CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2596|Reply: 14

facebook check-in / location

salam...
ada beberapa kemusykilan aku nak tanya,

selalu aku nampak sesetengah orang yang update status melalui telefon akan keluar location dimana orang tu berada sekarang, itu sekiranya  jika die TURN ON - use wireless networks atau use GPS satellites di telephone setting.

jadi yang menjadi tanda tanya aku sekarang, adakah peratus untuk orang tu berada di tempat itu adalah sangat tinggi atau tepat untuk menunjukkan yang die sedang berada di kawasan itu.

maknanya kita boleh tau kedudukan seseorang itu melalui location yang keluar dekat status yang di post la kan?

aku cube jejak seseorang yang telah menipu seorang saudara aku. masalah nye sekarang semua detail tentang orang tu memang sedara aku takde langsung kecuali facebook. nama, ic no, alamat, semua takde kecuali bila budak tu update status akan kluar dekat mana location die berada. dan kebanyakkan location itu semua tempat yang lebih kurang sama beza cume jarak... aku cuba tengok location yang die check in melalui google maps.

jadi persoalan nye, adakah location check in tu boleh membantu atau kita boleh set sendiri mana kita duduk sekarang, mksudnye sekarang aku dekat petaling jaya, tp aku pegi check in dekat seremban.

sorry klau ayat terabur.. aku da cuba habis baek nak bagi paham ayat yang aku cuba sampaikan. klau dah ade thread ni boleh merged je ye tuan MOD.. terima kasih

Rate

1

aku paham ape yang ko maksudkan tu tapi aku rasa yang check in ni kita buat sendiri
guna app foursquare ke?

tabasco posted on 5-9-2012 02:15 PM
aku paham ape yang ko maksudkan tu tapi aku rasa yang check in ni kita buat sendiri
guna app fours ...

bukan melalui 4square. ini melalui fon GPs, klau kite turn on dekat phone setting n facebook location, akan automatik bila kite update je status akan kluar dekat wall skali dgn location.. klau 4square siap dengan nama kedai, jalan ape semua kluar.. detail sgt .. huhu

delimaputih posted on 5-9-2012 02:37 PM
bukan melalui 4square. ini melalui fon GPs, klau kite turn on dekat phone setting n facebook locat ...

oh kalau yang tu aku tak tau

yg kat status tu boleh je nak tipu tp kalau yg dlm mesej/pm mmg betul2 lokasi diorang

boleh je nak check-in tipu2. contoh skang ada kat KL, tapi bila check-in kat sabah atau oversea memana ke.
so, rasanya susah sket nak detect.

Follow Us
kalu pkai fb tu biasanya ada yg accurate dan ada yg tidak... tgk aa pada user tu sendiri... ada yg just choose option lokasi yg kuar ajer... dan ada yg add location jd kat situ laa yg derang bole tipu lokasi....

medangtamang posted on 7-9-2012 01:41 AM
kalu pkai fb tu biasanya ada yg accurate dan ada yg tidak... tgk aa pada user tu sendiri... ada yg j ...

eh dapat tacang.. tq mod

setelah aku membuat beberapa kajian(gigih), semua tempat yang aku check in secara sedar atau x, yg di tag oleh member, dan tempat mane yg aku on9 mggunakan wifi, melalui telefon adalah 98% tepat.. melainkan, melainkan jika kita update status melalui lappy atau PC sahaje yg kita boleh tipu nak check in smpai california skali pon bole..

ini kalau update melalui pc or lappy

ini check-in yg di tag oleh member, tempat aku on9 wifi yg xpenah aku update status skali dgn tmpt aku check in.. dan aku tak penah check in diri sendiri walau kt mane aku berada melainkan orang yg tag aku.

jadi kesimpulannya, aku dah faham bagaimana benda ni berfungsi. heee
tapi kalau ada sape2 yg nak bagi cadangan dan pandangan laen pon boleh jugak...

Rate

1

Lokasi sebenar kedudukan adalah di mana penerimaan gelombang stesen penghantar ISP tu ...

aku selalu je check in kt paris.tapi duduknya kt jeniang..

ni ape yg aku paham la dr mksud ko...
ko x ckp psl check in..
ko ckp pasal kalau update status..
ade sesetengah fb..kalau on dr hp..die trus allocate kite nye status tu kt mana..
mcm aku..aritu aku up status kt seremban...pdhal aku x check in..aku hanya up status aje..
bile lps tu aku tgk balik by pc status2 aku tu..
automatic ade nama tmpt time aku up status tu...
and nama tmpt tu salah pulakkk...
tp tmpt tu dkt je ngn kwsan umah aku...
means...umah aku kt tmn perumahan..tp tetibe ade kg bla2...
so mmg org tu brada dkt2 kwsan tu je..unlesss die check in tmpt..
check in tmpt leh pilih kwsan2 mana kite sukee..bole create sndiri lg....

jadi persoalan nye, adakah location check in tu boleh membantu atau kita boleh set sendiri mana kita duduk sekarang, mksudnye sekarang aku dekat petaling jaya, tp aku pegi check in dekat seremban.

ko click pi kat place, pastu ko check in kat Pavi KL la contohnya. kadang2 aku lupa nak delete balik Pavi KL tu, so tiap kali check in walaupun aku tgh ada kat ulu kinta perak, status check in akan tetap kat Pavi KL lah. tapi applicable kalo guna laptop je. aku try kat phone dia tak remember. betul kan kalo salah plisss.

kadang2 ada orang yg sengaja tippu location. dia kat rumah je tengah golek2 layan forum tapi gatal pi update location kat OU haha! tu namanya gatal.

kalo nak set sendiri le je. tiap kali ko nak update status, ko check in sekali. aku suka guna FB check in sebab famili aku leh tau aku pi mana tapi buruknya orang lain tau gak la. kot-kot ada orang jahat ke stalker je dok ikut ko..mati lar...

aku faham soklan TT,HP aku mmg boleh setkan kita post status dari mana
ni bukan check-in tau.. tapi yang buleh aku katakan:
1) kat HP ni gak ade option supaya tak bagi lokasi accurate
2) lokasi yang keluar tak tepat.. cth : rumah aku kat desa tun razak tapi selalunya lokasi yang keluar ialah sg way new village ataupun Kampung medan apetah......

5229 posted on 10-9-2012 03:16 PM
aku selalu je check in kt paris.tapi duduknya kt jeniang..

aku suka cra ko menjawa