama... aper kejad??

Korang camner lak?

Diorang terlepas pandang tu ...

biasalah tu med....udah takder modal filem baru.....depa akan pusing citer yg sama gak...tingat sebelum ada Mustika warna ke haper....ada satu channel tu mmg selalu tayang citer2 lama....so drpd bagi pree...ada lebey baik depa cipta channel berbayar....tak ke haramjadah namanya tuh...

rdzaccess posted on 13-9-2012 01:17 AM
Diorang terlepas pandang tu ...

astro terlepas pandang??...heheheheheh.....depa sengaja je tu.....

Astro mana ada idea nak tambah program lagi...so dia ulang tayang je laa... tayang channel sana sikit, channel sini sikit...kemudian canang pada pelanggan yang diaorang hebat... banyak channel on air... piirah... Nak buat camne, inilah akibat tiada saingan...diaorang boleh buat ikut suka depa...

Sekarang ni kan ada siaran TV yang guna satelite ....
Ni nak melawat saudara ker atau nak tengok TV di rumah dia ?

Follow Us
tu la. perasan gak. pelik betol la dorang ni. tau nak untung je.

ASTRO?? Pe pendapat korang?

aku baru je langgan astro atas sebab aku nak clear je tgk tv..xlanggan pe2 pon..aku amek basic tapi aku xpuas ati bila cara pemasangan die..macam malas je nak install..masa die pasang tu lak, aku keje..yg ada umah lak..nenek aku..orang tua mana laa reti nak komplain2 ni..pe pendapat korang???

nape? orang astrok tu da pasang jadi camne? astrok ni pandai cekik darah je. umah aku takde astro. kiki

awat tak amek njoi saja...bayaq sekali saja lepas tuh free...tapi channel tv media prima takdak la

kehebatan ASTRO...sekarang kita bayar bulanan untuk melihat iklan barangan, Bank....

aku dh 3 tahun potong astro....cantik jek siaran tb...aku klip dawai halus jek kat punat area bakang tb tuh....muahahahahahahaaaa

Hehehe pasal ASTRO lagi....kenapa ko tak suruh dia pasang mse ko cuti ? apa la ko ni...

Dh tu x puas ati diorg pasang...aku rse la ko g servis centre astro...wat laa komplen

nnt diorg dtg umah ko, adjust balik ....aku dh pnh wat dulu

apa yang buat tt tak puas hati dengan cara pemasangan tu? tak kemas ke, wire berpintal-pintal ke, siaran tak clear ke, tebuk lobang sesuka hati kat dinding ke? yang pasang tu, orang dari astro sendiri atau wakil pengedar?

kalau orang astro yang pasang, tt boleh call balik ke customer service untuk komplen. tapi sila topap dulu kedit banyak-banyak kalau wakil pengedar, call semula ke kedai mereka dan suruh mereka repair apa yang patut.

prettyuglybabe posted on 15-10-2012 03:13 PM
apa yang buat tt tak puas hati dengan cara pemasangan tu? tak kemas ke, wire berpintal-pintal ke, si ...

dia pasang sesuka hati..tak kemas...mcm bahaya je kalo anak kecik tarik wyr tuh...

da call da astro lpas tu installer tu dpt tahu..die bole mara i balik...sakit ati gua...

ZackryZ posted on 15-10-2012 04:00 PM
dia pasang sesuka hati..tak kemas...mcm bahaya je kalo anak kecik tarik wyr tuh...

da call da a ...

maknanya yang pasang tu wakil penjual astro ek bukan orang astro kan? hmmm.. kalau malas nak panjang cerita, tt kemas kan je la sendiri. beli clip untuk wayar kat kedai hardware then paku wayar tu elok-elok kat dinding. tak sampai 10 min dah siap.

prettyuglybabe posted on 15-10-2012 04:04 PM
maknanya yang pasang tu wakil penjual astro ek bukan orang astro kan? hmmm.. kalau malas nak panja ...

maybe kot sbb gua baru first time langgan...xda laa...kale keje ok...xkan laa customer nak komplen sesuke ati kan...

ZackryZ posted on 15-10-2012 04:06 PM
maybe kot sbb gua baru first time langgan...xda laa...kale keje ok...xkan laa customer nak komplen ...

tak terperanjat pun kalau tt komplen bertabahlah.

aku baru jer potng asterawwww ni.. x adil, kita bayar untuk tgk iklan.. pegidah!! mana tak untung bergala-gala!! ambik bayaran bulanan dr customer.. pastu, siap buat iklan plak.. untung iklan dah ribu riban... untung pelanggan lagi???

pastu, charge sukahti nak tambah... dgn alasan kos pengurusan bertambah bab channel dah tambah... tapi, owner dia antara yg terkaya di malaysia... patut ker?

Tapi yg pastinya rakyat malaysia mmg pemurah... kerajaan plak tak wat apa-apa... adoi..

aku keje berkait bgan astro gak..wat event ada la contact2 ni kan
bdk2 aku pun byk sbb dulu kitaorg under broadcast mitv
ada yg producer, editor, cust srvice, aku je jauh sket terpelanting

mmg kadang servis cam apa, nk marah nk maki2 kot ye pun jgn la sampai mmcarut
cian aku dgr yg ngandung yg sakit kena maki..cian baby x bersalah
pdhal tugas depa kalo call tu sent report je..buat malu org islam je
technician semua sub, bukan dok kat bukit jalil pun
prangai masing2 berbeza..ada dr bandar ada dr kampung..ada x puas ati nk techinician, antar complaint derang akan monitor n sure kena tindakan
aku kalo evebt pun yg kerek2 mmg separuh hati je rasa nk buat keje
tp kalo yg pangkat tinggi tp merendah diri..atau makcik2 yg sgt baik hati, lg rasa nk bantu

tahu x cust srve astro semua kena ada degree? aku pun terkejut kalo dip mesti kena 3.2 ke atas..ngengg~

*buat baik dibalas baik, even makcik cleaner pun aku senyum, waiter/waitress aku greet elok2..sudahnya dpt toilet vip m depa simpan mkanan lebih utk aku *

12Next
Return to list New