CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4038|Reply: 14

Bil Hospital Kerajaan (HSA JB)...

Post Last Edit by medangtamang at 27-6-2012 19:43

Salam sumerr..

Bebaru ni anak aku masok spital... spital kerajaan ler... masok pun sehari ajer... tak tau lerr aper motip... tp tak kisah ler... memang anak aku x sehat pun... masa nak daftar masok kene deposit RM10... lepas nk discharge tu baru dapat exact bil - RM1.50.... so masa g kat kaunter tu... akak kat kaunter tu bilang bill cuma RM1.50 ajer... masa aku daftar td ada bayar RM10... jd balance pulang kat aku RM8.50...

yg kelakar nyer balance tu kene amik time opis hour.... aku tak der laa berkira sgt pasal kalu bill tu RM20 sekali pun masih murah berbanding negara laen... cuma yg kelaka nyer naper nak kene amik time opis hour? memang laa time aku pegi tu dah pukol 6pm++... tp aku rasa tak salah kalu spital tu just bg ajer balance tu kan? aku yg dok kat Pasir Gudang ni takkan laa sangap sgt nak amik RM8.50 tu kat HSA?

soalnyer skang ni aku tak kisah lerr duit tu pun... walaupun akak tu kata bole amik biler2 pasal takder expiry date... tp just imejin laa kalu ada 10 org yg tak amik RM8.50 tu? tak ker untong spital? tu bru 10 org? kalu 50 org? 100 org? (ni teori aku ajer laa... bukan nak perlekeh spital pun.... )

lagi sekali aku ulang... apa laa salah kalu bg ajer balance duit tu on the spot? masa nak masok ward mcm di paksa lak bayar deposit RM10 on the spot... tp biler nk bg balik balance.... kene amik time laen lak...? takkan laa pihak spital tak simpan cash? kelaka ker aper ni?

Rate

1

lojik mudah.. dorg nye close counter / serahan duit = hanya boleh berlaku pada waktu tamat ofis hour.
waktu lepas tu takleh nak buat apa2.. ntah2 cash register pn xde kt kaunter tu..

seingat aku, mmg diorg takde cash register haha.
ada petty cash jer, dan maybe akak tu takmo kasik wit petty dulu, nnti kena kira balik bagai.

apapun, benda camni kena highlight kat management, isi jer borang aduan, pastu cuba follow up. kadang2 menjadik. most of the time tak haha.

kerani kewangan dia keja opis hr

kalo keja shift blh dia bagi on the spot...

hmm..rasa2nya dulu ada cadangan utk keja shift...tapi yalah...union org keja gomen nie esp membela nasib kerani2 mmg dasyat....last2 tak jadik cadangan tu..

yang kesian user lah...mcm kita

hal kerja, gaji berkira sangat kan???

kena faham bro..
duit yang nak diberi/dipulangkan, mesti dari Pejabat hospital, ie office hours.

Aku pernah kerja kat HSAJB

Haaaaaaaaaaa... med....itu Dr. Red suda jawab....ada benernya gak.....

alaaaaaa...mcm kwsp la....berapa byk pencarum atau waris  yang yg tak amik duit depa....sampai ke angka berbilion2.....
kira halal je la med...swasta kalu....mau makan puluh2 atau ratus kot bil ko tu...

Follow Us
kena faham bro..
duit yang nak diberi/dipulangkan, mesti dari Pejabat hospital, ie office hours.

...
RedDevils Post at 29-6-2012 00:48

so sekrg kaka Red kijer kat sepital mana nnt leh dpt kurang kosnya khennnnnnn

Thanks kepada sumer yg me'reply'... bg aku tak kisah pun kalu duit tu burn... even anytime aku bole claim balik pasal duit tu takder expiry date... kan aku dah bilang kalu bill tu hit smp RM30 ker RM50 ker tak kisah pun pasal still termurah berbanding negara laen... eekekekekek!!

biasanya klu dah kul 6 lebih tue mmg diaorg xde petty cash sbb dah pernah terkena, klu kat wad kecemasan ada lak wit tp klu kat bhg yg discharge normal tue klu dah lps opis hour kiranya mintak maaplah mmg xde petty cash, kenapa tue mmg kena tanya kat management sbb apa leh jadi cenggitu

so sekrg kaka Red kijer kat sepital mana nnt leh dpt kurang kosnya khennnnnnn
fatehana Post at 29-6-2012 08:56

sekarang ni dah tak kerja kat spital

sekarang ni dah tak kerja kat spital
RedDevils Post at 29-6-2012 09:35

yealah dah jadi saudagar mana nak kijer sepital, jadi saudagar lagi mahsyuk

saya setuju..rasa macam satu hal pulak nk datg semula even tkde expird...tapi cam banyk kerja pulak....memg nmpk jumplah sikit,kalau kena 20org semuanye ade sift tkpela sedekah je,bukan bnyk mane pun...kalau dikire da berp untung tu,kena kerani tu yg ambil claim sndri,dia la yg untg banyak....

Reply 1# medangtamang

sama cam saya kena masa masuk hospital klang dulu.. saya dok area bukit jalil, nak kena g ambik Rm5 during office hour..cam tak berbaloi nak menapak dari bukit jalil ke hospital klang semata2 utk RM5 tu..

rasanya bergantung kepada pentadbiran hospital tu jugak..

just nak kongsi cite jer:

baru2 ni, anak saya ada emergency masuk wad sb demam panas. masuk kat hospital serdang.masa masuk tu, tak perlu bayar deposit pun, just bagi info kat mycard anak jer. lepas 4 hari, nak kuar wad baru nak g bayar kat bendahari hospital.. masa nak g bayar, hanya bawak nota kecik jer.. tak der pun surat berjela2.. tengok bil kena charge RM200++, ingat kena charge sebanyak tu, upanya kena bayar RM1.80 jer. cam tak caya..

per2 pun, dalam pemerhatian saya.. banyak2 hospital kerajaan yang saya pergi, hospital serdang la yang masih terbaik. termasuk la service + environmentnyer.. cume, kena tingkatkan sikit bab makanan hospital utk pesakit + penjaga tu jer..

Thanks kepada sumer yg me'reply'... bg aku tak kisah pun kalu duit tu burn... even anytime aku bole  ...
medangtamang Post at 29-6-2012 09:01

kalau letak RM30-RM50 utk perubatan diri & family bagi sesetengah org tu mmg xde masalah sebab masih murah..cume baki yang setengah 2 x boleh terima even kene bayar RM1.00...just imagine RM1.00 pn ada yg claim balik..ade yg sanggup balik rumah sbb tertinggal GL sbb x nak bayar RM1.00...just for RM1.00...kalau balik rumah semata-mata ambik GL, x pikir plak ke cost nak balik rumah tu...(ni semua housemate yg kerja kat hospital citer)..kdg2 kesian kat die, bile die mintak RM1.00 utk pendaftaran smapi ade yg ckp "RM1.00 cukup ke nak beli air?nah RM10.00"(ayat bongkak mcm kwn iols tu meminta sedekah)..kdg2 x paham org keliling punye mentaliti...

Erk..maaf la kalu ter "emo"..bukan nak ckp sape2..cume nak meluah rasa..hehehehe bole?

Tak pulang pun takpe la
Anggap aje sedekah
Bkn slalu pun masuk spital
Huhuh