CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zuriey

Tunang VS Mamat Pakistan

kau neh.. dua dua pilihan yang ada adalah berisiko tinggi...

kalau aku, aku tak pilih dua dua... choi jah

1) tunang - dah jelas lagi terang benderang laki tak guna

2) mamat pakistan - very risky lah kalau foreigner. ada yang bernasib baik, dapat yang betul2 ikhlas, tapi kebanyakan yang kena, mula2 nampak caring loving bagai, bila dah dapat engkau, dapat PR, nanti kau akan nampak mana batu mana kayu di hati mereka.

dua-dua jgn pilih lah dik ooi...cari yg lain baru leh lupa 2 ekor tu..pakistan jgn percaya ..ikut dia balik negeri nanti tgk lag lag pe jadi..berundur sebelum terlambat...

zuriey posted on 8-8-2012 04:43 PM
die belum kawin..pakistan kalo da kawin mmg akan bwk anak bini dok sini..
aku keje buat permit so ...

mana ada...nyang aku mai mesia dari pakistan x bawak anak bini pong..kwn2 dia sume sama...
duk bertahun2 cni xde balik pon sana..smpai nangis2 depa kat sana teringat anak kt mesia nie...
ishh kalo aku xpacaya la x kawen lagi....
ang nie tunang pon bermasalah pastu cepat sgt percaya..adoiii....
tinggalkan je la dua2....

hakass009 posted on 9-8-2012 05:19 PM
mase tunang dh kena belasah....dh kawen sok tah hape lagik lah tonang kesyanagan ko tu akan buat....

syurga di bawah tapak kaki suami?

cuba TT tepek gambar kat sini........ mana tau ramai nak jadi penganti tunang & paki tu.....

Dua2 xlayak  jadi suami....baik ko membujang sampai tua dari kawin dgn diorang....sejarah menunjukkan  org pakistan ni kuat mendera bini....nnt lari dari mulut buaya, masuk ke mulut ikan jerung...

Follow Us
Pakistan ni satu bangsa yg licik.. Sama licik dan banyak tipu muslihat dgn bangsa India..
Both of this nation which I called Indian sub-continent terkenal dgn sikap keras, kasar lagi buas. Banyak pula tipu helah dan licik lagi pintar berkata-kata.

Mmg memana jantan panaz baran, tak layak buat laki. Aku sokong statement tu... Malah aku anti jantan panaz baran...
Tapi kalau dah sampai pilih jantan luar negara, dah takde jantan Melayu ke ko nak sambor?

Aku duduk dan sedang bekerja kat Asia Barat. Dah bertahun............
MAlah, aku boleh ulaz, setiap pe'el jantan dari Asia Barat, Asia Tengah, Asia Selatan, Asia Timur dan Asia Tenggara...

umo ko 26 tahun... Muda lagi.. jgn desperate sangat..
Kalau susah nak pikir, aku boleh je offer diri aku nak kawin dgn ko.. Aku pun tengah mencari calon... Umor aku pun lebih kurang je dgn mamat Pakistan tu..
harta aku pun boleh tahan..
Setakat kalau nak beli Exora cash, honestly aku takde masalah..
Kalau ko nak hantaran RM15k pun aku pejam mata jee..

p/s: Statement aku hanya utk menyedarkan ko bahawa  ramai lagi jantan MElayu yg romantik dan boleh diharap utk memimpin negara.

Acong posted on 11-8-2012 08:13 PM
syurga di bawah tapak kaki suami?

kalau laki tuh ahli tetap neraka mana nak dtg nyer syurga....

ada sorang kawan aku kawen ngan pakistan.muka memangla hensem,kayo tapi tak menahan tiap2 malam nak....kalau ko mampu tak???

daiman posted on 12-8-2012 07:12 AM
ada sorang kawan aku kawen ngan pakistan.muka memangla hensem,kayo tapi tak menahan tiap2 malam nak. ...

harusss sangap keesokan harinye  

Setelah aku baca 1st post ko..Tunang ko tak layak dijadikan suami utk mana2 pompuan pun
Eh ko ni nampak desperate sgt nak kawen sampaikan pangai dia sebegitu rupa pun ko masih on lagi

Pasal mamat pakistan tu terpulang pd ko lah
Ko tertarik kat dia sb ensem ke?

Ko kena ingat sikit pepatah melayu yg femes " menyesal dahulu pendapatan menyesal kemudian tak berguna lagi"
So ko bertindaklah secara bijak sket utk masa depan ko gak

complicated nya.
kalau aku jantan kaki pukul, x peduli perasaan kita mmg aku dah angkat kaki awal2
baru tunang maa.. apa ada hal?

mamat pakistan tu entah lah. ko yg rasa ko patut tau
org kata cinta itu buta. tu soal hati kan
tak kira la dia bau kari ke pe.. tp kalau dah syg. terima je lah.
sebaiknya, carila lelaki melayu.. tp tolong jgn tunang ko tu..
jujur aku komen ni

Aku cakap direct...(coz aku tak kenal ko.. kalau aku dah kenal rapat, dah jadik kekasih ko, mmg aku tak teragak-agak utk meromantikkan diri dgn ko..)

mamat-mamat sebelah barat Asia, (menganjur daripada selatan Asia sampai ke Barat Asia) mmg suka nak celup pompuan Asia Tenggara.. Aku dah lama kerja kat Asia Barat.. aku taulaa camana nafsu pencelup faraj kawasan Asia nie..
Ini pengakuan sendiri... Celupan yg mantap, lagi lazat...
Bila dah puas mencelup, hahahah... tu yg ada jadik 'punching bag'...
Tambahan plak belah-belah tu mmg kuat mencelup... Dan diorang ni tak teragak-agak utk mensahihkan hadith ataupun Quran bagi menguasai rumahtangga termasuk pencelup faraj 4 wanita yg halal.....

So, kalau rasa-rasa diri nak jadik mangsa celupan bangsa Indian sub-continent, teruskan..
Kalau tak sanggup, cari lelaki lain kat M'sia..
Aku yg bujang ni boleh ko shortlist-kan..

Ini pandangan sayalah, nak terima ke tak, terpulang kepada u.

Better putus dengan tunang u dengan cara yang baik. Sebab kalau dah kaki pukul b4 kahwin, lagi teruklah lepas kahwin. Lagipun, u prefer lelaki yang romantik dan dia bukan orang yang macam tu.

Tentang lelaki Pakistan, u memang tak kenal dia lama. Lagi satu, memang susah nak cari ttg background dia sebab dia bukan org sini. Satu yang boleh sy cakap tentang lelaki Indian [samada Pakistan, Bangla, India], cara dia orang tak sama macam kat Malaysia ni. Women hv no say in the family sana.

Doa tiap2 hari esp bulan puasa ni & minta pedoman dari Tuhan. He knows what is best for u, so don't jump the gun until He gives u a clear answer!

depade mamat pakistan, bek la mamak mesia...at least even dedua badan bau kari, tp mamak mesia ade ic, dpt jugek sume bantuan 1 mesia tuh...

philipinoe2 posted on 12-8-2012 11:41 PM
depade mamat pakistan, bek la mamak mesia...at least even dedua badan bau kari, tp mamak mesia ade i ...

ahaha.. sengih ja baca setmen ahkak pinoe x leh blah btol

Pd pendapat saya insan yg lemah ini ..huhu..klau x romntik tu biasa la lelaki..selagi dia syg wak kira ok la..psal pns bran tu nk wat cmn dh sifat die, 5 thun lh je than..dia pun akn smakin matang..klau sanggup trima la..klau x, let go la..pasal pakistani tu jgn wat pasal..takot nyesal x sudah..ko pun xtau perangai sbnarnye cmne g..sblm kwin mmg la manis semua...senang cite ko plih la tunang ko tu klau agama die pun ok..

just nak share yg saya ngaku sya juga jenis org yang payah nak zahirkan rasa caring and cinta saya dengan tunang sya or any of my previous gfs
and dari penceritaan awak, clearly tunang awak bukan seperti saya..
kenape?sebab dengan kelemahan saya yang x romantik, x sampai hati saya nak memukul tunang sya kala pergaduhan inikan lg curuh pulang cincin tunang mcm gila talak.
aishh...toksah ler teruskan dgn tunang tu kalo that bad.
and seems like pakistani tu mcm mean well...tp still kena alert coz org luar ni kdg2 byk hidden agenda nye kalo sweet smcm jek

salah aku ke jatuh cinta dgn org lain dikala aku perlukan kasih syg yg xpnah aku rasa dr seorg kekasih

mmg salah cik oi.. even dating ke hulu ke hilir tu pon kira haram statusnya dalam Islam.
x halal lg toksahler mengharap kasih sayang sgt sampai cair with the first other guy u met yg caring.
kalo dak hilang kemanisan lepas kawen tu. terbawak perasaan tu pas kawen le sampai byk kes2 cerai la, pasang dua la, skandal ofis bagai.
Tp in case of your tunang tu, kalo sampai pukul2 and biar tepi jalan, itu mcm dah hati kering sgt dah.
Aku penah wat kat my ex once and aku ngaku aku buat camtu coz kat hati aku, aku dah x cintai dia dah.
I wouldnt do that kat someone yg i love.
tp eloklah clear dengan tunang tu dulu sebelom awak proceed dgn pakistani tu yek.

just nak nasihat kalo in doubt, always bebrbalik pd agama. Tgk balik niat kenape awak nak cintan cintun tu..
nak kawen kerana Allah ke? nak date psl seks kah?psl duit kah? security kah? atau nak date psl xmau malu dengan kawan2 kah?

mana TT ni pergi?

Kalau dah takde orang, aku rela jadikbf utk kawin dgn TT..
Honest beb! Pompuan Arab tak bez!
Pompuan melayu jua pilihan hati..
Ko sebut jee.. berapa ribu ringgit..

p/s: Aku rela cintaku direject TT asalkan TT berkapel/berkahwin dgn Malaysian.

SulurBidar posted on 12-8-2012 05:59 PM
Aku cakap direct...(coz aku tak kenal ko.. kalau aku dah kenal rapat, dah jadik kekasih ko, mmg aku  ...

part mana yg pengakuan sendiri tu? nafsu pencelup ke celupan yg 'lazat' tu