CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: InVendeTTa

Aku Makin Goyah Dalam Agama...Tolong Bagi Nasihat

semoga tt mendapat keredhaan Allah..

semuga mendapat hidayah.

pakwetizzaqyah posted on 30-7-2012 11:24 AM
mane ko tau Allah lihat solat dulu...????? sejak bila ko jadi orang kanan Allah... Allah tu Maha A ...

kenapa perlu nampak yg buruk2 aje bila bercakap ttg amalan..

kenapa nak quote org yg solat tapi perangai buruk, kenapa tak nak quote org yg solat yg punyai peribadi yg mulia?

Rukun Islam ada lima perkara, nak tak nak, sebagai org yg professed syahadah pada Yg Esa kena lah buat 1) Mengucap dua kalimah syahadat
(2) Sembahyang lima waktu
(3) Berpuasa sebulan dalam bulan Ramadhan
(4) Menunaikan haji ke Baitullah (Mekah)
(5) Menunaikan zakat

aku tertarik bila org cakap ada ustaz ckp, benda2 wajib mmg kita kena paksa diri untuk buat, walaupun dalam hati tiada keikhlasan. semoga dlm kita memaksa diri tu, akan hadir hidayah Allah pada kita. insyaallah..

peace bro..

Rate

1

InVendeTTa posted on 30-7-2012 10:51 AM
yeke..mohon maaf ler saya salah paham..
apa yg sy faham tu dr mulut org jugak sebab sy mendengar. ...

Mcm poremer lain ckp lah.. Uols takyah ikut tabligh
Takyah memikir mende2 berat lagi coz uols pun baru nak berjinak2 ke pangkal jalan kan
Cuma uols kena merajinkan diri ke mesjid serta  jgn tinggal solat 5 waktu yg wajib
Infact klau uols sakit terlantar xleh bgn dri katil  pun wajib solat jugak tapi adalah caranya tersendiri
Dan blajar tajwid dari uztaz yg pakar utk elokkan bacaan Al-Qur'an

Dgr citer kat mesjid negara ada buat class tajwid tapi xtau bila hari nya

ko gay ker dulu?

Belajar jer la dari asas semula.. kalau byk sangat dgr, peh tu basic tak kukuh ko terus jump ikut tabligh mmg la ko jadi konfius...

Follow Us
sesenjek posted on 30-7-2012 01:46 PM
kenapa perlu nampak yg buruk2 aje bila bercakap ttg amalan..

kenapa nak quote org yg solat tapi ...

aku tk pandang yg buruk pun bro.. tp kalau tk pandang betambah ramai la yg baru2 nk berubah2 ni akan mula menyimpang dn hilang kepercayaan kepada ibadah.. masalahnye umat Islam ini terlampau melihat seseorang yg menjadi Islam itu pada ibadahnye aje... tp tidak pada tingkah laku dan hati budi yg aku rasa sama penting dengan ibadah...ye ibadah yg wajib perlu buat.. mmg PERLU BUAT..statement aku tidak langsung menidakkan wajibnye ibadah...

hunny_bunny posted on 30-7-2012 12:44 PM
ko g jelaaa bukak poser...tah2 buntot ko yg kene liwat..dah3...mls aku nak layan ko dah...ni last  ...

ko pun bukak la puasa... ayat2 ko mencerminkan yg ko ni slalu mengangkang...

hunny_bunny posted on 30-7-2012 12:43 PM
dala aku mls nak layan org mcm ko...lagi aku ckp lagi ko merapu xtentu jap g...

1 jelaa aku nak ...

apa gunanya tiang kalau tiang berkarat dan retak.. aku harap ko paham  metafora aku ni.... kalau nk baring mari la baring2 ngn aku..lepas bukak puasa...

Last edited by Loh_83 on 30-7-2012 03:55 PM \n\n
As salam wbt ..

TT,

Tahniah sbb berjaya me'rubah'kan diri anda kembali pd Islam ... semoga istiqamah..

Pd saya, bila TT baru2 kembali nak mengenal n belajar Islam, amalkan ajaran Islam, maybe TT boleh join kelas2 fardhu Ain or berguru dgn ustaz2 yg mmg TT tau ...

Tabligh mmg bagus ... untuk berdakwah .. tp biasanya dorg dah banyak ilmu n mcm2 ada ... sekarang pon TT dah keliru..

Pendapat saya ... buat masa ni .. TT solat jangan tinggal lagi 5 waktu ... kalau boleh pergi masjid solid 5 times ... lebih2 lagi waktu Subuh ... kalau x, at least Subuh, Magrib n Isyak .. lps solat .. stay untuk kuliah ... also boleh cari n round2 surau2 ... ade byk surau n masjid yg buat kuliah bulanan ... TT boleh amek schedule n select topic yg TT nak hadir ...

Banyak kan mengaji ... guna Tafsir Al-Quran, so that TT boleh baca makna nya sekali ...

Banyak kan istigfar n wirid selepas solat .. also amalkan zikir harian ...

Peringatan ni ntok diri sy jugak

Rate

1

pakwetizzaqyah posted on 30-7-2012 03:38 PM
ko pun bukak la puasa... ayat2 ko mencerminkan yg ko ni slalu mengangkang...

mengangkang pun dekat somi aku bukan kat ko pun...yg ko susah buat apa...

sian ko attention seeker...nmpk sgt ko neh kurang kaseh syg...aku harap laa ko jumpe bini yg SESUAI dgn ko neh...

kesian sgt kat koo...isk3...

ade org kalo dah bodoh mmg laa tetap akan bodoh selamanya...AKU PELIK SGT...bila mana ibadahyg kiter lakukan xmampu utk mengubah kiter menjadi manusia  yg lebih baik...

kalo solat tp perangai mcm setan...tu tandanya solat ko maseh xlengkap...xpayahlaa ko nak bangga sgt dgn pengakuan ko tu...

cermin diri tu dulu...tgk cara ko bercakap dan menulis...cukup tunjuk sapa ko sebenar...

aku mls nak qoute posting...sapa makan cili dier yg terasa pedas...

betulla kata sesetengah....stupidyt have no cure...

pakwetizzaqyah posted on 30-7-2012 11:06 AM
tu la..salah ko jugak.. nk kuatkan iman cara berat2... cukup sekadar ubah moral ko dulu je kalau ye  ...

Tapi encik pakwetizzaqyah, akhlak yang baik datangnya daripada solat yang sempurna.

Salah satu tujuan Rasulullah diutuskan kepada kita kan ialah sebab nak sempurnakan akhlak kita. Dulu2 before Islam datang, puak2 Arab sangat jahil dan bodoh sombong. Bila Islam datang dan mereka beriman, berubah 360 darjah. Sebab dengan Islam, kita jadi baik. Kalau kita nak baiki moral baru baiki iman, tak jadi.

Yang pertama Allah tengok akidah (kalimah syahadah), yang kedua solat. Takde nak tipu2. Rukun Islam ada 5, selepas kalimah syahadah ialah solat. Buat 5 rukun Islam, barulah akhlak jadi baik.

Rate

1

pakwetizzaqyah posted on 30-7-2012 03:37 PM
aku tk pandang yg buruk pun bro.. tp kalau tk pandang betambah ramai la yg baru2 nk berubah2 ni ak ...

beb..jgn cakap sebarang cakap beb..bleh terpesong akidah...
bagi aku..2-2 penting..

solat tu hak Allah..memang kena buat...hablumminallah..
perangai kita tu..semua antara kita dan sesama insan..hablumminannas...

hunny_bunny posted on 30-7-2012 03:52 PM
mengangkang pun dekat somi aku bukan kat ko pun...yg ko susah buat apa...

sian ko atten ...

ko plak kurang kepuasan seks daripada suami sbb cakap pun dah tk sropa bikin..kata last post.. tp reply gak post aku..kahkhakha.. dah tu dah tensen tk nk reply post aku meroyan sorang... hahaha minah kureng kepuasan seks.. kihkihkih

Rate

1

besties posted on 30-7-2012 05:00 PM
Tapi encik pakwetizzaqyah, akhlak yang baik datangnya daripada solat yang sempurna.

Salah satu  ...

ye ke??? Rasulullah kecik2 belum dapat wahyu pun akhlak dia dah sememangnye baik..belum lg dia tau ibadah2 ni sme.... sampai OSTAD KAJIM ALIAS MARAH NIK AZIZUL kalau samakan RASULULLAH dengan mamat2 sepah yang lain..... ramai anak2 dara cina dan hindu yang tk heran lagi bab2 ugama.. kenapa mereka lebih baik daripada perangai anak dara melayu yg solat tak tinggal ttp mendedahkan aurat dan menghambakan diri meraka kepada MAT REMPET... ISLAM bukan TEXTBOOK... lihatlah pada KEBENARAN DI DEPAN MATAMO... harharhar

buddezle posted on 30-7-2012 05:21 PM
beb..jgn cakap sebarang cakap beb..bleh terpesong akidah...
bagi aku..2-2 penting..

ngn ko aku setuju wei... mmg la akhlak dan ibadah sama2 penting.. tp dalam kes mamat nk insap ni aku tengok gaya dia nk berubah tu agak berat ngn ibadah2..sampai lalu dia tertanya2 akan apa yg dia lakukan.. tu la aku bg dia penerangan sikit.. Islam ni sme yg belajar ugama dan konon2 terer ugama kata sbagai SYUMUL DAN MUDAH... tp kalau yg diberatkan sampai akidah pun keliru... tu yg aku kasi ajau sikit tu... dan takde makne mana2 ayat aku ckp tu IBADAH tu tak penting.. cuma aku kata kalau IBADAH pun buat ko hoyong2 hayang dalam akidah.. BAIK PERBETULKAN HATI DAN AKHLAK... itu aku rasa dah cukup baik kalau nk wujudkan keimanan yang utuh di dalam diri.. masalahye2 minah2 yg kat dalam thread ni DAH SENTAPZ!

pakwetizzaqyah posted on 30-7-2012 06:34 PM
ngn ko aku setuju wei... mmg la akhlak dan ibadah sama2 penting.. tp dalam kes mamat nk insap ni a ...

apsal aku rasa ko yg twist ur own words?

Salam...

Disebabkan ni bulan ramadhan n auntie post guna tablet,nanti2 la ye rating...

Terbaca 1 part,ko nak buku yg leh buat bacaan...

Kalo ko nak pinjam,kabo la...

Tajuk dia:fadhilat amal

Tebal buku ni...

Ni kawan aku yg tabligh la kasik

Satu je aku pesan, jangan la ko anggap kondapat hidayah,ko bagus,org lain tak...

Aku ada pengalaman ngan manusia camni...

Dia macam ekstrem lepas join tabligh....pastu dah lama2 dia sendiri pon ngaku,dia ada perasaan,"Aku betol,org2 lain yg tak dalam kumpulan aku ni salah"

Ntah bila tah,dia baru tersedar salah dia tu,now dia ok dah

Pastu apa ek,haaaa....yg penting bagi aku,istiqamah uolsssss....

Ada je aku jumpa mat2 tabligh yg melagha semula,hehe

buat masa ni,kalau was2,baik jgn join tabligh dulu....ni based on pengalaman parents kwn aku...ade sesetengah tabligh boleh bwk kita kpd kesesatan....baik ko amalkan yg wajib dulu...sempurnakan yg wajib,selain tu,bykkan bukak channel2 tv berunsurkan keagamaan...secara x langsung kita dpt ilmu drpd menonton rancangan2 ilmiah...