CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 9581|Reply: 30

perlu lagi ke berahsia pabila sah suami isteri??

salam..wahai rakan-rakan forum yang dihormati..

mohon diskass sedikit beang ni.. nak cari jln penyelesaian... kekdg buntu jgak kita as wife tidak berahsia walau sebesar zarah pun dgn suami yang kita nikahi ini...huhuhuhu kiter jgak meletakkan diri kita dibawah utk terlalu jujur tanpa sebarang selindung gn suami.. ttpi suami wat acuh tak acuh dgn kita sbg teman hidupnya pg ptg siang dan mlm...

Rahsia mcm mana itu..
kalau perkara zaman muda dulu dan masa belum kawin dgn dia..mmg aku rahsiakan sbb aku ada affair dgn pompuan lain.
rahsia tetap rahsia w/pun dia dah jadi wife aku. bila dah kawin dgn dia ada juga aku rahsia dgn dia. contoh sedekah aku dgn org yg memerlukan bantuan itu aku rahsia. peristiwa manis aku dgn gf aku dulu itu pun aku rahsia dgn wife aku..

macam mne mksud awak tu?kenapa dia terlalu banyak sagt berhsia ke,bagi contoh macam mne?

ade org memg macam tu kadang2 sesuatu perbuatan tu dia tkkan bagthu..awak mesti surirumah kan??da ada anak?

Rahsie terkucil lam suor ke

hmm..its ok la kalu rahsia dgn gf tu.. opss tpi nak tanya gf ko tu masa ko dh ada wife sekrg ni ke atau sblm kawin dulu? kalu sblm kawin nak rahsia ker nak jelaskan ke takpe je.. rasa ramai pra isteri ok jer tang tu.. tpi kalu dok kata gf pd masa sekrg ko rahsiakan dr wife ko tu amat perlu ker???

somi wat acuh tak acuh camner?

Follow Us
x spt yg sblm ni... beza.. byk abiskn msa depan pc (kwn chat).. balik umah ada ajer kebiziannya termasuk tgk bola...kdg2 dok borak kat sms (hp kat tgn) tpi bile ditanya ada sjer jwpn msg kwn itu ini... waktu tido pun lain-lain masa.. tau2 awal pg ada kat sblh jer.. msa bersiap nak ke tmpt kerja  sesambil uruskan anak-anak.. diam jer.. septh tnya septh jwb... klu ditanya pasai buat pe kat depn pc lelama.. akan melenting privasi wife dia tak prnah amik tau (padahal tak sentuh pun pasai privasi.. kdg2 kita bercerita dgn dia... byk msa dia tak layan... tak layan tu mksudnyer takder respon... spt kita borak dgn wall umah )

as much as you want to share, simpan sikit utk yourself...
jgn luahkan semua...mmg bila kita dah kawin, semua nak share ngan hubby kan,
tp ada masanya u kena kuatkan semangat utk tidak luahkan semua dgn dia,
mgkn rahsia silam, atau pun yg ada kaitan ngan maruah seseorg etc..

i pon ada je berahsie dgn suami...contohnya pembelian brg kt tenet...ooppps

tu la.. masa kapel tk nk buat test2 kejujuran terhadap dia... skarang ko rase la.. hakhakhak

Kadang2 bukannya berahsia..tapi lelaki ni malas nak bercerita. Mcm wife aku, kalau bercerita siap boleh ingat kronologi lagi. Kalau aku cerita, mcm ambik point dalam buku sejarah. Point penting je. Biar le laki ko tu nak buat apa pun, yang penting tak buat hal (mcm la dia nk bgtau ko kalau dia buat hal..haha)

Terlebih jujur pun takleh gak. mcm aku masa kapel ngn wife aku, terbukak cerita aku penah bagi bunga matahari kt sorg pempuan ni. Sampai la ni aku diharamkan bagi bunga matahari kat wife aku (walaupun dulu wife aku minat gila kat bunga ni..)

Me tak cita sangat pasal my ex, apa me shopping, berapa duit dalam my second akaun
(akaun gaji keja part time laki
tau me ada akaun ni tapi tak tau berapa duit dalam nya)
serta berapa banyak duit me simpan celah celah baju.
Bukan rahsia lebih pada laki me tak berminat nak tau.

tetapi me tau berapa duit my laki, berapa akaun dia ada,
me tau pasal ex dia, dan segala sejarah hidup dia me tau.
sebab dia suka cita walau me tak berminat nak tau

Last edited by faraway1 on 6-9-2012 11:54 AM

Demi menjaga keharmonian rumahtangga mmg ada benda yg tak patut diceritakan pd bini/somi, patut disimpan sendiri dan kalau somi tak suka kita ambik tahu ttg sesuatu just belajarlah untuk kawal diri dr bertanya. Banyak mulut tu kdg boleh bawa padah.Somi ni bila umur2 late 20an dan 30an, fikiran agak terganggu tambahan pula kos r/tangga makin banyak, nak fikir pasal ekonomi rumah, masalah keluarga dia sendiri dan kdg2 dia tahu dia tak mampu nak share dgn bini sbb ada bini yg tak leh terima tekanan..

Jadi isteri yg pertamanya fikirkan utk selesaikan apa-apa hal tanpa mengadu pd suami. Jgn banyak berhutang sana sini. Kalau tak kerja carilah duit sendiri (kalau pendapatan somi tu tak cukup). Jgn masuk campur dlm masalah keluarga dia kecuali dia yg minta pendapat kita dulu.

Lagi banyak kita bertanya lagilah dia bengang, tambah2 bila dia baru balik kerja. Suara anak menangispun pantang bg dia..benda ni berlaku pd setiap org cuma berbeza dr segi pengawalan jah.

sy takde rahsia dgn isteri, semua aktiviti sy diluar dikongsi bersama
pendek kata ...semua benda dikongsi bersama..

pada babe, setiap orang perlu ada privacy tersendiri. jadi tak perlu la semua nak cerita kat orang walaupun laki bini.

ada pula pendapat dengan muka bangga beliau mengatakan bahawa seorang isteri tak berhak dan tak perlu tau apa pun aktiviti suami mereka. kalau suami nak keluar pun isteri tak berhak langsung untuk tanya pergi mana, bila balik, bla bla bla.. tak boleh tanya langsung, ok. which is pada babe, macam apa la pulak kan. berpada-pada la kalau ye pun.

so babe balas la kepada beliau, 'abis kalu ko tertonggeng masuk gaung cam mana? kalu ada orang jumpa, alhamdulillah. kalau tak ada, mereput la ko kat situ. sampai sudah la bini tunggu ko balik. at least kalau bini ko tau ko dah tak ada, boleh la dia tanam ko cepat-cepat pastu kawin lain' merah padam pulak muka beliau time tu

jadi, apa pun, semuanya bergantung pada diri kita. samada nak jadi kepochi ataupun menghormati. kalau ada rasa percaya, tak perlu la nak selak satu-persatu, check hp atau wallet pasangan setiap kali mereka keluar etc.. tapi kalau dah pasangan tu memang supernovanova, tak tau la apa nak kata. sendiri yang pilih, sendiri la tanggung..

baper tahun dah kawen?somi keje aper? anak baper org?

sepatutnya...tiada rahsia...tapi orang lelaki biasanya akan berahsia certain perkara
cam....kegatalannya...

nie aku nak kongsi cerita...

ade sorang hamba Allah nie berhutang dengan seseorang secara berahsia, isterinya tak tahu...tetapi kengkawan yang rapat tahu...termasuk ler isteri kawan rapatnya.tiba-tiba...dia meninggal, bila diberitahu isterinya tentang hutang tersebut, isterinya cakap....terpulang kat anak lelaki sulungnya membuat keputusan. Anak lelaki tu baru umur 18 tahun, so apa sangat yang dia boleh fikir...
Dah jadi macam satu komplot pulak...yang kengkawan pulak jadi serba salah...kalau lelebih, nanti orang tuduh nak ambil harta orang...nak tipu, nak biar kesian kat si mati. So kesimpulanya...kengkawan...pepakat bayar sorang sikit untuk meringgankan azab hutang tersebut.

so, suami isteri janganlah berahsia sangat, kalau rahsia ngorat amoi ka...ngorat budak tol ke...tu okey la

sepatutnya takde la.. tapi entahla... certain things better senyap kan jek dari bergaduh..

Pernah refer kaunselor ofis sal benda ni...jwpn kaunselor tersebut jika rahsia itu bolah digunakan utk menjatuhkan maruah isteri die n keluarganya xperlulah diceritakan pd suaminya..rumahtgga ni umpama roda,kejp ke atas kejp kebawah....kita xtau bila badai nk melanda..certain perkara elok kita simpan sendiri...bg i,xsemua perkara boleh dishare sbb kdg2 kita akn dpt sedikit respect jika kta berahsia sket..itu pndpt i la.

sepatutnye suami istri xperlu ade rahsia antara satu sama lain..tp ble salah sorg da stat berahsia tu maka berlakunye keretakan umahtangga...tu pandangan syela..

12Next
Return to list New