CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Bella75

All About Bandung, Indonesia - Part 19

Close [Copy link]
mcm kami 1st time g sna.. mulanya mmg takut kalu pak supir wak perangai..tp alhamdulillah...group lelaki kitorg ni jenis malas nk fikir...dia bw ke kedai mahal ke murah ke...kitorg mmg byr je lgsg xde penawaran..tp bila bw ke restoran kotor...kat ctu yg x best..sbb semua tuding jari ke sy yg m"cari pak supir d cni..mmg meka x bising d dpn..tp bising d blkg...tp pak teddy tetap d bg duit saguhati ikhlas dr kami...

bunga_kaseh posted on 22-11-2012 08:27 PM
mcm kami 1st time g sna.. mulanya mmg takut kalu pak supir wak perangai..tp alhamdulillah...group le ...

yang anak sedara saya kena pon ngan pak tedy gak. die da p byk kli so bgtau pak tedy nk p tpt yg die nk. pak tedy xmo..suh ikut plan die..

ainunaina posted on 22-11-2012 04:39 PM
Pak Ngah..saya pun tak tau nak cakap apa pasal supir ni... bagi saya com sikit2 tu dia orang dapat ...

kak Lina, memandangkan akak dh masuk board bandung, tk perasan ke saya duk complain psl pak tedy..org kepercayaan akak kt bandung utk urusan transport..
masalah bukan psl commisen, tp penipuan..akak sendiri benci klu kena tipu kan..saya & forumer2 lain ada duk mention nama pak tedy sbb tk puas hati, 1st day dia jd supir dr awal smpai ke last saya tak suka...

disini bukan sengaja reka2 nak aibkan org tp semua sedia maklum apa tujuan kita ber forum..sungguh tak disangka begitu sekali sikap dia kpd customer..

simpai posted on 22-11-2012 08:15 PM
ok yg itu pakngah faham ...memang sape pun x leh terima ..
tp mcm peterpan pernah kena mcm tu jug ...

betul tu pakngah...mgkin ada segelintir driver yg tak 'mesra' customer..tpi alhamdulillh masa yani kat sana driver ok malahan sanggup tolong yani masa anak kena ceri beri..tlg belikan ubat demam n tak charge lebih pun bila dah lebih masa.. tapi itu la..klu kita baik n ikhlas dgn driver n insyallah ada jgk balasan yang baik..mcm kami sndiri masa makan tetap ajak driver sama tpi kat kg daun dia hilangkan diri..mgkin tk nk kacau kami kot...thnks utk kak lina jgk pasal bg kami driver yg ok..sampai hari ni anak sy mash ingt nama driver..klu tgk sinetron dia akan gtau crt pak agus..

kerek_lager posted on 22-11-2012 09:21 PM
kak Lina, memandangkan akak dh masuk board bandung, tk perasan ke saya duk complain psl pak tedy.. ...

so klu betul pak tedy yg di sebut oleh forumer kita ni one of supir yg kak lina selalu dealing with elok klu kak lina do something klu tak dia akan memburukkan reputasi dan nama baik kak lina nnti ..
betul kata kerek ..klu pasal mengambil kesempatan dan penipuan ...semua kita pun tak suka
pakngah rsa kak lina pun bru tau perangai pak tedy melalui rungutan forumer kat sini tak..?
klu tak mesti kak lina dh counter awal ..

Last edited by simpai on 22-11-2012 09:45 PM

cancer_files posted on 22-11-2012 07:42 PM
mohon maaf, buat forumer malaysia...saya ada pertanyaan yang lama sudah saya pikir, tapi mohon maaf  ...

Sebelum 1/1/1982 zon masa di M'sia terbahagi dua: Sabah & Sarawak GMT+8 manakala Semenanjung M'sia GMT+8.5. Masa selama sejam terbuang waktu berurusan antara dua2 zon ni... contohnya kantor2 di Kota Kinabalu buka awal 30 minit dan tidak dapat berinterasi dgn kantor di KL selama 30 minit; yg di KL pula tidak dapat berurusan dgn kantor di Kota Kinabalu dalam 30 minit terakhir. Dengan pembakuan masa (1) tiada masa terbuang; (2) masa M'sia disamakan dengan zon masa Hong Kong - salah satu pusat kewangan antarabangsa terbesar di dunia; (3) Zon masa kini GMT+8 tepat; zon yg standard - bukan +/-30 minit. S'pore tak dapat tidak terpaksa ikut zon masa M'sia! Satu kemenangan moral M'sia!

Follow Us
simpai posted on 22-11-2012 08:15 PM
ok yg itu pakngah faham ...memang sape pun x leh terima ..
tp mcm peterpan pernah kena mcm tu jug ...

Bukan saya Pak Ngah. Saya dah ada regular driver. Biar pun sewa mahal sket tp yg penting sy tau saya akan dijaga dgn baik.

Saya tlg utarakan hal2 yg kurang menyenangkan coz kesian dengar cerita kwn2 terkena mcm tu sekali. Sbg salah sorang yg regular saya rasa tak salah saya bg tau apa yg patut diberitahu.

simpai posted on 22-11-2012 09:43 PM
so klu betul pak tedy yg di sebut oleh forumer kita ni one of supir yg kak lina selalu dealing wit ...

Itulah saya setuju. Kak Lina mgkn tak tau apa yg dah berlaku. Jd dari kita cakap2 belakang, merungut, baik bgtau terang2. Takde salah sangka lepas ni.

simpai posted on 22-11-2012 09:43 PM
so klu betul pak tedy yg di sebut oleh forumer kita ni one of supir yg kak lina selalu dealing wit ...

pak tedy agak famous thread bdg ni so byk yg da guna khidmat die. rugila kalau die xubah attitude die..mgkn die rsa walau cmne pon servis yg dberikan org tetap amik khidmat die. tp cni pon kte da dpt byk contact no. supir2 yg lain..tepuk dada tnya selera..masalahnya spt yg pak ngah ckp..ni melibatkan reputasi kak lina. dsbbkn nila setitik rosak susu sebelanga. thn dpn saya ngn anak sedara nak p bdg lg..nk try supir lain lak. dia serik..huhu

Peterpan17 posted on 22-11-2012 09:55 PM
Itulah saya setuju. Kak Lina mgkn tak tau apa yg dah berlaku. Jd dari kita cakap2 belakang, merung ...

baik utk kak lina juga sebenarnya ..jangan sampai rosak nama baik orang mcm kak lina kerana sebab nila setitik yg mungkin di luar pengetahuannya ..

icha80 posted on 22-11-2012 10:02 PM
pak tedy agak famous thread bdg ni so byk yg da guna khidmat die. rugila kalau die xubah attitude  ...

harap forumer kita dpt manfaat drp perkongsian ini ..
jgn serik ..bagus benar klu pak tedy yg icha ckp famous kat forum ni ikut apa yg sedang kita bincangkan ni ..
hati2 icha nnti ..dlm berjaga kadang2 nasib x sebelahi kita ..

cakur posted on 22-11-2012 06:44 PM
wah, paham benar sejarah di indonesia ini.

Tambahan pula kawasan Jawa Barat ni kawasan orang2 S ...

Maaf kalau menggunakan forum ni untuk bincang bab sejarah/sosial sikit:
Saya sudah tamat membaca beberapa kali "The Religion of Java" karya Antropologis tersohor Clifford Geertz; sebuah buku yg statusnya wajib untuk sesiapa yg ingin mengetahui budaya suku Jawa. Di Jawa Tengah & Timur (Jateng & Jatim) terdapat 3 aliran agama/budaya: Priyayi, Abangan dan Santri. Yg betul2 mempraktikkan Islam hanya yg dari golongan Santri - mereka ini cuma mungkin 30-35% dari keseluruhan masyarakat Islam suku Jawa. Saya sendiri pernah berbincang dgn seorang Jawa yg mengatakan "we have our own original Javanese Religion in addition to Islam". Inilah orang2 Priyayi & Abangan yg percayakan ilmu mistik dan kepercayaan kebatinan - mereka inilah terutamanya yg Abangan menjadi basis sokongan kpd PKI.
Di Jawa Barat, masyarakat Sunda lebih Islamik dari segi penghayatan agama dan tiada jenis2 "aliran" dalam masyarakat Sunda. Ini mungkin pandangan saya sendiri sahaja dan perlu diakui saya bukan sejarawan atau pakai sosiologi atau antropologi.... cuma seorang yg berminat dgn sejarah dan pemerhati dari jauh.
Saya mula berminat dgn masyarakat Indonesia (saya bukan keturunan Indonesia; kalau ada pun mungkin jauh) selepas membaca buku mengenai "Gestapu" sewaktu di sekolah rendah; saya cukup2 heran mengapa negara yg mengakui 88% rakyatnya Islam tapi PKI menjadi parti komunis ketiga terbesar di dunia (selepas Soviet dan China) pada tahun 1965. Bila saya baca lagi buku2 (saya ada koleksi 20-30 buku2 mengenai Gestapu, PKI dsb terutama karya John Roosa, Harold Crouch, Asvi Warman, Victor Fic, Helen Hunter, Ben Anderson, Ruth McVey, Guy Pauker, Antonie Dake dll; setiap kali ke Indonesia pasti ke Gramedia untuk membeli buku2) dan berbincang dgn beberapa org dari Jawa barulah saya faham yang masih ramai cuma "Islam Statistik" atau "Islam KTP" walaupun proses santrinisasi masih terus berjalan.

Itulah salah satu sebabnya kenapa Art tak berapa suka guna supir sepenuhnya sepanjang berada disana.  Hanya gunakan bila nak ke tempat2 tarikan pelancongan yg jauh dari CBD je.  Hari2 yang dikhususkan untuk soping dan makan lebih prefer guna public transport.  Rasa lebih bebas dah tak terikat dengan sesiapa.  Lagi pun tambang teksi kalau pusing sekitar bandar BDO berapa le sangat.  Kalau dah dikira dalam RM pun paling2 pun belas2 je lebih kurang je macam naik teksi kat KL.  Kalau naik angkut lagi le jimat baru berapa sen je sekali perjalanan.  Tapi bagi yang pergi dengan group tak boleh buat apa le nak2 kalau ada yang bawak orang tua dan anak2.  

Apa pun ada saja cadangan pasal service supir ni elok diselidiki betul2.  Lebih baik refer dengan beberapa orang yang dah pernah mengunakan service dia macamana.  Kalau dengar cakap seorang je susah jugak mungkin dengan dia ok tapi bila time dengan kita ko.  Tu yang kadang2 malas nak recomend kat orang lain takut tak sesuai dengan mereka.  Tapi so far supir2 yang Art dah pernah guna tak pernah pulak paksa2 untuk gi tempat tertentu je atau tak nak pergi tampa sebab.  Malah banyak membantu dan bagi cadangan.  Malah kebanyakannya sedih bila Art dah nak balik sebab dah mesra macam family.  Bukan setakat di BDO je kemana2 pun sama malah masa Art ke Perth pun sampai bawak balik rumah dan kenalkan dengan ahli keluarga dia walaupun dia matsalleh.

Itulah sebabnya kena buat perancangan dari awal jangan tunggu sampai last minute bimbang hasilnya nanti tak berapa baik.  Kebanyakan yang nak pergi pun mesti dah book tiket AA dari awal2 dan ada yang dari tahun lepas lagi.  So memang ada banyak masa untuk cari tahu dan buat perbandingan sebenarnya.

p/s Dah pg 100 rumah dah nak meletop isu perbincangannya pun meletop juga.

Rushrush posted on 22-11-2012 09:50 PM
Sebelum 1/1/1982 zon masa di M'sia terbahagi dua: Sabah & Sarawak GMT+8 manakala Semenanjung M'sia ...

hehe...marah betul dengan Singapura...agaknya dah hampir dendam kesumat...

Rushrush posted on 22-11-2012 10:33 PM
Saya sudah tamat membaca  ...

Islam KTP...hmm...Islamisasi yang belum sempurna...
masyarakat Jawa atau masyarakat Indonesia? Memang, agak kabur juga mengenai komunis ini...karena undang-undang yang melarang komunis masih ada, dan masih dibenci..
jangan coba bawa lambang komunis kemari kalau tak mau ditangkap polisi...
btw, sebagai info...orang Sunda tak pernah bercampur dengan orang Jawa walaupun satu pulau...kalau mau teliti, tak ada jalan , Gajah Mada, Majapahit atau Hayam Wuruk di Bandung, sebab masyarakat Sunda trauma dengan hal itu...

bagaimana kita diskusi suku lain...aceh? batak? minang? bugis? atau asmat?

just info

http://www.bphmigas.go.id/index. ... rita-&Itemid=94

pemerintah indonesia berencana melakukan gerakan sehari tanpa bbm bersubsidi tanggal 2 desember 2012. jadi kalau pada hari itu ada mobil perlu mengisi bbm, harus membeli bbm non subsidi.

cakur posted on 23-11-2012 02:54 AM
just info

http://www.bphmigas.go.id/index.php?option=com_content&view=article&id=414:bph-migas-re ...

maknanya forumer yg booking mobil pd tarikh 2hb Dec tu berkemungkinan ada kenaikkan harga la ya
atau mungkin ada demontrasi nnti kerana membantah rencana itu..?

simpai posted on 23-11-2012 06:17 AM
maknanya forumer yg booking mobil pd tarikh 2hb Dec tu berkemungkinan ada kenaikkan harga la ya
a ...

ya pak ngah...
harga bensin (petrol RON 88) yang banyak dipakai masih disubsidi, harganya Rp4.500/liter...
sedangkan pertamax (petrol RON 92) yang tak disubsidi harganya sekitar Rp10.000/liter...

artinya akan ada tambahan biaya untuk minyak 2 kali lipat pada hari itu...

kalau demo, pasti terjadi...itu sudah tak heran...

pun, kami masih akan memantau benar tidaknya program ini akan dilaksanakan....

simpai posted on 22-11-2012 10:28 PM
harap forumer kita dpt manfaat drp perkongsian ini ..
jgn serik ..bagus benar klu pak tedy yg ich ...

insyaAllah pak ngah..dgn bantuan otai2 kt cni mudah2an perjalanan kami berjalan lancar..byk msa lg nk study dn dgr pengalaman org2 kat sana..pernah juga benda2 yg xdiingini..jz jgn panik dn sdiakan plan B..insyaallah.

Rushrush posted on 22-11-2012 10:33 PM
Saya sudah tamat membaca  ...

No wonder bro. Dulu saya pergi Jogja bulan puasa atas urusan kerja. Saya dok dlm bilik hotel tgk tv. Ada satu rencana ttg sambutan bulan Ramadhan org Islam di Jawa. Hampir tersembul biji mata saya bila tgk durang pakai baju serba putih ala sami buddha. Pastu masuk dlm masjid atau surau mcm menurun. Mcm dicampur adukkan agama & kebudayaan. Tak pastilah.

Islam KTP dgn Islam Statistik pun byk kat Malaysia. Last edited by Peterpan17 on 23-11-2012 08:40 AM